Fórum - Zobrazit téma - Poslání učitele REIKI - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Poslání učitele REIKI
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Poslání učitele REIKI
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 9:33 pm    Předmět: x Citovat

Jak si to představuješ? Třeba jak bys zajistil rovnováhu? Myslíš, že staří mistři žili jen ze vzduchu?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 9:51 pm    Předmět: Bojuje s plevelem... Citovat

Mně fascinuje, že některé informace jsou dražší než jiné informace.

První stupeň stojí 1000 Kč
Druhý stupeň stojí 2000 Kč
Třetí stupeň stojí 10 000 Kč

Často to je tak, že každý seminář trvá jeden den, nicméně čas je pokaždé jinak drahý. Za zasvěcení si samozřejmě nikdo nenechává platit.

Jsou lidé, kteří dělají stupně na více dní, jako například Damao a tam je to zase o něčem jiném...

Dřív jsem hodně mluvil o tom, že za reiki by se nemělo platit.

Myslím, že semnou se stalo něco, co s tím chlápkem z filmu Lepší už to nebude. Něco jako, že to všechno zavrhl. Zcela zahleděn do sebe...
To jsem to teda dopracoval...

Ideály jsem neztratil.
Ale nějak neřeším, zda se za to platí či ne, jen mi vadí, pokud za to musím platit já.

Myslím, že reiki by měla být cenově dostupná každému zájemci. A to jakýkoli stupeň.

Můj mozek je unavenej, přesto bych rád napsal ještě něco, něco ve prospěch obou.
První je myšlenka toho, že někdo je ochoten šířit reiki, pokud z toho bude mít peníze.
A to si myslím, že je to podstatné.
Jsou lidé, kteří jsou ochotni za to peníze dát a jsou lidé, kteří jsou ochotni to pro peníze dělat. Bez peněz by to nedělali a svět by byl chudší o pár výborných reikimistrů, který potřebují motivaci jménem "peníze".

Nevím jak mnoho je lidí, kteří učí ve velkém reiki zdarma.
Já bych na to popravdě neměl čas, ani náladu... jasně, ale to jsem já zarputilec, zhrzelý světem.
Ale takoví lidé určitě jsou. Třeba slavná paní Steinová, kterou přeložil Sunnyi. Popisuje jak mnoho lidí zdarma zasvětila...
Ano, pro někoho může být motivace prostá radost z šíření Světla

Různí lidé, různé motivace. Hlavně, že se reiki šíří...

Pokud jde o to, předávat reiki lidem, kteří přijdou člověku do cesty a povíme jim o reiki a zasvětíme je... je to takové neformální... s lidmi si také normálně povídáme, nyní si můžeme normálně povídat o reiki (řekl bych že ještě o stopu zajímavější téma než politika) a pak proběhne zasvěcení a to vlastně není naše práce...
Ano, můžeme toho člověka pak zkásnout...

Jo, není to černobílé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 10:03 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Jak si to představuješ? Třeba jak bys zajistil rovnováhu? Myslíš, že staří mistři žili jen ze vzduchu?

šamanka

Rovnováha je v tom že Ty "děláš duchovní práci" tomu kdo Ti přijde do cesty tak nějak přirozeně. Už to sousloví "dělat duchovní práci" je zavádějící. Může to být situace, setkání přátel, dvou náhodných lidí, co se jejich životní dráha protne. Rovnováha vzniká na obou stranách už samotným "aktem" setkání / výměny a získání zkušeností.

Tím, že ponížíme tento akt na službu, jakoby přicházíme o onu zkušenost. Tu možnost té zkušenosti. Nakonec nás naše "práce" přestane naplňovat a duchovno (duchovní práce) se pro nás stane živností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 10:54 pm    Předmět: Citovat

Taky si za kursy i za ošetření nechávám platit a nevidím na tom nic závadného. Nejsou to zas až tak snadno a lehce vydělané peníze a už vůbec ne zlatý důl bez námahy.
Romantické představy o mistrovi, který se rozdává zdarma a žije snad na podpoře jen v meditacích a jen pro rozdávání dobra a že to je právě záruka nadpozemské echt kvality, je dle mého názoru trochu zcestná.
Pokud bude o mé služby zájem, mohu je nabídnout mnohem lépe, když budu aspoň běžně materiálně zajištěn. Občas někdo polemizuje s názorem, že tělo prostě potřebuje jíst, pít a nějak bydlet a poukazuje na něj málem jako na nemravný a neetický, ale zatím mi nikdo neukázal jak se bez toho obejít a zůstat naživu.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 11:03 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Taky si za kursy i za ošetření nechávám platit a nevidím na tom nic závadného. Nejsou to zas až tak snadno a lehce vydělané peníze a už vůbec ne zlatý důl bez námahy.
.


Otázkou zůstává zda i přes tu "námahu" (o které píšeš) dáváš dobrou službu (jak poznamenala šamanka).

Já se tu snažím poukázat (a málokdo to chce vidět a slyšet), že pokud "duchovno" děláme jako službu, ztrácí to TO NĚCO, co nás pohltí, zaujme, vytrhne, osloví a možná i osvítí.

Citace:
Občas někdo polemizuje s názorem, že tělo prostě potřebuje jíst, pít a nějak bydlet a poukazuje na něj málem jako na nemravný a neetický, ale zatím mi nikdo neukázal jak se bez toho obejít a zůstat naživu.

To že se spousta lidí živí "duchovnem" přece neznamená, že to dělají správně a že to vůbec mají dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 11:13 pm    Předmět: Citovat

Zeto:

Otázkou zůstává zda i přes tu "námahu" (o které píšeš) dáváš dobrou službu
A jak to mam zmeřit, nebo prokázat a dokázat a proč bych to vůbec měl dělat? To je na stejné úrovni, jako by ses mě zeptal nakolik jsem dobrým člověkem, snad nečekáš že bych napsal: "Ode mě radši dál čéče, jsem hrozné hovado..." Smile

Já se tu snažím poukázat (a málokdo to chce vidět a slyšet), že pokud "duchovno" děláme jako službu, ztrácí to TO NĚCO, co nás pohltí, zaujme, vytrhne, osloví a možná i osvítí.
A já se zase snažím poukázat na to, že ta služba vůbec nemusí znamenat, že je to něco povrchního, komerčního a že se tím dá ztratit to, co píšeš.. Ostatně ani samotné slovo "služba" neznamená nic špatného. Např."byznys" je už o něčem jiném.

To že se spousta lidí živí "duchovnem" přece neznamená, že to dělají správně a že to vůbec mají dělat.
S tím souhlasím. A jsou tady i tací, co se tím duchovnem živí a dělají to správně a mají to dělat. Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 11:35 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Zeto:

Otázkou zůstává zda i přes tu "námahu" (o které píšeš) dáváš dobrou službu
A jak to mam zmeřit, nebo prokázat a dokázat a proč bych to vůbec měl dělat? To je na stejné úrovni, jako by ses mě zeptal nakolik jsem dobrým člověkem, snad nečekáš že bych napsal: "Ode mě radši dál čéče, jsem hrozné hovado..." Smile

Pokud odvedeš fyzickou práci, můžeš říci že byla udělána dobře nebo špatně. Pokud pracuješ duševně, výsledky tvé práce nemusí být tak hmatatelné, přesto buď dávají smysl nebo nedávají. A nakonec pokud chceš vykonávat (zda li to vůbec lze) duchovní činnost, jak píšeš, ani se to nedá změřit ani prokázat nebo dokázat. Jak se za to můžeš tedy ocenit penězi?


Citace:

Já se tu snažím poukázat (a málokdo to chce vidět a slyšet), že pokud "duchovno" děláme jako službu, ztrácí to TO NĚCO, co nás pohltí, zaujme, vytrhne, osloví a možná i osvítí.
A já se zase snažím poukázat na to, že ta služba vůbec nemusí znamenat, že je to něco povrchního, komerčního a že se tím dá ztratit to, co píšeš.. Ostatně ani samotné slovo "služba" neznamená nic špatného. Např."byznys" je už o něčem jiném.

Pořád obhajuješ to samé a stejně neprůkazně, jako např. šamanka.

Citace:

To že se spousta lidí živí "duchovnem" přece neznamená, že to dělají správně a že to vůbec mají dělat.
S tím souhlasím. A jsou tady i tací, co se tím duchovnem živí a dělají to správně a mají to dělat. Wink

Kdo například?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 11:50 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
A nakonec pokud chceš vykonávat (zda li to vůbec lze) duchovní činnost, jak píšeš, ani se to nedá změřit ani prokázat nebo dokázat. Jak se za to můžeš tedy ocenit penězi?

Stejně jako za tu fyzickou a duševní činnost. Řemeslníkovi/servismanovi zaplatíš ani nemrkneš, spisovateli za knihu taky zaplatíš a ten, kdo Tě obohatí duchovnem si nezaslouží i finanční odměnu? Protože je to jeho povinnost a má se naučit žít jen z té radosti dávání? Ptám se znovu - jak se to dělá?


zeto napsal:
Pořád obhajuješ to samé a stejně neprůkazně, jako např. šamanka.

No a Ty zase všechny hážeš do jednoho pytle. Nikdo Ti nebrání rozdávat se pro druhé, ubírat si ze svého času, investovat do růstu a to všechno zdarma. Nebraň tedy Ty v tom, aby si to jiní ocenili.


zeto napsal:
Kdo například?

Každý, kdo umí skutečně něco dát, předat a vyřešit a pochopil, že z poděkování a dobrého pocitu složenky nezaplatí a v obchodě za ně nic nedostane.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 12:05 am    Předmět: Citovat

Citace:
Stejně jako za tu fyzickou a duševní činnost. Řemeslníkovi/servismanovi zaplatíš ani nemrkneš, spisovateli za knihu taky zaplatíš a ten, kdo Tě obohatí duchovnem si nezaslouží i finanční odměnu?

Kamo jenomže já polemizuji nad tím, zda je vůbec možné skutečně někoho obohatit duchovnem v případě, že si za to sám určí cenu v penězích. Stejně jako pro Tebe je srovnání fyzické, duševní a duchovní práce podobné, ne-li stejné........ já tam cítím rozdíl.

Citace:
Protože je to jeho povinnost a má se naučit žít jen z té radosti dávání? Ptám se znovu - jak se to dělá?

V případě, že se na věc podíváš mým úhlem pohledu, tak uvidíš svět, ve kterém není možné / důležité živit se duchovnem. Proto odpadá problém s uživením se. Budeš se živit rukama nebo hlavou.

Citace:

No a Ty zase všechny hážeš do jednoho pytle. Nikdo Ti nebrání rozdávat se pro druhé, ubírat si ze svého času, investovat do růstu a to všechno zdarma. Nebraň tedy Ty v tom, aby si to jiní ocenili.
,

Nesprávně předpokládáš, že chci dělat duchovno pro tisíce dalších lidí zdarma a na svůj úkor. Jak jsem již uvedl výše, má představa duchovna je jiná. Spočívá ve vnitřní práci, pozornosti, přítomnosti a upřímnosti. Duchovno se pak bude tvořit všude kolem tebe a ve tvé přítomnosti.

Citace:

Každý, kdo umí skutečně něco dát, předat a vyřešit a pochopil, že z poděkování a dobrého pocitu složenky nezaplatí a v obchodě za ně nic nedostane.

Ano to souhlasím, a znáš konkrétně někoho takového? To tvé "skutečně někomu dát" je stejně neměřitelné jako celé duchovno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 12:14 am    Předmět: Citovat

Šamanko - co dnes chybí reiki mistrům, je těžká otázka. Já jsem na své reiki cestě potkala reiki mistry (učitele) 4 a každý mi něco předal a já si z toho něco vzala. Něco se mi někde líbilo, něco zase ne, ale každý člověk je jiný, nedá se to paušalizovat.
Myslím si, že není potřeba přidávat na reiki kurzy učení o andělech, zařazovat meditativní výlety do akáši a přehlcovat lidi kdejakou informací. Řekla bych, že je správné množství to, jak to cítíš, jak si myslíš, že je to správné a zpětná vazba - jak Ti na to reagují lidi, jestli jsou spokojení, ví "vo co gou". Jít osobním příkladem je to nejdůležitější. Mít zodpovědnost za to co děláš, je taky samozřejmě důležité.
K cenám - jak tu bylo napsáno, je potřeba zaplatit za dané služby, mistr se neumí napást, nepije vodu z řeky a není bezdomovec. Někdo si sám sebe cení tak, že ceny svých kurzů má vyšroubované vysoko a zase má klientelu, která potřebuje zaplatit víc, protože je to pro ně třeba důležité, víc si toho váží, mají pocit lepší kvality. Já si nechávám za zasvěcení platit, i když jsem jich zdarma udělala spoustu.
Možnosti rozvoje? Nějaká vzájemná podpora učitelů? Co taková asociace učitelů reiki Very Happy Nemyslím si, že by to bylo reálné, ale třeba se pletu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 12:21 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Stejně jako pro Tebe je srovnání fyzické, duševní a duchovní práce podobné, ne-li stejné........ já tam cítím rozdíl.

Já až tak ne. I kanál se dá kopat celým srdcem a dřevo štípat s láskou a stejně tak sepsání knihy, nebo duchovní práce může dát pěkně zabrat-byť to bývá příjemná únava.

zeto napsal:
V případě, že se na věc podíváš mým úhlem pohledu, tak uvidíš svět, ve kterém není možné / důležité živit se duchovnem. Proto odpadá problém s uživením se. Budeš se živit rukama nebo hlavou.

Já dosud žiji ve světě, kde mě živobytí stojí peníze. Můžu vidět spousty jiných světů ze všelijakých úhlů, ale nohama stojím na tom zcela reálném.

zeto napsal:
Ano to souhlasím, a znáš konkrétně někoho takového?

Ano, znám, ale jména by Ti nic neřekla, nepíše se o nich v esoterických časopisech a nepořádají turné.

zeto napsal:
To tvé "skutečně někomu dát" je stejně neměřitelné jako celé duchovno.

Ano, o neexistenci reikimetru a měřiči síly osvícení se tady už někde diskutovalo. Pro mě osobně je jakýmsi měřítkem to, že jsou tací, kteří si to chtějí brát.

Fajn diskuse Zeto, ale už jdu spát. I proto, že zrovna zítra -vlastně už dnes- dělám pro pár těch, kteří si chtějí brát, R1. Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 7:55 am    Předmět: x Citovat

zetíku, myslím, že tu pleteš hrušky s jablkama. Jednak to, co popisuješ jako duchovní práci typu rozhovoru, rady atd. je jedna věc a kurz nebo terapie (léčení) je věc jiná. Pochybuju, že někdo zpoplatňuje všechno co dělá. Ještě jsem neviděla nikoho, kdo by po půlhodině jízdy metrem nebo hodince v čajdě vytáhl kalkulačku a pronesl: tak to máme 500. Tedy pokud to nebylo domluvené terápko.
Ale to my vysvětli: to by měl onen tebou vynášený "duchovní mistr" pracovat na to, aby mohl lidem zadarmo poskytovat "duchovno"? Platit
ze svého pronájmy, cesty za lidmi a sám sobě oceňovat svoji práci, prostě dělat takovou charitu? Protože o tom tu je řeč: o zasvěcování, kurzech a terapkách. Co je na tom za nejasné argumenty.
Uvedu dva příklady: jezdí sem Lama Ole, možná přednáší zadarmo, ale lístek na jeho přednášky stojí tuším 200 (nevím teď přesně, ale to není důležité, má nabitý velký sál). Sri Shinmoy a jeho žáci učí zadarmo meditace, ale od jejich členů vím, že jeho cesty a cesty jsou hrazeny desátky členů společenství.

Moc nerozumím tvému vysněnému ideálu a byla bych ráda, kdybys uvedl konkrétní osoby, které to dělají podle tebe správně.

Paní Steinová je poněkud speciální případ. Její způsob je takový trochu huráááá akce, zasvětím každého, kdo jde okolo a nestačil utéct. Příklad: byla jsem na ezoterickém festivalu a stála tam fronta, tak jsem zasvětila každého, kdo tam přišel - mi připadá jako dost nesmyslná a jakoby šla mimo myšlenku, samotného principu reiki. Systém typu: sedí vedle mě člověk, povídám si s ním, tak ho zasvětím je ze stejného soudku.
Ano, člověk si může připadat ohromně "fakt duchovní, fakt děsně důležitý, fakt dost dobrý a vážně vyspělý", ale kromě toho, že si splní své vlastní uspokojení a pochvalu sebe sama, tak bude to tomu druhému
k něčemu? Bude to používat, vážit si toho?
Jednou jsem něco takového udělala, víceméně to bylo takové nucené, však si můžeš pomoct sám, je to výborné - na! A dodnes je mu to
k ničemu a nikdy to nepoužil.
Jde tu totiž ještě o jednu věc: muset pro to něco udělat. Třeba se omezit a ušetřit si nějaký peníz, něco si odříct, abych mohla jet, najít si na to čas, někam jet, slevit ze svého pohodlíčka, kdy mi všechno přijde až pod nos atd. Když jsme u toho, tak dřív žáci, než dostali předány duchovní pravdy, tak třeba žili s mistrem v jedné domácnosti (nebo v ašrámu, klášterech), kde se o něho a jeho potřeby starali. Zadarmo znamená třeba chodit žebrat jídlo (mniši), zajišťovat si jídlo nebo chod kláštera (ašrámu) z nějakých dotací nebo placení vstupného. Nebo jsou to "dary".
I když léčení považuji za něco jiného než "šíření duchovna", tak byli léčitelé, kteří sice pracovali zadarmo, ale měli tam něco jako koš na dary
a lidi jim tam dávali peníze nebo věcné dary (např. potraviny).
Pochopitelně existovali a existují poustevníci živící se kořínky a vodou
ze studánky, ale ty znám spíš z literatury než z živé praxe.

šamanka
PS: Proč myslíš, že služba zadarmo je hodnotnější než placená? On je v tom malý háčet. Ten prospěch služby tzv. zadarmo může být zakuklen třeba v uspokojování manipulace, pocitu moci a využívání lidí jiným způsobem a klidně i získávání mnohem většího finančního prospěchu než tou otevřenou cestou. Ani jedna z variant (s nebo bez) není špatná, podstatné je co je za ní.

PSII: Pokud děláš terapie a necháš si za ně zaplatit, pak je v ceně nejen čas, prostor, vědomosti a pokud to děláš poctivě, tak i kus tebe. Kus poctivé psychologické a jiné práce, podle toho, co kdo poskytuje. Pro někoho je to obživa a pro někoho radost, potěšení a spíš koníček. Rozdělení: co je zadarmo je duchovní a dobré, co je za peníze je komerční a špatné, je dost zavádějící a nepravdivé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 8:33 am    Předmět: Citovat

ahoj
možná to je mimo mísu,ale přikládám zde kousek svého textu z dávnějšího období,která problematiku nahlíží z širších souvislostí:

Vznik,vývoj a účel svíčky:

Svíčka=bytost,která má vydávat světlo.

Tvorba svíčky:Je třeba knot,vosk,forma a možná další věci.

Fáze přípravy a hromadění:Hromadění materiálu,hromadění vědomostí o výrobě.Různé svíčky mají různé přístupy:Některé stačí knot-provázek a trochu vosku.Jiná má zahraniční knoty a plnou špajzku vzácných vosků.

Existují školy pro svíčky-z čeho je vosk,knotologie,typy,tvary,údržba...,ale skoro nic o tom hlavním,o tajemství,zázraku-jen tušení,sen o Ohni,Světle,Záři.

Plná televize rad a reklam na supervosk,při jehož zakoupení lze vyhrát svícen zdarma....

A tak svíčka sbírá materiál,zkušenosti,a zdá se,že z ní bude ozdoba každého svícnu.Je stále větší,voňavější,vzácnější.Mnoho vosků,pevné knoty,lepé tvary....Žádné vady ani kaz...

A když je vše v nejlepším,takřka konec pohádky o svíčce-najednou:Jiskra-Záblesk-Oheň!!

Co to je?

Já hořím,svítím,planu...

Nevadí,že pracně nashromážděný vosk mizí,knot se pálí,vosk kape na svícen,čadí to...To nevadí,zapomenutý Sen,Zázrak je tady:Mám poslání:Svítit všem!

A svíčka začne svítit druhým,jaká krása!Krása?

Někdy vznikne nápad:Já vám světlo,vy mně vosk!Potřebuji přece vosk,abych mohla svítit.

Pak ale další myšlenka:Účelem není obchodovat,ANI svítit druhým,ale - ZAPALOVAT!!

Všichni kolem,to jiné svíčky a je třeba je zapálit.

A tak v potu tváře svíčka zapaluje a zapaluje,už se ani neohlíží na zásoby vosku,že sama mizí...

A pak,ke konci,možná další myšlenka:Zapaluji,co už dávno hoří.Všude světlo a tma také světlo.Záře všech i ta má je jedna Záře.AHA-účelem je Zhořet,Zmizet!

A všichni hoří,všichni už zhořeli,jen trochu popela...

A popel se v jedné písničce sype do bílé vody,vody....

Bílá voda se v cizí řeči řekne Šambala-království Ničeho-Věčná Záře Jednoho Srdce.

@

.....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 9:24 am    Předmět: x Citovat

zetíku: ještě se vrátím ke konkrétním případům. Já nejsem žádný duchovní učitel, od toho jsou tu jiní, ale dělám určité věci a dělám je ráda. Dělám spoustu věcí zadarmo, dokonce jsem dělala spoustu věcí spíš
ke své úhoně nebo řekněme ztrátě. Určitě k osobnímu rozvoji patří rozhodnutí co ano a co už ne, co je na úkor mého osobního pocitu harmonie. Pokud dávám a dávám a dávám a sice mám pocit, jak jsem charakterní, ale v hloubi duše cítím, že nic nedostávám (v jakémkoliv smyslu: energie, uspokojení, mě jako člověka), nebo se v tom necítím sice dobře, ale žene mě pocit povinnosti (tak by to mělo být, tak se to píše, tak se to má dělat), pak je něco špatně. Když se rozhodnu, že budu žít životem poustevníka a je mi v tom opravdu dobře, proč ne.
Když se rozhodnu, že budu žít běžným životem a za individuální práci budu chtít výměnou odměnu, pak v tom taky nevidím nic špatného. Je to jen jiná forma a klidně může mít úplně stejnou úroveň, pokud ji dělám jak nejlíp umím.

Ty vidíš za pojmem duchovno cosi až magického, křišťálově čistého, ale moc nepočítáš s tím, že za praxí je něco velice křehkého, nedokonalého
a nevypočitatelného, co se jmenuje člověk

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 10:33 am    Předmět: Citovat

chcu-li skončit jako obchodník,pak budu počítat,účtovat,inkasovat...
chcu-li skončit jako bůh,pak co?
@
......................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund