Fórum - Zobrazit téma - Reiki a magie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a magie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a magie
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 9:38 am    Předmět: Reiki a magie Citovat

Vážení,
zajímaly by mě vaše názory na to, čím se liší -pokud se liší- reiki od magie, jedno zda bílé či černé nebo fialové.
Tentokrát bych i uvítal, kdyby se třeba toora, nebo kdokoli rozepsal o tom, jak vůbec vnímá slovo "magie". Zajímá mě postavení těchto dvou pojmů proti sobě, nebo vedle sebe a to, jak byste je vysvětlili a objasnili.

Možná že někde už tady podobné téma bylo, ale nepamatuji si ho a přiznám, že se mi ho nechce hledat v archívech.

Děkuji.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 10:05 am    Předmět: Citovat

Slovo MAGIE je jenom slovo. A protože je obestřeno jakýmsi tajemstvím, tak k ke slovu magie přistupuje každý jinak. Někdo se strachem, někdo s respektem, někdo se zvědavostí, někdo s láskou, někdo s odporem a tak by se dalo pokračovat.

Magie je pro mě učení o vnitřní transformaci, která vede k transformaci vnější. Vnímám jí plnou světla. Rozhodně nejde proti přírodě , naopak je plná moudrosti. Zajímá mě a neodvracím se od ní.

Ale zase. Je to v každém z nás, jaký k magii zaujme postoj.

Jestli bych postavila Reiki a magii vedle sebe? Vedle sebe, to nevím. Ve stejné rovině zřejmě nejsou. Ale vnímám to tak, že proč by jedno nemohlo doplňovat druhé. Je to také o energiích, jako všechno. Záleží na záměru, ale to už jsem říkala.

Tak a teď půjdu asi na pranýř...!!!
Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 10:36 am    Předmět: Citovat

Proč na pranýř, díky za rychlou odpověď Wink

No já to rozlišuji tak, že Reiki je pro mě projev Boží lásky, kterou můžu nabízet dál, ale kterou nijak nevnucuji.
Kdežto magii spíš vidím jako něco, co se už musí nějak někam protlačit. Když je to v dobrém úmyslu, pak by to asi byla ta bílá magie, pokud jde o působení škody, jde o černou.
Dalo by se dlouze diskutovat nad tím jestli je vhodné někomu něco nutit pro jeho dobro i proti jeho vůli, já si myslím že to už je nepatřičné zasahování do cizích záležitostí na rozdíl od reiki, kterou nabídnu, poskytnu, ale konečné rozhodnutí co s ní, je na příjemci.

Otevřel jsem toto téma proto, že jsem byl dotázán na rozdíl mezi reiki a magií. Odpověděl jsem nepřipraven a od pasu zhruba tak jak jsem napsal v odstavci výše, ale zajímají mě i jiné názory.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 11:18 am    Předmět: Citovat

Ahoj Kámo.

Slovo „magie“ má vícero významů Smile Celkově ale jde o nějaké to naše ovlivňování skutečnosti.
Když vezmeme například kouzelnickou magii, tak ta opravdu dobrá, je o manipulaci s diváckou optikou, s jeho myslí (dobrý iluzionista ví, kam směřovat pozornost diváka, aby ji odvedl od místa, kde se něco děje na místo, kde se děje jen zdánlivě) a k tomu musí být taky dosti obratný a zručný.
V tomto případě je to ale založeno na jakési nepsané dohodě, že divák být klamán chce, a baví ho to. Není to, to nač se ptáš, ale má to jisté souvislosti, minimálně v tom ovlivňování.

Pro mne je „magie“ prostě ovlivňování skutečnosti, které pramení z toho, že věci jsou jinak, než bychom si přáli, aby byly. A tohle děláme všichni, a to mnohokráte denně, ať už jsme si toho vědomi, nebo nejsme, a Reiki není žádnou výjimkou. Je jen zcela jedinečné v tom, že naštěstní není zneužitelné, to ale neznamená, že nám nepřináší zpětný náraz v podobě lekcí, které nám ukazují, jak jsme na tom s tou vnitřní čistotou my sami.

Rozdíl je však v naší schopnosti uvědomění - tedy buď si namlouváme, že naše motivace a úmysly jsou čisté, nebo prostě vidíme, v čem je ještě ten náš díl uspokojení sebe sama z čehokoliv, co můžeme ovlivnit. Proto taky není žádná černá a bílá magie, ale vše je dáno stupněm našeho uvědomění, tedy – vím přesně co právě dělám, a skutečně a do hloubky zkoumám proč to dělám? Egouš je totiž děsně vynalézavá potvůrka, namluvíme a posvětíme si naprosto cokoli, co děláme, nebo teprve hodláme dělat.

Mám Kámo takový celkem jednoduchý lakmusák, jak na tom jsem. To první je vědomí sama sebe, tak jak jsem napsala, včetně zkomání zkoumání příčin a následků (svých činů), a jedno vždy odpovídá tomu druhému. Pokud lpím na výsledcích své činnosti, potom, když se něco nepodaří, tak přijde zklamání, rozladění. Confused Když v radosti z dobrého výsledku zapomenu v tu chvíli na poděkování Pánubohu, furt je v tom víc ega než pokory a vědomí.
Jednoduše řečeno, čím čistší je moje vědomí, tím víc mohu porozumět řeči svého nitra a vidět diktát ega (a nevyhovět mu), a tím také ubývá prostoru pro to, něco si sám sobě namluvit.

Není špatné mít z něčeho dobrý pocit, když jsem si neutál vědoma toho, že tím činitelem tady nejsem já (coby osoba).
Ani není špatné, když nám ještě není úplně jedno, jak něco dopadne, ale je spásný vidět, proč nám na něčem tolik záleží, kdo-co za tím je.

Celý náš život je magie. Rozdíl je jen tom, kolik je v něm té naší slepé „manipulace“ – se sebou, s okolím, s čímkoli...

Záleží tedy jen na tom, na kolik je pro nás „průhledná“, tedy nepodstatná naše člověčí vůle, protože i tady funguje přímá úměra - čím méně bude v tomhle procesu ubývat naše zištnost, tím více se v něm může projevit Milost boží.
A to je to, o co tady jde především.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 11:58 am    Předmět: Citovat

Ahoj kámo Laughing nástínil jsi zajímavé téma …

Řekla bych, že jde o postoj k používání čehokoliv …

Tedy pokud je zde zaujatý postoj ztotožnění s někým kdo přímo působí na něco či někoho s cílem dosáhnout jasně stanového výsledku – je to podle mne magické působení .

Vychází se při tom z přesvědčení, že já jakožto nezávislý autor prostřednictvím různých technik a za pomoci používání různých prostředků manipuluji tak, abych dosáhl kýženého cíle

V druhém případě je tu uvědomění – poznání, toho, že jsem prázdnou nádobou tj. nástrojem, skrze který dochází k probíhajícím dějům a k jejich uvědomování – tedy není zde jasně vymezený cíl, který je třeba zručnou manipulací dosáhnout aby … nýbrž plně spoléhání na Vyšší Moudrost s plným vědomím toho, že není v mým možnostech (v možnostech lidské mysli) postihnout všechny souvislosti … tedy je zde přítomné působení například vědomé vnímání (naladění) na základní sílu Všehomíra a nechávání jí působit tak jak ona sama vede a kudy vede, ale bez jasně stanového cíle například, aby se zdravotní či psychický stav upravil tak a tak a stalo se to a to … spoléhám na Vyšší Moudrost v plné důvěře, že se stane přesně to nejlepší jak pro dotyčného tak pro mne, tak pro celou situaci …

Můj učitel například klade důraz jen na pouhé spočívání jakožto klidný a nekonečný prostor připravený pro všechno co se děje a jak se to děje – tudíž žádné doufání, žádné očekávání a žádné nechávání být … zkrátka žádné osobní montování se Smile

No tak v tom bych viděla jako rozdíl mezi magií a odevzdáním se Vyšší Moudrosti nejen při působení reiki ale i v životě vůbec … protože mám za to že, i při poskytování reiki se může vyskytnout postoj někoho, kdo je přesvědčen, že reiki je nástroj, se kterým on nakládá, namísto toho, že jsem pouhým prostředníkem pro reiki samotnou …
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 12:23 pm    Předmět: Citovat

ještě mně napadlo uvést to co jsem chtěla vyjádřit na konkrétním připadu ...

hodně se věnuji práci v systematických konstelacích a tady mi to připadá naprosto jasné - ten rozdíl mezi manipulací (magickým působením) a následováním Inteligence pole ...

ať už průvodce konstelacemi nebo zástupce konkrétní role tak se pouze následují impulsy vycházející z Inteligence pole, ať je na to osobní názor jednotlivce jakýkoliv ... pole vede a jednotlivec toto vedení následuje ...

jakmile by do toho začal osobně zasahovat a manipuloval to - stává se odporujícím prvkem v poli ... přestože je jeho součástí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 12:57 pm    Předmět: Citovat

Díky holky,

je fakt, že v některých významech Reiki a magie splývá, např.v tom, že jde o naše vědomé ovlivňování skutečností, které chceme nějak změnit. I práce s reiki je formou vědomého působení.
Pak už se to ale dělí podle použitých prostředků, mezi něž patří jednak míra čistoty a nezištnosti našeho konání a samotného nástroje - koho a jak požádáme o pomoc.

Napsaly jste to hezky, pro mě výstižně a srozumitelně a celkově tak, že momentálně nemám, co objevného bych k tomu dodal.

Ale než případně zapadneme do filosofování o jednotlivých pojmech a větách, chtěl bych ještě něco:
Co si myslíte o tom, že magie (tooro, na chvíli ji pro přehlednost považujme za černou) je "dostupnější a účinnější" než reiki? Když chci (nechci samozřejmě Very Happy) někomu uřknout krávu, což si pomocí reiki už z její podstaty nedokážu představit, proč si hodně lidí myslí, že právě černá magie je ten nejjednodušší způsob? Mohla být i černá magie někdy na té dobré straně, ale časem byla zneužita a přetvořena spíše k těm účelovým manipulacím?
Toto obecné povědomí o dostupnosti černé magie není až tak zanedbatelné. Např. kolik puberťaček složitě shánělo vlasy svých idolů a nad různě převázanými biblemi je s podobně postiženými kamarádkami různě zaříkávalo, místo aby se snažily svůj objekt touhy zaujmout zcela pozemskými cestami, což by ale vyžadovalo určité úsilí? Co já vím, tak jich nebylo málo. A tohle je jen spíš takové úsměvné použití, ale už jen to, že se to vůbec dělo,děje a dít bude, stojí za pozornost. Má to souvislost s věčným soubojem dobra a zla o lidskou duši, kdy zlo v pohádkách v podobě švarného maskovaného čerta bezpracně nabízí paradoxně i to modré z nebe a ti z nebe požadují spíš vlastní úsilí a trochu námahy?

I proto jsem se ptal, zda si myslíte, že původně "hodná" černá magie mohla být zneužita a přetvořena. Tohle asi nikdo prokazatelně nezjistí, ale přesto by mě zajímal váš názor.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 1:40 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Co si myslíte o tom, že magie (tooro, na chvíli ji pro přehlednost považujme za černou) je "dostupnější a účinnější" než reiki? Když chci (nechci samozřejmě Very Happy) někomu uřknout krávu, což si pomocí reiki už z její podstaty nedokážu představit, proč si hodně lidí myslí, že právě černá magie je ten nejjednodušší způsob?

No, myslet si to mohou a taky myslí, jak je často vidět Cool do doby, než se to k původci vrátí Wink

Nevím, zda přímo dostupnější, ale jak tak lidé hledají ty způsoby ovlivňování, tak ti, co ještě mají blíže k tomu „ovlivňování ve svůj prospěch“, potom tedy inklinují k různým nekalotám. Nezáleží co chceme získat, ale je to prostě jedna z těch v řádu: „lži-krádeže-podvody“, a člověk si musí projít i těmi nejhrubšími vrstvami (jedno v kolika vtěleních), aby poznal kudy cesta nevede, co to je nevědomí, a mohl se tak od něj začít osvobozovat.
Cesta do pekel je prostě vždycky snažší než je ta cesta opačná.

V podstatě každý touží po štěstí, a zároveň si každý volí různé nástroje k dosažení, které naprosto odpovídají jeho stupni vývoje, to je celý. Smile

Když je nám dobře v bahně, uplácáme si z toho svého bláta cokoliv. Jakmile jednou ty nečistoty začneme vnímat, potom z nich hledáme cestu ven, a na té cestě se nám dostává různých darů. Pokud tyto dary využijeme pouze ve svůj prospěch, na úkor prospěchu celku, potom padáme zpět do bláta...do té doby než nám to pořádně a se vší parádou dojde. Idea

A když už jednou vidíš, co kam vede, nechceš aby vyhrála tvoje pravda, ale aby vždycky zvítězilo To, co je nad tou tvojí pravdou, pak už se znovu nechopíš upatlaného nástroje, ale hledáš prostředek k tomu, jak prohlédnout sám sebe. Tvoje chtění se tak zjemňuje, prosvětluje, řídne...tak, až na konec splyne s Vůlí boží.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 2:04 pm    Předmět: Citovat

ahoj
definuji magii jako práci s myslí(je to široká definice,ale mi to tak vyhovuje)
reiki pracuje s energiemi-je to tedy podmnožina magie

základní práce s myslí je Tvoření-tedy ovlivnování sebe i okolí
takže to souhlasí s tím,co bylo napsáno výše(transformace,manipulace,atd...)

jsme na konci stadia,kdy jsme zapomněli tvořit myšlením,většina tvoření vzniká prací-fyzicky(raději si upeču chleba než bych si ho vymyslel)

začínají se ale objevovat myšlenky,že myšlenky mohou tvořit,mají sílu tvořit
říkají to esoterici,říkají to fyzici...

negativní konotace magie odpadnou a magie opět získá své postavení

mag=velký

@
..............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 2:24 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:


...Co si myslíte o tom, že magie (tooro, na chvíli ji pro přehlednost považujme za černou) je "dostupnější a účinnější" než reiki? .


Můžeme se na to podívat trochu podrobněji …

Účinnost magického působení je přímo úměrná míře ovládnutí mysli ... respektive to souvisí se schopností koncentrace na určitou záležitost, což znamená, že mysl nesmí těkat sem, tam … a také to souvisí s rozvojem citlivosti - vnímání pomocí vnitřních smyslů … a celkově to lze shrnout, že je nutná značná míra sebe-disciplíny a jistá míra odosobnění, aby magické působení mělo praktické výsledky. Zvládnutá mysl je neuvěřitelně silný energetický potenciál, který cíleně zacílen může ovlivnit realitu včetně hypnotibilního působení na méně vycvičené mysli … vytváří také silný energetický egregor … Bez toho jsou to jen takové dětské hrátky a čarování …

Tedy ta dostupnost může být zdánlivá … jak není cvičená mysl, tak o dostupnosti a účinnosti nemůže být ani řeč …


kamo napsal:
... proč si hodně lidí myslí, že právě černá magie je ten nejjednodušší způsob? Mohla být i černá magie někdy na té dobré straně, ale časem byla zneužita a přetvořena spíše k těm účelovým manipulacím?

...Má to souvislost s věčným soubojem dobra a zla o lidskou duši, kdy zlo v pohádkách v podobě švarného maskovaného čerta bezpracně nabízí paradoxně i to modré z nebe a ti z nebe požadují spíš vlastní úsilí a trochu námahy?


.


Nejsem si jista, jestli dobře chápu tu otázku „Mohla být i černá magie někdy na té dobré straně, ale časem byla zneužita a přetvořena spíše k těm účelovým manipulacím?“

Otázka jestli černá magie mohla být na té dobré straně a naopak souvisí s tím, že lidská mysl je omezená na dualitní způsob uvažování v protikladech tedy například dobro a zlo, aniž by byla schopna postihnout širší souvislosti … a to až do té míry, že dobro a zlo jsou dvěma stranami jedné a té samé mince a to samotného bytí … což se zdá možná kacířským tvrzením Idea

takže i když je užita černá magie je dost dobře možné, že výsledkem bude účinek osvobozující a naopak při použití bílé magie i s těmi nejčistějšími úmysly může být účinek přinášející další blokace a šmodrchanice …

například na první pohled může být velmi dobré působit s úmyslem uzdravit člověka ze symptomů nějaké nemoci, ale nemusí mu to být skutečně k užitku, pokud ty symptomy poukazují na něco, co si ten člověk má uvědomit, aby mohlo dojít k posunu jeho vnímání osvobozujícím směrem … pak přímé působení na uzdravení, aniž by došlo u uvědomění destruktivního postoje, je hašením důsledků, aniž by došlo k odstranění příčiny.

Podle mne je magické působení postavené právě na úsilí jednotlivce o něco, tedy o změnu reality směrem, který je z osobního hlediska žádoucí …

zrádnost vidím právě v tom, že lidská mysl je omezená ve vnímání a uvědomování si širších souvislostí … takže je to zkreslené filtry osobního vnímání …

posiluje to ztotožnění s omezeným lidským já, jakožto nezávislou a oddělenou samostatnou jednotkou já versus ostatní svět (ostatní lidé, Vesmír, Bůh …), místo uvolňování tohoto převzatého ztotožnění a uvědomováním sounáležitosti a jednoty všeho … tedy s uvědomováním společného Prazákladu a působením Prazákladní síly esence samé což vnímám jako sílu reiki (ale může se v tom plést, když tak to uveďte na pravou míru) …

No s tou bezpracností to vidím spíše v tom, že lidé inklinují si problémy řešit tzv. upsáním se někomu, kdo to za ně prostě vyřeší – a je celkem jedno, jestli je to psychoterapeut, vědma, léčitel, magik, lékař, Pán Bůh, ďábel … prostě někdo kdo udělá kouzelný klikyhák či podá tabletku, zakejvá virkulí, pošle sílu reiki atd., která vyřeší jednou provždy všechny jejich problémy a potíže a oni už budou jenom happy a happy a nic jiného než happy… a kdyby náhodou přece se ještě něco vyvrbilo, tak zase honem k osvědčenému triku tripu ... jen aby se nemuseli podívat sami do sebe a konfrontovat se s vlastními stíny a nezpracovanou bolestí … to raději budou uctívat i zlatý tele, než by nahlédli do hlubin vlastního podvědomí …

Jinak s ukázkami jak se v současné době praktikuje magické působení, aniž by většina lidí měla potuchy oč gou … se můžeme setkat například na manažerských školeních …

Sejde se parta lidí z jedné firmy na téma, jak zvládat konkurenční boj … a v rámci „psychologických technik manipulace“ se provede i kolektivní hra … lidé dostanou do rukou kladiva a jsou postaveni před hromadu papírových krabic s nápisem Konkurence 1, Konkurence 2 atd a jsou vyzvání, aby té konkurenci dali pořádně zabrat … rozbili a rozdupali jí do mrtě … a aby se nikterak neostýchali nechat projevit všechny emoce, které to budou provázet, že je to důležité pro uvolnění stresu, kterému jsou vystaveni v rámci konkurenčního boje … pak společně zakřičí vítězný pokřik a společně si v kruhu zaskotačí vítězný tanec nad troskami konkurence …

ps. koukám, že taky dovedu psát pořádně dlouhé příspěvky. tož zdá se, že budu konkurovat v tomto Katce Mr. Green

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 2:40 pm    Předmět: Citovat

ještě bych chtěl dodat,že když jsem použil slovo mysl,nemyslel jsem mysl lidskou,což je jenom okleštěný,skoro nefunkční kousek Mysli(řekněme vyšších úrovní)

není divu.že nejsme schopni nic vymyslet,nic stvořit,ani po letech treninku a koncentrací,když se potom nějaký mág pořeže o evokovaný nůž,tak se o tom staletí mluví.

Úkol je tady jasný:začít používat Mysl
došel jsem k témuž,co zaznělo na diskuzi o esoterických prostředcích k plnění vizí,nebot našim prvním pomocníkem v myšlení je naše Duše

@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 2:46 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj
definuji magii jako práci s myslí(je to široká definice,ale mi to tak vyhovuje)
reiki pracuje s energiemi-je to tedy podmnožina magie

základní práce s myslí je Tvoření-tedy ovlivnování sebe i okolí
takže to souhlasí s tím,co bylo napsáno výše(transformace,manipulace,atd...)

...

začínají se ale objevovat myšlenky,že myšlenky mohou tvořit,mají sílu tvořit
říkají to esoterici,říkají to fyzici...

...

mag=velký

@
..............



Ahoj Ari Razz

Uvádíš zajímavý pohled na věc … magie jako transformační změna … reiki jako práce s energií je skutečně formou magie, pokud je používána, jako nástroj jednotlivce, který prostřednictvím jí dosahuje konkrétního cíle …

Že myšlenky tvoří svět je stará známá vesta … základní myšlenkou je já projevující se v časoprostoru … bez toho bychom si ty společné hrátky kdo z koho nemohly vůbec užít Mr. Green

mnohem zajímavější je ale podívat se na to, kdeže se ty myšlenky vlastně objevují a kdo je ten kdo si je uvědomuje ... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 2:54 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:


...Úkol je tady jasný:začít používat Mysl
došel jsem k témuž,co zaznělo na diskuzi o esoterických prostředcích k plnění vizí,nebot našim prvním pomocníkem v myšlení je naše Duše

@
..................


to jsem asi nedávala pozor Cool měla jsem za to, že úkol je sebe-uvědomění tedy navázání přímého spojení s naší esencí - duší nebo jak to kdo nazývá Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 2:58 pm    Předmět: Citovat

ahoj Měsíčku
"mnohem zajímavější je ale podívat se na to, kdeže se ty myšlenky vlastně objevují a kdo je ten kdo si je uvědomuje.."

kde myslíš?


podle mě je tady jen jeden,kdo myslí=Absolutní Mysl,a ta si myslí,že je nějakým petrem,který myslí

a jak říká Lao:o tomto jednom se nedá nic říct,anebo dá,ale výsledek je,jako bys neřekl nic

@
....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 3:02 pm    Předmět: Citovat

ahoj Moon
máš-li své úkoly,nikterak ti je nechci narušovat

pro mě sebe-uvědomění
nalezení esence
je skoro totéž a dosáhnu toho tak,
že začnu Skutečně Myslet

jaxe říká:pryč z matrixu,pryč ze svých iluzí...
@
.............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund