Fórum - Zobrazit téma - Vegetariánství - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vegetariánství
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vegetariánství
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 10:48 pm    Předmět: Citovat

Zbultran: Připojuji k tomu co napsala Berenika v minulém příspěvku. Když založíš nějáké téma, tak by člověk čekal, že chceš na to téma diskutovat. Ale zřejmě se chceš radši hádat .....

Zbultran napsal:
No a pak si přece jen myslím, že než se na něco zeptám, tak si k tomu něco nastuduju. Alespoň já to tak dělám a když už mi někdo pošle ten odkaz, tak si to přečtu.


Já jsem hned na začátku diskuze uvedl, že jsem si o tom něco přečetl, a tak se ptám zasvěcenějších a problematiky znalejších na jejich názor, protože nejsem znalec, který má tu problematiku "zmáknutou". Naivně jsem si myslel, že mi to někdo bude chtít vysvětlit a nebrat to jako válku a poučování typu "lépe studuj". Kdybych měl všechno dokonale nastudováno, tak se na nic neptám, to by se pak jaksi nikdo na nic neptal, když by všichni všechno jistě věděli a nemusely by existovat diskuze. Ale to už jsem tady jednou psal.
Teď zpětně vidím, že jsi skutečně dával odkaz na článek o B12, ale vzhledem k tomu, že to byl tvůj už asi pátý odkaz, tak jsem mu původně nevěnoval pozornost. To je moje chyba, ovšem na svojí obhajobu uvádím, že když několikrát dáš namísto jednoduché odpovědi odkaz typu "nastuduj si to tady a hledej šmudlo", tak mě taková hra pokud nemám o věc opravdu hodně intenzivní zájem po chvíli přestane bavit. Teď když jsem si to tedy našel, tak to že je B12 i v mléčných výrobcích je pro mě novinkou. Přitom stačilo bys napsal tuhle jednu větu .... stálo by tě to možná míň energie než věčné vkládání odkazů.

Co se týče toho zabíjení zvířat a rostlin, tak já jsem napsal akorát toto:

Beppe napsal:
Rostliny jsou taky bytosti, takže ti nezbyde než držet trvalou hladovku Smile Ale chápu, že zabíjení zvířat je pro člověka hůře přijatelné než zabíjení rostlin.


Napsal jsem to v reakci na to, že Zeto tvrdil, že zvířata nejí, kvůli tomu, že jsou to bytosti. To že bych kladl naroveň zvířata a rostliny tedy není pravda, to je pouze vaše projekce, kterou tady omíláte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá listopad 19, 2010 12:09 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:


Co se týče toho zabíjení zvířat a rostlin, tak já jsem napsal akorát toto:

Beppe napsal:
Rostliny jsou taky bytosti, takže ti nezbyde než držet trvalou hladovku Smile Ale chápu, že zabíjení zvířat je pro člověka hůře přijatelné než zabíjení rostlin.


Napsal jsem to v reakci na to, že Zeto tvrdil, že zvířata nejí, kvůli tomu, že jsou to bytosti. To že bych kladl naroveň zvířata a rostliny tedy není pravda, to je pouze vaše projekce, kterou tady omíláte.


Napsal jsem: "Zní to blbě, ale ty zvířata jsou také bytosti a já nemám touhu je kvůli kusu žvance zabíjet."
Ty na to: Rostliny jsou taky bytosti, takže ti nezbyde než držet trvalou hladovku Smile Ale chápu, že zabíjení zvířat je pro člověka hůře přijatelné než zabíjení rostlin.
V podstatě to cos napsal výše vyvrací tvou větu "To že bych kladl naroveň zvířata a rostliny tedy není pravda, to je pouze vaše projekce, kterou tady omíláte." Tedy nejedná se naší projekci, ale o reakci na to cos skutečně napsal. Případně pokud jsi to takto nemyslel, z tvých slov to jednoznačně vyznívá.

Myslím, že já, ani Zbultran nemáme chuť komukoliv svojí "víru" v bezmasé jídlo nutit natož komukoliv vysvětlovat proč to děláme. Stejně tak z mého pohledu se ptám já Vás, oponentů.

Question Proč jíte maso?
Question Nevadí Vám že kvůli Vám umírají jiní tvorové?

V dnešní době už existují potraviny, které vhodnou skladbou plně nahradí živočišnou"potravu", dokonce i předčí. Proč tedy ještě zabíjet dál?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá listopad 19, 2010 1:15 am    Předmět: Citovat

Když jsem psal, že zabíjení zvířat je pro člověka hůře přijatelné než zabíjení rostlin, tak jsem tím snad dost jasně vyjádřil tu rozdílnost tj. že to není totéž (alespoň jsem to touhle větou chtěl vyjádřit). Vy jste si to zřejmě vyložili jinak a asi nemá cenu se přít o slovíčka.
Je ale pravda, že jsem chtěl upozornit i na to, že ta hranice, co se zabíjet smí a co už ne je taková ne zcela jasná resp. je to subjektivní podle každého jedince. Příznivci některých náboženských směrů jak známo nechtějí zabít žádného živočicha včetně hmyzu a tak žijí poněkud komplikovaným způsobem. Předpokládám, že ty si asi cestu před sebou neumetáš, abys nezašlápnul mravence Smile Takže sem tam nějákého tvora taky zabiješ. Není to ale to samé jako zabít krávu nebo prase, abych předešel další diskuzi na totéž téma jako výše. Je ovšem zajímavá otázka, jak má kdo "umístěnou" tu hranici a jak si to kdo určuje. Zabiješ třeba rusa nebo švába když ti poleze doma po kuchyňské lince nebo je to už příliš velké zvíře na zabíjení ? Zabiješ myš co ti poleze do spíže ? Kde je ta hranice pro Tebe ?


zeto napsal:
Myslím, že já, ani Zbultran nemáme chuť komukoliv svojí "víru" v bezmasé jídlo nutit natož komukoliv vysvětlovat proč to děláme. Stejně tak z mého pohledu se ptám já Vás, oponentů.



Já taky nechci nikomu nic nutit, akorát si chci trochu vytříbit svoje názory a něco se dozvědět. Takže nejsem ani oponent. Já píšu jak to mám já, tím netvrdím, že tak je to správně.
To že nechcete nic vysvětlovat je škoda. To já jsem měl právě zato, že se vaší motivaci dozvím a koneckonců jste to i zčásti vyjevili i když říkáš že nechtěli Smile Já tedy s odhalením svojí motivace problém nemám. Takže tvoje otázky:


Question Proč jíte maso?

Hlavně kvůli tomu, že mi chutná a moje tělo to vyžaduje. Další důvod je, že to považuji za přirozené a měl bych obavu jít v tomhle proti přírodě.

Question Nevadí Vám že kvůli Vám umírají jiní tvorové?

Vadí, ale co se dá dělat, příroda to tak zařídila. Jinak se ovšem snažím, abych zabíjel jiné tvory co nejméně v rámci běžných možností (cestu si neumetám).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá listopad 19, 2010 6:12 am    Předmět: Citovat

Proč jíte maso?

Včera jsem zjistila jednu důležitou věc. Strávila jsem odpoledne s velice fajn člověkem, vegetariánem. On je oddaný Krišny a na tohle téma jsme se bavili trošku víc. Přiznám se, že mě překvapilo, že mě plně respektoval a o ničem nepřesvědčoval. Jen jsem ho pozorovala, třeba s jakou láskou mi skládá deku a užívala jsem si toho, že ty chvíle můžeme sdílet společně.

Když jsme se večer rozloučili, tak jsem zjistila, že jsem začala jíst maso proto, že jsem měla pocit, že mému tělu něco zásadního chybí. Ale zároveň, že to chybějící nebyly ani tak Omega3, bílkoviny a bla bla další věci, ale na určitých úrovních co jiného, než láska....

Jsem samozřejmě stále přesvědčená o tom, že ty vyjmenované věci jsou důležité, ale jsou zároveň nahraditelné z jiných zdrojů. Kdyby tomu tak nebylo, tak potom by hmotné znamenalo víc, než duchovní.

Nevadí vám, že kvůli tomu umírají jiní tvorové?

Soucítím s nimi, rozhodně. A děkuji za to, že mezi námi funguje taková výměna, že díky nim tu můžu být, žít. Proto nejím maso víc, než takové množství, o kterém jsem přesvědčená, že je pro mé tělo nezbytné. Také se snažím kupovat maso z ekologické produkce, když nemám možnost získat třeba domácí a jím pouze bílé maso, z co nejmenších zvířat, rybu nebo kuře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá listopad 19, 2010 7:56 am    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
Zbultrane, kdyby to, na co se Tě ptám, bylo tak snadné se někde dočíst, tak čtu. Neptám se Tě proto, že bych chtěla nějak zpochybňovat Tvoje přesvědčení, nebo že mám pocit, že někoho přesvědčuješ.


To je v pořádku, já si to nemyslím, že bys to chtěla zpochybňovat.

Berenika napsal:

Ptám se proto, že předpokládám, že víš, co děláš a máš informací dostatek nejen z vnějších zdrojů, ale i z vlastních zkušeností.


No já se už o těch informacích tak nepídím. A mít z vlastní zkušenosti informace o tom, zda mám dostatek B12 nebo bílkovin, to nevím jak bych získal. Já si o tom prečtu něco jako ty a pak tomu mohu věřit nebo ne. Můj názor je ten, že na tom mnou reklamovaném webu, je všechno, co je potřeba a hlavně, že ho považuju za seriózní.

Hmm, taky už nemám tolik času jako dřív Confused a tak mi přijde, když to někdo vysvětlí (tady v diskusi), tak je zbytečné psát to samé jinými slovy.

Berenika napsal:

Sice nejsem vegetarián, ale byla jsem a navíc právě vypracovávám seminární práci, kde má právě tohle téma svoje místo. A přiznám se, proti "odborníkům" si svoje postoje ustát neumím.


To je právě ono, kdo je odborník? Ale vždyť přece nejde o to, kdo "vyhraje". Vegetariáni jsou podle mě většinou lidé, kteří se pro ten způsob stravování rozhodli z nějakého jiného důvodu než jen z nějakého "dietního". Já nejím maso, kvůli zásadě nenásilí - ahimsa. Samozřejmě se starám, abych nebyl nemocný, protože i mě straší s nedostatkem B12 a to by nevadilo až tak mě, ale třeba mým dětem víc. Když kluk nerostl, šli jsme na mnoho kontrol a nezamlčovali jsme, že jsme vegetariáni. Dělali mu rozbory krve a tak (v ústavu pro výživu a dietologii - název byl podobný) a zjistili, že je naprosto v pořádku a bude trochu menší po dědečkovi. Doktoři, co tomu trochu rozumí,, tedy ne většinou obvoďáci, považují mojí versi vegetariánství - laktovegetariánství - to je navíc mléčné výrobky, naprosto v pohodě. Nebudu se tedy vyjadřovat třeba k veganům, i když věřím, že i oni si mohou udělat takový jídelníček, že budou zdraví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá listopad 19, 2010 8:12 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
To je moje chyba, ovšem na svojí obhajobu uvádím, že když několikrát dáš namísto jednoduché odpovědi odkaz typu "nastuduj si to tady a hledej šmudlo", tak mě taková hra pokud nemám o věc opravdu hodně intenzivní zájem po chvíli přestane bavit.


Beppe, vím, že jsem to "hledej šmudlo" nenapsal, ale jestliže to tak pro tebe vyznělo, omlouvám se. Rolling Eyes

Ale zajímavá je druhá část tvé věty:
Citace:

mě taková hra pokud nemám o věc opravdu hodně intenzivní zájem po chvíli přestane bavit.


Já tu dříve vedl diskuse velmi často, bavilo mě to, bavilo mě, když se mi někoho povedlo "přesvědčit", že přijal můj názor. Ale pak jsem si uvědomil, že to tak asi není správné, že to je taky takový trochu druh násilí. Protože lidé jsou různě argumentačně zdatní a to nadání mají od Boha, není to jejich přičiněním. Hmm, to už je asi mimo téma. Zkrátím to:

Myslím si, že lidé by měli diskutovat, právě tehdy, že o věc mají intenzivní zájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá listopad 19, 2010 8:44 am    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
Proč jíte maso?

Když jsme se večer rozloučili, tak jsem zjistila, že jsem začala jíst maso proto, že jsem měla pocit, že mému tělu něco zásadního chybí. Ale zároveň, že to chybějící nebyly ani tak Omega3, bílkoviny a bla bla další věci, ale na určitých úrovních co jiného, než láska....


Hele, tomu teda fakt nerozumím. Tys jedla maso protože ti chyběla láska?

Berenika napsal:


Soucítím s nimi, rozhodně. A děkuji za to, že mezi námi funguje taková výměna, že díky nim tu můžu být, žít. Proto nejím maso víc, než takové množství, o kterém jsem přesvědčená, že je pro mé tělo nezbytné. Také se snažím kupovat maso z ekologické produkce, když nemám možnost získat třeba domácí a jím pouze bílé maso, z co nejmenších zvířat, rybu nebo kuře.


Takhle jsem začínal, než jsem byl vegetarián Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá listopad 19, 2010 8:48 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Proč jíte maso?
Protože mi chutná... třeba i proto, že si zatím nedovedu představit, že si v létě na ohni opeču cereálie... protože to mám u sebe prostě tak nastaveno, že to maso chci jíst, ikdyž bych nemusel.

zeto napsal:
Nevadí Vám že kvůli Vám umírají jiní tvorové?
Klasická, ale až podpásová, sugestivní a s prominutím i trochu ... otázka. Odpověděl bych na ni podobně jako Beppe o pár příspěvků výše. A dalo by se na ni odpovědět stejně populistickým kalibrem - nevadí Vám, že kvůli Vám se plundruje rostlinná říše? Anebo v ještě větší nadsázce tím klasickým Marhoulovým: "Tak to kvůli Tobě nemůžu dejchat, protože mi žereš kytky, který vyráběj kyslík?!" Smile

Až tak nesouhlasím s tím, že živočichové a rostliny jsou na rozdílných úrovních, tohle se tu už dříve někde probíralo, že i rostliny rozeznávají stresové situace atd. Tudíž bych v otázce potravinového řetězce moc nerozlišoval mezi zabitím zvířete a sklízením rostlin v jejich rozpuku. Pozn.pro ty, kteří přísahají na minulé životy - co když byli kdysi zrovna tou rostlinou, kterou někdo urval a sežral...cítili se lépe než kuře pod sekyrou? Vzpomeňte si Smile

Dále se nabízí i trochu jiný pohled na zabíjení kvůli potravy. Co třeba primitivní (coby primitivní jsou označovány našim vševědoucím civilizovaným pohledem) kmeny, které snad dodnes někde pojídají své zabité nepřátele a jejich srdce mají za náš koenzym Q1O vylepšený o nezranitelnost? Jsme snad ve větší symbióze s přírodou a duchovnem, než oni? Neřekl bych... Přijdou do pekla? Zaneřádí si karmu? Ještě že asi ani neví co to je, jinak by měli zaděláno na pořádné starosti... Wink

zeto napsal:
V dnešní době už existují potraviny, které vhodnou skladbou plně nahradí živočišnou"potravu", dokonce i předčí. Proč tedy ještě zabíjet dál?
Právě že v dnešní době, kdy se genetickému mutování vyhnula snad jen H2O, je sice možné, že existují skladebně rovnocenné nahrážky živočišné potravy, ale nevím, jestli by snesly skutečné a kompletní srovnání. V době, kdy se nedá věřit ani deseti pestrým BIO nálepkám na potravinách, se rozdíl mezi živočišnou a rostlinnou potravou zvolna stírá a zůstává to jen etickou otázkou.

Vegetariánů si vážím proto, protože si svůj jídelníček musí vytvářet s mnohem větší rozvahou a kreativitou, než třeba já, který nad tím až tak moc nepřemýšlí a když má hlad, nerozlišuje mezi květákem a řízkem.
Ale pokud ze mě dělají vraha, protože kvůli mojí rozežranosti a duchovní nedokonalosti umřelo prasátko, tak k tomu chci taky říct pár slov Smile

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá listopad 19, 2010 9:16 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Myslím si, že lidé by měli diskutovat, právě tehdy, že o věc mají intenzivní zájem.


Intenzivní zájem je relativní pojem. Mě třeba vegetariánství zajímá, jak z hlediska motivace lidí, tak z hlediska zdravotního. Ani to zabíjení se mi nelíbí, je v tom určitý vnitřní rozpor. Takže proto to taky řeším a třeba i relativně intenzivně Smile Ale takové téma není jediné, zajímá mě víc věcí a nemám dostatek času a energie, abych si na každé téma nastudoval třeba celé stránky tomu tématu věnované. Proto jsem si myslel, že v diskuzi se něco dozvím i rychlejší cestou než cestou prostudování všech dostupných materiálů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá listopad 19, 2010 3:50 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Klasická, ale až podpásová, sugestivní a s prominutím i trochu ... otázka.


Ano, trošku sugestivnější, uznávám.

Pro mě je přirozené jíst ovoce, to uzraje na stromě a spadne. Dužinaté části příroda sama vybavila proto, aby byly lákavé pro plodožravce a díky pozření ovoce i včetně semen rozšířila svůj druh zase o kousek dál.

Všeobecně rostliny mají úplně jiný druh "vedomí". jsou to živí tvorové, ale určitě srovnání s živočichem je naprosto nevhodné. To se prostě nedá srovnat. I z logiky věci, když jdete posekat trávník, neříkáte "jdu zabít trávu". Ale zvířata se vždy zabíjejí.

Každopádně toto by mohlo být na velkou diskuzi.......... toto je mé vnímání a nějak doufám že už se k tomu nebudu muset vyjadřovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 10:05 pm    Předmět: Jídlo jako lék Citovat

Vážení přátelé, setkal jsem se s mužem nejednoho talentu, ochutnal jsem ukázku z jeho kuchyně a jen lituju, že se na tu vzdálenost nemohu stát jeho stálým zákazníkem. Ale pak je ještě pro ty šikovnější možnost, naučit se na jeho kursech něco uvařit. Stránky Pavla Nedbala najdete na adrese www.jidlojakolek.cz. Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 2:24 pm    Předmět: Jeden citátek Citovat

Citace:

"Vegetariánství je kritériem, podle kterého víme, že něčí snaha o mravní dokonalost, je skutečná a upřímná. Člověk v sobě potlačuje soucit a lítost k živé bytosti jako je on sám. Vytěsňuje vlastní pocity krutostí, aby necítil, že hluboko v lidském srdci je uloženo: Nikomu nevzít život!"


Lev Nikolajevič Tolstoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 11:03 pm    Předmět: Re: Jeden citátek Citovat

Zbultran napsal:
Citace:

"Vegetariánství je kritériem, podle kterého víme, že něčí snaha o mravní dokonalost, je skutečná a upřímná. Člověk v sobě potlačuje soucit a lítost k živé bytosti jako je on sám. Vytěsňuje vlastní pocity krutostí, aby necítil, že hluboko v lidském srdci je uloženo: Nikomu nevzít život!"


Lev Nikolajevič Tolstoj

V podstatě popis se kterým nesouhlasímVery Happy Nemyslím si že vegetariánství je kritérium nějaké mravní dokonalosti. Ani v sobě nepotlačuji soucit a lítost, obé přicházejí sami. Dle mého názoru vegetariánství přichází samo a touha "nevzít život" také. Soucit jsem začal cítit samovolně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 12:11 pm    Předmět: Re: Jeden citátek Citovat

zeto napsal:

V podstatě popis se kterým nesouhlasímVery Happy Nemyslím si že vegetariánství je kritérium nějaké mravní dokonalosti. Ani v sobě nepotlačuji soucit a lítost, obé přicházejí sami. Dle mého názoru vegetariánství přichází samo a touha "nevzít život" také. Soucit jsem začal cítit samovolně.


To je nevýhoda všech citátů, někomu se líbí, někdo je nemá rád, neboť nemohou přesně vyjadřovat obecně jakýkoliv stav ....

Já mám ale zkušenost osobní, když jsem přestával jíst maso. Přestal jsem z ideologických důvodů jako Haré Krišna, nějak příliž jsem o tom nepřemýšlel. Pak po nějaké době jsem si začal uvědomovat i ty další důvody, jako by se tělo nějak očistilo tou bezmasou dietou ....

Ale chápu, že toto je nesdělitelné, musí se to zažít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 7:35 am    Předmět: Zajímavý článek o vegetariánství a flexitariánech Citovat

http://respekt.ihned.cz/c1-50111760-maso-jenom-v-nedeli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund