Fórum - Zobrazit téma - Čtení, psaní, počítání - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Čtení, psaní, počítání
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Čtení, psaní, počítání
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 6:19 pm    Předmět: Čtení, psaní, počítání Citovat

Nezdá se to, ale všímám si, jak málo jsme pozorní vůči sobě i druhým. Jak ignorujeme to, co druhý říká / píše a aniž bychom se pokusili proniknout hlouběji do onoho sdělení, dál vedeme tu svou......

Mluvím o reikiwebíku, je zde tolik milých lidí, kteří se snaží sdělit nám to krásné vnitřní bohatství a ne vždy je jejich sdělení správně přečteno, pochopeno.

To čtení mezi řádky, to tu někdy chybí.

Vkládám do tohoto vlákna porozumění, touhu vědět, poznat, pozornost, přítomnost. Budu rád, když ten kdo sem dál přispěje bude číst svá slova která vysloví, bude přemýšlet a vnímat sdělení druhých. I pro mě to je škola a chci se jí učit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 7:25 pm    Předmět: Citovat

Začni u Arohoje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 7:38 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Začni u Arohoje.

Krabásku, nechci nikoho hodnotit, spíše zkusit tuhle diskuzi vést více pozorně a ohleduplně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 7:58 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Pepo.
Píšeš to sice Zetovi, ale za sebe k tomuhle:
Krabas napsal:
Začni u Arohoje.

...můžu jen říct - že ať dělám, co dělám, kdybych se třeba přetrhla, na všechno fakt "nemám". Crying or Very sad
A tam, kde je možnost chápání dané jednotky (v tomto případě té mojí) v koncích, nezbývá než dotyčnému ze srdce popřát to, co přeju všem: "Šťastny ať jsou všechny bytosti", ať už tomu, co píšou zrovna rozumím, nebo ne.


Hezký večer všem,
a Tobě Zeto patří můj dík, za to co cítím za Tvými řádky.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 9:10 pm    Předmět: Citovat

Hmm - náš malý, Kryštof - ještě mu nejsou tři, tak umí čísla až do 55..... Very Happy
a nějaký písmenka. B jako babička, T jako táta, K jako Kryštof a tak. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 10:02 pm    Předmět: x Citovat

zetíku: promiň, ale nějak se nechytám - jak jsi došel od duchovních vdolečků a duchovno mají všichni dělat zadarmo až k dojemnému sypání popela na hlavu či co to má být?
Než číst mezi řádky, raději se zeptám, je to praktičtější...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 10:15 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
zetíku: promiň, ale nějak se nechytám - jak jsi došel od duchovních vdolečků a duchovno mají všichni dělat zadarmo až k dojemnému sypání popela na hlavu či co to má být?
Než číst mezi řádky, raději se zeptám, je to praktičtější...
šamanka

Život není jednoduchý a pokud někdo nečte co píši, ač se snažím sebevíc...bud je problém v tom že nedokáži přesně vyjádřit to co chci říci a nebo ti druzí nejsou schopni nebo ochotni přijmout sdělení.

Pak se stane, že mi někdo podsouvá, že "duchovno mají všichni dělat zadarmo" i když sem se desetkrát snažil vyjádřit že o penězích nemluvím.

Pak člověka napadne, že největší nedorozumění spočívá v tom, že nečteme důsledně to co píší druzí a reagujeme příliš zbrkle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 10:47 pm    Předmět: Re: x Citovat

zeto napsal:
Pak člověka napadne, že největší nedorozumění spočívá v tom, že nečteme důsledně to co píší druzí a reagujeme příliš zbrkle.


Ano, takhle přesně vzniká ten dobře známý a nekonečný diskusní ovozekozismus. Sad

Kdy se povrchní čtení a vnímání potencuje neochotou porozumět, co se druhý snaží sdělit, a často pokračuje ptaním se na kozu, když ty zrovna mluvíš o voze.
V případě, že mu vyhovíš, akceptuješ jeho řeč o koze a odpovíš mu, potom on/ona položí otázku na vůz, ale ani potom se zhola nic nezmění, protože úplně stejně těkavým způsobem přechází tento tázající, jakékoli tvoje odpovědi, tak jak to dělal dosud, neboť je to jeho/jejím dobrým zvykem, ať už je řeč o čemkoli.

Kam takovéto rádoby diskuse vedou, to je možno sledovat tak nějak průběžně a neustále. Confused


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 6:09 am    Předmět: x Citovat

tooro: tohle vlákno je samé překvapení - dokonce i ty jsi přešla na sebekritiku?
zetíku: kdybys četl pozorněji, ani zastánci "nikdy nebylo nic zadarmo" nepsali jen o penězích, ale zástánci "mělo by být" o tom nechtějí slyšet
a vrací se pořád jen k nim.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 11:00 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Ahoj Pepo.
Píšeš to sice Zetovi, ale za sebe k tomuhle:
Krabas napsal:
Začni u Arohoje.

...můžu jen říct - že ať dělám, co dělám, kdybych se třeba přetrhla, na všechno fakt "nemám". Crying or Very sad
A tam, kde je možnost chápání dané jednotky (v tomto případě té mojí) v koncích, nezbývá než dotyčnému ze srdce popřát to, co přeju všem: "Šťastny ať jsou všechny bytosti", ať už tomu, co píšou zrovna rozumím, nebo ne.


Hezký večer všem,
a Tobě Zeto patří můj dík, za to co cítím za Tvými řádky.


Smile


To ti nevěřím Katko.
Problém je možná ten, že čteš všechno a že máš moc utažený filtr.
Pokud já nemám problém s Arohojovejma příspěvkama (kterým moc nerozumím a ani mě to netrápí), tak i ty máš na to, abys na tom byla stejně. Mám jedno takové moje pravidlo: "Pokud nenajdeš jedinýho člověka včetně sebe, který to dokáže, tak teprve pak jsi oprávněný říct, že to opravdu nejde". Vidím, že potřebuješ jenom povzbudit.

Na druhou stranu se mi líbil odkaz od Arohoje na malou babičku. Přišlo to ve správnou chvíli a na správném místě. Škoda jen, že to naprosto zapadlo do balastu toho ostatního a nesmyslnou reakcí ohledně titulků.

Nevěřím tomu, že je Arohoj špatný člověk, že dělá špatný věci a že nevěří v ty správné věci. To jak to dělá, je druhá věc a to je na něm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 11:09 am    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:
zeto napsal:
Pak člověka napadne, že největší nedorozumění spočívá v tom, že nečteme důsledně to co píší druzí a reagujeme příliš zbrkle.


Kdy se povrchní čtení a vnímání potencuje neochotou porozumět, co se druhý snaží sdělit, a často pokračuje ptaním se na kozu, když ty zrovna mluvíš o voze.
?


S tím bych nesouhlasil proto, že se na věc dívám trochu jinak. Nemyslím si, že by problém byl v povrchním čtení, to jest v té racionální rovině.

Problém je v tom, co se honí čitateli hlavou. Ať čteš sebepozorněji, pokud máš v hlavě mentální bouři těžko pochopíš správně text. Ale i tak vidím problém ještě jinde. A to je ten, že se málo snažíme vcítit do pisatele, do jeho textu. I slova, věty mají svou citovou stránku a tu mi čitatelé naprosto ignorujeme. Hodnotíme pouze slova, jejich význam, jejich možnost interpretace. Ale ten, kdo píše svůj příspěvek většinou popisuje své city, emoce. Pokud si toto uvědomíme, lépe porozumíme tomu, co ten člověk chtěl říct. Každý příspěvek má jednu nosnou hlavní myšlenku, kterou chceme sdělit. Proto není důležité pečlivě rozebírat každou větu. Stačí se na celek podívat otevřeným srdcem a s jasnou myslí si položit otázku, " co ten člověk chce vlastně říct "?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 11:13 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:

To ti nevěřím Katko.
Problém je možná ten, že čteš všechno a že máš moc utažený filtr.


Pepo, mohli bychom si nejdříve říci na co reagujeme?
To, co píšeš se mne netýká, a tak mám za to, že jsi mne musel pochopit nějak jinak, než co tím myslím, ale já jsem se nechtěla nikterak rozepisovat, měla jsem, asi mylně, za to, že je to celkem jasné.

Tedy, co mi vlastně nevěříš?

Děkuji.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 11:30 am    Předmět: UKÁZKA NEPOZORNOSTI V PRAXI Citovat

toora napsal:
Kdy se povrchní čtení a vnímání potencuje neochotou porozumět, co se druhý snaží sdělit, a často pokračuje ptaním se na kozu, když ty zrovna mluvíš o voze.

Krabas napsal:
S tím bych nesouhlasil proto, že se na věc dívám trochu jinak. Nemyslím si, že by problém byl v povrchním čtení, to jest v té racionální rovině.


Prosímtě Krabasi na co reagueš Question

Pozorné čtení, resp. pozornost k čemukoliv, není pouze racionální rovina, je v ní naprosto všechno.
Pokud se Ti například Tvůj syn snaží něco sdělit, ať jsou mu 4 měsíce, nebo pár let, potom, abys mu porozuměl, musíš tomu jeho projevu věnovat náležitou pozornost bez předsudků o tom, co ti sdělit chce. Je tedy jedno, jestli něco už dokáže vyjádřit slovy, nebo nikoliv. Pokud tomu budeš věnovat jen jakýsi povrchní pohled, těžko mu porozumíš.
Zde jsme na diskusním fóru a povrchní čtení namísto laskavé pozornosti k textu (potažmo pisateli) je to, o čem mluvím.
Ono sice časem zprofanovalo známé „věnujte mi Vaši laskavou pozornost“, ale zrovínka o tohleto jde, věnovat si vzájemnou laskavou pozornost. A kdybys se Pepo někdy nejdřív zeptal, co tím myslím, možná by nemuselo přijít na to okamžité vyhranění se proti v podobě: „s tímhle nesouhlasím“.Děkuji.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 12:32 pm    Předmět: Citovat

OK Katko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 1:12 pm    Předmět: Citovat

Ještě si dovolím něco málo a co nejstručněji k tomu, jak reaguju na Tvoji poznámku k příspěvku Zeta, tj. "začni u Arohoje"
Ano, v tom „na všechno nemám“ je obsažena i jistá nadsázka, a proto jsi asi reagoval tím, že mi nevěříš. Nebo je to jinak? Smile

Pokud, tak ano Pepo, přítomna tam je proto, že s jistými „jevy“ se běžně každý z nás setkává a někdy se jimi i sám zabývá, vyzkouší si to, či ono.
I když třeba do toho hned nejde, tak...dejme tomu, že nějakou dobu pozoruju, jak jsou na tom lidé například od Jehovistů (tím myslím nejen způsob myšlení), tedy jaké hodnoty vyznávají, co dělají, o co se snaží a jak vnímám toto celé společenství vč. jejich filozofie, samozřejmě je to vždy z hlediska toho, kde se tak zrovna nacházím já. Potom tedy mohu říct, že například...dejme tomu mých 11-12 let bych, pokud bych poslouchaje pouze jejich zářivé ideály, byla bych ochotna do tohoto společenství vstoupit. Nevím, je to spekulace, ale mohu toto připustit. Dnes ale ne, a taky už vím proč toto, a jiné další, moje cesta nebyla a není.

A podobné je to s těmi texty, co tady vylepuje Arohoj. Mimochodem ani nevím, co to dělá na diskusním fóru, když on sám s nikým diskusi, o tom co píše, není ochoten vést.
Notabene, když si představím, že jsem začínající adept duchovních nauk, potom bych ani v tom případě nechtěla tuto praxi následovat, jestliže je jejím výsledkem neosobní robot, který chrlí jakési přetištěné texty a skutečný zájem o tom s lidmi mluvit nemá. Něco z toho je možno si vyzkoušet, prostě to dělat, a pokud to někoho osloví, tak proč ne. Můj šálek čaje to není, a vím proč není, zrovna tak jako to, co a jak, prezentují například ti zmiňovaní Jehovisté. A není v tom nic osobního proti tomu člověku samotnému, neochota mu věnovat pozornost, protože všichni nějak hledají štěstí, a každý tak, jak právě umí. A tohle je také každému ze srdce přeju, prostě aby každý z nás našel, to co hledal, ať už si je této své tužby vědom, nebo nikoliv.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund