Fórum - Zobrazit téma - Vegetariánství - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vegetariánství
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vegetariánství
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út červenec 12, 2011 3:22 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Tohle mi dnes přišlo:
Citace:

Sója, voda, cola.

Minulý pátek byl na MTV rozhovor s profesorem Istvánem Csákym o účincích sóji.
Už víc jak před rokem si v Anglii všimli, že nejen u dospělých sportovců, ale i
mezi dětmi kolem 13 -14 let se vyskytla 3 - 4 úmrtí na sportovištích v důsledku nepravidelné činnosti srdce.
Protože příčinu selhání srdce při pitvách neobjevili, začali hledat společné znaky u obětí.
Jediným společným znakem bylo, že se v jídelníčku vyskytovala sója.
Poměrné množství sóji – ne jen mimochodem – obsahuje 4-5x víc ženských pohlavních hormonů ( nebo stejně působících alkaloidů), než obsahuje jedna antikoncepční tableta. Tato skutečnost je pro muže ješte nebezpečnější než pro ženy.
Po těchto zjišteních američtí vědci povedli testy na 30-30 myších. ( 30 vzorků, 30 kontrolních zvířat) Všech 30 testovaných myší, které byly krmeny sójou, zahynulo na selhání srdce. Myši krmené normální stravou nevykazovaly žádné nesrovnalosti.
Profesor po přezkoumání výsledků navrhl zkoumat stravovací návyky i u zemřelých sportovců.
Mimochodem, jedna zajímavost - začátek obrovského nárůstu všech alergických onemocnění se signifikantně shoduje se všeobecným počátkem používání sóji jako potraviny.

V nedávné minulosti oběhl svět také článek o margarínu, jako o umělé potravině – ropný produkt.
Zde sója vystupuje též jako produkt vynalezený potravinářským průmyslem, ze kterého se dá lacino vyrobit velké množství potravin. I když jsou z ropy a z rychle se rozmnožujících sójových bobů. A když se sója ještě geneticky upraví..... hotová katastrofa.

Nejezte sóju a místo margarínu používejte máslo!!!

Vyplatí se o tom popřemýšlet.



Máte k tomu někdo co říci? Já soju budu konzumovat dál. Neřekla bych, že na 3 - 4 případech se dají vyvozovat nějaké závěry.


Něco podobného jsem četl o kravském mléce. Jedinou podobnost vidím, že pokud se jí přemíra bílkovin, tělo má pak problém je likvidovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 12, 2011 6:51 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Jedinou podobnost vidím, že pokud se jí přemíra bílkovin, tělo má pak problém je likvidovat.


Zeto, víš o něčem, kde je lepší přemíra než ta správná, tedy rozumná, míra? Smile A právě v tom to je, tedy pře..., nebo pod-míře.
Tak asi spíš jde o to, zjistit a pochopit, co to pro mne ta správná míra je,
už jen protože je to které naše tělo malinko jinak uplácáno a vybaveno.
A v tom to taky bude, prostě "hurá" a tuhle se vrhne jeden na to, podruhý zase na něco jiného, k tomu se přidruží další návazné nerozumnosti, a pak - dříve, či později se ten "výsledek" naší neprozřetelnosti dostaví. Wink

Co se týká margarínů (rostlinných a ztužených) tuků tak je to skutečně sajrajt, který je daleko horší než máslo, či sádlo.
Nejlepší je Evi nemazat, protože i v tomhle případě platí, že kdo maže, ten jede, tady bohužel do penálu. Confused
(Osobně používám, pokud už, tak např. tenkou vrstvou žervé.)

Všechno je jen zvyk a jde o to, vyměnit ty zdraví neprospívající "železné košile" za ty zdraví prospěšné.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 7:36 am    Předmět: Pozvánka do Brna Citovat

Tak jsem právě našel akci v Brně. Kupón na menu zdarma ve vegetariánské restauraci Avatar na pondělí 3.10.2011 (to je světový den vegetariánů). Já tam kvůli tomu nepojedu, ale pro kolegy z Brna by to mohlo být zajímavé. Vaří chutně. Very Happy

http://www.vegetarian.cz/a/avatar34.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2011 6:08 pm    Předmět: Citovat

Znáte to,jak je nezdravé hliníkové nádobí,ešusy.Ano jsou nezdravé,ale tehdy si ten výzkum zaplatili výrobci nerez nádobí...a chrom je toxičtější než ten hliník.Tak kde je pravda.
Podle mne vegetariáni se dožívají vyššího věku a v lepším zdraví než maso konzumenti.Ti co jí zrní,mokrobiotici jsou ale nejzdravější.To je pro mne argument.Další argument je,že v asii do nedávna více méně neznali problém z rakovinou prsu díky konzumaci soji a jejich obsahu ženských hormonů-A že by tam muži umírali více na infarkty jsem nikde nečetl.Tak že to že soja obsahuje ženské hormony,teda obdobu,je pravda ..ale znáte to ty krásné machinace s polopravdou.Daleko nebezpečnější a skutečná hrozba jsou igelitové balení vody-tam je obdoba ženských hormonu skutečně vysoká a velice nebezpečná možná na to jednou vymřeme,pro nefunkčnost ženských orgánu u nové generace...ale to zase výrobce a jejich konkurenční boj tolik nezajímá a proto se o tom nepíše...hauk domluvil jsem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund