Fórum - Zobrazit téma - Reiki a magie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a magie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a magie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomislavPafka1
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 18.3. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st březen 20, 2013 8:56 am    Předmět: Citovat

Je to velká kniha Symboly Reiki, ale bylo te ještě někde jinde. Tady na str. 69 nebo 83 mluví o magii http://www.masaze-tcm.cz/soubor/pruvodce.reiki.pdf , ale to pořád není ono. V průběhu dne se na to podívám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so březen 23, 2013 1:49 am    Předmět: x Citovat

Nakonec se každý musí srovnat sám se svou intuicí, svým svědomím, a s tím, co se dozví na kurzech, v knihách, na netu a od ostatních a jak si všechny tyhle informace srovnáte sami pro sebe, kde je vaše hranice, co je nebo není pro vás ještě etické a co už považujete za špatno.

Myslím, že tahle otázka je velmi individuální podle systému mravních hodnot každého člověka a toho, co považoval za etické učitel reiki nebo kteréhokoliv duchovního nebo ezoterického systému a s čím se každý z nás může ztotožnit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so březen 23, 2013 6:27 pm    Předmět: Citovat

Ámen

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomislavPafka1
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 18.3. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne březen 24, 2013 12:24 am    Předmět: magie Citovat

Tak jsem to nakonec četl ve velké knize Symbolů Reiki, kterou jsem v minulosti vrátil. Na netu o tom jsou jen nějaké diskuze. Moc info tam o tom není. Zajdu do knihovny na návštěvu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2013 1:56 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Nojo, vono se toho nakecá...


Very Happy


Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomislavPafka1
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 18.3. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne červen 30, 2013 1:01 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se konečně dokopal k tomu, zajít do knihovny a půjčit si knihu Velká kniha symbolů Reiki. Napsali ji Walter Lubeck a Mark Hosa. Myslím, že není důvod tyto pány představovat....Kniha popisuje původ a historii symbolů Reiki dosti detailně. NAPŘ. na str. 54 autor popisuje co je Reiki cituji: „Dr. Usui tak vytvořil svůj systém přírodního léčení reiki na základě tajných nauk esoterického buddhismu, japonské magie Šugendó a šamanismu, jakož i na základě původního japonského náboženství šintoismu a čínského magického taoismu. V Japonsku se totiž během
staletí smísily jednotlivé duchovní tradice, protože se znamenitě doplňovaly. Reiki samotná je toho zářným příkladem a symboly to jen dokazují. Symbol CR pochází z Šugendó a Šintó, symboly SHK a DKM pocházejí z esoterického buddhismu a symbol HS má svůj původ jak v magickém taoismu, tak i v esoterickém buddhismu”. Je zajímavé, že historický Budha Shakyamuni se před svým osvícením učil rituálům a magii bráhmanských mistrů. Buddha využíval magické praktiky každodenně. Knihu si pročítám a musím říct, Reiki je sama o sobě kombinace mnohaset až tisíce let starých uvedených nauk. Vesmírná energie, světelné bytosti mluví se v té knize vskutku o všem k tématu Reiki. Je to velmi zajímavé čtení. V knize se o magii ve vztahu k reiki mluví snad pořád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červen 30, 2013 1:56 pm    Předmět: Citovat

TomislavPafka1 napsal:
V knize se o magii ve vztahu k reiki mluví snad pořád.


Jde o to, jak si slovo "magie" kdo interpretuje. Podle mne tou nejvyšší magií je Láska. A veškerá ostatní magie, která z ní nevychází a nectí ji, se člověku vrátí jako bumerang.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 6:33 am    Předmět: Citovat

Já si na položenou otázku, zda je reiki magie odpovídám, že ano. To samé i další energetické systémy. Už je nevnímám jako cestu ke zdroji, ale jako za soubor rituálů, které mají pozměňovat skutečnost, která je individálně vnímána jako neuspokojující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 9:18 am    Předmět: Citovat

Dominiko, popsala jsi jeden ze způsobů naší reakce na svět, na Cestu (duchovní) a život.
Není jediný. Totéž, co někoho může provokovat k manipulaci (a tudíž k magii) může jiného inspirovat ke změnám svých životních postojů a názorů, bez nichž se na Cestě neobejdeme.
Cokoliv, s čím se potkáváme, nás může inspirovat buď k manipulaci nebo k inspiraci - záleží, zda vnímáme kolem sebe "překážky" nebo příležitosti.
Pochopil jsem, že to platí obecně - i pro ty, kteří se domnívají hledat přímou cestu ke Zdroji, ke Kristu...
Odpovědi - tvrdím - musí každý hledat ve svém vlastním nitru a ne v knihách nebo "tvrzeních", ať už pochází od kohokoliv.
Magií je jakákoliv manipulace. Magií není sdílení.
V tom vidím já osobně podstatný rozdíl.
To je moje poznání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 12:30 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Cokoliv, s čím se potkáváme, nás může inspirovat buď k manipulaci nebo k inspiraci - záleží, zda vnímáme kolem sebe "překážky" nebo příležitosti... Magií je jakákoliv manipulace

Ano. Zajímavý moment je, když člověk začne plně vnímat, že není rozdíl mezi snahou zmanipulovat někoho druhého, nebo sebe - v tom nejlepším úmyslu, pochopitelně.

Nezbylo mi než začít u konkrétních reakcí rozpoznávat, jestli momentální vnitřní nebo vnější situaci vnímám jako překážku (v neuvědomované snaze ji zmanipulovat), nebo jako příležitost. A postupně mi taky napadalo, čím vším se dá vnímání situace ovlivnit a překážka se tak mění v příležitost.

Asi nejjednodušší je plně přijmout, co právě je - protože to prostě je. A z toho vyjít. Je to šance pro rozvinutí tvořivé reakce. Podmínkou k použití toho klíče je ovšem všimnout si svého odmítání, které může být schované i za těmi nejpřesvědčivějšími argumenty.

Damao napsal:
Magií není sdílení.

Sdílení vede ke sjednocení, jakákoliv manipulace naopak k sebe-vydělení z Celku.

Učit se rozpoznávat tenhle rozdíl ve všech svých reakcích, takže začne docházet k ustávání magie a k transformaci energetického pole, je hobby na celý život Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomislavPafka1
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 18.3. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 11:16 pm    Předmět: Citovat

Damao znám lidi, kteří mají stejný názor jako ty - Odpovědi - tvrdím - musí každý hledat ve svém vlastním nitru a ne v knihách nebo "tvrzeních", ať už pochází od kohokoliv. Osobně bych byl v tomto opatrný. Mnoho lidí si dělá ze svého nitra, svých pocitů alfu a omegu pravdy. I to naše nitro může být v mnoha věcech oklamáno. Pokud si ale člověk nadále razí svůj názor, bez ohledu k historickým skutečnostem, zavání to bohužel pýchou. Tento názor razí např. můj bratranec, který říká, že nikdy nezmění svůj názor k určitým věcem, které si nechce nechat ani pořádně vysvětlit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po červenec 01, 2013 11:52 pm    Předmět: Citovat

Hledání v sobě není jen konání podle svých pocitů - to by nebylo moudré už proto, že pocity jsou tu jako projrv minulosti, minulých zkušeností. Kdo tedy vychází ze svých pocitů, svým způsobem promítá minulost do současnosti či budoucnosti.
Vycházet ze sebe - ze svého nitra - je podle mne proces hledání svých nejniternějších motivací, kořenů svých životních postojů... Následně s možností oproštění se od všeho, co nás odděluje od Boha či Vesmíru, stejně jako od ostatních.
Rád hledám to, co mám s lidmi společné - je příjemné to nacházet a nacházím-li to, pak vnímám pocit, že je "to" na dobré cestě. Hledám sdílení...
S tím samozřejmě lpění na názorech a postojích z minulosti jen proto, že jednou byly "moje" nejde dohromady - protože vymezováním sebe sama tímto způsobem pak mohu sdílet jen a jen sám sebe - bez možnosti vývoje.
Vajdřuje to skvěle symbolonová karta "Štír - Kozoroh" - muž v jeskyni, z níž je zřejmý východ, ale ten muž sedí schoulený, zatím co mu postupně kamení nohy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 12:08 am    Předmět: Citovat

TomislavPafka1 napsal:
Damao znám lidi, kteří mají stejný názor jako ty - Odpovědi - tvrdím - musí každý hledat ve svém vlastním nitru a ne v knihách nebo "tvrzeních", ať už pochází od kohokoliv. Osobně bych byl v tomto opatrný. Mnoho lidí si dělá ze svého nitra, svých pocitů alfu a omegu pravdy. I to naše nitro může být v mnoha věcech oklamáno. Pokud si ale člověk nadále razí svůj názor, bez ohledu k historickým skutečnostem, zavání to bohužel pýchou. Tento názor razí např. můj bratranec, který říká, že nikdy nezmění svůj názor k určitým věcem, které si nechce nechat ani pořádně vysvětlit.


Ono záleží na tom, co rozumíme pod slovy "hledat ve svém nitru". Nemohu mluvit za Damaa, ale předpokládám, že tím hledáním nemá na mysli nějakou intelektuální masturbaci, nýbrž sebepoznávání. A to je opravdu ta jediná cesta k tomu pravému poznání. Samozřejmě, v tom procesu se všichni dopouštíme mnoha chyb a omylů, ale s tím, jak se učíme, jak se naše poznání prohlubuje, je jich čím dál míň. A to hlavní je, že pokud k němu přistupujeme s otevřeným srdcem a pokorou a prosíme si o vedení, tak na této cestě prakticky nemůžeme zabloudit. Zatímco když se rozhodneme někoho nebo něco kopírovat, tak dříve či později zabloudíme téměř s jistotou.

Pro mne jsou velice inspirativní tato slova, která jsou připisována Buddhovi:

"Nespoléhej na to, co jsi kde slyšel někoho prohlašovat, ani na starobylé zvyky, ani na to, co se povídá, ani na písmo svaté, ani na nějaké dedukce či hypotézy, ani na zavedené principy, ani na chytrou argumentaci či oblíbenou teorii. Nenech se přesvědčit něčí zjevnou inteligencí, ani z respektu k učiteli... Jakmile ty sám budeš vědět, co je nesprávné, pošetilé nebo bezcenné a co působí újmu a nespokojenost, zřekni se toho... A když ty sám budeš vědět, co je správné, rozvíjej to."

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 12:10 am    Předmět: Citovat

No, tak jsi mě, Karle, předběhl, než jsem to napsal.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 9:34 pm    Předmět: Citovat

Cítíme to tedy stejně, Mirku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund