Fórum - Zobrazit téma - Mentální anorexie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Mentální anorexie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Mentální anorexie

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2012 7:08 am    Předmět: Mentální anorexie Citovat

Jak jí vnímáte?

Podle mě je to zoufalá touha. Ale po čem? Po lásce? Je to touha ukázat světu ,,já jsem tady - copak mě nikdo nevidíte, neslyšíte, nevnímáte? "

Je to šílená sebedestrukce, ale jak z ní ven? Co by mohlo pohnout - motivovat, takového člověka, aby z této mašinerie vystoupil dřív, než už jeho tělo nebude mít sílu?

Jak by mohlo pomoci jeho nejbližší okolí?

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2012 7:21 am    Předmět: Citovat

Co znam z praxe, Evi, bývá tam nepřijetí dospělosti a
partnerství zpravidla z otcem. Nazývá se to nemoc rodinného
systemu. Nepřímo muze pomoci, kdyz zbytek rodiny se podívá
na to, čím stav vytváří a podporuji. Jinak je anorexie
hodne manipulativni, tedy osoba, ktera ji žije. Málokdy se podaří,
aby s tím dotyčný nebo dotyčná pracovala. Az pri úplném vyčerpání.
Bývají hodne perfekcionalisticti , extrémně pracoviti. Ze třech pripadu
v mem okoli se sebou zacala pracovat jedna holcina. Mela děcko, tak
jsme trochu manipulovali přes dite.
Mas někoho v blízkosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2012 9:01 am    Předmět: x Citovat

Eviku,
asi případ od případu, ale já tu vidím obrovskou vinu téhle praštěné společnosti. Jakási snaha, podporovaná horem dolem všemi prostředky
od televize po všechny časopisy, po kráse a dokonalosti za každou cenu.
Falešná manipulace s fotkami, které jsou nejen kašírované ale dodělávané na počítači. Takhle máš vypadat!!! Děti to slyší od rána
do večera. A víš, jak jsou v určitém věku na kritiku vzhledu citlivé. Je něco špatně, když jsou dětské soutěže krásy se zmalovanými starými-mladými a jestliže soutěžící na miss mají už ve svém věku umělá prsa
a plastiky. Nejsou vyjimky, kdy matky přivlečou na plastiku nezletilé baby. Kvůli sobě víc než kvuli ní (u nezletilých musí operaci rodiče podepsat). Myslím, že tady taky dělá hodně okolí - spolužáci, opačné pohlaví. Dneska je moře lidí s nadváhou už v nízkém věku a můžeš se přesvědčit, že to dostávají "sežrat". Ve všech seznamkách (i těch televizních) je povaha to poslední co se sleduje. Chlap i kdyby vypadal jako opičák, tak si nárokuje jakési štíhlé krasavice. Pochopitelně rodinné prostředí dělá taky svoje a partneři jsou taky kapitola sama pro sebe.. Jenže když už se něco takového rozjede, tak je hrozně těžké to zastavit.
Mám v okolí takový velmi těžký případ, který zatím dopadl relativně dobře. Děvče dělalo závodně fyzicky náročný sport. Po úraze musela kolem 15 přestat. Pochopitelně přibrala. A zklamaná matka do ní začala rýt, ona začala blbnout až se dopracovala k vražebné a nejnebezpečnější kombinaci bulimie a anorexie. Byl to dlouhý boj, který se jí podařilo vybojovat. Dneska vypadá dost divně, taková ta osoba schovaná pod vrstvou mejkapu, vystailovaná, ale díky své hubenosti dostala možnost pracovat v modelingu, což je honba za dokonalostí dotažená
do nejvyššího extrému.

Myslím, že za tímhle problémem může být spousta příčin, proč byla vlastně ta nenávist sám k sobě, svému tělu spuštěná. Jako každé sebepoškozování. Protože je to hodně ženská problematika, tak ji asi jako ženské můžeme víc pochopit a porozumět. A taky tomu, proč je tak těžké z toho začarovaného kruhu vystoupit a změnit myšlení. Včetně toho pokud to má být volání po pozornosti rodiny.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2012 11:45 am    Předmět: Citovat

jenom taková malá poznámka k "pozornosti rodiny, málo lásky" atd - určitě se to nabízí jako první; jednou jsem v podobném případě - samozřejmě s těmi nejlepšími pohnutkami Smile - se jala nabádat rodiče k udílení větší pozornosti a lásky své dceři; nu a pak poprosila Polgaru o rychlou supervizi situace Smile ukázalo se, že dcera má zoufalý pocit neustálé kontroly a zasahování rodičů do svého života..... nikde není úkrytu... a nejlepším řešením pro tu chvíli naopak bylo přestat si ji všímat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2012 10:13 pm    Předmět: Citovat

Osoba které se téma týká je kluk - student VŠ. S ním pracovat nemůžu, jenom s jeho bratrem.

Zkusili jsme Symbolon, jako nástroj při hledání pravé příčiny. Neuvěřitelné, jak výstižná byla odpověď. A sice loutka na provázcích. Manipulace. Když o tom přemýšlím, tak manipuluje ten chlapec se svým okolím, ale nejdřív byl zmanipulován někým on sám. V současnosti je manipulován pouze svou myslí. Nikým konkrétním. A to je to nejhorší, protože je velmi těžké zvítězit nad svými myšlenkami.

Díky za velmi přínosné příspěvky. Šamanko, to, co píšeš o dívce a její matce...je to hrozné, protože jí tam dohnalo matčino ego. Když budeš taková a taková....budeš něco lepšího, než jsi teď....
Když budeš vypadat jinak, budu tě mít ráda/ rád.

Jak píšeš, když se něco takového rozjede, je těžké to zastavit, protože ten člověk nechce. Je jako posedlý vidinou své hubenosti, křehkosti - teď mi přišlo, že je to protiklad. Podívejte se, jak jsem silný, co jsem dokázal se svojí postavou udělat...a současně.... podívejte, jak jsem slabý - zranitelný....
Nevím, zda si ten člověk vlastně uvědomuje, jakému nebezpečí se vystavuje a nebo zda to tak nevnímá a je mu to jedno. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2012 10:06 am    Předmět: Citovat

Jako kdybych to ,,přitáhla"...včera na NOVINKÁCH:

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/261614-na-anorexii-umiraji-i-muzi.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2012 1:12 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Nevím, zda si ten člověk vlastně uvědomuje, jakému nebezpečí se vystavuje a nebo zda to tak nevnímá a je mu to jedno. Rolling Eyes

Odpověď je taková Evi, že to především vnímá úplně jinak než rodina a okolí.
Je to podobné, jako kdyby ti tisíc lidí říkalo, to jídlo je šíleně hořké, nedá se absolutně pozřít a navíc, když ho budeš stále jíst, tak pravděpodobně umřeš, a tobě by při tom chutnalo jako to nejchutnější, co jsi kdy jedla a cítila bys z toho, že ho jíš takové uspokojení, které ti nic jiného neposkytuje. To usopokojení je tokové, že ten člověk nedbá na to co mu kdo říká, věří svému způsobu vnímání, to následuje.
Jako např. takový zhypnotizovaný člověk, taky nemá šanci rozlišit, co je co a podle toho se rozhodnout, a tohle je jistý druh autohypnózy. A tak je něčí individuální vnímání hodně vzdálené možnosti uvědomování si toho, co životu prospívá a co ho ničí, a i když už třeba ano, tak se tím není schopen sám řídit.
Je to prostě jistý druh závislosti, a osvobodit se z něj je tuším srovnatelné jako osvobodit se od závislosti drogové.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2012 7:29 pm    Předmět: x Citovat

Evik: hmmm asi jako u každé závislosti. Otázka je spíš, jestli si připouští, že má problém. Jestliže místo kostlivce pořád vidí tlusťocha, co musí zhubnout, tak vidí problém v imaginárních kilech navíc ne v nebezpečí, které mu hrozí ve skutečnosti. V poslední době bylo ze pár dokumentů
na tohle téma.

Co je totálně kontraproduktivní je tlak okolí, poučování a upozorňování
na nebezpečí. Protože když člověk nemá problém, jen trošku drží dietu
nebo se trochu přejídá, ale dokáže to zvládnout...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2012 9:05 pm    Předmět: Citovat

Stala se zvláštní věc. Já jsem na toho kluka od čtvrtku intenzivně myslela. Zabývala jsem se jím, tzn. myšlenkami jsem byla u něj, ale nic jsem mu cíleně neposílala. Dnes přišel jeho brácha , že se stal zázrak, že začal jíst.....tak držím palce.

Z celého toho mám pocit, že právě rodina mu do ničeho nekecala. Jakoby spíš zavírala oči a nechtěla nic vidět. A možná že až právě v okamžiku, kdy skutečně začala vidět reálné nebezpečí, tak se ledy pohnuly a něco se začalo dít. Pevně věřím, že v klukův prospěch. Uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2012 3:50 am    Předmět: Re:M.a. Citovat

Asi sa spamätal a prehodnotil priority(jeho VJ a VD) a na 1.miesto v rebríčku hodnôt zaradil ŽIVOT a nahradil "chorú" slučku v programe reálnou(uzdravujúcou).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2012 9:47 am    Předmět: Citovat

Ano, Moi.

Kdo zná Symbolon, tak na otázku - jak ten chlapec může pomoci sám sobě
byla vytažena karta,, vzdorujícího dítěte", který utíká pryč od matky a domova.

Jak si sám pomůže?
Odpověď tedy je: Návratem do reality. Vrácením do skutečného ŽIVOTA.

Krásně to do sebe zapadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2012 2:51 pm    Předmět: Citovat

Evi, to je pravda pravdoucí, ale co jsem potkala mentální anorektiky, to je přesně jejich problém - oni nechtějí se sebou pracovat. Jak chceš dosáhnout
tohoto? Když už chce člověk pracovat, je přece vždycky napůl vyhráno?
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2012 10:11 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
co jsem potkala mentální anorektiky, to je přesně jejich problém - oni nechtějí se sebou pracovat.


Jejich mysl jim brání se sebou pracovat, ale jejich tělo zoufale volá o pomoc.
Oni jedině musí prozřít.

Citace:
Jak chceš dosáhnout tohoto?


Nástrojem mi bude jeho bratr. Tím, že spolu budeme o tomto komunikovat. Tím, že změní svůj postoj k mladšímu ,,nemocnému" bráchovi. Že ho bude brát jako rovnocenného. Ale já mu to nebudu tlačit do hlavy. Chci, aby na to přišel sám....změní sám sebe = změní se i jeho brácha a jeho priority. Mají hodně společného, ale každý je svým způsobem sám.
Oba studují historii - to znamená - hrabou se v minulosti. Na přítomnost jaksi zapomínají...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund