Fórum - Zobrazit téma - Vegetariánství - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vegetariánství
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vegetariánství
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 8:06 am    Předmět: Re: Zajímavý článek o vegetariánství a flexitariánech Citovat

Zbultran napsal:
http://respekt.ihned.cz/c1-50111760-maso-jenom-v-nedeli

Ahoj Zbultrane, tak na tohle bych docela slyšela...
Byla jsem na Miluj svůj život a nedopatřením jsem se dostala na úžasnou přednášku Eva Rozsypalové Kořeny zdraví. Převážně se týkala výživy.

Tak hádej co? Uchvátilo mě to natolik, že jsem najela na její dietologické rady, co se vhodnosti a nevhodnosti různých potravin týká. Zatím jsme nadšená, ale představa nadobro se vzdát masa - no, tak daleko opravdu ještě nejsem.

Ale jinak v pohodě, klidně by mi stačil jeden den v týdnu. Jaký máš na to názor ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 11:21 am    Předmět: Nejíst maso Citovat

No u mě to nejedení masa je z důvodů etických a ne dietetických. Takže jakékoliv snížení spotřeby masa znamená v globálu méně zabitých zvířat a to je fajn Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 12:00 pm    Předmět: Citovat

Zbultran: A jak to máš ve vztahu k jiným tvorům a jejich masožravosti ? Učíš například kočku aby nechytala myši ? Nebo prostě bereš sebe jako izolovanou entitu, která to má "něják" a ostatní ať to mají jak chtějí ?

Abych to ještě doplnil a upřesnil: Mám na mysli, jestli bereš tvora masožravého jako cosi méně etického než vegetariána ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 12:34 pm    Předmět: Pro Beppe Citovat

Pro Beppe:

- beru to tak, že Pánbůh stvořil člověka jako všežravce a tak si může vybírat; ale třeba takový pes je masožrout a s tím se nedá nic dělat. Tedy ho nepovažuji kvůli tomu za méně etického Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 4:15 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak, člověk má dar volby, kdežto zvíře ne.

A díky tomu, že kočka chytá myši, že štika loví malé ryby a pták loví hlodavce se zachovává harmonie v přírodě.

Naopak člověk ji porušil nadměrnou výrobou masa. Je opravdu proti přírodě jíst několikrát denně maso. Člověk na to nemá tolik zubů. Naše zuby jsou převážně býložravé, ty trhací tam máme pro případ, kdyby byla nouze - pro přežití. Tak moc je člověk pro přírodu důležitý.

Nejsem momentálně vegetarián, ale uznávám ho.

Snížení utrpení zvířat při jejich chování a porážce by měla být jedna z priorit člověka.

Ne nadarmo je analogie v druhé světové válce, kdy ve vagonech pro dobytek vozili němci lidi do koncentračních táborů - podmínkami podobné prasečákům.

Říká se, že jak se člověk chová ke zvířatům, tak se chovají lidé k sobě.

Když omezí lidstvo spotřebu masa, také se výrazně omezí produkce metanu - skleníkových plynů, což prospěje nejen matičce zemi ale i lidem samotným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 9:02 pm    Předmět: Re: Pro Beppe Citovat

Zbultran napsal:
Pro Beppe:

- beru to tak, že Pánbůh stvořil člověka jako všežravce a tak si může vybírat; ale třeba takový pes je masožrout a s tím se nedá nic dělat. Tedy ho nepovažuji kvůli tomu za méně etického Smile



Myslím že Pánbůh nestvořil člověka, aby vraždil miliardy zvířat ročně, jen proto, aby nasytil jeho žaludky.

Vždy nám dává možnost volby, a člověk je uzpůsoben k tomu, aby trávil jak rostlinou, tak zvířecí "potravu".

Lidé si rádi zdůvodňují vraždění vyššíma pohnutkama, jelikož vlastní svědomí a zodpovědnost pak není tak "palčivá"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 10:11 pm    Předmět: Citovat

Mně se moc líbí, rčení, že kdyby lidé měli každé zvíře, které si dají, sami zabít, bylo by mnoho dnešních masožravců vegetariány.
Sami by viděli to utrpení, které oni žádají. Stejně jako panovník, který nechal zabíjet kata, a sám měl "čisté ruce". V obojím případě je však činný "žadatel" i "provaděč".
Děje se zde tedy určitý klam, že to "zlo dělá někdo za nás", ale je tomu opravdu jen obrazně. A pokud to někdo nechce nazývat zlem, může nakonec jít a zkusit si pár zvířat zabít. Spekulovat o tom, zda to je dobré či ne je jedna věc a druhá věc je podívat se pravdě (v tomto případě zvířeti) přímo do očí.
Sám, když si dávám rybu se těmto myšlenkám úspěšně vyhýbám Smile Myslím,že snad určitou nápravdou je modlitba za zvíře, či jeho duchovní posílení. Někdo ale působení (dávání například reiki) na někoho bez jeho svolení pokladá za neetické Very Happy (na rozdíl od zabíjení - bez jeho svolení)


Naposledy upravil Psychedelic dne st únor 16, 2011 10:32 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 10:24 pm    Předmět: Citovat

Dodnes mám před očima situaci, kdy jsem se šel dívat s mamkou na příběh o tom, co musí prožít zvířata, než se dostanou k nám na talíř.
Mamka tehdy před televizi dostala i nic netušící sestru. Když film začal a bylo jasné o jaké téma půjde - o utrpení na našich talířích (na našich rukách), sestra odešla s tím, že tohle NEPŘEBUJE vidět.
Večer se grilovalo. Sestra si dala vepřové.
Možná kdyby to viděla, nedala by si ho (aspoň ne ten večer, než by zapomněla). Myslím, že to vidět potřebovala a její výraz měl znít "tohle NECHCI vidět".

Pro případné zájemce je film zde:
http://www.ulozto.cz/6753899/earthlings-avi
tady titulky:
http://www.ulozto.cz/6753892/earthlings-sub

Téma podobné, byť týkající se pouze ryb je zde:
http://www.ulozto.cz/5536301/cove-the-2009-avi
titulky:
http://www.ulozto.cz/5536299/cove-the-2009-srt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 7:02 am    Předmět: Citovat

A už je to tu zase - požívání masa je spojováno s vražděním a teď už i s nadprodukcí metanu...to jako ty krávy toho tolik naprdí? Anebo že bych já a mně podobní nezodpovědní? Fííííha... Shocked
Není to celé spíš o tom, že je nás tady na Zemi o mnoho víc než v dobách kdy v Indii vynalezli Óm?
Ten Zbultranův odkaz se mi líbí, ale ty následné dojemné apely...
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 8:08 am    Předmět: Citovat

Kamo to že jsi nevzdělanec jsi tu už párkrát dokázal Smile.

Ano - krávy díky jejich trávicícm procesům vyprodukují tak obrovské množství metanu, že to působí problémy planetě. Škodlivý účinek metanu je například mnohonásobně větší než u medializovaného CO2. Samozřejmě bavíme se o velkochovech.
Vem si na pomoc google a něco si o tom přečti.

Třeba tady:
http://www.celostnimedicina.cz/ceho-se-bojime-vic-oxidu-uhliciteho-nebo-metanu.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 8:27 am    Předmět: Citovat

To víš Krabasi, to je plus a mínus, nebe a zem, Krabas a nevzdělanec Kámo, díky mně aspoň máš podle čeho soudit svou vlastní vzdělanost. Nemusíš mi děkovat, jakoby se stalo Smile

Když jsem si naposledy na Google hledal informace o globálním oteplování, tak se podle nich zdálo, že nepřežijeme Vánoce 2009. Řekl bych, že dnes v tomto bude Google poněkud opatrnější.
Jen jestli ty krávy víc neprdí proto, že jim zelení snobové (omlouvám se všem skutečně přirozeným vegetariánům, kteří nepotřebují být IN) žerou jejich přirozenou potravu a dobytek pak musí být dokrmován nějakými náhražkami. Nehledej to na Google, to mě jen tak napadlo Very Happy
Ale znovu opakuji, na Zemi jsou už skutečně přelidněné oblasti se všemi negativy z toho plynoucími a tak navzdory Google nevěřím, že za ten metan můžou jen ty krávy.

Asi tak nějak.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 8:33 am    Předmět: Citovat

Google je jen vyhledávač. Google sám o sobě nic netvrdí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 8:42 am    Předmět: Citovat

Aha...tak proto se tam nemůžu dovolat... Shocked
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 8:54 am    Předmět: Citovat

Ach jo. Kdybych mohla, tak do toho ringu skočím. Ničí ruku bych nezvedla, jenom bych řekla:
,,Hele, kluci, nechcete se na to už raději vysrat...???" Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 9:19 am    Předmět: Citovat

Ale Evíku, taková slušná holka. K takovým slovům bychom se ani my hulváti nesnížili.

Kamo, telefon na google: Telefon: +1 650-253-0000
Fax: +1 650-253-0001

ps: Evíku mě to přijde náhodou docela vtipný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund