Fórum - Zobrazit téma - Vegetariánství - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vegetariánství
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vegetariánství
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 11:14 am    Předmět: Citovat

Když nemám zrovna čas si nějakou tu luštěninovou pomazánku (podle Romana Uhrina) udělat doma, tak mi nejvíce chutnají chlazené(čerstvé) pomazánky od firmy „Veto“ a pak taky „Tataráček“.
Mňam. Laughing



Very Happy

P.S.
Menší foto jsem nikde na netu bohužel nenašla. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 11:54 am    Předmět: Re: Soja Citovat

Tak přesně tohle mám Tooro na mysli. Chutná mi i brokolicová.
Zbultran napsal:

Kupuji si i sojovou tlačenku Cool

Jdu do ní Laughing

Jinak si vařím co nejjednodušeji.
Koupila jsem si mungo a nevěděla co s ním. Chtěla jsem to přihodit do nějakého salátu....dala jsem ho naklíčit, ale nějak mi to vzešlo nestejnoměrně...
Máte něco, nějaké oblíbené jídlo, po čem se můžete přímo utlouct ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 12:21 pm    Předmět: Re: Soja Citovat

Evik napsal:
Máte něco, nějaké oblíbené jídlo, po čem se můžete přímo utlouct ???


Mám Evi vždycky spíš takový období, kdy bych konkrétní jídlo jedla víc. Takže nemůžu říct, že bych se mohla po něčem vysloveně utlouct, ale nejvíc by mi asi chyběl (od pozdnějšího jara do podzimku) salát z čerstvé zeleniny se zálivkou z kvalitního za studena lisovaného oleje.
Vždycky se moc těším, na to, jak začnu sklízet vlastní, ne-umělohmotnou zeleninu - šťavnatá, aromatická rajčata plné vůně a chuti, ředkvičky, kedlubny, taky na český jahody a třešně, a vůbec všechno naše sezónní ovoce.
Teď třeba je na pultech obchodů báječný nový zelí, který lze dát kamkoli, kdekoli, a salátek z něj, jedna báseň.
Taky nový brambůrky, takové ty žluťoučké, podlouhlé, co je stačí jen omýt a uvařit ve slupce....onehdá jsem si k nim koupila na kozí farmě tvaroh a kefírek, no prostě...mana nebeská.
Dělám si doma kvašenou zeleninu, peču kváskový chléb, no jo vlastně, ten by mi tedy taky moc chyběl.

Tak asi takhle nějak to se mnou Evi je. Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 12:22 pm    Předmět: Vegani Citovat

Tak teď jsem byl na obědě s vegankou a ona mi vysvětlila, proč oni (ti skalní) ty extrudované (doufám, že jsem to napsal dobře) potraviny nejedi. Není to prý kvůli zdraví, ale že na to zpracování je potřeba zbytečně moc energie, jen proto, aby to mělo strukturu připomínající maso.

Sdělila mi ale daleko horší informaci, tedy pro nás pro chlapy Mad , makrobiotici nejedí brambory, protože způsobují impotenci a indiáni je prý nejedli, ale sušili a používali jen jako koření. Škoda, že jsem to nevěděl dřív než jsem sežral pěknejch pár metráků Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 12:39 pm    Předmět: Citovat

Zbultran:
Okolo těch brambor je problémů více - škodí mozku a ledvinám. Proti alkoholu se mohou jít ale zakopat Smile
A s tou impotencí se to týká také (a tuším, že v tomto více než brambor) rajčat. Škoda, kdyby jsi se to dozvěděl zase za další pár let o veganky Smile Ale věřím, že jsou i horší věci než rajčata Smile Třeba nějaká psychopartnerka nebo stres v práci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 1:18 pm    Předmět: Pestrá strava, základ zdraví. Citovat

Psychedelic napsal:
Okolo těch brambor je problémů více - škodí mozku a ledvinám.


Jo, to se tak vždycky páni vědátoři vytasí s nějakým novým poznatkem a lidi si mají zase o čem povídat.
Strach z brambor nebo rajčat bych měla při jejich nadkonzumaci (jako např. Amíci s jeji pomfritama atd.) a to nejen z toho, ale v podstatě z přehnané a časté konzumace čehokoliv.
Na tyhle "obecné" pravdy nevěřím, dala bych Psychedelicu především na to, co se tu psalo tůhle onehdá, tedy pozorovat, co se mnou dělá požívání té, či oné potraviny, po stránce psychické i fyzické.

Jestliže je naše strava dostatečně živá a pestrá, potom se s dopadem těch méně životodárných potravin naše tělo běžně vypořádá.
Blbý to je v tom gardu opačném, tj. když se někdo cpe bůčkem s bramborama a dvakrát do měsíce si dá jablko.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 1:24 pm    Předmět: Citovat

toora:
Naprosto souhlasím s tím, že je třeba se řídit svým citem.
Mým úmyslem není rozhodně šířit strach z potravin.
Mým úmyslem bylo podat informace z MB světa k informacím z MB světa, které sem nastínil Zbultran.
Rovněž souhlasím. Je třeba upřednostňovat potraviny více harmonické před méně harmonickýma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 2:53 pm    Předmět: Citovat

Teď plácnu co jsem jen někde zaslechl a nemám to ničím podložené. Slyšel jsem, že naopak pro trávení je lepší jednotvárná strava, protože tělo ví na co se má připravit.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 3:10 pm    Předmět: Potřeba se živit opravdu jídlem Citovat

Nedávno jsem četl tenhle zajímavý článek:

http://www.cuketka.cz/?p=6571
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 5:32 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Teď plácnu co jsem jen někde zaslechl a nemám to ničím podložené. Slyšel jsem, že naopak pro trávení je lepší jednotvárná strava, protože tělo ví na co se má připravit.


Jo, to je dobré Romane, že to tu zmiňuješ, díky. Nenapadlo mne, že pod pojmem "pestrá strava" by mohl někdo chápat dláskání při jednom jídle všeho možného dokupy.
Takže je to spíš v jednoduchosti, která, když má být, musí se jeden přeci jen trochu víc zamyslet nad tím, co sníst a co ne, aby to zároveň bylo pestré a obsažné z hlediska všech potřebných a nutných stavebních prvků pro organismus.
Je tím tedy spíš míněna jednoduchost v kombinaci potravin během jednoho jídla. V některých buddhistických klášterech například jedí max. dvě potraviny při jednom jídle. Má to svoje opodstatnění, pokud tělo zaplavíme různými ingrediencemi při jednom jídle, zaměstnáváme náš trávící a enzymatický systém natolik, že nějaké jemnější energie nemají šanci (po takovým vepřovým, knedlíku a pívu už ani ty čistě fyzické ne ) Smile .
Někde tedy dokonce jedí mniši jen dopoledne. Odpoledne do večera se už postí. A proto je satvická strava takovou vlastně programově postní, jednoduchá, čistá. To aby bylo tělo čisté a prosté komplikovaného trávení, tedy i komplikovaného myšlení, protože jedno s druhým je dokonale propojeno. A fakt je, že čím cvičenější, klidnější mysl, tím i tělo nevyžaduje to, co běžný, ve svých myšlenkách se neustále utápějící, zápaďan.

P.S:
Ono nakonec...ony ty naše babičky a dědečkové na stará kolena taky vyznávali velmi jednoduchou stravu, a to zpravidla ze cela prozaických důvodů, protože si už nemohli dovolit zatížit svá trávidla nějakým složitým a náročným procesem.. Embarassed Smile


Smile


Naposledy upravil toora dne čt červen 02, 2011 9:07 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt červen 02, 2011 8:49 am    Předmět: Citovat

Jak Tooro píšeš o těch obdobích, tak momentálně jsem ujetá na ovesné vločky s hrozinkami s trochou sušeného sojového mléka a zalité horkou vodou. Někdy přidám kousek banánu a někdy trochu medu. Mohla bych to jíst furt, ale držím se Wink .
http://www.nasevyziva.cz/sekce-obiloviny/clanek-oves-ovesne-vlocky-170.html
Janča doporučuje konzumentům ovesných vloček přísun vápníku, což dělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po červenec 11, 2011 8:55 am    Předmět: Citovat

Tak jsem zjistila, že po vegetariánské stravě zrovna nehubnu Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po červenec 11, 2011 12:33 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Tak jsem zjistila, že po vegetariánské stravě zrovna nehubnu Wink .


jj já také ne:-))) chce to více zeleniny a méně sladkostíSmile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út červenec 12, 2011 1:48 pm    Předmět: Citovat

Tohle mi dnes přišlo:
Citace:

Sója, voda, cola.

Minulý pátek byl na MTV rozhovor s profesorem Istvánem Csákym o účincích sóji.
Už víc jak před rokem si v Anglii všimli, že nejen u dospělých sportovců, ale i
mezi dětmi kolem 13 -14 let se vyskytla 3 - 4 úmrtí na sportovištích v důsledku nepravidelné činnosti srdce.
Protože příčinu selhání srdce při pitvách neobjevili, začali hledat společné znaky u obětí.
Jediným společným znakem bylo, že se v jídelníčku vyskytovala sója.
Poměrné množství sóji – ne jen mimochodem – obsahuje 4-5x víc ženských pohlavních hormonů ( nebo stejně působících alkaloidů), než obsahuje jedna antikoncepční tableta. Tato skutečnost je pro muže ješte nebezpečnější než pro ženy.
Po těchto zjišteních američtí vědci povedli testy na 30-30 myších. ( 30 vzorků, 30 kontrolních zvířat) Všech 30 testovaných myší, které byly krmeny sójou, zahynulo na selhání srdce. Myši krmené normální stravou nevykazovaly žádné nesrovnalosti.
Profesor po přezkoumání výsledků navrhl zkoumat stravovací návyky i u zemřelých sportovců.
Mimochodem, jedna zajímavost - začátek obrovského nárůstu všech alergických onemocnění se signifikantně shoduje se všeobecným počátkem používání sóji jako potraviny.

V nedávné minulosti oběhl svět také článek o margarínu, jako o umělé potravině – ropný produkt.
Zde sója vystupuje též jako produkt vynalezený potravinářským průmyslem, ze kterého se dá lacino vyrobit velké množství potravin. I když jsou z ropy a z rychle se rozmnožujících sójových bobů. A když se sója ještě geneticky upraví..... hotová katastrofa.

Nejezte sóju a místo margarínu používejte máslo!!!

Vyplatí se o tom popřemýšlet.



Máte k tomu někdo co říci? Já soju budu konzumovat dál. Neřekla bych, že na 3 - 4 případech se dají vyvozovat nějaké závěry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červenec 12, 2011 2:31 pm    Předmět: Citovat

Současný sport je téma na dlouhou diskusi.
Nejsem příznivcem a konzumentem soji, ale je docela možné, že tady byla obětována, aby se už nepátralo dál. Např. po následcích mnohem horších a čístě chemických sr..ek, kterými jsou sportovci krmeni.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund