Fórum - Zobrazit téma - Reiki a magie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a magie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a magie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 3:08 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
Úkol je tady jasný:začít používat Mysl
došel jsem k témuž,co zaznělo na diskuzi o esoterických prostředcích k plnění vizí,nebot našim prvním pomocníkem v myšlení je naše Duše

Ahoj Ari.

Jedna "věcná". Laughing

Kdo je ten, kdo má začít používat Mysl?

"Kdo" pužije "co" a proč?

Díky.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 3:18 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj Měsíčku
"mnohem zajímavější je ale podívat se na to, kdeže se ty myšlenky vlastně objevují a kdo je ten kdo si je uvědomuje.."

kde myslíš?


podle mě je tady jen jeden,kdo myslí=Absolutní Mysl,a ta si myslí,že je nějakým petrem,který myslí

a jak říká Lao:o tomto jednom se nedá nic říct,anebo dá,ale výsledek je,jako bys neřekl nic

@
....................


no když se na to dívám tak se myšlenky evidentně objevují ve mně …

pak je otázkou co nebo kdo jsem já ? jsem tvůrcem nebo pouhým registrátorem myšlenkového průběhu ? jsem tím co si je uvědomuje ? nebo jsem prostorem ve kterém toto vše probíhá ?

a to nejsou žádný filosofický úvahy, ale velmi závažné otázky vhodné k přímému prozkoumání …

nezaložil tady někdo téma – zkoumání zákonitostí mysli ? pokud jo, tak bych se to tam dalo přenést, abychom se příliš neodkláněli od původně nastíněného tématu …

hmmm tak ty na mně jdeš s Absolutní myslí … tady můžeme narazit na pojmové zmatení … tuším, že s pojmy jako Absolutní mysl (Světová mysl … atd.) operoval P. Brunton a že lidé co znají jeho texty tyto pojmy používají a je jim jasné i v jakém kontextu …

to já ovšem nejsem … takže by jsi musel definovat co vnímáš pod pojmem Absolutní Mysl a zda máš rovnátko mezi vědomím (bytím, existencí) a Absolutní Myslí … pokud ano, tak to jo … jsi tedy Absolutní Myslí která činí zkušenost co obnáší myslet si Petra s celým jeho osobním příběhem … pokud je v tomto jasno, tak už se nemusíš bát ani smrti že ? Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 3:31 pm    Předmět: Citovat

Moon napsal:
Podle mne je magické působení postavené právě na úsilí jednotlivce o něco, tedy o změnu reality směrem, který je z osobního hlediska žádoucí …

Naprosto souhlasím.

Citace:
zrádnost vidím právě v tom, že lidská mysl je omezená ve vnímání a uvědomování si širších souvislostí … takže je to zkreslené filtry osobního vnímání …

Ano, dobré je ale vidět, že to omezení, tyhle mantinely se dají neustále posouvat, resp. jsou posunovány tím, že se učíme vidět svět a sebe v souvislostech, kdy jedna část celku ovlivňuje úplně všechno a naopak.
Vše na sebe neustále působí a proměňuje se.

Nezáleží na tom, že nikdy nemůžeme (z této naší omezené perspektivy) dohlédnut celý dosah svých činů, ale jako zcela zásadní a život určující vidím fakt, že můžeme dohlédnout svoje pohnutky k činům. A ty jediné také určují onen charakter „náboje“, který Vesmír potencuje a na který zcela stejným odpovídá.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 3:34 pm    Předmět: Citovat

Moon napsal:
nezaložil tady někdo téma – zkoumání zákonitostí mysli ? pokud jo, tak bych se to tam dalo přenést, abychom se příliš neodkláněli od původně nastíněného tématu …


Souhlasím, založ ho prosím.
Díky.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 3:38 pm    Předmět: Citovat

O mysli jste tady psali v PROBUZENÍ, tuším... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 3:54 pm    Předmět: Citovat

.

Ano Evi, ale už tam to mělo být dáno extra, tj. mimo to Gorovo vlákno
(i když to s ním přímo souviselo).
Tedy mám za to, že lépe někdy než vůbec nikdy.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:06 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Moon napsal:
Podle mne je magické působení postavené právě na úsilí jednotlivce o něco, tedy o změnu reality směrem, který je z osobního hlediska žádoucí …

Naprosto souhlasím.

Citace:
zrádnost vidím právě v tom, že lidská mysl je omezená ve vnímání a uvědomování si širších souvislostí … takže je to zkreslené filtry osobního vnímání …

Ano, dobré je ale vidět, že to omezení, tyhle mantinely se dají neustále posouvat, resp. jsou posunovány tím, že se učíme vidět svět a sebe v souvislostech, kdy jedna část celku ovlivňuje úplně všechno a naopak.
Vše na sebe neustále působí a proměňuje se.

Nezáleží na tom, že nikdy nemůžeme (z této naší omezené perspektivy) dohlédnut celý dosah svých činů, ale jako zcela zásadní a život určující vidím fakt, že můžeme dohlédnout svoje pohnutky k činům. A ty jediné také určují onen charakter „náboje“, který Vesmír potencuje a na který zcela stejným odpovídá. Smile

Taky to tak vnímám. A do té míry, v níž jsme motivovaní nevědomými pohnutkami, se rozhodujeme jako mechanismy řízené nevědomím. V případě, že si svou pohnutku plně uvědomujeme, naše rozhodnutí je jen optimalizací a výslednicí, vycházející ze všech informací, které jsme až doteď získali. Přitom sumu a druh informací, které právě máme k dispozici, jsme nemohli nijak ovlivnit (něco jsme znali z dřívějška, něco jsme se náhodou dočetli, a hlavně naše zkušenost se vyvíjí, chápeme věci jinak než před časem...)

Zdá se, že tu chybí prostor pro to, čemu se říká uplatnění svobodné vůle jedince.

A že skrze (domnělého) jedince jedná Vesmírná Mysl, která se ze svého Sebe-promítnutí do Sebe-omezujícího vnímání Sebe coby jedince vrací do Sebe-uvědomování coby Bytí - i ve zdánlivém jedinci.


Naposledy upravil tobee dne po září 19, 2011 4:12 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:11 pm    Předmět: x Citovat

Embarassed
Myslím, že nastal nejvyšší čas udělat jasno.
Co je MYSL???
Odpovím speciálně tooře, moon, arikiranovi a dalším, kteří tyhle témata pořád omílají zhora, zdola, zprava, zleva, zvenku a zevnitř.

Vy sami, mudrlanti nekoneční. Ono je často mnohem lepší přestat myslet a začít normálně žít.

šamanka Cool


Naposledy upravil samanka dne po září 19, 2011 4:14 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:14 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Vy sami, mudrlanti nekoneční. Ono je často mnohem lepší přestat myslet a začít normálně žít.

šamanka


A co vidí Šamanka pod pojmem "normálně žít" Question


Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:16 pm    Předmět: x Citovat

Tooro, rozhodla jsem se, že hry jako slovní kopanou a ping pong či slovní rozbory už s Tebou nepovedu.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:23 pm    Předmět: Citovat

safra,hýbe se to tak rychle,že má mysl nestačí

Toora
"Kdo je ten, kdo má začít používat Mysl?

"Kdo" pužije "co" a proč?..."

z pohledu,který hodlám zaujímat,je tady pouze jedna Absolutní Mysl=Tao=Zdroj=Podstata...atd,která Myslí,vše vymýšlí
nic jiného tady není

tento Jeden se dovede strukturalizovat,takže z jiných pohledů to vypadá,že nás tu je hodně a všichni si myslí svýma individuálníma myslema

který postoj zaujmu,z toho postoje si i odpovím a vždy to může být různé

.....................

Moon
"pak je otázkou co nebo kdo jsem já ? jsem tvůrcem nebo pouhým registrátorem myšlenkového průběhu ? jsem tím co si je uvědomuje ? nebo jsem prostorem ve kterém toto vše probíhá ? "

někdy tím,někdy tím,někdy vším...
kam se jako Mysl vmanipuluješ,tam jsi a z tohoto pohledu vše zkoumáš
proto je důležité se sebeuvědomit,abych mohl jednat svobodně=jako Mysl a ne jako pouhá hračka vyšších úrovní

......................

Absolutní Mysl=Zdroj=Podstata=Nesložené,Nestvořené,Nezrozené=Tao

Bruntona moc neznám,okrajově vím,že myšlenku mentalismu podporoval,je-li svět vše co je stvořeno a světová mysl to,co to tvoří,pak není problém dát rovnítko mezi světovou mysl a absolutní mysl

........................

co to je Absolutní Mysl přesně,nevím
vědomí je jakýsi materiál-pomocí kterého abs.mysl tvoří,tím=vědomím se ona projevuje ve stvoření

tak jaxi malíř napne plátno a na to pak cosi maluje
malíř=abs mysl
plátno=vědomí
namalované=myšlenky

(co se týče smrti,tak té se vskutku nebojím,co se týče bolesti,tak tady zatím prohrávám)

................................

"
Citace:
zrádnost vidím právě v tom, že lidská mysl je omezená ve vnímání a uvědomování si širších souvislostí … takže je to zkreslené filtry osobního vnímání …

Ano, dobré je ale vidět, že to omezení, tyhle mantinely se dají neustále posouvat, resp. jsou posunovány tím, že se učíme vidět svět a sebe v souvislostech, kdy jedna část celku ovlivňuje úplně všechno a naopak.
Vše na sebe neustále působí a proměňuje se. .."

ano,lidská mysl je omezená svými filtry,což nejsou nic jiného než naše vlastní(většinou) falešné představy

proto za důležité považuji si uvědomit,že pokrok spočívá v ROZPOUŠTĚNÍ těchto představ,nikoliv v dělání představ dalších doplňujících a ještě víc omezujících

nic není nutné,nic není povinné,nic není závazné a nic není tak důležité,aby se to nedalo vypustit

.....................

praxe:
jsme lidé(zatím)-zaujímáme lidské pohledy
nic nám ale nebrání zaujmout aspon teoreticky pohledy vyšší úrovně
když ale chci pohled vyšší úrovně aplikovat v lidské praxi-většinou narazím
mám se proto vyššího stanoviska vzdát?
V žádném případě!
Zaujímám-li vyšší stanovisko,táhnu svět do vyšších poloh a přitahuju Skutečnost do světa
Těch pár boulí stojí za to!

podal jsem své pohledy,nikterak dokonalé,snad jen jakž takž ucelené
mnozí to vidí jinak

někdo vaří guláš podle přesného návodu kuchařky
někdo skloubí více postupů
a někdo přidá i něco svého,okoření,doplní
až nakonec mistr kuchař jen improvizuje
podle toho,na co mají strávníci chut

@
...................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:35 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Tooro, rozhodla jsem se, že hry jako slovní kopanou a ping pong či slovní rozbory už s Tebou nepovedu.

šamanka Cool


Ano, a v podstatě ani nemůžeš, protože nechceš jít do hloubky.
Jen vynášíš soudy a hodnocení, tak povrchní, jako je daný způsob uvažování.
Tedy neveď hovory, ale prostě počítej s tím, že když se tady budeš takto projevovat, potom si i já k tomu řeknu to své.

Představ si, že já úplně normálně žiju, procházím životem se všema jeho aspekty, jen to žití nevidím prvoplánovitě a povrchně, tedy bez vědomí si jasných souvislostí všeho se vším.

Naše potřeby jsou prostě jiné.
Ty například nemáš potřebu koukat do sebe a nacházet souvislosti mezi tím, jak myslíš a co děláš, a co tím působíš v celé této existenci.
Což například mne zajímá, a to z jednoho prostého důvodu, protože nechci žít v bludu, tj. nevědomí, a protože vím, že jediné, co můžu změnit je sama sebe. A protože jedině skutečnost, že jsem si vědoma sama sebe (tj. příčin toho, co se děje a proč se to děje), může nevědomé transformovat ve vědomí.

Dokud Šamanko například nenahlédneme skutečných „důvodů“ svých tendencí vynášet soudy (odsudky a pochvaly), emotivních hnutí a výlevů, apod., nic se na tomhle světě k lepšímu nezmění.

Nazdar.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:52 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Moon napsal:
nezaložil tady někdo téma – zkoumání zákonitostí mysli ? pokud jo, tak bych se to tam dalo přenést, abychom se příliš neodkláněli od původně nastíněného tématu …


Souhlasím, založ ho prosím.
Díky.

Katka

Smile


je založeno ... prosím všechny co je zajímá téma zkoumání zákonitostí mysli, aby pokračovali tam Very Happy

díky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:57 pm    Předmět: Citovat

Přeneseno: http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=10805#10805

Smile


Naposledy upravil toora dne po září 19, 2011 4:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:57 pm    Předmět: Citovat

Moon napsal:

je založeno ... prosím všechny co je zajímá téma zkoumání zákonitostí mysli, aby pokračovali tam Very Happy

díky Laughing


Ano, díky.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund