Fórum - Zobrazit téma - Peníze - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Peníze
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Peníze
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 1:28 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Píši, že nepotřebuje zajištění, tzn. že má všeho dostatek. Může to znamenat i to, že nepotřebuje mít 10 bavoráků v garáži, nebo nemusí vůbec jíst či žije třeba "jen ze světla". Těžko říci. Je to určitá "představa" podstaty mistrovství které se asi málokdo jen přibližuje. Přesto se ale snažím z té finální podstaty "okusit a zjistit" jak fungují duchovní zákony a souvislosti.
Proto úplně nezavrhuji systém "kvalitní výuka" za kvalitní peníze.
OK, v pohodě Wink

Víš Zeto,
když vidíš, za co jsou někteří lidé ochotni utratit nemalé částky a já to o nich třebas vím, tak proč já bych měl být ten, který jim na to bude svým časem a energií doplácet. A jsou i takoví, kteří by měli platit několikanásobek, aby se jim konečně rozsvítilo. Naproti tomu nemám problém dát výraznou slevu až k hranici symbolické odměny.

Jestliže si Mistr čehokoli vyhlédně někoho jako svého pokračovatele, nebo jako někoho, komu chce předat naprosto vše co sám umí, tak za tohle si asi nenechává platit, protože toto se penězi vyvážit nedá, zde asi skutečně bude Mistrovou odměnou "pouhé"naplnění jeho poslání.
Takových vyvolených nebudou desítky, aby se jim mohl náležitě věnovat, tak jde o jednotlivce a na to, aby se jim mohl věnovat, se musí zabezpečit jinde. Pokud bys takovým vyvoleným byl Ty, pak by ses mu asi snažil jakkoli pomoci, ve svém vlastním zájmu - jen aby měl na Tebe co nejvíce času. Tím tak trochu odpovídám i na Tvou otázku, zda je vhodné, aby ho jeho žáci živili.
U bojových umění bývalo naprosto normální, že Mistr své nejbližší žáky měl skoro jako členy rodiny, kteří ale museli dělat domácí a jiné práce a ti si této výsady Mistrovy blízkosti setsakra vážili. Nepředpokládám, že u duchovních mistrů tomu bylo jinak.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 1:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Zetíku. Smile

Z Tvojí úvahy nepochopila, zda se zabýváš našimi zeměpisnými šířkami, nebo vidíš v tom, co jsi napsal nějaké spojení s naším učitelem například učitelem Reiki.

Znáš u nás nějakého Mistra, který se nechává živit svými žáky?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 2:30 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Ahoj Zetíku. Smile

Z Tvojí úvahy nepochopila, zda se zabýváš našimi zeměpisnými šířkami, nebo vidíš v tom, co jsi napsal nějaké spojení s naším učitelem například učitelem Reiki.

Smile

Ahoj:) Zabývám se mistrem jako určitým stupněm duchovního vývoje a mojí představou jak by měla zhruba "vypadat".

Citace:
Znáš u nás nějakého Mistra, který se nechává živit svými žáky?

Nemyslím živit "doslova". Myslím tím i darování věcí, financí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 2:43 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Zabývám se mistrem jako určitým stupněm duchovního vývoje a mojí představou jak by měla zhruba "vypadat".


Zetiku a můžu se Tě na něco zeptat? Wink
Proč tohle řešíš, co Tě k tomu vede, víš to?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 2:52 pm    Předmět: Citovat

Souvisí to Katko s tím o čem se tu snažím celou dobu hovořit. Sám si ujasňuji svůj postoj k tomuto tématu. Důvodem proč se tím zabývám je ten, že cítím toto téma ve vašem podání "duchovno se dá provozovat jako živnost / business" jako ne úplně v pořádku. Je tu spousta ale, která vnímám mezi řádky a je těžké je uchopit tak, aby je "běžný konzument" dokázal odlišit a aby prošlo skrz jeho předsudky a víru.

Mám zkušenost s tím, že i člověk který vedl skvělé kurzy byl nakonec silou a vůní peněz tak omámen, že onen posun v duchovním vývoji najednou ustal. Ten člověk se přestal duchovně vyvíjet (z mého pohledu) a naopak se stal duchovním vydělávačem. Přínos (před tím a po této změně) pro mě jako "žáka" byl pozoruhodně odlišný.

Navíc jsem si všiml, že i pro samotného "provozujícího duchovní business" jakoby přestala proudit ona životadárná duchovní síla, která ho provázela.

Jelikož jsem toto vypozoroval u většího množství lidí, zajímá mě v čem to vězí a hledám onu "formulku" jak to dělat aby to bylo v souladu s řádem dění a vesmíru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 3:27 pm    Předmět: Citovat

Čau Zetíku, já ti rozumím, jak to myslíš. Peníze jako hodnota není všechno. Témátku se snaž dát volný průběh a sledovat život, jako třeba kukátkem.

Velmi blízko je ti Praha, tak například osobnost Karlíka IV. je až do dnešních dnů nevyčíslitelná. To, co budoval a vyvíjel, to už víc jak 600 let přináší zisk, prestiž a i pro některé bezva byznys. Inu je tam ta formulka z duchovní knížky- snaž se dělat věci, které budou mít hodnotu za padesát či sto let......
ať už je to investice do dětí.....a tak.

Hodnota jako peníze je kolikrát zavádějící. Tak například roubenku pořídil děda s babi před sto lety za TŘI tisíce korun. Dnes, po sto letech, by nestačily ani tři milióny.

Nebo narození synka/ neřkuli dokonce synků dvojčat/ může jeden brát normálně normální běžnou věc a druhý jako já nevímco- zvlášť když se u nich v rodině už půl století nenarodil mužský potomek. U nás v rodině jsou zrovna dva takové příklady.

Takže stejnak přijdeme nebo se obohatíme i karmicky.....
Znám spoustu známých, co byli před pár lety machýrci, šustili na odiv penězi a majetkem, dnes jsou trosky. Jeden ovdověl, druhý má rozvod na krku a třetí bez práce.

Byl jsem na přednášce o thajském klášteře, tam adept musel celý den nosit z velké dálky vodu. Asi po pár dnech mu odhalili přímo v klášteře studnu- Exclamation činnost nošení vody byla prý nutná pro změnu myšlení.
Vzpomínám si, jak se i Fráňa Drtikol zmiňoval, jak nosil po zahradě plné konve při zalévání- soustředil se při plném vědomí, aby nic nerozlil- pěstoval si tak soustředění se při dalších duchovních naukách a praktikách.

A někde v klášteře v asii prý učí adepty- slyšeli jste tlesknutí jedné ruky?---pro nás nesmysl, pro ně jistý cvik na koncentraci.

Já mám štěstí, že pracuju co pracuju, tím se živím. A koníčky mám reiki, duchovno, léčení-----a pak přírodu, chalupu, kutění, les..... a tomu dávám víc a jinak, než kdybych byl dřevorubec profík nebo duchovní v kostele. Možná chápete. Tam mi nezáleží co za to, za jak dlouho, ekonomicky co nejekonomičtěji....

Ahoj všichni, brďo sem se zas rozepsal Crying or Very sad

Čusík, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 4:14 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Souvisí to Katko s tím o čem se tu snažím celou dobu hovořit. Sám si ujasňuji svůj postoj k tomuto tématu. Důvodem proč se tím zabývám je ten, že cítím toto téma ve vašem podání "duchovno se dá provozovat jako živnost / business" jako ne úplně v pořádku.

Slovem "business" myslíš jakože výhodné "ryto", nebo činnost pro zcela běžnou a nutnou obživu?


Citace:
Jelikož jsem toto vypozoroval u většího množství lidí, zajímá mě v čem to vězí a hledám onu "formulku" jak to dělat aby to bylo v souladu s řádem dění a vesmíru.

A co se chystáš Milane dělat, že hledáš správnou formu?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 4:33 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Slovem "business" myslíš jakože výhodné "ryto", nebo činnost pro zcela běžnou a nutnou obživu?

Obé.

Citace:
A co se chystáš Milane dělat, že hledáš správnou formu?

Dělám co dělám. Hledám podstatu a smysl. A důvody které k tomu vedou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 5:01 pm    Předmět: Citovat

Záleží na tom, proč co děláš, tady i proč se tímto zaobýváš a na tu otázku si mušíš tu skutečnou odpověď najít sám. Wink

Občas tady napíšu něco o procesu, kterýmu se říká sebepoznání (takové ty duchovní rychlokvašky to můžou mít třeba za plané žvanění).
O nutnosti prohlídnout svoje tendence, tedy ptát se neustále sám sebe, když něco dělám, proč (ale doopravdy proč) právě tohle dělám. A vždycky tam nejdeme něco, co nám to, či ono přináší a když se to klubko začne systematicky odmotávat směrem do středu, potom teprve zjištujeme to své pravé „proč“.

Vezměme člověka, který si udělá z pomoci lidem zlatý důl, a jeho, možná původně dobrý úmysl, přestane mít časem tu důležitost, jako ta tolik lákavá odměna za ni.
Dovedeš si představit, že kdyby po takovémto sebezkoumání tenhle člověk zatoužil (zlatokop na poli duchovna), tj. dozvídat se tak sám o sobě pravdu, že by v tom svém počínání mohl pokračovat? Takový člověk nechce vědět, nechce se o sobě nic skutečně dozvídat.
Hodně lidí chce dělat to, co je uspokojuje a nepátrat po tom „proč zrovna toto“, když se na to takového člověka zeptáš, okamžitě se vytasí s nějakou tou ryze ušlechtilou motivací.
Tedy i člověk nevalného charakteru může chtít podnikat v duchovní oblasti, a především na tom vydělávat, jeho zájem je v první řadě vlastní prospěch.

Ono se to totiž vzájemně vylučuje. Touha po tom, dozvědět se o sobě pravdu (jakkoli nevoňavou) je spojená s jistou mravní a duchovní úrovní, tj. zralostí a zkušenostmi. Takový člověk si je již dobře vědom, co kam vede, tedy ví, že jisté příčiny mají také své, jim odpovídající následky, a ví, kam vedou egoistické a parazitické lidské tendence a chování.

A proto nejde o to, jestli si vyděláváš v tom, či onom oboru, ale o to skutečný proč do toho jdeš, a do jaké míry jsi si v průběhu všeho toho dělání vědom sám sebe, ale tohle je Zeto princip, který platí u veškeré lidské činnosti a všeho toho lidského hemžení. A nakonec je nám tedy houby platný, že nevidíme, jak to s námi je doopravdy, a třeba si myslíme, že „...ale dyť já to myslel ták dobře...!“, protože Vesmír se nemýlí a odměňuje podle skutečných zásluh, ne podle toho, co si o těch svých pohnutkách namlouváme.

Takže Zeto, cokoli budeš podnikat (budeme podnikat), vždy to nakonec bude odpovídajícím odrazem hloubky našeho pochopení, ať už se to třebas z nějakého toho pohledu z venčí bude jevit jakkoli jinak.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 9:25 pm    Předmět: x Citovat

Zetíku: mám pocit, že by sis měl opravdu nejdřív srovnat tuhle otázku sám se sebou. Pořád se tu snažíš navodit dojem, že brát peníize za služby je špatné a lidi by se za to měli stydět

Vřele bych ti doporučila si nejdřív sám osobně to, co kritizuješ vyzkoušet
v praxi a teprve pak mudrovat.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 9:27 am    Předmět: Vyzkoušet v praxi Citovat

Víš Šamanko, není to tak jednoduché všechno si vyzkoušet v praxi. Navíc když se na tom něco Zetíkovi nezdá, tak to asi nebude zkoušet.

Chcešli mistrovat, musíš zaplatit kurs 1.,2., a 3. stupně. Poplatky za zasvěcení se zvyšují. Takže nejdřív do toho musím vrazit spoustu peněz a pak je chci dostat nazpátek. Zajímalo by mě, kolik adeptů na mistrovský stupeň jejich učitelé odmítli, protože na to ještě nejsou zralí?

Takže aby Zetík vyzkoušel systém, musí se nechat tím systémem nejdříve přemlýt.

Podobně náš pan president se nechce bavit s nezvolenými lidmi, ať si nejdřív založí stranu, zaplatí kampaň, nechají se zvolit a pak se s nima pobaví. Jenže na to potřebuješ spoustu prachů, o dost víc, než stát se pouhým reiki mistrem. Oni se najdou lidé ochotní tě financovat, když budeš mít nějaké charisma a tedy tu bude nějaká naděje, že ty prachy se jim vrátí. Jenže jak si pak zachováš nestranost, když někomu budeš dlužit ...?


Toora tu vytáhla velmi zajímavou myšlenku - v mém pochopení "ať dělám co dělám, musím naslouchat svému svědomí".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 10:09 am    Předmět: x Citovat

Zbultrane, to je právě ta škoda. Kdyby tak opustil svoje dobré zaměstnání a učil, pomáhal, léčil za svoje ušetřené peníze nebo vůbec bez nich, byla by ta teorie hned o něčem jiném. A netýkalo by se to jen peněz, ale spousty, spousty jiných témat (včetně hodnoty času, vlastní námahy, smyslu dělání něco bez výměny energie, využívání či zneužívání atd.). Bez toho je těžké pochopit o čem tohle téma ve skutečnosti je.

Otázku přiměřenosti odměny za "službu" už si musí vyřešit každý sám se sebou.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 1:28 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, Zbultrane......... jasně že jsem absolvoval kurzy reiki a platil za ně a jsem rád že jsem měl šanci je absolvovat. Stejně jako kurz SRT nebo rodinných konstelací. Jsou to kurzy které se ani nedají zaplatit protože mě skutečně vnitřně obohatily.

Přes to všechno, kladu stále jednoduchou otázku: Bylo by možné absolvovat onen kurz bez toho businessu? Mě ani nevadí že je za kurz placeno, ale že se z toho stává business = komodita na prodej.

Je to asi stejné, jako když nadšení lidé cestují na svatá místa do buddhistických chrámů a místo 4 zdí a mnicha tam je lunapark s "duchovnem na prodej".

Stejné jako když jedete do dnešní Paříže a protloukáte se ne romantickýma uličkama, ale davama turistů, kteří chodí dle mapky od jedné památky k druhé a u slavných kostelů nevnímáte onen posvátný úžas a klid, ale rozhicovaná těla lidí.

To kvantum lidíjakoby "vyčuchá" všechnu tu energii svatých míst. Prot třeba vyšehrad je stále plný energie (lidí tam nechodí tolik)....... a Karlů most je posvátný jen ráno v 5 hodin, kdy svítá a není tam ani noha.

Zkus se prosím Šamanko oprostit od tvého přesvědčení, že považuji špatné brát za služby a duchovno peníze. Mě vadí ta kvantita a nízká kvalita. Ono rozmělnění původního poselství. Pokud dostanu kvalitní výuku, jsem ochotný zaplatit.

Také nebudeš chtít zaplatit za hodně přesolenou polévku, za nekvalitní masáž si přeci masér také nemůže říci vysokou částku, za říznuté pivo přeci nemůže očekávat hostinský stálou klientelu......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 1:41 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

A proto nejde o to, jestli si vyděláváš v tom, či onom oboru, ale o to skutečný proč do toho jdeš, a do jaké míry jsi si v průběhu všeho toho dělání vědom sám sebe, ale tohle je Zeto princip, který platí u veškeré lidské činnosti a všeho toho lidského hemžení. A nakonec je nám tedy houby platný, že nevidíme, jak to s námi je doopravdy, a třeba si myslíme, že „...ale dyť já to myslel ták dobře...!“, protože Vesmír se nemýlí a odměňuje podle skutečných zásluh, ne podle toho, co si o těch svých pohnutkách namlouváme.

Takže Zeto, cokoli budeš podnikat (budeme podnikat), vždy to nakonec bude odpovídajícím odrazem hloubky našeho pochopení, ať už se to třebas z nějakého toho pohledu z venčí bude jevit jakkoli jinak.

Smile

Má to hloubku Tooro a vnímám že pouze nevytahuješ "moudra" z rukávu ale že reflektuješ i vnitřní (můj) stav toho komu odpovídáš.

Pobavilo mě to "hemžení lidí"Smile)) Řekl jsem na konci Amen. Ano máš pravdu tooro, alespon vnímám to tak.

Možná bych potom měl přijmout stav věcí, že se prostě střetá nabídka s poptávkou a z ekonomického hlediska vzniká rovnovážný bod ......... přesto se neustále ptám zda to nejde dělat líp.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 1:47 pm    Předmět: Citovat

Zeto,

v osnovách základních škol mi chybí předmět - morální kodex, pravidla slušného chování, když už přijímám, že není pro každého studenta zajímavé navštěvovat hodiny náboženství.

Možná by to byl základ zdarma , na který by už každý žák či student dle svých přání mohl navázat.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.22 sekund