Fórum - Zobrazit téma - Techniky, nápady a zkušenosti s reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Techniky, nápady a zkušenosti s reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Techniky, nápady a zkušenosti s reiki

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 11:58 am    Předmět: Techniky, nápady a zkušenosti s reiki Citovat

Hledal jsem zde, kam by se daly psát své zkušenosti, nápady a radosti, které s reiki prožíváme. A nakonec jsem se rozhodl pro to založit diskusi Smile Tak doufám, že zde bude mnoho inspirativních nápadů Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 12:37 pm    Předmět: Citovat

Začnu Smile
Od začátku.
Díky Bohu jsem objevil spoustu krásných věcí s reiki spojených, nicméně zkusím se podělit o mé nynější objevy, které jaksi dotahují to co jsem předtím tvrdil.
Když jsem se zprvu inspiroval Walterem Lubeckem a pracoval podle jeho schémat a náčrtů pozic, zanedbával jsem spoustu míst na těle. Bylo pro mě velkým objevem, že je dobré krom hlavy, krku a trupu, zařadit k pozicím i nohy. Měl jsem pocit, jakoby mi k tělu přirostly. Náhle jsem si je uvědomoval. Později jsem k trupu přidal i ruce. Poté jsem přidal i záda.
Postupem času jsem však svoji praxi dále rozšířoval o nová a nová místa, která jak jsem zjistil jsou velmi podstatná.
Pamatuji si, že před pár měsíci jsem zde na reikiwebíku souhlasil s Šamankou, že je dobré alespoň rámcově místa prosvěcovat.

Ano, ale to jsem tehdy ještě tak intenzivně nepracoval s Usuiho reiki.

Toto léto jsem začal pracovat hodně s Usuiho reiki, která mě vedla k mnohem většímu detailismu.
Zjistil jsem, že je vhodné prozařovat opravdu celé tělo. A to velmi pečlivě. Dělal jsem několik lajdáckých chyb, a zkusím nyní říct jaké.


OD KRKU K RAMENŮM:
Byla tam spousta balastu a přineslo to spoustu krásy. A přináší stále. Protože KDE SE PŘESTÁVÁ SVÍTIT, ZAČÍNÁ SE POMALU ZASE STMÍVAT.

RAMENA:
krásné klouby

HORNÍ KONČETINY:
Když jsem pracoval s rukama, dělal jsem to tak že levá pracovala s pravou a pravá s levou. A prozařoval jsem je naráz. Tedy: Levá dlaň byla na loktu pravé ruky a pravá dlaň na loktu levé ruky a prozařoval jsem je takto zároveň.
Později jsem přišel na to, že je to nedostatečné a zůstává spousta "mrtvých míst". Osvědčilo se mi rozdělit si ruku od ramene k lokti na dvě části a každou z těch částí prozářit ze všech čtyř stran. Poté samotný loket a poté opět předloktí rozdělit na dvě části a každou část ze čtyř stran. poté zápěstí zvlášť a poté zvlášť hřbet ruky a dlaň.
Jako zdroj rozkoše může být i prozařování malíkové a palcové strany ruky.

Pamatuji si, jak jsem na toto přišel v práci. Šel jsem pak chodbou, a říkal si: "od nynějška nemám ruce, ale dvě zářivky" (měl jsem představu takovejch těch dlouhejch bílejch tyčí na stropě Smile) )


DOLNÍ KONČETINY:
tam je to stejné jako u rukou. Opět celé stehno rozdělit na minimálně dvě části a každou část prozářit ze všech čtyř stran. Stejně tak u lýtka. Poté zvlášť ze všech čtyři stran prozářit kotník, poté pracovat s nártem a poté se šlapkou.

HÝŽDĚ A PÁNEV:
Jsem prostě jaksi vynechal. Je třeba prozářit pánev velice poctivě, z boků, zepředu.

ZÁDA:
Nejdříve jsem začal tam, kam jsem snadno dosáhl - od oblasti ledvin směrem k pánvi, přes hýždě až ke stehnům.
Časem jsem díky práci s místy od krku k ramenům a rameny začal pracovat s místy kde jsou lopatky a pod lopatkami. Nedosáhnu si všude, ale našel jsem si polohy, které nejsou nijak nepříjemné al přináší mnoho příjemného. Zjistil jsem, že pokud jsou prozářená záda od plexu po lopatky tak když si pak člověk dává reiki na hrudník zepředu, tak cítí jak se to jakoby centruje Smile Jak to "čisté zezadu" je znát Smile

BOK TRUPU:
prozářit od podpaží až k pánvi

Měl jsme oblíbené, že jsem třeba dával ruce proti sobě - což má své klady (centrace a rychleji člověk postupuje). Třeba: dával jsem si levou rukou reiki na levou kyčli a pravou na pravou kyčli.
Zjistil jsem však pro mě zajímavý fenomén Smile)
Pokud toto člověk dělá, jakoby se prostě nedokázaly osobitá témata tak ukázat - léčit, jako když člověk věnuje veškerou léčivou pozornost jednomu místu.
Když jsem ale dal obě ruce na levou kyčel, jakobych se do ní vcítil, jakobych do ní vnikl a stala se mým světem a dokázal ji jakoby lépe odprožít.
Podobně to je se všemi částmi těla. Například když jsem pracoval s krkem, tak jsem často dal levou ruku na levou část krku a pravou na pravou část krku a proti sobě prozařoval. Nicméně když jsem dal poté obě ruce na levou část krku a začal prozařovat, bylo to v určitých ohledech mnohem intenzivnější.
Toto se týká i dělení těla z horizontáního hlediska. Když člověk dává reiki tak, že levou ruku dá na levou část plexu a pravou na pravou, je zde větší pravděpodobnost rozvinutí "tématu" - problematického místa, než když člověk dá levou ruku na plexus a pravou na pupík.

Nicméně kombinace mají samozřejmě dle intuice své klady také... hehe, ale to si každý vycítí.

Tak snad se mi povedlo to trošku sesumírovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund