Fórum - Zobrazit téma - Poslání učitele REIKI - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Poslání učitele REIKI
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Poslání učitele REIKI
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 11:01 am    Předmět: Citovat

Peníze - výměnný obchod. Něco ve mně chtělo napsat , kolik jsem zaplatila za své kursy. Je to pro mě v pořádku. Tuto cenu nevnímám za přemrštěnou.

V Hamburgu jsou výměnné trhy. Přijdu s nabídkou masáží - která je ohodnocena body. Moje masáž má tolik a tolik bodů, za které si mohu vyměnit na trhu to, co potřebuji. Včetně šatů, bot, zahradnických prací.
Toto je alternativa peněz. O tom je diskuse?

V Lažanech můžeš semináře absolvovat bez placení a hlídat děti , vařit, dělat správce budovy. V ten okamžik si ale nekoupíš práci kadeřníka, o tom je řeč?

Reiki Mistr je pro mě osobou, se kterou se nepotkám na samotném kursu, jde se mnou tu část mého života, kdy se ptám. Z toho hlediska :


Ari,

Tvé Vyšší já by mi tehdy dalo dohromady třeba 2 měsíce pozornosti bez možnosti dělat cokoli jiného zdarma?

Či jdeš cestou, že každý tento dar máme v sobě a na ulici jej budeme aktivovat, tím končí cesta energií?

Díky za odpo, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 11:15 am    Předmět: x Citovat

arikiran napsal:
chcu-li skončit jako obchodník,pak budu počítat,účtovat,inkasovat...
chcu-li skončit jako bůh,pak co?
@
......................


To nevím, musíš se zeptat těch, co chtějí být dokonce lepší než Bůh, moje cesta není ani jedno. V mé filozofii má člověk na výběr jakou cestu si vybere a že je jich nepřeberně...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 12:03 pm    Předmět: Citovat

ahoj Šamanko
cest je neurekom,ale jako bůh či lepší skončíme nakonec všichni
mít výběr a nemít výběr vyjde nastejno
to je má představa,ty máš svou,výsledek nás rozsoudí
@
...................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 12:12 pm    Předmět: Citovat

ahoj Míšo
velmi se omlouvám,ale tvou otázku jsem moc nepochopil
jestli můžeš,tak to prosím trochu upřesni
odpovídám jen tak naslepo:
Vyšší já má každý
vlastně spíš Vyšší já má nás než my Vyšší já
je to duše,vyšší úroveň,bytostné jádro,ryzí vědomí či jak tomu chce kdo říkat
není důležité,jak tomu říkám,ale jak si to uvědomuju,jak s tím komunikuju,jak se jako To uvědomuju,jak Tím jsem

zcelistvování mého lidského vědomí a vědomím Vyššího já je to zasvěcení zadarmo,které jsem myslel
@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 1:16 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Ale to my vysvětli: to by měl onen tebou vynášený "duchovní mistr" pracovat na to, aby mohl lidem zadarmo poskytovat "duchovno"? Platit
ze svého pronájmy, cesty za lidmi a sám sobě oceňovat svoji práci, prostě dělat takovou charitu?


Myslím že duchovní mistr nemá potřebu vydělávat na neštěstí druhých, že pokud má touhu pomáhat někomu druhému, že nepotřebuje ceník a peníze mu přijdou i tak.

Tím chci říci, že dnes chce být každý druhý duchovní mistr a POŘÁDAT DRUHÝM ŽIVOT. Z toho se dá vyvodit, že charitu nemusíš dělat. Jen v případě pokud děláš z duchovna business.

Citace:
Moc nerozumím tvému vysněnému ideálu a byla bych ráda, kdybys uvedl konkrétní osoby, které to dělají podle tebe správně.


Přemýšlím koho takového znám. Nejednou Polgara zvedla ruce, udělala "čáry-fuk" a pomohla. Nejednou M. Zacharievová vzala kyvadlo a prošla se v podzemní říši a pomohla mi. Jednou mi Damao poslal CD s hudbou a prostě jen tak, že jsem po tom toužil. I Ty Šamanko, si mě dostala tvou nepřekonávající energií. Vy všichni a je vás daleko více mi pomohli změnit a pochopit spoustu věcí, nikdo jste ode mě nic nežádali. Jsou to možná útržky, ale mají svou cenu.

Když jsem byl v pozici "terapeuta", s protějškem jsme vyčistili to co mělo být čištěno, a i mě tak jemu to pomohlo. Došlo k vzájemné výměně a zkušenosti. Pokud bych si vzal peníze, jako bych blokoval možnost vzít si z toho zkušenost.

Citace:
Jde tu totiž ještě o jednu věc: muset pro to něco udělat. Třeba se omezit a ušetřit si nějaký peníz, něco si odříct, abych mohla jet, najít si na to čas, někam jet, slevit ze svého pohodlíčka, kdy mi všechno přijde až pod nos atd.

Protože to funguje dle TRŽNÍCH MECHANIZMŮ. Víš kolik lidí přijelo zklamaných z Indie, z Tibetu? Když vážili dlouho cestu za VELKÝMI MISTRY a zjistili když tam přijeli, že Las Vegas je proti tomu hadr.


Citace:
PS: Proč myslíš, že služba zadarmo je hodnotnější než placená?

To si nemyslím. Jen poukazuji na to, že duchovno by nemělo být provozováno jako SLUŽBA. Proto pak nemůže být řeč o tom zda je to co předáš zdarma či za peníze.

Citace:
Rozdělení: co je zadarmo je duchovní a dobré, co je za peníze je komerční a špatné, je dost zavádějící a nepravdivé.

Ani s jedním výrokem nesouhlasím, jelikož se opírá o tvrzení, že provozování duchovna jako služby je v pořádku. To já netvrdím a proto jsou obě tvrzení v mém kontextu nesmyslná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 1:19 pm    Předmět: Citovat

Ari,

psal si mi odpověď, že by mě zdarma zasvětilo Tvé Vyšší já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 1:42 pm    Předmět: Citovat

ahoj Míšo
bylo by vskutku krásné,kdyby mé Vyšší já zasvěcovalo ostatní lidi,ale tak daleko ještě nejsem(zatím,ale pracujeme na tom)
ale to nevadí,sama se daleko dřív než k mému dostaneš ke svému vlastnímu Vyššímu já
a z toho,jak píšeš,myslím že už komunikace probíhá
jen to zkus koncentrací a sebekontrolou jemňoučce zvýšit
Mysli na Něj,volej Ho
@
...................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 2:06 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že peníze jsou ohromná hnací síla.
Díky nim jsou lidé ochotni hledat nové léky, psát knihy, dělat psychoterapii (ano, platí se zde dobré slovo), dělat kurzy reiki.

Možná, kdyby nebylo peněz, nerozšířilo by se nikdy tak ReConnection. Peníze umožnili propagandu atd.

Podle mého není žádné "takhle je to správně". Jsou lidé, kteří mají své osobité přístupy k tomu, jak se k věci postaví. A to jak Ti co nabízejí, tak ti co přijímají.

Možné postoje přijímající:
Někdo něco co je zadarmo míjí s tím, že to nemá cenu.
Někdo něco co je za peníze míjí s tím, že to je neduchovní.

Možné postoje dávajících:
Pokud něco dělám pro druhého, chci z toho také něco mít.
Mám radost když mohu dělat dobročinnost.

Ať každý dělá co chce.
Kdo chce za něco peníze, může je chtít.
Kdo chce za duchovno dávat peníze, může si to splnit.

Kdo nechce za duchovno dostávat peníze, může to dělat zadarmo.
Kdo nechce za duchovno dávat peníze, nemusí je dávat.

Je to vždy o dvou lidech.

Svoboda Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 2:20 pm    Předmět: Citovat

ahoj Psyche
nesměřuji-li nikam eventuelně,je-li mi jedno,kam se dostanu,pak platí tvé:není žádné"takhle je to správně","at každý dělá co chce"

když ale začnu někam směřovat,začínají se nějaké možnosti ukazovat jako produktivní=vedoucí k cíli a jiné jako kontraproduktívní=nevedoucí k cíli

směr této debaty je zlepšit něco v reiki

já a Zeto jsme pro odstranění komerce,ostatní víceméně brání stávající stav

kdesi na začátku jsem napsal,že asi dřív zruší peníze,než se my domluvíme,a vypadá to tak

ale:nezmění-li se nic v tom,co děláme,nezmění se nic ani ve výsledcích

@
.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 2:27 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Arikirane,
podle mého je obojí produktivní.
Jsou různí lidé a ti mají různé potřeby.
Mnoho lidí by si Tebe a Zeta ani nevšimli, protože chtějí za duchovno řádně zaplatit.
A jsou lidé, kteří bez vidiny peněz nevylezou ze svého domu. Díky tomu, že je možnost si za duchovno nechat zaplatit z něj vylezou a jsou ochotni šiřit světlo.
Myslím, že peníze napomáhají šíření světla.

Samozřejmě, je krásné, že existuje i jiná volba. Nenechat si za to zaplatit.
I to je v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 2:42 pm    Předmět: Citovat

ahoj Psychedeliku
jsi tolerantní
tvůj pohled "Myslím, že peníze napomáhají šíření světla"ale nesdílím
myslím právě naopak že peníze šíření světla brzdí

všechno do čeho v republice jdou velké peníze duchovní aktivity když ne přímo ničí tak aspon tlumí
duchovno si přesto našlo cestičku,ale jen za cenu komercionalizace,stalo se zajímavým kvůli zisku

potřebuje příroda nějaké peníze,nějaký zisk?
když se dívám na strom,když poslouchám ptáky,myslím,že už jsou možná někde před námi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 2:57 pm    Předmět: Citovat

Arikiran:
Jakto, že brzdí?
Ti co by to dělali zdarma, Ti to zdarma dělají.

A nyní to krásné. Díky penězům se na scénu dostává skupina lidí, kteří by se jinak šíření světla nevěnovali. V tom vidím, ten přírůstek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 5:57 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Arikiran:
A nyní to krásné. Díky penězům se na scénu dostává skupina lidí, kteří by se jinak šíření světla nevěnovali. V tom vidím, ten přírůstek.


Psychedeliku: A ty si myslíš, že čím více peněz do toho narveš, tím větší duchovní pomoc?

Dle tvého tvrzení říkáš, že podporuješ šarlatány, kteří pod rouškou lásky a pomoci prodávají duchovno za velké prachy?

Myslím že od nynějška budu rozdělovat duchovně smýšlející na ty, co duchovno nabízejí, co duchovno žijí a ty co duchovno prodávají. Každej at si vybere dle chuti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 10:29 pm    Předmět: Citovat

Zeto:
Mluvíš o narvání peněz do něčeho, do čeho?

Já mluvím o tom, že někteří jsou ochotni dělat kurzy pouze tehdy, pokud za to dostanou zaplaceno.

Myslím, že je dobře, že je na každém zda si za to nechá platit či ne. Že tady není žádné obecné usnesení jako v ReConnection - bude se za to platit 333 dolarů a pokud ne, budete stíháni!

A naopak - reiki bude zdarma, pokud ne, budete vyvěšeni na nástěnku hanby. Takto by přestali třeba působit mistři, kteří pořádají velice kvalitní semináře. Zadarmo by to ale nedělali a místo toho by si v klídku meditovali pod kaštanem.

Myslím, že je dobře, že je na výběr. Nikoho do ničeho nikdo nenutí.
Pokud bude dost lidí, kteří jsou ochotni dělat reiki zdarma, třeba bude méně lidí, kteří budou chodit na placené kurzy.
Pokud dost takových lidí nebude, díky Bohu za lidi, kteří jsou ochotni učit reiki za peníze.
Nemá smysl ale plivat na lidi, kteří jsou ochotni učit reiki za peníze. Je to jejich nabídka a jsou lidé, kteří ji využívají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 04, 2011 1:57 am    Předmět: x Citovat

Nelíbí se mi, že se tu někteří snaží vzbuzovat jakési pocity víny a dojmy, že ti, co berou za svoji práci (např. kurzy) peníze, tak jsou špatní
a neduchovní. Peníze, peníze, peníze. Dneska prostě jiné platidlo nefunguje. Nejde o peníze, ale něco za něco. Kdyby si dal někdo inzerát, že nabízí kurz reiki a za to nechce nic jiného než zrýt zahrádku, tak by si lidi ťukali na čelo, jenže takhle to funguje odjakživa. Jen to někteří něchtějí slyšet a pořád mluví o penězích.

arikiran:
cest je neurekom,ale jako bůh či lepší skončíme nakonec všichni
mít výběr a nemít výběr vyjde nastejno
to je má představa,ty máš svou,výsledek nás rozsoudí

to jsem sice moc nepochopila, jak to myslíš, ale mít výběr nebo nemít výběr nevnímám jako stejné.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund