Fórum - Zobrazit téma - Funkčnost reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Funkčnost reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Funkčnost reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 3:40 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Také si nějaké filmy občas stáhnu, zvláště mám rád takové, které se u nás v ČR nedají téměř sehnat. Stahování filmů není trestné, jejich sdílení je trestné (porušuje autorský zákon) - který je mimochodem na hlavu.

Nic to nemění ale na faktu že stahování trestné není.


Já nejsem právník, takže nevím jak přesně se to má s těmi pojmy. Jaký je prosím rozdíl mezi stahování a sdílení ? Každopádně řeč byla ani ne tak o pitvání právních předpisů, ale především o tom, jak to kdo vnímá z hlediska morálky. Já bych si případně taky něco stáhnul, ale zplatil bych za to pocitem viny, že to úplně košér tedy není. Je to krádež duševního vlastnictví, ať už to bereme zprava nebo zleva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 3:51 pm    Předmět: Citovat

...

Děkuju Ti Zeto.
Sama se v tom moc nevyznám, protože jak jsem napsala, pro svoji potřebu to nic stahovat nepotřebuji. Jen vycházím z toho, že když nějaký takový web s databází funguje a nikdo ho nezruší, tak jak zřejmě funguje legálně (co vím, tak již pár let takto fungující), tak se těžko bude jednat o nějaký nezákonný možnosti. Ale budu ráda, když se takto o tom něco dozvím, tedy jestli má někdo zdání, jak to vůbec s těmato weby, resp. konkrétně s tímto je.

Zajímalo by mne, zda, když Vám někdo, Okénko a Beppe, přinese přepálené CD, tak jestli ho s díky odmítnenete. Když už ne, tak tohle by to chtělo Okénko ještě dotáhnout, jinak je to taková „Morálka paní Dulské“. Cool
Jen potom nevím, jak tady lidi odkoukávali ty filmy typu Bleep a podobně, v době, kdy se tady o nich diskutovalo, tak se šířili jen takto, z přepalovačky do ručky. Arrow

Opět tedy Beppe si nezapomeň upustit trochu svojí žluči směrem ke mně, to kdyby čert na koze jezdil, to se nedá promeškat, viď. Wink
Třeba si jednou začneš víc všímat svých pocitů při tom, když tohle píšeš, tedy i jisté šance s tím něco podniknout.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 4:00 pm    Předmět: Citovat

Duševní vlastnictví je "právní pojem". Je to podobné jako patent, ten je platný cca 50 let a pak ono "duševní vlastnictví" je volné pro všechny,. Tedy jsou to lidmi udělaná pravidla, tzn. že ne každému budou vyhovovat.

Stahování = download = že odněkud bereš data (není nezákonné)
Sdílení = Upload = data si někdo bere od tebe (to je nezákonné)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 4:04 pm    Předmět: Citovat

Tooro: Kopírovat můžeš dle zákona pouze pro vlastní potřebu.

Sdílení filmů na webu je nezákonné a vždy nese odpovědnost ten kdo soubory sdílí (tedy umožnuje aby soubory stahoval někdo jiný)

Osobně s tím nesouhlasím, ale tak je to postavené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 4:54 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
...

Děkuju Ti Zeto.
Sama se v tom moc nevyznám, protože jak jsem napsala, pro svoji potřebu to nic stahovat nepotřebuji. Jen vycházím z toho, že když nějaký takový web s databází funguje a nikdo ho nezruší, tak jak zřejmě funguje legálně (co vím, tak již pár let takto fungující), tak se těžko bude jednat o nějaký nezákonný možnosti. Ale budu ráda, když se takto o tom něco dozvím, tedy jestli má někdo zdání, jak to vůbec s těmato weby, resp. konkrétně s tímto je.

Zajímalo by mne, zda, když Vám někdo, Okénko a Beppe, přinese přepálené CD, tak jestli ho s díky odmítnenete. Když už ne, tak tohle by to chtělo Okénko ještě dotáhnout, jinak je to taková „Morálka paní Dulské“. Cool
Jen potom nevím, jak tady lidi odkoukávali ty filmy typu Bleep a podobně, v době, kdy se tady o nich diskutovalo, tak se šířili jen takto, z přepalovačky do ručky. Arrow

Opět tedy Beppe si nezapomeň upustit trochu svojí žluči směrem ke mně, to kdyby čert na koze jezdil, to se nedá promeškat, viď. Wink
Třeba si jednou začneš víc všímat svých pocitů při tom, když tohle píšeš, tedy i jisté šance s tím něco podniknout.

Smile


Jak to je s právními aspekty, vyvětlil zeto - díky. Co se týče morálky, tak, když budeš číst pozorně, tak najdeš, že jsem to napsal už v jednom z předcházejících příspěvků. Já přepálené CD nikomu nevracím, ale necítím to jako úplně čistou věc, je to trochu s pocitem viny. Neumím se z toho vyvléknout jako ty a morálku relativizovat.

Co se týče nějáké té žluči, tak nepsala si tady něco o zrcadlení ? Mylně si to přisuzovala mě. a něják s ti to vrací. Jinak já nemám problém si přznat, že s mojí žlučí není všechno v pořádku. Možná bys ale pro jednou měl začít řešit poblém u sebe a ne to jako vždy odpálkovat na druhou stranu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 5:45 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Co se týče morálky, tak, když budeš číst pozorně, tak najdeš, že jsem to napsal už v jednom z předcházejících příspěvků. Já přepálené CD nikomu nevracím, ale necítím to jako úplně čistou věc, je to trochu s pocitem viny. Neumím se z toho vyvléknout jako ty a morálku relativizovat.

Co te je Beppe vlastně morálka Question Kdo stanovuje její pravidla...tomuhle se kouknout trochu pod kabátek, by myslím nebylo zase tak od věci....

Nemám v úmyslu někomu něco vyvracet, protože tohle (co ano a co už ne) je docela citlivá a osobní věc.
Co ale vnímám jako jasný tah zaslepeného ega je moralizování, a poukazování na sebe jako čisté „lilium, notabene na veřejné diskusi, samochvála smrdí, je velmi moudré rčení, což Ty Pepo neděláš, tedy alespoň soudě podle toho, co jsem kdy četla.

A jedna věcná, nepíšu o zrcadlení, a když už, tak to bylo v kontextu jakéhosi celého textu, nikoli jako prvoplánovité odpálkování někoho, kdo mne štve, a protože nemám žádný logický argument, tak jak se to tady dost často děje. Dej člověku princip, udělá si z něj osobní zbraň. Cool Confused

Co se týká jakéhosi problému, tak těžko řešit něco, co není, nemám s Tebou Beppe problém, jen prostě vidím, jak se ti zastře hledí, když vidíš rudě a úplně jedno mi to tedy není, protože vím, co si tím způsobuješ(me), a nejen sobě, pokud se tohle děje a neubejvá. Nejsme žádné oddělené jednotky.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 5:46 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Tooro: Kopírovat můžeš dle zákona pouze pro vlastní potřebu.

Sdílení filmů na webu je nezákonné a vždy nese odpovědnost ten kdo soubory sdílí (tedy umožnuje aby soubory stahoval někdo jiný)

Osobně s tím nesouhlasím, ale tak je to postavené.


Díky Milane za vysvětlení.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 6:38 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Co ale vnímám jako jasný tah zaslepeného ega je moralizování, a poukazování na sebe jako čisté „lilium, notabene na veřejné diskusi, samochvála smrdí, je velmi moudré rčení, což Ty Pepo neděláš, tedy alespoň soudě podle toho, co jsem kdy četla.


Nevím o čem teď mluvíš. Kde ze sebe dělám ono lilium ? Vždyť naopak přiznávám, že se taky dopouštím oněch drobných krádeží typu vypalování CD s cizí autorskou hudbou / filmem. Čili jsem si vědom toho, že v tomhle čistý nejsem a ani se čistým nestavím. Nedokážu si to ovšem zpracovat tak, abych sám sebe plně omluvil, vždycky je tam nějáký,byť dobný, pocit viny. Neumím se s tím popasovat tím způsobem, abych sám sobě namluvil, že to vlastně žádná krádež není. Je. I když možná málo významná. Můj dojem je, že ty to snažíš řešit právě tímto způsobem tj. přesvědčit sebe i okolí, že nějákých ten "hříšek"vlastně hříchem není. Alespoň na mě tak působí to co jsi napsala. Pro praktický život je to určitě mnohem výhodnější, než se nčím zatěžovat, ale čisté to není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 7:35 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Nevím o čem teď mluvíš. Kde ze sebe dělám ono lilium ?
No však píšu:
Citace:
což Ty Pepo neděláš, tedy alespoň soudě podle toho, co jsem kdy četla
.


Citace:
Můj dojem je, že ty to snažíš řešit právě tímto způsobem tj. přesvědčit sebe i okolí, že nějákých ten "hříšek"vlastně hříchem není. Alespoň na mě tak působí to co jsi napsala.


Je a není to tak, jen to nevidím takhle černobíle.
Vezměme to tedy od Adama. Tahle diskuse vznikla tak, že se jednalo o zkouknutí jednoho filmu, který někdo touží (jedno jestli Petr nebo Pavel) už delší dobu vidět. O to tady šlo, o nic jiného.
A v tomhle opravdu nevidím žádný zásadní prohřešek, ani by mne nenapadlo někoho za cosi takového soudit. Přijde mi to jako naprosto uměle nafouknutý, a nesmyslný, udělat z toho problém, a tahat do toho jakousi morální úroveň a bůhvícoještě. Sad
Zkrátka tohle pro mne není obrazem něčí celkové morální vyspělosti. Cool

Kdybychom tuhle myšlenku dotáhli, potom nemáme ani co rozbalovat přeposílávací maily s videem, koukat například na Youtube, atd., protože nevíme, co je z toho pirátsví a co nikoliv. Půjčování knížek je tedy zřejmě také amorální, a tak pěkně šupkydupky do krámu a koupit si to.
Tak asi tak nějak to vidím, Beppe.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 7:40 pm    Předmět: x Citovat

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Tak teď to shrnu já: téma bylo o tom, jestli je potřeba nové reiki
nebo jestli je dnešní reiki stále funkční. Já bych k tomu ještě chtěla dodat, že kdo s tím nepracuje ví houby jestli je nebo není funkční.
Tož tolik k tématu.

šamanka

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 8:01 pm    Předmět: Citovat

Výborně Šamanko.
Konečně nějaká pořádná řeč k tématu vlákna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 8:02 pm    Předmět: Citovat

Holky vy ste vtipnýSmile))) Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 10:08 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak. Zda reiki funguje je nejlepší zjistit tak, že člověk si přiloží ruce. Na to netřeba žádného jiného svědka Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 2:07 am    Předmět: Citovat

Vím, že Reiki funguje. Otázkou je, nakolik ti, kteří mluví o potřebě silnějších energií se reikují. Nakolik reiki opravdu užívají a používají.
Nakolik ji znají a jsou s ní obeznámeni.
Vzhledem k tomu, že toto je reikiwebík a občas se tu nacházejí hodně disharmonické energie, tak mám vážné pochybnosti o tom, že někteří zdejší uživatelé reiki vůbec používají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 8:59 am    Předmět: Citovat

Na druhou stranu si myslím, že je škoda vylít vaničku i s dítětem. Je samozřejmě nesmysl, že Usuiho reiki přestala fungovat, na druhou stranu je mnoho jiných (slovu silnější se vyhýbám, neboť mi nepřijde vhodné) "reiki", které fungují také a jsou krásné stejně jako Usuiho reiki, jen trošku zase jinak Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund