Fórum - Zobrazit téma - Vegetariánství - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vegetariánství
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vegetariánství
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 8:55 pm    Předmět: Citovat

Berenika napsal:

Pokud chceš, můžeš mi odpovědět na můj dotaz o bílkovinách. Smile

Co se bílkovin týká člověk když sní maso, tělo je rozloží na aminokyseliny a dle propočtů výdej těla na rozložení takto složitých bílkovin je o něco vyšší než samotný "zisk" z onoho masa. (není samozřejmě maso jako maso a to mluvím o relativně kvalitních masech, uzeniny a náhražky neuvažuji - u těch ani netuším jak je tělo zvládne rozložit:DD) - proto po takovém masitém jídle se lidé cítí spíše unaveni než odpočatí........ po ovoceném salátku nebo zeleninovém je energie na rozdáváníVery Happy

Pokud člověk jí dostatek zeleniny a ovoce, tělo si z těchto aminokyselin (v podstatě jedny ze základních stavebních prvků těla) dokáže vyrobit vhodné množství bílkovin. Proto otázka zda tělo potřebuje bílkoviny = ANO, v jakém množství? To je individuální a zmiňované "vhodné" množství je vysoce nadsazené. Navíc lidé co si budují svalovou hmotu mají větší potřebu bílkovin než jiní.

Jak bylo již řečno, bílkoviny jsou téměř ve všem, dokonce samotná zelenina obsahuje malé procento bílkovin, soja velké množství (jako jiné luštěniny).

Sám mám období, kdy mi chutná např. tempeh (v podstatě fermentovaná soja, která mimo jiné obsahuje vit. B12 ve velkém množství).

Co se týká B12 - je to přeceněovaná veličina a když se dělali statistiky u veg a neveg lidí, bylo zajímavé zjištění že sice nevege lidi mají hladinu B12 v normě,ale svou životasprávou jsou:

1) obézní
2) trpí civilizačními chorobami
3) jsou méně šťastní (zase dle statistiky)
4) mají nedostatek vlákniny
5) mají nedostatek kvalitních tuků (ano jsou zdravé i nezdravé tukyú
6) mají vysoký obsah cholesterolu (toho nezdravého)
7) trpí nadýmáním (to i vegetariáni:DDDD)
Cool mají problém s vylučováním
9) ledvinové a žlučové kameny (a spoustu dalšího)
.
.
nechce se mi psát dálSmile)

Citace:
Zeto, v pořádku. Jez si, jak chceš, pokud Ti to vyhovuje a ladí s Tvým přesvědčením.

Jak jinak...
Citace:
Jedna věc je, když něco někdo dělá sám za sebe a druhá věc je ta, když se rozhodne svůj postoj nějak prezentovat. A na to jsem se ptala.

Tak své jsem řekl, nemám moc v povaze to šířit jako jedinou správnou cestu........ tak to nedělám, jen když přijde na konfrontaci, masojedlíci nemají jediný pádný argument, proč maso začíst jíst:D(ale kdoví, třeba jednou ze mě bude masožrout:D - jen doufám, že budu stále vegetarián, popřípadě vitariánVery Happy
Citace:

Jestli jsou jinak stravující se lidé schopni svá rozhodnutí podložit i funkčními argumenty a ne jen tím, že "se cítí dobře"...

Otázkou je proč něco dokazovat druhým. Každý máme vlastní svědomí a vědomí, a já třeba nechci aby moje tělo bylo složeno z buněk, který nepřímo usmrtili tisíce zvířat. Zní to blbě, ale ty zvířata jsou také bytosti a já nemám touhu je kvůli kusu žvance zabíjet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 9:22 pm    Předmět: Citovat

Dík, Zeto. Jinak máš zase nějaké podložení pro to, že z ovoce a zelenina jsou opravdu dostatečným zdrojem všech potřebných aminokyselin?

B12 v tempehu není. Prý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 11:43 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Tak své jsem řekl, nemám moc v povaze to šířit jako jedinou správnou cestu........ tak to nedělám, jen když přijde na konfrontaci, masojedlíci nemají jediný pádný argument, proč maso začíst jíst:D(ale kdoví, třeba jednou ze mě bude masožrout:D - jen doufám, že budu stále vegetarián, popřípadě vitariánVery Happy .


No tak argumentem je třeba ten vitamin B12, který bez masa přirozenou cestou do těla těžko dostaneš. To celkem jasně naznačuje, že tahle cesta není pro člověka přirozená. Tím neobhajuji návyky většinové společnosti a své vlastní, které mají k přirozenosti často ještě mnohem dál, ale nasvědčuje to tomu, že člověk je od přírody všežravec. Ale každý svého štěstí strojvůdcem .....

zeto napsal:

Co se týká B12 - je to přeceněovaná veličina a když se dělali statistiky u veg a neveg lidí, bylo zajímavé zjištění že sice nevege lidi mají hladinu B12 v normě,ale svou životasprávou jsou:

1) obézní
2) trpí civilizačními chorobami
3) jsou méně šťastní (zase dle statistiky)
4) mají nedostatek vlákniny
5) mají nedostatek kvalitních tuků (ano jsou zdravé i nezdravé tukyú
6) mají vysoký obsah cholesterolu (toho nezdravého)
7) trpí nadýmáním (to i vegetariáni:DDDD)
Cool mají problém s vylučováním
9) ledvinové a žlučové kameny (a spoustu dalšího)
.
.
nechce se mi psát dálSmile)
.


Řekl bych že je to trochu nekorektní argumentace ve vztahu vegatarián x všežravec. Především proto, že mezi vegetariány je podstatně vyšší procento lidí, kteří se aktivně zajímají o jídelníček a snaží se stravovat zdravě, zatímco mezi všežravce je započítán celý zbytek společnosti, kde se velká část lidí o zdravé stravování vůbec nezajímá. Takže když srovnávat, tak zdravě žijcího vegetariána se zdravě žijcím všežravcem.

zeto napsal:
Otázkou je proč něco dokazovat druhým. Každý máme vlastní svědomí a vědomí, a já třeba nechci aby moje tělo bylo složeno z buněk, který nepřímo usmrtili tisíce zvířat. Zní to blbě, ale ty zvířata jsou také bytosti a já nemám touhu je kvůli kusu žvance zabíjet.


Rostliny jsou taky bytosti, takže ti nezbyde než držet trvalou hladovku Smile Ale chápu, že zabíjení zvířat je pro člověka hůře přijatelné než zabíjení rostlin. Já taky nechci nikoho přesvědčovat, jen si tříbím názory na věc. Jinak je zajímavé, že má vždy druhá strana pocit, že jí ti druzí něco podsouvají, útočí na ni apod. Vegetariáni mají pocit, že je všežravci odsuzují a o něčem přesvědčují a naopak Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 1:29 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
zeto napsal:
Tak své jsem řekl, nemám moc v povaze to šířit jako jedinou správnou cestu........ tak to nedělám, jen když přijde na konfrontaci, masojedlíci nemají jediný pádný argument, proč maso začíst jíst:D(ale kdoví, třeba jednou ze mě bude masožrout:D - jen doufám, že budu stále vegetarián, popřípadě vitariánVery Happy .


No tak argumentem je třeba ten vitamin B12, který bez masa přirozenou cestou do těla těžko dostaneš. To celkem jasně naznačuje, že tahle cesta není pro člověka přirozená. Tím neobhajuji návyky většinové společnosti a své vlastní, které mají k přirozenosti často ještě mnohem dál, ale nasvědčuje to tomu, že člověk je od přírody všežravec. Ale každý svého štěstí strojvůdcem .....


B12 je jediný argument který masožravci mají. Chtělo by si třeba pročíst pár knih na toto téma, nebo odborných časopisů a třeba by jsi se dočetl, že B12 je přeceňovaný vitamín, který člověk nepotřebuje v nadměrných dávkách. Jeho nalezení je nejenom v tempehu (ano je to uvedené dokonce na obale - což u masa nejni:D), ale také v zelenině a ovoci. Pro vysvětlení....... B12 vytváří organizmy žijící v půdě a pokud jíme zeleninu která přišla do styku s půdou a nepodrobujeme tuto zeleninu extra důkladné očistě(neříkám že to máme jíst s hlínou) = prostě střídmě umýt, tak do sebe dostaneme B12 také.

Koneckonců mě netrápí jeho dostatek / nedostatek.
Beppe napsal:
zeto napsal:

Co se týká B12 - je to přeceněovaná veličina a když se dělali statistiky u veg a neveg lidí, bylo zajímavé zjištění že sice nevege lidi mají hladinu B12 v normě,ale svou životasprávou jsou:

1) obézní
2) trpí civilizačními chorobami
3) jsou méně šťastní (zase dle statistiky)
4) mají nedostatek vlákniny
5) mají nedostatek kvalitních tuků (ano jsou zdravé i nezdravé tukyú
6) mají vysoký obsah cholesterolu (toho nezdravého)
7) trpí nadýmáním (to i vegetariáni:DDDD)
Cool mají problém s vylučováním
9) ledvinové a žlučové kameny (a spoustu dalšího)
.
.
nechce se mi psát dálSmile)


Řekl bych že je to trochu nekorektní argumentace ve vztahu vegatarián x všežravec. Především proto, že mezi vegetariány je podstatně vyšší procento lidí, kteří se aktivně zajímají o jídelníček a snaží se stravovat zdravě, zatímco mezi všežravce je započítán celý zbytek společnosti, kde se velká část lidí o zdravé stravování vůbec nezajímá. Takže když srovnávat, tak zdravě žijcího vegetariána se zdravě žijcím všežravcem.


Mluvím o statistice. Pokud vezmeš statisticky 10 vegetariánů a 10 masožravců, je zde pravděpodobnost daleko vytálnějšího jedince u vegetariánů. Je to i logické. To, že se masožravci nezajímají o to co jí není přeci omluva. Každý jsme zodpovědný za to co jíme, za naše zdraví a za naší Zem.


Beppe napsal:
zeto napsal:
Otázkou je proč něco dokazovat druhým. Každý máme vlastní svědomí a vědomí, a já třeba nechci aby moje tělo bylo složeno z buněk, který nepřímo usmrtili tisíce zvířat. Zní to blbě, ale ty zvířata jsou také bytosti a já nemám touhu je kvůli kusu žvance zabíjet.


Rostliny jsou taky bytosti, takže ti nezbyde než držet trvalou hladovku Smile Ale chápu, že zabíjení zvířat je pro člověka hůře přijatelné než zabíjení rostlin. Já taky nechci nikoho přesvědčovat, jen si tříbím názory na věc. Jinak je zajímavé, že má vždy druhá strana pocit, že jí ti druzí něco podsouvají, útočí na ni apod. Vegetariáni mají pocit, že je všežravci odsuzují a o něčem přesvědčují a naopak Razz

Beppe, já to mám takto a jsem s tím spokojený. Každý máme své svědomí a věříme různým věcem. Já neodsuzuju ostatní lidi za to , že jedí maso. Je to jejich volba. U rostlin je jiné vědomí a celé to vnímám hodně odlišně. Zvíře má úplně jinou energii a např. jablko je stvořené k tomu aby sloužilo jako potrava. Toto srovnání které uvádíš je pro mě naprosto nevhodné.

Já jako vegetarián se setkávám s podsouváním a útočením, není to jen pocit. Vždyť i Ty se mě snažíš přesvědčit, že B12 jinde není, že utržení rostliny je stejné jako zabití zvířete. S tím nesouhlasím a proto reaguji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 2:45 am    Předmět: Citovat

K tempehu ze serveru vegspol.cz:

Jedinými spolehlivými zdroji, do nichž není B12 uměle přidáván, je maso, mléčné výrobky a vajíčka. Byla prováděna řada výzkumů, při nichž se hledaly rostlinné zdroje B12. Kvašené sojové produkty, mořské řasy a plankton se nabízely jako možné zdroje B12. Ale v kvašených sojových výrobcích, jako je např. tempeh, miso, shoyu a tamari, nebylo nalezeno žádné významnější množství B12.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 1:06 pm    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
K tempehu ze serveru vegspol.cz:

Jedinými spolehlivými zdroji, do nichž není B12 uměle přidáván, je maso, mléčné výrobky a vajíčka. Byla prováděna řada výzkumů, při nichž se hledaly rostlinné zdroje B12. Kvašené sojové produkty, mořské řasy a plankton se nabízely jako možné zdroje B12. Ale v kvašených sojových výrobcích, jako je např. tempeh, miso, shoyu a tamari, nebylo nalezeno žádné významnější množství B12.


Tempeh

For a long time, tempeh has been said to contain B12. Table 3 shows the results of measuring B12 analogue in various tempehs.
Table 3. B12 Analogue Content (µg/30 g) of Tempehs
Netherlands4 USA7 Indonesia5,6
Assay IF IF IF or R-proteinA
tempeh ND .02C .054-1.2B
A - Used an assay method by Lau et al.32 (1965) which uses R-protein or IF
B - 10 commercial tempeh samples purchased from various markets in Jakarta, Indonesia
C - Cooked for 60 minutes
IF - Intrinsic factor
ND - None Detected

The studies in the USA and in The Netherlands showed little to no B12 analogue.

In contrast, Areekul et al. (6) (1990, Indonesia/Thailand) found more significant amounts of B12 analogue. Tempeh production requires molds belonging to the genus Rhizopus. These were found not to produce B12 analogues in Areekul et al.'s study. Rather, a bacterium, identified as Klebsiella pneumoniae, was isolated from the commercial tempeh starter and determined to be the B12 analogue source. This confirmed Albert et al.'s (Cool (1980) finding that the Klebsiella genera could produce B12 analogues. In Albert's study, the analogue was thought to be active B12. Whether the analogues found by Areekul et al. were the same as in Albert's study is not known. Given that K. pneumoniae is not required for tempeh production, we can conclude that the B12 analogue found in the tempehs in Indonesia were due to bacterial contamination (though apparently common there). Tempeh in Europe and the U.S. cannot be relied on as a source of B12. Until tempeh in Indonesia is shown to reduce MMA levels, it should not be relied upon there, either.

více informací zde: http://www.veganhealth.org/b12/plant

Informace o tempehu jsou spíše kdo je vyrábí a odkud se dováží. Tedy není to o tom, že v tempehu není, ale v jakém tempehu není!!! Takže pokud mi předkládáš informace zkus si je nejdříve ověřit!!

Pokud by Tě to jo hodně zajímalo, zkus tohle: http://www.pubmedcentral.nih.gov/picrender.fcgi?artid=242746&blobtype=pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 1:43 pm    Předmět: Citovat

Zeto, zde asi nejsou všichni anglicky mluvící, aby si to mohli přeložit. Prosím, co je tam napsané?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 2:59 pm    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
Zeto, zde asi nejsou všichni anglicky mluvící, aby si to mohli přeložit. Prosím, co je tam napsané?


Když to shrnu nejenom z tohoto textu, tak B12 se původně nacházel v přirozeném množství na rostlinách, které se nacházejí v půdě. Dříve tedy lidé neměli potřebu B12 hledat protože ho přirozeně jedli i se zeleninou. Bohužel dnešní doba a průmyslová velkovýroba tento přirozený výskyt B12 na zelenině omezil do té míry, že je třeba ho doplňovat jinými suplementy.

Tedy není pravdou, že maso je jediným přirozeným zdrojem, pravdou je, že jsme si přirozený zdroj omezili sami.

B12 v Tempehu jsou často různé analogy které úajně nemusí mít tak vysokou vstřebatelnost tělem, ale záleží kde se tempeh vyrábí a třeba v asijských zemích odkud pochází a kde se zpracovává původními postupy je tento výskyt poměrně vysoký.

Tedy pokud si pěstujete zeleninu doma a využíváte k tomu přirozená hnojiva a pěstujete ekologicky, je pravděpodobnost pokrytí denní potřeby vit. B12 vysoká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 3:59 pm    Předmět: Citovat

Díky, Zeto. Jenže lidé dnes mají menší šanci pěstovat si svoje organické ovoce a zeleninu, i tak ale si to myjeme atd. Když jíme tempeh, tak je většinou český a ne z asie, kde vzhledem k obecným návykům je menší pravděpodobnost deficitu B12 tak jako tak.

V rostlinných zdrojích jsou tedy B12 analogy a jsme tam, kde jsme byli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st listopad 17, 2010 4:08 pm    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
Díky, Zeto. Jenže lidé dnes mají menší šanci pěstovat si svoje organické ovoce a zeleninu, i tak ale si to myjeme atd. Když jíme tempeh, tak je většinou český a ne z asie, kde vzhledem k obecným návykům je menší pravděpodobnost deficitu B12 tak jako tak.

V rostlinných zdrojích jsou tedy B12 analogy a jsme tam, kde jsme byli...


Otázkou zůstává kolik B12 je i v mase:D
Navíc se vyskytuje v mléčných výrobcích a sýrech takže i vegetariáni jedící toto doplní zásoby.

Navíc myslím že B12 je vysoce přeceňovaný a masojedlíci si jím rádi obhajují neobhajitelné = vraždění milionu zvířat.

Dokonce dle studií jsou v tlustém střevě bakterie vyrábějící B12, uvádí se sice, že je v části tlustého střeva kde už je mizivá vstřebatelnost, ale kdo ví........ naše tělo je chytřejší než si myslíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 11:51 am    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
Zbultrane, no jo. Dřív lidé žili a dnes také žijou... Ale otázka jak, to už se jaksi individuálně liší.

Představ si třeba tuhle situaci. Přijde za Tebou odborník na výživu a zeptá se Tě, jak vědomě máš zpracované téma vlastní životosprávy. A Ty třeba nevíš... Může Ti udělat analýzu jídelníčku a řekne Ti, že oproti všeobecným doporučením i přes svoje luštěniny jíš jen polovinu doporučeného množství.

Umíš si to obhájit? Máš pro to přijatelné argumenty? Jak pomůžeš lidem, kteří chtějí přejít na vegetariánství, ale mají z podobných důvodů obavy to udělat?

Z dalších různých zdrojů můžeš zjistit, že přijaté bílkoviny si tělo rozštěpí na aminokyseliny a z těch pak složí bílkoviny vlastní. Jak potom víš, že opravdu přijímáš všechny potřebné aminokyseliny a jakým způsobem o to dbáš?

Myslím, že v těhlech otázkách by měl mít každý, kdo propaguje odlišné stravovací návyky od většinového mínění, jasno.


Hele Bereniko, už několikrát jsem tu zmínil web vegetarian.cz. Tam to všechno najdeš. Rozhodně nechci nikoho přesvědčovat na vegetariánství, na to už jsem starej, je to každého věc. Já to mám tak, že nechci jíst maso za cenu utrpení zvířat, ale jiní to mohou vidět jinak.

Kdo má zájem, muže toho na tom webu nastudovat opravdu hodně, ale musí se to číst. Ani tady lidé většinou nečtou, co jiní napíšou a tak se to pořád opakuje a opakuje a lidi to nečtou a nečtou. (Třeba napíšu, že jsem laktovegetarián a stejně mi napíšou ať si dám pozor na B12).

Takže já si myslím, kdo si chce informace získat, tak musí trochu aktivně, jinak to nemá cenu mu je nutit.

A není to nijak ve zlém.

(Až budu mít čas, přečtu a popř. zareaguji i na další příspěvky Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 1:41 pm    Předmět: Citovat

Zbultran: Kdyby všichni uvažovali jako ty, tak to můžeme rovnou diskuze zrušit a na začátek dát jenom seznam odkazů, kde si má co kdo nastudovat. A nebo rovnou na všechno odpovídat jenom slovy "najdi si to na internetu ... " Já když zde někdo založí téma "vegetariánství" tak očekávám, že se chce na to téma bavit. To znamená, že třeba i odpoví na otázky třeba ohledně té B12. A ne jen, že řekne běž si to najít jinam ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 2:29 pm    Předmět: Citovat

Domnívám se, že k rozhodnutí stát se vegetariánem mohu dospět svým vnitřním rozhodnutím. Ať už na základě pro mě nepřijatelného zabíjení zvířat nebo podporou světa - hospodářská zvířata spasou tolik, že nezbývá na dostatečné celosvětové zajištění dostatkem rýže, brambor, atd. pro obyvatele planety, případně to je otázka diety a nebo mi chutná maso a jím ho. Zjištění, zda vegetariánství mi škodí - pravděpodobně budu konzultovat s odborníkem na výživu.
Tato diskuse je vedena buď o vnitřním rozhodnutí - být vegetariánem či všehokonzumentem nebo o způsobu plnohodnotného vegetariánského stravování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 3:12 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Zbultran: Kdyby všichni uvažovali jako ty, tak to můžeme rovnou diskuze zrušit a na začátek dát jenom seznam odkazů, kde si má co kdo nastudovat. A nebo rovnou na všechno odpovídat jenom slovy "najdi si to na internetu ... " Já když zde někdo založí téma "vegetariánství" tak očekávám, že se chce na to téma bavit. To znamená, že třeba i odpoví na otázky třeba ohledně té B12. A ne jen, že řekne běž si to najít jinam ...


Neodověděl jsem ti já, odpověděl ti Zeto a to dost rozsáhle.

Víš, já těch diskusí vedl tolik a pořád se to omílá dokola, třeba "zabíjení zeleniny" .... no a co na to mám říct, když někdo nevidí rozdíl v zabití mrkve a v zabití třeba krávy, tak je to fakt těžký nějak mu to odargumentovat.

Navíc, když sem dám přímo odkaz na ten B12, tak mi přžijde zbytečné to převypravovat svými slovy. Nejsem chemik, ani jsem nedělal rozbory obsahu B12 v různých potravinách, tak si to taky jen přečtu a pak si k tomu udělám postoj.

No a pak si přece jen myslím, že než se na něco zeptám, tak si k tomu něco nastuduju. Alespoň já to tak dělám a když už mi někdo pošle ten odkaz, tak si to přečtu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 8:15 pm    Předmět: Citovat

Zbultrane, kdyby to, na co se Tě ptám, bylo tak snadné se někde dočíst, tak čtu. Neptám se Tě proto, že bych chtěla nějak zpochybňovat Tvoje přesvědčení, nebo že mám pocit, že někoho přesvědčuješ.

Ptám se proto, že předpokládám, že víš, co děláš a máš informací dostatek nejen z vnějších zdrojů, ale i z vlastních zkušeností.

Sice nejsem vegetarián, ale byla jsem a navíc právě vypracovávám seminární práci, kde má právě tohle téma svoje místo. A přiznám se, proti "odborníkům" si svoje postoje ustát neumím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund