Fórum - Zobrazit téma - Funkčnost reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Funkčnost reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Funkčnost reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 6:59 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic: a máš s nimi zkušenosti jako práci např. s druhými lidmi?
Praktikuješ je?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 7:05 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
Osobně jsme spolu mluvili že pracuji s mnoha energiemi, zde na reikiwebíku jsem mnohokrát rozepisoval, že pracuji s jinými energiemi a ty se mně nyní ptáš zda s nimi mám osobní zkušenost?

Vždy jsem si myslel, že jsem již zkonzumoval hodně drog, ale tohle? Snad řečnická otázka...

P.S. druhé lidi nepraktikuji Smile mám co dělat s léčením sebe Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 7:16 pm    Předmět: x Citovat

Ano, to vím. Já se tě ptám na praxi. Tedy na co (myšleno jaká témata, na jaké problémy) je používáš? Jak víš, jak co funguje když to na ostatní vůbec nepoužíváš?

šamanka
PS: navíc jsme se o tom bavili už před delší dobou, tak se mezitím třeba něco změnilo. Mě zajímá hlavně praxe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2011 11:02 am    Předmět: Citovat

Šamanka:
Já reiki používám tak, že si ji dávám na celé tělo, případně ji jakoby spustím, ruce mám u těla či s nimi nějak pracuji (například krajím mrkev) a u toho se nořím, nechávám se prodchnout reiki.

Co se týče témat a problémů. Já takhle reiki moc nevnímám jako něco na nápravu něčeho. Pro mě to je podobné, jako by se mně někdo zeptal: "na jaká témata používáš Boha?". Samozřejmě že Bůh léčí a vnáší Světlo a Řád tam, kde je tma a pokřivení. Nechápu ho ale jako jakýsi můj nástroj úzdravy, ale úzdravu chápu jako přímý důsledek konaktu s Bohem. Podobně je tomu u reiki. Reiki pro mě není nástroj na úlevu od panické ataky a bolesti žaludku. Pro mě je reiki příliš mě přesahující, abych ji používal "na něco" jako nástroj na terapii. Pro mě to je spíš kovář, který mě kove (a díky tomu se lecco ve mně narovnává a uzdravuje), než já jím kovu. Jinak řečeno: mám k reiki vztah spíš náboženský než terapeutický.

Abych ale byl úplný.
Seichim používám pro to, jaká je, pro JI SAMOTNOU. Ne na to či ono. Pro její Světlo a proto JAK mě objímá.
Usuiho reiki používám proto, jaká je, pro JI SAMOTNOU. Ne na to či ono.
Pro její Lásku a proto JAKÝM způsobem objímá.

Nicméně technika je vždy stejná (jak u Usuiho tak u Seichim), jakoby říkal: Prosím zcela mě proměň dle obrazu Tvého. Přiložím ruce a vše nechám na reiki.

Jak co funguje vím, podle toho, že to používám na sobě - tedy to vnímám, cítím a zažívám. Nepotřebuji k tomu, abych věděl, jak chutná sůl, druhé lidi.

Ty potřebuješ druhé, aby jsi věděla jaká je reiki?

P.S.
Od té doby, se změnilo to, že více než dříve pracuji s Usuiho reiki Smile Líbí se mi její jakost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2011 10:46 pm    Předmět: x Citovat

Řeč, alespoň v tomhle vlákně, je o praktickém použití a funkčnosti.
Jestliže je tu argumentováno a oháněno různými energiemi a jejich odlišnostmi, tak se snažím dopídit k čemu je majitelé těchto energií
a zasvěcení v praxi používají. Jestliže jen k tomu, aby mohli říct, že je mají, pak je debata pochopitelně zbytečná.
Někdo tu přišel se zvláštním názorem na fungování reiki, tak jsem si to chtěla ujasnit, ale někteří sem chodí jen nakukovat nebo dávat svoji reklamu, nic víc. Tahle otázka byla spíš určena lidem praktikujícím
na druhých lidech.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 9:55 am    Předmět: Citovat

Praktikuji na sobě i na druhých, kontaktně i dálkově a používám k tomu "obyčejnou" reiki. Četl jsem a slyšel o jiných energiích, údajně mnohem lepších a silnějších, proti kterým je reiki hračka pro děcka, ale zatím mi ta hračka stačí. I proto, že si myslím, že její možnosti jsou nevyčerpatelné a já jsem se ještě ani nepřiblížil k tomu, abych je dokonale poznal (natož tak dokonale využil), stále mám co objevovat a to mě zaměstnává natolik, že na ty jiné zkrátka nemám čas. A v podstatě nemám ani důvod.

Co se funkčnosti týče, tak funguje přesně tak, jak s ní zacházím, když ji beru jako plnohodnotného partnera, ke kterému se chovám s úctou a respektem, tak dokáže skoro i ty zázraky. Když povolím v pokoře a začnu ji brát jako výrobní nástroj a nářadí, tak to hned pocítím menší účinností.
I proto se jí držím, protože tady tímto v ní mám okamžitou zpětnou vazbu na sebe samého a její síla a účinnost záleží jen na tom, nakolik jsem toho hoden.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 10:06 am    Předmět: Citovat

Reiki je pro mne oporou a pevným bodem ve Vasmíru, ať už usiluji o změnu svých životních postojů, nebo provázím Ty, kteří u mne hledají radu a pomoc.
Pro mne není porovnání "obyčejná" Reiki a "silnější energie" tématem, v němž bych spatřoval nějaký smysl. Když mám pevný bod, nepotřebuji ještě jiné. Když ten bod je pevný, nepotřebuji ještě "pevnější".
V životě jsem se naučil pracovat s různými energiemi a systémy léčení - postupně jsem je odložil jako hračky. Reiki zůstala jako skutečný základ. Hračky nepotřebuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 2:24 pm    Předmět: x Citovat

Díky pánové,
o tohle přesně jde: konkrétní slovo a zkušenost z praxe.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 7:54 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
v příspěvcích následujících můj nevidím o nic víc praxe než, jak píši já. Ale je tam viditelně to, co s Tebou rezonuje: monoteismus Usuiho reiki.

Jakmile ho nesdílím, chybí praxe Very Happy Very Happy Very Happy A nakonec se objeví ještě dodatek ve smyslu: diskuse pro Tebe Psychedeliku není, protože nemluvíš o tom, jak působíš na druhé lidi Smile))

Cha, chá. Jsi mě, Šamanko, pobavila Smile


Pro všechny:
Mluvení o hračkách pro děti ve smyslu jiných druhů reiki....
Já jak v Usuiho reiki vidím spoustu Božího Světla.
Já v Seichim reiki vidím spoustu Božího Světa.

Hračky pro děti Smile
Prej Smile
Něco co mě zcela přesahuje...
Já se neodvažuji jednu Boží Sílu srovnávat s druhou, protože všechny jsou stejně posvátné.
Myslím, že se zde děje zase něco naopak zvráceného. Jedni nejprve ponižovali Usuiho reiki, nyní zase druzí ponižují co "není Usuiho reiki".
Místo aby před vším tím sklopili klobouk. A dělali to, co mají rádi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 8:15 pm    Předmět: Citovat

Nevím, Psychedeliku, jestliže hledáš především cestu k Bohu, jak píšeš, tak stačí - alespoň mně - klepat na jedny dveře. Proč "běhat" od jedněch ke druhým?
Mnoho Božího světla vidím všude kolem sebe - vlastně nevím, kde bych ho neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 8:21 pm    Předmět: Citovat

Damao:
To je v pořádku. Je mnoho křesťanů, kteří klepou na jedny dveře a je jim otevřeno. Je mnoho reikistů kteří klepou na jedny dveře a je jim otevřeno a je mnoho lidí, kteří se rádi modlí ke Kristu, k tomu si dávají Usuiho reiki a je jim otevřeno. A je mnoho lidí, kteří si dávají rádi Usuiho reiki a k tomu Seichim reiki.
Nevidím zde žádné běhání. Jsou to krásně se doplňující radosti lemující cestu k Bohu. Někomu stačí modlitba, někdo k tomu ještě rád čou ku rei Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 11:00 pm    Předmět: Citovat

Tak tak, je to věc každého a nikdo není lepší než ti ostatní. Kdo si hraje, nezlobí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út říjen 04, 2011 5:13 am    Předmět: Citovat

Damao:
Ano, přesně tak. Někdo si hraje s Usuiho reiki, někdo se Seichim. Někdo s oběma.
Důležité vidím to, že když někdo pracuje pouze se Seichim, neříká Usuiho reikistům: vy pracujete se slabší (nebo jakkoli méně hodnotnou (méně vysokovibrační, méně egyptskou a nevím jakou všelijakou) dle fantazie souditele), vy máte hračku pro děcka.
Důležité vidím to, že když někdo pracuje pouze s Usuiho, neříká Seichim reikistům: vy pracujete se slabší (nebo jakkoli méně hodnotnou (méně vysokovibrační, méně tibetskou a nevím jakou všelijakou) dle fantazie souditele), vy máte hračku pro děcka.

Důležité vidím to, že někdo klepe prostě opravdu pouze jen na ty jedny dveře. A nemusí to být rozhodně Usuiho reiki, ale třeba Shamballa 1024.

Myslím, že je dobré si uvědomit, jak se díváme na tyto dva případy:

a) něko používám Usuiho reiki a časem k tomu přidá Shamballu 1024
b) A jak se diváme na situaci, kdy někdo k Shamballe 1024 přidává Usuiho reiki.
Není náhle v tom druhém případě, najednou pro "ty co tlučou na jediné dveře (myšleno Usuiho reiki)" , vše v pořádku? Jdete tlouct na ty naše... Není tam to: "pochopitelně, Usuiho reiki. Konečně ve světě reiki přešel na tu správnou cestu"? Konečně ve světě duchovního byznisu (rozuměj všeho ostatního než Usuiho reiki) poznal to správné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út říjen 04, 2011 5:58 am    Předmět: Citovat

Šamanka:
Málem jsem ale, díky své rozohněnosti nad energetickým monoteismem, zapomněl na to, že jsem chtěl vyjádřit i ocenění a díky za to, že poukazuješ na nesmyslnost takových věcí, jakože Usuiho reiki přestává fungovat a je třeba nahradit lepší a silnější Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út říjen 04, 2011 3:07 pm    Předmět: Citovat

Byl jednou jeden žák, jemuž jeho Učitel uložil jako důležitý úkol najít vodu. Žák se dal horlivě do kopání a hloubení studny mu šlo hezky od ruky, avšak zanedlouho začal pochybovat o tom, zda studnu nehloubí na špatném místě. Hledal místo vhodnější a začal hloubit další studnu... Učitel sledoval jeho počínání. Nekomentoval ho. Toho dne večer začal žák hloubit třetí studnu a nazítří další a pak ještě další.....!
Nakonec přece jen kopal na jednom místě dostatečně dlouho a voda vytryskla.. Učitel jej pochválil a pak řekl: "Škoda, že jsi nepokračoval dost dlouho v kopání té první studny, vodu bys našel mnohem dříve."
"Zdálo se mi", řekl žák, "že tam kopu marně, že tam voda není!"
"Že není?" podivil se Učitel, mávl rukou
a v tu chvíli se otevřely prameny ve všech studních, které žák vykopal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund