Fórum - Zobrazit téma - Vztah k Bohu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vztah k Bohu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vztah k Bohu
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá říjen 07, 2011 7:43 pm    Předmět: Vztah k Bohu Citovat

Včera jsem si mezi svými přáteli uvědomila, že nemám tak docela jasno ve svém vztahu k Bohu. Nevím, proč to tak je. Vždyť sama často cítím Jeho blízkost...Možná to je různými nesmysly, které jsem si vytvořila.

I když nejsem na začátku své cesty, přišlo mi, že si potřebuji svůj vztah k Bohu vyčistit. Přijmout všechny, všechno, sebe...

Jaká byla vaše cesta k Bohu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá říjen 07, 2011 7:49 pm    Předmět: Citovat

Evíku, v čem přesně nemáš jasno, ve vztahu s Bohem?

Já osobně často přemítám a čím jsem starší, tak přemýšlím o Bohu a jeho "povaze" a vztahu ke mě. Dost často mě napadá v souvislosti s evolucí a vývojem života a všeho kolem nás......... přemítám že tolik krásy a rozmanitosti by obyčejná evoluce nevymyslela.......... že nad tím vším je jakási inteligence, tvůrčí, milující a hrající si...........

A čím dál častěji jsem pokornější a prosící k Bohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá říjen 07, 2011 8:42 pm    Předmět: Citovat

Teď při mytí nádobí mi přišlo:

,,až přijmeš sebe, přijmeš i Boha..." Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá říjen 07, 2011 9:20 pm    Předmět: Citovat

Každý máme boha v sobě,ten kousek nesmrtelnosti v nás,co přežívá a je věný,tak tak Eviku,až to přijmeme,sami sebe..pak jsme buh
Hodně se o tom mluví,ale až přijmeme sami sebe..a vlastně koho..tak jsem to myslel.Zdravím Eviku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2011 7:26 am    Předmět: Citovat

jak bych mohl mít jasno ve vztahu k něčemu nepojmenovatelnému,nepochopitelnému,stále se měnícímu neměnnému...?
A přesto tuším,že máme mnoho společného
a poznávat toto společné mi působí neskonalou blaženost
@
...................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2011 8:33 am    Předmět: Citovat

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2011 8:51 am    Předmět: Citovat

Pochopeni Boha u me konci nekonecnem. Tam
je s chapanim konec. Rozpinani vesmiru, je-li nekonecny,
je take pro me nepochopitelne.
Jeho lasku ke mne citim. Ne ja, ale on, to je pro
me neustale pripominani si.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2011 9:36 am    Předmět: Citovat

Začínal jsem satanismem. Oko za oko, zub za zub. Nosil jsem pentagram a četl knížky o něm.

Poté jsem díky Jiřímu X. Doležalovi a marihuaně konvertoval k Buddhismu.

Nicméně pojem Boha jsem odmítal. Opíral jsem se o slova jako dharma, karma, Základní Podstata atd.

Díky experimentům s MDMA a lysohlávkami v mém životě začali hrát vekou roli slova: empatie, láska a kosmický řád. Díky těmto drogám pro mě filozoficky kostrbaté pojmy buddhismu nabily na reálnosti.

Potkal jsem se s jedným schizofrenikem, který měl vize, cítil něco v rukách a s ním jsem se skamarádil. Navedl mě na Osha a řekl mi, že věří v Boha. Pamatuji si, jak jsem v té době jednou řval na ulici: "Bože, jsi debil nebo tak něco". Anarchie.

Každá anarchie ale končím podvolením se řádu. Minimálně ta anarchie proti Bohu...

První mé braní Boha vážně bylo v době, kdy jsem "zase jednou užil pár halucinogenních hub". Seděl jsem u rybníka a cítil rozšířené vědomí, klid. Říkal jsem si, že kdybych prožíval stále takto rozšířený stav vědomí, že bych byl strašně šťastný. Že toho musím jednou dosáhnout.
Té noci jsem měl velice živý sen, jak klečím před Kristem v extázi a pláču a směji se zároveň. Pláči že jsem nevěřil a směji se že jsem uvěřil. Druhý den jsem začal přemýšet nad snem, že pro mě mystický zážitek klidného jasu vědomí vyvolaný houbami byl v noci provázán s Kristem. V té době došlo k obratu a začal jsem brát vážně nejen slovo dharma a Buddhovská podstata, ale i Kristus.
Druhým mezníkem byla opět intoxikace houbami. Tentokrát jsem jich snědl velice vysokou dávku a ulehl u lesa na deku. Asi za hodinu jsem zjistiil, že pláču a věděl jsem jediné: že pláču pro Boží Lásku. Prošel jsem podivným ozdravným zážitkem, po kterém jsem pocítil nutnost změny života. Začal jsem cvičit pět tibeťanů, koupil si knížku o auře od Lubecka a přihlásil se na reiki.
Revolučním bylo v podstatě zasvěcení, kdy jsem prožil nesmírný příliv lásky, který dozníval ještě minimálně 14 dní. Bylo to pro mě jakési zasvěcení do Boží Lásky.
V té době jsem již Boha akceptoval, nicméně raději jsem užíval slova jako síly světla a lásky apod.
Důležitým krokem pro mě bylo poznání na internetu člověka, který měl za sebou intenzivní zkušenosti s psychedelickými látkami a zároveň dlouho dobu meditoval. Mluvil o tom, že stavy rozšířeného vědomí které způsobují tyto látky lze dosáhnout snadno meditováním. Bylo mu kolem 25 let a nemluvil o tom, že je třeba meditovat roky, ale začít meditovat... Doporučil mi knihy od Jiřího Vacka a ten mi pomohl se Boha nebát, vzít Boha jako nejlepšího přítele a spásu. Bůh bylo v této filozofii to, o co se hlavně opírat.
Dalším důežitým mezníkem v mém životě bylo opuštění vysoké školy (nečekané, naprosté selhání), odstěhování se do Brna a v důsledku naprostého selhání úplné opuštění světa. Začal jsem se pouze modlit k Bohu ať jsem chodil kde jsem chodil. Nechtěl jsem žádné myšlenky, nechtěl jsem vůbec nic. V té době jsem během pár týdnů začal dosahovat hlubokých spontánních ponorů, stavů jasu vědomí a rozpouštění se v lásce. Nedělal jsem žádné techniky, žádnou reiki, žádné meditativní techniky, pouze jsem se celé dny od rána do večera vkuse modlil. Sám na sobě jsem zážíval, co modlitba a láska k Bohu způsobuje, viděl jsem že Bůh je opravdu klíčem a že je možné láskou k němu v sobě rozpoutat stavy pro mě nerozeznatelné od mých vzpomínek na LSD. V tomto období jsem tedy zažíval naplno, jak se vše na jednom místě schází. Bůh, meditace, láska.

Abych ale nevyvolával nějaké zavádějící dojmy o mých stavech vědomí. Období modliteb skončilo, přišlo období makrobiotiky, reiki, práce, učení, komunikace s lidmi a stavy vědomí připomínající LSD jsou pryč Smile Dám si zelený čaj a pojedu za rodiči Smile Snad se mi podaří modlitbu opět jednou do života integrovat....
Nyní se snažím pochopit, že Bůh není jen stav nekonečného vědomí, ale i odpovědnost, řád a práce. V učení se mi hodně pomáhá i Iťing. Jeho učení o pokoře a pořádku.
Na druhou stranu i v tom období modliteb jsem viděl že případné doplnění reiki bylo velice užitečné, respektive aplikace reiki vždy ukázala ještě spoustu neřešených, ladem ležících věcí... . Reiki má krásné očistné vlastnosti a je to nedocenitená Boží pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2011 12:19 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic: Dííky za to cos napsal, je to upřímné, vypovídajíc a opravdové, niterné.

Děkuji a držím palce......... všichni hledáme, zapomínáme, znovu se učíme a objevujeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2011 12:46 pm    Předmět: Citovat

Díky Psychedelicu za Tvoje upřímný psaní.
Někteří z dnešních učitelů dharmy prošli podobnými „fázemi“ experimentování s houbičkami, LSD atpod. To, co je pro jednoho zkázou, pro jiného je Cestou.


Evik napsal:
,,až přijmeš sebe, přijmeš i Boha..." Wink

Takhle to je, jestli se máme přiblížit té Nejvyšší kvalitě, potom přijetím, tedy láskou. Nelze přijmout bližního svého, kdybychom nepřijali také sami sebe.

Necítím se od Pánabohoha oddělená a zároveň Mu neustále děkuji.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2011 12:45 am    Předmět: Citovat

Nejsem pokřtěná a rodiče do církve nechodili.
Já však vždycky věřila, že Bůh existuje. Věděla jsem, že je.
Zastávám názor, že aby člověk věřil, tak není potřeba chodit do kosela, že víra musí být v srdci, ne za "ním" chodit.

Asi půl roku po zasvěcení do Reiki I. jsem zažila jeho všudypřítomnost. On byl ve mě. Byl to pro mě velký zážitek, hlavně osobnostní. Cítila jsem jeho lásku ke mě a v té době mi opadlo spoustu negativních věcí, které jsem si o sobě myslela. Myslím si, že mě navštívila láska. Od té doby jsem s ním často hovořila, vyptávala se a on odpovídal.
Mám k němu velmi niterný vztah.

Velmi ráda chodím do kostela.
Avšak Bůh a církev pro mě nejsou jedno a totéž. Církev vnímám jako instituci, která někdy velmi nešťastně a nepřesně interpretuje boha a bibli, stále je to o lidech a jejich osobních kvalitách. Kazatelé byli jenom lidé. Kolektivní paměť existuje a spoustu lidí v sobě k církvi může cítit instinktivní odpor,protože za ta staletí církev udělala spoustu dobra, ale současně nadělali i spoustu paseky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 10:49 am    Předmět: Cesta k Bohu Citovat

Tak moje cesta k Bohu byla, řekl bych méně bouřlivá než ta Psychedelicova, ale přesto došlo k velkému zvratu. Zpočátku jsem byl zatvrzelým ateistou, jako celá moje rodina. Ve škole jsem se naučil, že náboženství je opium lidstva, a že věřící jsou jen staří lidé a je to taková jejich berlička. No a až oni umřou, budeme už uctívat jen vědu a časem na všechno najdeme přirozené vysvětlení.

Pak jsem začal tak nějak zjišťovat, že mezi věřícími lidmi je spousta dobrých lidí. Že snad je i možné, že ta víra z nich dělá lepší ... ale křesťanství mi nedávalo logická vysvětlení na fungování světa.

Pak jsem se dostal k Haré Kršňákům, a tam ten filosofický model světa dával smysl. Na některé otázky však jako by chyběl návod pro běžný život. Byl tam ten ideál, ale ne rada jak to řešit, když to ideálně nefunguje. V tom zase myslím na tom jsou dobře budhisté. Ustoupil jsem tedy od fanatického přístupu a přijímám dobré věci z různých náboženství. V tom dobrém jsou si ta náboženství podobná, řekl bych jako na té hlubší úrovni, když se člověk oprostí od fanatismu. Mám kamaráda katolického kněze a v mnohém ohledně víry se shodneme.

Včera jsem byl na Bollywoodském festivalu na skoro 4 hodinovém filmu Jodhaa Akbar. Je o hinduistické princezně, která si z politických důvodů v 16. st. vzala muslinského vládce z dinastije Mughalů. Ona si vymínila, že jí muž nebude nutit měnit konfesi a bude moci uctívat svého Boha. Tady je odkaz na krátkou ukázku, když na zasedání rady, kde si na to její vyznání stěžují rádci, uslisí její nádherný zpěv. Je to i s anglickýma titulkama, tedy se dá pochopit o čem to uctívání je:
http://www.youtube.com/watch?v=IfKBKanqZG0&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 11:20 am    Předmět: Citovat

Zbultran: Ovšem to s tím opiem lidstva je docela pravda. Je totiž samozřejmě mnohem pohodlnější, bezpečnější, jednodušší odevzdat veškerou odpovědnost do rukou všemohoucího Boha a sám nic nenést. Když je ještě k tomu ten Bůh trestající (jako třeba v křesťanství), tak hraje velkou roli strach. Kdo by se chtěl smažit v pekle, že ? ! Myslím, že u značného procenta věřících to takhle funguje. Nejde o upřímnou víru, ale v podstatě o kalkul. Vzdám se vlastní racionality a svéprávnosti a dostanu za to větší pocit bezpečí atd. Trochu to připomíná vztah rodiče (Boha) a dětí (lidí), ovšem spíše v tom negativním. Když budeme rodiče poslouchat tak oni za nás ponesou břímě odpovědnosti, ochrání nás před zlým světem atd. Ale běda když poslouchat nebudeme !
Možná kvůli tomuto devastujícímu vlivu křesťanství mám problém s přijetím Boha. V podstatě v tomto pojetí není velkého rozdílu mezii Bohem a Satanem. Obojí jsou to jakési ohrožující velemocné autority, jimž se znelíbit, znamená trpět. To jak tady většina lidí prezentuje Boha tj. jako naší součást, je úplně jiné pojetí, mnohem přijatelnější. Přesto se mi tam plete pořád ten zlomyslný a mstivý křesťanský Bůh. Mám co řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 1:11 pm    Předmět: Citovat

Záleží na tom, zda člověk inklinuje (na základě strachu) k stádovosti, a potom opravdu může vstoupit, a často tak činí, mezi stejně motivované, ať už se to které společenství tváří jakkoliv. Záleží pak jen na té vlastní míře strachu a prioritě - tj. z čeho má ten strach větší, jestli z ohrožení osamoceného, nebo z diktátu a poslušnosti k danému společenství.

Rozhodující tedy je, zda mám skutečný náboženský cit, tj. důvěru v to Nejyšší, nebo jen slepou víru v jakési dogma a představu Boha tímto dogmatem přesně vytýčenou.


***
"Slovo Bůh se stalo uzavřeným pojmem. Jakmile je někdo vysloví, okamžitě si představíte někoho nebo něco mimo vás, a téměř vždycky někoho nebo něco mužského rodu. Bůh ani Bytí ani žádné jiné slovo nemůže vyjádřit ani definovat nepopsatelnou realitu za tímto slovem, takže důležité je, zda vám určité slovo pomáhá nebo znemožňuje vnímat to, co označuje. Označuje transcendentální realitu, nebo je pouhým pojmem ve vaší hlavě či jakýmsi duševním idolem?"

http://janbuka.webgarden.cz/kniha-dil-d/kniha-mpo-kapitola-7-8.html#15

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2011 7:59 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Zbultran: Ovšem to s tím opiem lidstva je docela pravda. Je totiž samozřejmě mnohem pohodlnější, bezpečnější, jednodušší odevzdat veškerou odpovědnost do rukou všemohoucího Boha a sám nic nenést.


Hele Beppe, tohle je myslím omyl. Sám jsem si to totiž takhle dřív vysvětloval. A vadilo mi to, chtěl jsem být zodpovědný za své činy. No a princip karmy to podle mě řeší. Jen je třeba na ní pohlížet jako na pravidlo, tedy provedu akci a čeká mě reakce, ne jen udělám něco špatného, čeká mě trest.


Beppe napsal:

Když je ještě k tomu ten Bůh trestající (jako třeba v křesťanství), tak hraje velkou roli strach. Kdo by se chtěl smažit v pekle, že ? ! Myslím, že u značného procenta věřících to takhle funguje. Nejde o upřímnou víru, ale v podstatě o kalkul. Vzdám se vlastní racionality a svéprávnosti a dostanu za to větší pocit bezpečí atd.


Také jsem si jednou řekl, že přečtu Bibli, a začal jsem od začátku, tedy Starým Zákonem. Tam je ten trestající a žárlivý židovský Bůh. Asi z jejich povahy plyne ten kalkul, ale pořád je to vztah s Bohem. Dle mého názoru je každý vztah s Bohem lepší než žádný. Když se totiž ten vztah naváže, časem se vyvíjí a proměňuje. Získají se nové poznatky, zkušenosti, vhledy. Třeba proto byl tak Starý Zákon napsán (pozor ale, to už jsme na půdě Zbultranových spekulací), byl napsán pro Židy, jejich povaha je taková obchodní, je tam určitý kalkul. Jenže to je začátek, jejich rabíni jdou dál ....

No a v křesťanství, ono je vlastně těch křesťanství víc, nejsou jen katolíci, jsou i protestanti a pravoslavní ... to by bylo na dlouhé povídání (a navíc mám o tom jen povrchní znalosti).

Beppe napsal:

Trochu to připomíná vztah rodiče (Boha) a dětí (lidí), ovšem spíše v tom negativním. Když budeme rodiče poslouchat tak oni za nás ponesou břímě odpovědnosti, ochrání nás před zlým světem atd. Ale běda když poslouchat nebudeme !


Asi ano a třeba je to tak správně. Lidstvo (popř. židovský národ) vznikalo, formovalo se, bylo to vlastně dítě a proto ten vztah rodič - dítě mohl fungovat dobře.

Zajímavé je, že ve filosofii HK jsou popsány různé vztahy s Bohem. Každý člověk může v určitém období inklinovat k jinému vztahu. Může být vtah panovník a poddaní, ale také rodiče a dítě (to dítě je v tomto případě malý Krišna) nebo jako vztah přítel přítel ... může to dojít až na úroveň milenecký vztah.

Beppe napsal:

Možná kvůli tomuto devastujícímu vlivu křesťanství mám problém s přijetím Boha. V podstatě v tomto pojetí není velkého rozdílu mezii Bohem a Satanem. Obojí jsou to jakési ohrožující velemocné autority, jimž se znelíbit, znamená trpět. To jak tady většina lidí prezentuje Boha tj. jako naší součást, je úplně jiné pojetí, mnohem přijatelnější. Přesto se mi tam plete pořád ten zlomyslný a mstivý křesťanský Bůh. Mám co řešit.


Když už si chceš vybrat křesťanství, začni číst to co psal Ježíš. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Další
Strana 1 z 35

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund