Fórum - Zobrazit téma - Zkoumání mysli - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zkoumání mysli
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zkoumání mysli
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:37 pm    Předmět: Zkoumání mysli Citovat

pokračování diskuze z vlákna Reiki a magie - téma zkoumání zákonitostí mysli Very Happy k tomuto tématu, pokračujte prosím zde Wink

přenesené příspěvky:

"Arikiran:

ahoj
definuji magii jako práci s myslí(je to široká definice,ale mi to tak vyhovuje)
reiki pracuje s energiemi-je to tedy podmnožina magie

základní práce s myslí je Tvoření-tedy ovlivnování sebe i okolí
takže to souhlasí s tím,co bylo napsáno výše(transformace,manipulace,atd...)

jsme na konci stadia,kdy jsme zapomněli tvořit myšlením,většina tvoření vzniká prací-fyzicky(raději si upeču chleba než bych si ho vymyslel)

začínají se ale objevovat myšlenky,že myšlenky mohou tvořit,mají sílu tvořit
říkají to esoterici,říkají to fyzici...

negativní konotace magie odpadnou a magie opět získá své postavení

mag=velký"

"ještě bych chtěl dodat,že když jsem použil slovo mysl,nemyslel jsem mysl lidskou,což je jenom okleštěný,skoro nefunkční kousek Mysli(řekněme vyšších úrovní)

není divu.že nejsme schopni nic vymyslet,nic stvořit,ani po letech treninku a koncentrací,když se potom nějaký mág pořeže o evokovaný nůž,tak se o tom staletí mluví.

Úkol je tady jasný:začít používat Mysl
došel jsem k témuž,co zaznělo na diskuzi o esoterických prostředcích k plnění vizí,nebot našim prvním pomocníkem v myšlení je naše Duše "


Naposledy upravil Moon dne po září 19, 2011 4:41 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:41 pm    Předmět: Citovat

"Moon:

Ahoj Ari

Uvádíš zajímavý pohled na věc … magie jako transformační změna … reiki jako práce s energií je skutečně formou magie, pokud je používána, jako nástroj jednotlivce, který prostřednictvím jí dosahuje konkrétního cíle …

Že myšlenky tvoří svět je stará známá vesta … základní myšlenkou je já projevující se v časoprostoru … bez toho bychom si ty společné hrátky kdo z koho nemohly vůbec užít

mnohem zajímavější je ale podívat se na to, kdeže se ty myšlenky vlastně objevují a kdo je ten kdo si je uvědomuje ... "

"Arikiran:

ahoj Měsíčku
"mnohem zajímavější je ale podívat se na to, kdeže se ty myšlenky vlastně objevují a kdo je ten kdo si je uvědomuje.."

kde myslíš?


podle mě je tady jen jeden,kdo myslí=Absolutní Mysl,a ta si myslí,že je nějakým petrem,který myslí

a jak říká Lao:o tomto jednom se nedá nic říct,anebo dá,ale výsledek je,jako bys neřekl nic "

"Toora:

arikiran napsal:
Úkol je tady jasný:začít používat Mysl
došel jsem k témuž,co zaznělo na diskuzi o esoterických prostředcích k plnění vizí,nebot našim prvním pomocníkem v myšlení je naše Duše


Ahoj Ari.

Jedna "věcná".

Kdo je ten, kdo má začít používat Mysl?

"Kdo" pužije "co" a proč?

Díky. "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:45 pm    Předmět: Citovat

"Moon:

arikiran napsal:
ahoj Měsíčku
"mnohem zajímavější je ale podívat se na to, kdeže se ty myšlenky vlastně objevují a kdo je ten kdo si je uvědomuje.."

kde myslíš?


podle mě je tady jen jeden,kdo myslí=Absolutní Mysl,a ta si myslí,že je nějakým petrem,který myslí

a jak říká Lao:o tomto jednom se nedá nic říct,anebo dá,ale výsledek je,jako bys neřekl nic

@
....................



no když se na to dívám tak se myšlenky evidentně objevují ve mně …

pak je otázkou co nebo kdo jsem já ? jsem tvůrcem nebo pouhým registrátorem myšlenkového průběhu ? jsem tím co si je uvědomuje ? nebo jsem prostorem ve kterém toto vše probíhá ?

a to nejsou žádný filosofický úvahy, ale velmi závažné otázky vhodné k přímému prozkoumání …

nezaložil tady někdo téma – zkoumání zákonitostí mysli ? pokud jo, tak bych se to tam dalo přenést, abychom se příliš neodkláněli od původně nastíněného tématu …

hmmm tak ty na mně jdeš s Absolutní myslí … tady můžeme narazit na pojmové zmatení … tuším, že s pojmy jako Absolutní mysl (Světová mysl … atd.) operoval P. Brunton a že lidé co znají jeho texty tyto pojmy používají a je jim jasné i v jakém kontextu …

to já ovšem nejsem … takže by jsi musel definovat co vnímáš pod pojmem Absolutní Mysl a zda máš rovnátko mezi vědomím (bytím, existencí) a Absolutní Myslí … pokud ano, tak to jo … jsi tedy Absolutní Myslí která činí zkušenost co obnáší myslet si Petra s celým jeho osobním příběhem … pokud je v tomto jasno, tak už se nemusíš bát ani smrti že ?"

Toora:

Moon napsal:
Podle mne je magické působení postavené právě na úsilí jednotlivce o něco, tedy o změnu reality směrem, který je z osobního hlediska žádoucí …


Naprosto souhlasím.

Citace:
zrádnost vidím právě v tom, že lidská mysl je omezená ve vnímání a uvědomování si širších souvislostí … takže je to zkreslené filtry osobního vnímání …


Ano, dobré je ale vidět, že to omezení, tyhle mantinely se dají neustále posouvat, resp. jsou posunovány tím, že se učíme vidět svět a sebe v souvislostech, kdy jedna část celku ovlivňuje úplně všechno a naopak.
Vše na sebe neustále působí a proměňuje se.

Nezáleží na tom, že nikdy nemůžeme (z této naší omezené perspektivy) dohlédnut celý dosah svých činů, ale jako zcela zásadní a život určující vidím fakt, že můžeme dohlédnout svoje pohnutky k činům. A ty jediné také určují onen charakter „náboje“, který Vesmír potencuje a na který zcela stejným odpovídá. "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:46 pm    Předmět: Citovat

"Tobee:

toora napsal:
Moon napsal:
Podle mne je magické působení postavené právě na úsilí jednotlivce o něco, tedy o změnu reality směrem, který je z osobního hlediska žádoucí …


Naprosto souhlasím.

Citace:
zrádnost vidím právě v tom, že lidská mysl je omezená ve vnímání a uvědomování si širších souvislostí … takže je to zkreslené filtry osobního vnímání …


Ano, dobré je ale vidět, že to omezení, tyhle mantinely se dají neustále posouvat, resp. jsou posunovány tím, že se učíme vidět svět a sebe v souvislostech, kdy jedna část celku ovlivňuje úplně všechno a naopak.
Vše na sebe neustále působí a proměňuje se.

Nezáleží na tom, že nikdy nemůžeme (z této naší omezené perspektivy) dohlédnut celý dosah svých činů, ale jako zcela zásadní a život určující vidím fakt, že můžeme dohlédnout svoje pohnutky k činům. A ty jediné také určují onen charakter „náboje“, který Vesmír potencuje a na který zcela stejným odpovídá.


Taky to tak vnímám. A do té míry, v níž jsme motivovaní nevědomými pohnutkami, se rozhodujeme jako mechanismy řízené nevědomím. V případě, že si svou pohnutku plně uvědomujeme, naše rozhodnutí je jen optimalizací a výslednicí, vycházející ze všech informací, které jsme až doteď získali. Přitom sumu a druh informací, které právě máme k dispozici, jsme nemohli nijak ovlivnit (něco jsme znali z dřívějška, něco jsme se náhodou dočetli, a hlavně naše zkušenost se vyvíjí, chápeme věci jinak než před časem...)

Zdá se, že tu chybí prostor pro to, čemu se říká uplatnění svobodné vůle jedince.

A že skrze (domnělého) jedince jedná Vesmírná Mysl, která se ze svého Sebe-promítnutí do Sebe-omezujícího vnímání Sebe coby jedince vrací do Sebe-uvědomování coby Bytí - i ve zdánlivém jedinci."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:49 pm    Předmět: Citovat

"Arikiran:

safra,hýbe se to tak rychle,že má mysl nestačí

Toora
"Kdo je ten, kdo má začít používat Mysl?

"Kdo" pužije "co" a proč?..."


z pohledu,který hodlám zaujímat,je tady pouze jedna Absolutní Mysl=Tao=Zdroj=Podstata...atd,která Myslí,vše vymýšlí
nic jiného tady není

tento Jeden se dovede strukturalizovat,takže z jiných pohledů to vypadá,že nás tu je hodně a všichni si myslí svýma individuálníma myslema

který postoj zaujmu,z toho postoje si i odpovím a vždy to může být různé

.....................

Moon
"pak je otázkou co nebo kdo jsem já ? jsem tvůrcem nebo pouhým registrátorem myšlenkového průběhu ? jsem tím co si je uvědomuje ? nebo jsem prostorem ve kterém toto vše probíhá ? "


někdy tím,někdy tím,někdy vším...
kam se jako Mysl vmanipuluješ,tam jsi a z tohoto pohledu vše zkoumáš
proto je důležité se sebeuvědomit,abych mohl jednat svobodně=jako Mysl a ne jako pouhá hračka vyšších úrovní

......................

Absolutní Mysl=Zdroj=Podstata=Nesložené,Nestvořené,Nezrozené=Tao

Bruntona moc neznám,okrajově vím,že myšlenku mentalismu podporoval,je-li svět vše co je stvořeno a světová mysl to,co to tvoří,pak není problém dát rovnítko mezi světovou mysl a absolutní mysl

........................

co to je Absolutní Mysl přesně,nevím
vědomí je jakýsi materiál-pomocí kterého abs.mysl tvoří,tím=vědomím se ona projevuje ve stvoření

tak jaxi malíř napne plátno a na to pak cosi maluje
malíř=abs mysl
plátno=vědomí
namalované=myšlenky

(co se týče smrti,tak té se vskutku nebojím,co se týče bolesti,tak tady zatím prohrávám)

................................

"
Citace:
zrádnost vidím právě v tom, že lidská mysl je omezená ve vnímání a uvědomování si širších souvislostí … takže je to zkreslené filtry osobního vnímání …

Ano, dobré je ale vidět, že to omezení, tyhle mantinely se dají neustále posouvat, resp. jsou posunovány tím, že se učíme vidět svět a sebe v souvislostech, kdy jedna část celku ovlivňuje úplně všechno a naopak.
Vše na sebe neustále působí a proměňuje se. .."


ano,lidská mysl je omezená svými filtry,což nejsou nic jiného než naše vlastní(většinou) falešné představy

proto za důležité považuji si uvědomit,že pokrok spočívá v ROZPOUŠTĚNÍ těchto představ,nikoliv v dělání představ dalších doplňujících a ještě víc omezujících

nic není nutné,nic není povinné,nic není závazné a nic není tak důležité,aby se to nedalo vypustit

.....................

praxe:
jsme lidé(zatím)-zaujímáme lidské pohledy
nic nám ale nebrání zaujmout aspon teoreticky pohledy vyšší úrovně
když ale chci pohled vyšší úrovně aplikovat v lidské praxi-většinou narazím
mám se proto vyššího stanoviska vzdát?
V žádném případě!
Zaujímám-li vyšší stanovisko,táhnu svět do vyšších poloh a přitahuju Skutečnost do světa
Těch pár boulí stojí za to!

podal jsem své pohledy,nikterak dokonalé,snad jen jakž takž ucelené
mnozí to vidí jinak

někdo vaří guláš podle přesného návodu kuchařky
někdo skloubí více postupů
a někdo přidá i něco svého,okoření,doplní
až nakonec mistr kuchař jen improvizuje
podle toho,na co mají strávníci chut"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:59 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
někdy tím,někdy tím,někdy vším...
kam se jako Mysl vmanipuluješ,tam jsi a z tohoto pohledu vše zkoumáš
proto je důležité se sebeuvědomit,abych mohl jednat svobodně=jako Mysl a ne jako pouhá hračka vyšších úrovní.

Základní rozdíl vidím v tom, s čím se nevědomky ztotožňujeme, houby pak záleží na tom, že chceme být něčím jiným. Jedině tehdy, jsme-li ztotožněni s malou myslí, pak v ní vnikne myšlenka, že je možné použít Mysli jako nástroje, což ale neznamená, že to doopravdy možné je.
Je to stejná představa jako když chce vlna v oceánu, aby měla Ocenán k dispozici, k čemusi, co si myslí, že je pro ni to nejlepší.

Pokud ale chci vidět iluzi jako iluzi, potom by asi bylo spásné tuhle svoji myšlenku jako iluzi taky vidět. Pokud ji ale takto nevidím, je vše ostatní je jen další iluzí v řadě, jakkoli povznášející a líbivou.
A jak sám píšeš, jde o to iluzi prohlédnout, ne si tvořit další.

Nemůžeš se koukat jako slunce, dokud jasně nespatříš to, co ti zaclání neustále vidět alespoň jeden jediný jeho paprsek. Můžeš si ale ztožnit s tím, že jsi slunce a tedy se chceš koukat, a nebo se koukáš jako slunce, to ano, jen je dobrý vidět, že je to zase jen představa. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:59 pm    Předmět: Citovat

jsem pilný
hned ráno,po probuzení
jsem začal zkoumat mysl

a večer,když jdu spát
vidím,
že vlastně
celý den
mysl zkoumala
mě...

@
..........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:59 pm    Předmět: Citovat

Citace Toora:

"Nezáleží na tom, že nikdy nemůžeme (z této naší omezené perspektivy) dohlédnut celý dosah svých činů, ale jako zcela zásadní a život určující vidím fakt, že můžeme dohlédnout svoje pohnutky k činům. A ty jediné také určují onen charakter „náboje“, který Vesmír potencuje a na který zcela stejným odpovídá. "

dohlédnout svoje pohnutky je téže velmi těžké ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 5:03 pm    Předmět: Citovat

Moon napsal:
..dohlédnout svoje pohnutky je téže velmi těžké ...

Ano, ne však nemožné, naštěstí.... Smile
Předpokládá to touhu po Pravdě, mnohem víc než po čemkoli jiném, a notnou odvahu. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 5:05 pm    Předmět: Citovat

Jeden, dle mého názoru, velmi užitečný odkaz a nástroj, v duchu tohoto vlákna:

http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=313¨

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 5:09 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Moon napsal:
..dohlédnout svoje pohnutky je téže velmi těžké ...

Ano, ne však nemožné, naštěstí.... Smile
Předpokládá to touhu po Pravdě, mnohem víc než po čemkoli jiném, a notnou odvahu. Wink

Smile


ještě jsem se nesetkala s nikým kdo by mohl poctivě říct, že dohlédl všechny svoje pohnutky ... setkala jsem se ale s lidmi, co žijí pevně zakotveni v nekonečném a ničím nepodmíněném klidu a míru a ve sladění se vším co je a jak je ... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 5:22 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Jeden, dle mého názoru, velmi užitečný odkaz a nástroj, v duchu tohoto vlákna:

http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=313¨

Smile


Laughing

starý dobrý Rob Preece z knihy Moudrost nedokonalosti ... kniha s dalšími ukázkami je také zde http://forum.jitrnizeme.cz/viewtopic.php?f=62&t=751

jinak zajímavé postřehy s mapováním mysli jsou uvedeny v besedě se Sašou Hendrukem viz http://forum.jitrnizeme.cz/viewtopic.php?f=24&t=626

Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 5:25 pm    Předmět: Citovat

Moon napsal:
ještě jsem se nesetkala s nikým kdo by mohl poctivě říct, že dohlédl všechny svoje pohnutky ... setkala jsem se ale s lidmi, co žijí pevně zakotveni v nekonečném a ničím nepodmíněném klidu a míru a ve sladění se vším co je a jak je ... Laughing

Fajn je, že se to vzájemně nevylučuje, ale naopak. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 5:34 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Moon napsal:
ještě jsem se nesetkala s nikým kdo by mohl poctivě říct, že dohlédl všechny svoje pohnutky ... setkala jsem se ale s lidmi, co žijí pevně zakotveni v nekonečném a ničím nepodmíněném klidu a míru a ve sladění se vším co je a jak je ... Laughing

Fajn je, že se to vzájemně nevylučuje, ale naopak. Wink

Smile


nevylučuje Laughing místa a prostoru dost pro všechno co se potřebuje projevit a jak se to potřebuje projevit ... totalitní pochopení a láska ...
bez podmínek ... to víš bytí samo ... proč by plátno mělo protestovat proti tomu co je na něj zrovna naplácáno ... že jo Mr. Green

no to jen, že jak se dá těžko dohlédnout všechny důsledky a souvislosti, tak i ty příčiny budou pro jednotlivce těžko dohlédnutelný ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 5:39 pm    Předmět: Citovat

Jsou pocítitelné, naštěstí... Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund