Fórum - Zobrazit téma - Vegetariánství - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vegetariánství
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vegetariánství
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 9:28 am    Předmět: Citovat

K tomu "vše potřebné". Teď nechci spekulovat o tom, co je správné a co není, ale zajímalo by mě, jak se takový vegetarián postaví k odborným výživovým doporučením. Např. takové množství bílkovin na kg váhy, které je cca 1,2g.

I skladbou jídelníčku velice uvědomnělého vegetariána, natož vegana, se toho dopočítat lze jen stěží, ne-li vůbec, bez přemíry mléčných výrobků, nebo koncentrovaných bílkovin.

Mnoho vegetariánů dělá spoustu chyb ve svých stravovacích návycích a na to je většinou ani nikdo neupozorní, hlavně že je vše košer, co se častokrát filozofie týče. Sama jsem klasickým příkladem člověka, u kterého je naprosto zřejmé, že na sobě zakusil spoustu pochybení, tak se to snažím napravit a zjistit kde a v čem.

Jaký na to máte názor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 10:26 am    Předmět: Citovat

Bereniko. Bílkoviny nejsou jen v mase. Spousta je jich třeba v luštěninách.

Jinak je spousta studií, které se týkají toho, že vegetariánství může být zdravé. Třeba:
http://www.vegetarian.cz/stanada/stanada.html

Jinak na tomhle serveru je možné se dočíst, kde ve vegetariánské stravě získat složky potravy, o kterých tzv. masopreferující lékaři tvrdí, že vegetariáni je nemají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 11:08 am    Předmět: x Citovat

Mě tohle křížení zbraní připadá docela srandovní.
Jakoby každý masorián jedl správně vyváženou stravu ve které nic
z výživových prvků nechybí. Třeba právě ta druhá složka jako je víc zeleniny a s tím spojených vitamínů a dalších prvků. To bych u těch
chytráků, odsuzujících vegetriány chtěla vidět!

Prostě ať si každý jí podle svého uvážení a pokud má čas a chuť se tomu opravdu věnovat, pak není problém sestavit si jídelníček tak, aby v něm bylo zastoupeno od všeho potřebného něco.
Jak vegetariáni, tak masoriáni, ale chce to čas a vědomosti.
Jenže kolik lidí to tak dělá???!!!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 12:54 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Mě tohle křížení zbraní připadá docela srandovní.
Jakoby každý masorián jedl správně vyváženou stravu ve které nic
z výživových prvků nechybí. Třeba právě ta druhá složka jako je víc zeleniny a s tím spojených vitamínů a dalších prvků. To bych u těch
chytráků, odsuzujících vegetriány chtěla vidět!

Prostě ať si každý jí podle svého uvážení a pokud má čas a chuť se tomu opravdu věnovat, pak není problém sestavit si jídelníček tak, aby v něm bylo zastoupeno od všeho potřebného něco.
Jak vegetariáni, tak masoriáni, ale chce to čas a vědomosti.
Jenže kolik lidí to tak dělá???!!!

šamanka

bingo:)) přesně jak to píšeš tak to vnímámSmile koneckonců jen jako zvláštnost, vegetariáni se nestarají o jídelníček těch ostatních, ale jakmile masojedlík zjistí že je někdo vegetarián, jakoby se splaší a je z něj "studnice moudrosti a starostí":DDD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 1:02 pm    Předmět: Citovat

samanka: Mě nepřipadá, že by tady někdo křížil zbraně, spíš se lidi dotazují ostatních na to co ohledně vegetariánství slyšeli nebo četli. Nějáký konflikt bych v tom nehledal.


Já bych se také rád zeptal a to sice na vitamín B12. Kdysi jsem někde četl, že tento vitamín nelze rostlinou stravou doplnit. Co je na tom pravdy ? Ptám se bez postraních úmyslů a touhy křížit zbraně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 3:21 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:


Já bych se také rád zeptal a to sice na vitamín B12.


Už jsem zájemce odkazoval na web vegetarian.cz, tady je to konkrétně o B12:

http://www.vegetarian.cz/vitaminy/vit-b12.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 3:58 pm    Předmět: Citovat

Zbultran: Díky za odkaz. Mě spíš zajímal názor na to, jestli to trochu nenabourává tezi o přirozenosti vegetariánství resp. je to přímý argument pro to, že to přirozené není. Když je potřeba jíst uměle vytvořené "léky" aby měl člověk všechny potřebné živiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 5:20 pm    Předmět: Citovat

Zbultrane, ano, bilkoviny jsou i v lusteninach, i vsude jinde, rekla bych. Ale ja se ptala na vyzivova doporuceni, konkretne na jejich mnozstvi/kg vahy. Kdyz se podivas na sacek od lustenin, kolik maji bilkovin v suchem stavu, tak to vypada jinak, nez kdyz po uvareni nabydou. Tak si odhadni, jake mnozstvi jich asi tak za den snis a zjistis, ze se tem tabulkam nebudes blizit mozna ani zdaleka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 7:58 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Zbultran: Díky za odkaz. Mě spíš zajímal názor na to, jestli to trochu nenabourává tezi o přirozenosti vegetariánství resp. je to přímý argument pro to, že to přirozené není. Když je potřeba jíst uměle vytvořené "léky" aby měl člověk všechny potřebné živiny.


V Indii je skoro půl miliardy vegetariánů a nevypadá to že by nějak trpěli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 8:39 am    Předmět: Doplnění k B12 Citovat

Pro Beppe:

Já navíc jsem tzv. laktovegetarián, tedy jím i mléčné výrobky. Takže mě se ty problémy s B12 apod. doufám netýkají. To samé vlastně platí pro ty lidi v Indii.

Navíc jsem četl takovou zajímavost, že když se obilí uchovává v sýpkách v zemi (jáma vypálená ohněm, tedy jakoby taková keramická nádoba v zemi), jak to u nás dělali třeba keltové, tak nějaká houba způsobí, že ten B12 vyrobí.

Stejně se asi dělá to B12 v tom tlustém střevě, jak to píšou v tom článku, co jsem na něj dal ten odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 8:44 am    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
Zbultrane, ano, bilkoviny jsou i v lusteninach, i vsude jinde, rekla bych. Ale ja se ptala na vyzivova doporuceni, konkretne na jejich mnozstvi/kg vahy. Kdyz se podivas na sacek od lustenin, kolik maji bilkovin v suchem stavu, tak to vypada jinak, nez kdyz po uvareni nabydou. Tak si odhadni, jake mnozstvi jich asi tak za den snis a zjistis, ze se tem tabulkam nebudes blizit mozna ani zdaleka.


Možná to přeháníš s těma tabulkama. Dřív je lidi neměli a také žili. A navíc se ty doporučené tabulky docela mění. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 11:43 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Berenika napsal:
Zbultrane, ano, bilkoviny jsou i v lusteninach, i vsude jinde, rekla bych. Ale ja se ptala na vyzivova doporuceni, konkretne na jejich mnozstvi/kg vahy. Kdyz se podivas na sacek od lustenin, kolik maji bilkovin v suchem stavu, tak to vypada jinak, nez kdyz po uvareni nabydou. Tak si odhadni, jake mnozstvi jich asi tak za den snis a zjistis, ze se tem tabulkam nebudes blizit mozna ani zdaleka.


Možná to přeháníš s těma tabulkama. Dřív je lidi neměli a také žili. A navíc se ty doporučené tabulky docela mění. Very Happy


No jenže, dřív taky lidi umírali průměrně třeba ve čtyřiceti nebo padesáti letech. Takže já bych ty dnešní vědomosti a zkušenosti zas tak nezavrhoval. Nepropaguju nějákou posedlost tabulkami, to vůbec ne, ale třeba na doplňování té B12 bych si na tvém místě dával majzla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 3:26 pm    Předmět: Citovat

Zbultrane, no jo. Dřív lidé žili a dnes také žijou... Ale otázka jak, to už se jaksi individuálně liší.

Představ si třeba tuhle situaci. Přijde za Tebou odborník na výživu a zeptá se Tě, jak vědomě máš zpracované téma vlastní životosprávy. A Ty třeba nevíš... Může Ti udělat analýzu jídelníčku a řekne Ti, že oproti všeobecným doporučením i přes svoje luštěniny jíš jen polovinu doporučeného množství.

Umíš si to obhájit? Máš pro to přijatelné argumenty? Jak pomůžeš lidem, kteří chtějí přejít na vegetariánství, ale mají z podobných důvodů obavy to udělat?

Z dalších různých zdrojů můžeš zjistit, že přijaté bílkoviny si tělo rozštěpí na aminokyseliny a z těch pak složí bílkoviny vlastní. Jak potom víš, že opravdu přijímáš všechny potřebné aminokyseliny a jakým způsobem o to dbáš?

Myslím, že v těhlech otázkách by měl mít každý, kdo propaguje odlišné stravovací návyky od většinového mínění, jasno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 8:12 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Umíš si to obhájit? Máš pro to přijatelné argumenty? Jak pomůžeš lidem, kteří chtějí přejít na vegetariánství, ale mají z podobných důvodů obavy to udělat?

Nemluvím za Zblutrana, ale za sebe.

Já dokonce považuji vegetariánskou stravu za pomocnou "berličku" dojít k vitariánství (tedy jezení pouze živé stravy).

Citace:
Myslím, že v těhlech otázkách by měl mít každý, kdo propaguje odlišné stravovací návyky od většinového mínění, jasno.

Co to je většinové mínění? Dle méh okolí je mé stravování naprosto v pořádku.

Víš že je v islámu většinové mínění takové, že ukamenují dívku za to, že se vyspí s jiným mužem? Že v některých kulturách provádějí rituální obřízku žen, jen protože to považují za normální?
Většinové mínění je pojem, kterým se lidé snaží obhájit jinak neobhajitelné!!!!!

Já v něco věřím a třeba se to někdy změní, ale vidím kolem sebe spoustu lidí, kteří konzumují potraviny dle "většinového mínění" a mají také choroby, kterým trpí tato většina. (Cukrovka, rakoviny střev atd...).

Co je pro nás společné, že pokud jíme s láskou, žijeme aktivně, sportujeme, dýcháme čerstvý vzduch a radujeme se ze života, může nám být jedno zda jíme rozdílně. Pokud je vůle a chuť, můžeme najít společnou řeč a pokud dokážeme nalézt společnou řeč, dokážeme nalézt i společnou cestu, byť trošku odlišnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 8:34 pm    Předmět: Citovat

Zeto, v pořádku. Jez si, jak chceš, pokud Ti to vyhovuje a ladí s Tvým přesvědčením.

Jedna věc je, když něco někdo dělá sám za sebe a druhá věc je ta, když se rozhodne svůj postoj nějak prezentovat. A na to jsem se ptala.

Jestli jsou jinak stravující se lidé schopni svá rozhodnutí podložit i funkčními argumenty a ne jen tím, že "se cítí dobře"...

Pokud chceš, můžeš mi odpovědět na můj dotaz o bílkovinách. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund