Fórum - Zobrazit téma - Zkoumání mysli - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zkoumání mysli
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zkoumání mysli
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 8:42 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Máš pravdu, tohle přesně vystihuje tvoje odpovědi..

Samozřejmě, že vidíš mne, Šamanko. Rolling Eyes


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 9:04 pm    Předmět: Citovat

Smile

arikiran napsal:
jen teoretizuji,po zmizení mysli přichází další práce přibližování se Mysli

No a tak jestli to je možné, tak si představ, že jsi vzduch, víš že jsi vzduch, dovedeš představit, že se potom budeš chtít přiblížit vzduchu?

Citace:
Mysl není tou iluzí?
A je snad? Wink

Citace:
A co to je ta iluze,z čeho by byla když ne z Mysli, nic jiného k dispozici není, iluze je Mysl.

Tvoje tělo vrhá stín, má ten stín svoji nezávislou existenci, jsi Ty sám tím stínem, nebo jím nejsi?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 9:12 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:

takhle několika větama něco říct vzbuzuje ve mně rozpaky
vyjadřuji své nejasné pocity z nepochopitelných věcí lidem ,které neznám a ani nemůžu předpokládat,že to pochopí tak jaxem to myslel

a to necítím jen v písemném styku,i při osobním setkání to dopadá podobně
řeknu třeba větu:Mysl je jako moře a vidím,že dotyčného asociace odvály na lonskou dovolenou

přes tuto beznaděj komunikuji dál a vyzobávám jako slepice zrnka porozumění a sounáležitosti

dík

Zrnka porozumění a sounáležitosti jsou vzácná jak zlaté kapradí, přesto i na webu občas zazáří Smile

ad
Citace:
vyjadřuji své nejasné pocity z nepochopitelných věcí lidem ,které neznám a ani nemůžu předpokládat,že to pochopí tak jaxem to myslel

V osobním styku se s nepochopením nesetkávám, spíš je někdy nutné jen upřesnění, vysvětlení, proč to tak vidím - asi proto, že se setkávám s lidmi podobné krevní skupiny. Na webu se snažím formulovat a vyjadřovat věci co možná nejpřesněji. Nejasné pocity jen poezií, pokud vůbec; potřebují delší čas, dívat se dovnitř, najednou se ta nejasnost změní v pochopení souvislostí a zapadne to dokonale tam, kam má, bez nelogičností, nebo vysvitne jasný paradox.

Protože se neznáme osobně, nepochopení v diskusi bývá spíš pravidlem. Není divu, chybí nám mimoslovní komunikace a především: používáme slova, jejichž význam vnímáme každý trochu jinak. Chce to trpělivost – definovat si vzájemně pojmy, sjednocovat je.

Snažím se vnímat příspěvky druhých stylem "neposlouchej, co říká, poslouchej, co chce říct". Pomáhá mi vnímat celkový kontext všeho, co druhý píše, a když jeho příspěvky čtu delší dobu, začne být zřejmé, co míní.

Zpočátku to není snadné. Chce to trpělivost a dobrou vůli Smile

----------------------------------

btw: stejně mám pocit, že my, co tu mluvíme o Absolutní Mysli a o mysli, to vidíme dost podobně, jak teoreticky, tak i co do praxe, akorát narážíme na ten nesjednocený slovník.

Ale možná jsem nenapravitelný optimista Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 9:58 pm    Předmět: Citovat

ráno,za tmy,v tichu parku,když jdu s pejskem na procházku...najednou VÍME VŠECHNO!
ale nejsou to pravidla,zákony a principy,ani řád-ani chaos

než přijdem domů,tak se to rozplyne
a už jenom petr vaří čaj

zůstane jen letmý dojem
že TO VŠECHNO
je furt někde kolem
i v tom čaji
i v tom pití
i v té prázdnotě
co po TOM zbude

@
.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 10:18 pm    Předmět: Citovat

Tohle, mám takový dojem, vypovídá ze všeho nejvíc.
Díky Ari.

A dobrou noc. Smile

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 10:18 pm    Předmět: Citovat

ahoj Katko
mě baví říct,jak to vidím
nebaví mě hledat argumenty na podporu svých tvrzení
a k těm tvrzením bych chtěl ještě dodat,že v žádném případě neříkám jak to JE,ale pouze,jak si to myslím,že to je

např
já-iluze je z Mysli
ty-iluze není z Mysli

tys své tvrzení podpořila argumentem,že stín nejsem já

chtěl bych říct,že argumenty tohoto typu nejsou důkazem tvrzení
pouze přibližují,ilustrují jak to chápeš

když jsem byl malý,viděl jsem animovaný film jedné naší režisérky,tuším se jmenovala Hermína Týrlová,a ona vytvořila pohádku,kde všchno bylo uděláno z bavlnek,postavičky,domy,okolí...v této pohádce,kdyby někdo šel a vrhal stín,musel by i ten stín být z bavlnky

no a tento příklad zase ilustruje moje pochopení abs.mysli

@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 10:25 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
chtěl bych říct,že argumenty tohoto typu nejsou důkazem tvrzení
pouze přibližují,ilustrují jak to chápeš

Ano, v tomto případě si spíš jen tak srovnáváme souřadnice.
Nabízím pohled, ale předem nevím, zda to můžeme vidět podobně, nebo nikoliv. Vše je tedy otevřené.


Citace:
když jsem byl malý,viděl jsem animovaný film jedné naší režisérky,tuším se jmenovala Hermína Týrlová,a ona vytvořila pohádku,kde všchno bylo uděláno z bavlnek,postavičky,domy,okolí...v této pohádce,kdyby někdo šel a vrhal stín,musel by i ten stín být z bavlnky no a tento příklad zase ilustruje moje pochopení abs.mysli

No vidíš a mně připadá, že to "tvoje" a "moje" si zase tak moc neodporuje.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 10:07 am    Předmět: Citovat

Moon napsal:


...
Ari tu zmínil otázku snášení bolesti, je fakt, že vnímání toho, že bolest je problém, kterého je třeba se zbavit a strach z ní, máme převzaté od rodičů a společnosti ... do té doby než to bylo převzato, tak docházelo k pociťování - k prociťování a reakcím organismu na to ... že je to problém jsme se museli dozvědět od druhých ... pak dochází k tomu, že se považujeme za to co pociťujeme, pak je bolest naší bolestí a my jsme tou bolestí ... vědomí, že jsem pouhým registrátorem pociťování se kamsi vytratilo ... proto ty otázky co nebo kdo jsme jsou dost zásadní na celý přístup k životu a vnímání jako takové ...

někde jsem četla, možná od Ram Dase, že jaké by to asi bylo, kdybychom byli od malička vychovávaní v tom, že rakovina je požehnáním ... že vše je skutečně otázkou mysli a to je relativní ... absolutní je akorát ten podklad na kterém to probíhá ...


tak to není od Ram Dase, ale je to ze záznamu satsangu s Robertem Adamsonem viz http://www.rudolfskarnitzl.cz/Texty/neni_utrpeni.htm

tady na tom odkazu www.rudolfskarnitzl.cz je hodně textů k tématu mysli

ze zkušenosti musím říct, že to je skutečně otázkou toho co jsme převzali od rodičů a nastavení společnosti … vybavila jsem si zážitek z ranného dětství, kdy jsem měla vysokou horečku – vzpomínám na pocity a vjemy, které to provázely a já si to plně uvědomovala, jen uvědomovala, ani mne nenapadlo, že by to byl nějaký problém až do té doby, než přišla vyděšená matka … v té chvíli mi došlo, že je tu něco co není v pořádku … a po chvíli, že ten problém se týká mne … tedy, že já mám problém, že horečka je problém … pak jsem dostala strach a začala si více všímat reakcí matky vůči tomu co se mnou dělo a z toho jsem začala usuzovat, zda jsem v pořádku či ne ...

to vybavení byla velmi zvláštní zkušenost, kdy to co říká například Robert Adamson na tomto satsangu najednou dostává smysl Smile

zajeté programy jsou zakořeněny v celém organismu, v mozku a v centrální nervové soustavě a pak se promítají prostřednictvím automatických reakcí do jednání člověka a jsou mimo jeho volní složku

tím mám na mysli, že pokud má někdo hrůzu například z pavouků, tak to není možné eliminovat pomocí vůle, to se akorát potlačí a je to projev nevědomosti, kdy někdo někoho kárá nebo se mu vysmívá za reakce, které se spustí

řešením je přímá konfrontace se všemi pocity a vjemy, které vyvolává styk s pavoukem nebo i s asociací, řádné procítění a uvědomění toho ... síla tohoto vědomého procítění má schopnost uvolnit systém od převzatého programu Smile

tož mi tedy připadá nanejvýš praktické sledovat mechanismy mysli a věnovat jim náležitou pozornost Cool neboť otázka různých strachů a také bolesti a nemocí a prožitku smrti se týká nás všech ...


Naposledy upravil Moon dne út září 20, 2011 10:22 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 10:13 am    Předmět: Citovat

kdysi jsem zabíjel pavouky ve vaně
pak jsem je zachraňoval
a pak jsem spatřil,
že vlastně pavouci
zachraňují mě
přede mnou samým

@
...............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 11:49 am    Předmět: Citovat

Moon napsal:
zajeté programy jsou zakořeněny v celém organismu, v mozku a v centrální nervové soustavě a pak se promítají prostřednictvím automatických reakcí do jednání člověka a jsou mimo jeho volní složku...

tož mi tedy připadá nanejvýš praktické sledovat mechanismy mysli a věnovat jim náležitou pozornost... neboť otázka různých strachů a také bolesti a nemocí a prožitku smrti se týká nás všech ...

Když jsme se narodili, tyhle mechanismy - kterým se říká taky ego - jsme neměli. Pochopit, co vlastně ego je, proč v nás vzniklo a jak se rozvíjí, je dneska snazší než v minulých dobách. Současná psychologie se ve svých závěrech plně shoduje s poznatky neurologů a navíc někteří přední psychologové se vydali stejným směrem jako my. O svoje poznatky se s námi dělí, píšou o tom ve svých knihách. Patří k nim například Jack Kornfield, psychologicky vzdělaný buddhista, který dlouhou dobu procházel odborným výcvikem v buddhistických klášterech v Thajsku, Barmě a Indii, nebo harvardský psychiatr a žák Mistra Osha, Krishnanada Trobe, Tara Bennett-Goleman a další. Stejný přístup má i Stephen Wolinsky nebo tibetský Mistr Yongey Mingyur, autor knihy "Radost ze života – štěstí jako vědecká disciplina". Máme tak dneska k dispozici syntézu současných vědeckých poznatků neurologie a psychologie, které koincidují i s poznatky kvantové fyziky - a osvětlují podstatou dávných duchovních cest k probuzení.

Ukazuje se, že ego není žádný démon, ale bohatě strukturovaná suma sebeobranných reakcí, které se od narození ukládají v limbickém systému našeho savčího mozku. Při kontaktu s okolím se zaktivují a – na základě všech předchozích zkušeností – vyšlou bleskově reakci na to, co se děje. Je to něco na způsob neustále se aktualizujícího vektorového součtu všech naši předchozích reakcí na pocit ohrožení, a navíc to funguje na principu asociací, zahrnuje to i nejrůznější analogické situace. Reakce proběhne tak rychle, že mozková kůra nemá možnost její povahu ovlivnit. Můžeme si ale svou bezděčnou sebeobrannou reakci uvědomit a plně ji přijmout. To je základ, ze kterého vycházejí všechny tradiční i současné přístupy, duchovní i psychologické, vedoucí k transformaci ega místo k jeho potlačení; a jak ego postupně vznikalo, tak se pomalu rozpouští. Situace, které nás kdysi nutily ego potlačovat a tím do něj nevědomky pumpovat další energii, se tak staly příležitostmi k jeho postupné transformaci v čistou životní energii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 12:08 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
kdysi jsem zabíjel pavouky ve vaně
pak jsem je zachraňoval
a pak jsem spatřil,
že vlastně pavouci
zachraňují mě
přede mnou samým

@
...............


Práce těch pavouků je až pozoruhodně neúspěšná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 12:22 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Práce těch pavouků je až pozoruhodně neúspěšná


A z čeho takto soudíš, Beppe?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 12:24 pm    Předmět: Citovat

ahoj Tobí
pěkný přehled
jen postrádám příklad,kdy ty jsi ego potlačila,a jaxe to projevilo
nebo ego přijala a co to přineslo
nejenom abys takříkajíc okořenila text,ale mnohonásobně zvýšila přenos podávaných informací

jsou různé možnosti
většinou vidím analýzu ega,zjištění mechnismů,jak funguje,a na základě těchto znalostí pak jeho kontrola...toto je obecná dnešní metoda používaná skoro všude

jiná možnost je ega(či jiného problému)si nevšímat a soustředit se na konečný kýžený stav
tedy-jsem člověk,mám ego,mám duši-nestarám se o ego,ale koncentruji se na duši
v medicíně-nestarám se o nemoci,ale koncentruji se na zdraví

já dávám přednost druhé metodě

ještě k tvému začátku:
"Když jsme se narodili, tyhle mechanismy - kterým se říká taky ego - jsme neměli."
myslím,že základy(a velmi silné)ega se přenášejí z inkarnace do inkarnace,a v každé další se posilují a nabalují se další komplexy..
takto to nejde do nekonečna,v určité fázi se konstrukce začnou hroutit,at chceme nebo nechceme
no a toto začíná masově probíhat právě ted

@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 12:29 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Beppe napsal:
Práce těch pavouků je až pozoruhodně neúspěšná


A z čeho takto soudíš, Beppe?

Smile


Z toho co tady vidím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 12:34 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
toora napsal:
Beppe napsal:
Práce těch pavouků je až pozoruhodně neúspěšná


A z čeho takto soudíš, Beppe?

Smile


Z toho co tady vidím


Víš, Beppe, ono už to tak bývá, že každý vidí něco jiného. Kdybychom viděli všichni totéž, potom by nebylo třeba diskutovat. Já nic takového, co jsi napsal nevidím, tak by mi pomohlo, kdybys mi řekl co přesně a kde vidíš.

Díky.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund