Fórum - Zobrazit téma - Poslání učitele REIKI - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Poslání učitele REIKI
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Poslání učitele REIKI
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 9:57 pm    Předmět: Poslání učitele REIKI Citovat

Nebudu se tu rozepisovat o tom, jaký význam a smysl mělo v původním učení pana Usui slovo MISTR. Protože tradice je sice pěkná věc, ale dneska je situace jiná, slovo mistr má podobnou hodnotu jako když se řekne právník z Plzně.

Přemýšlím nad dnešní úlohou reiki mistra - učitele.
Málokdo stojí o nějakou delší spolupráci, na srazících se schází jen pár nadšenců, spolupráce taky moc nefunguje. Je snaha se co nejvíc odlišovat a izolovat. Důvod je jednak konkurenční boj o klienty, jednak dojem, že zasvěcením už člověk ví a umí všechno. A to nejlíp dálkovým zasvěcením, aby tomu adept nemusel věnovat moc času a otravovat se
nějakými kurzy.

Přesto myslím, že i téhle době má svoje místo úvaha nad tím, jestli jsem dobrým učitelem a jak se jím stát. Nejen kolik si říct za kurz, ale taky zodpovědnost za to co předávám. Jestli není málo mít manuál
a univerzální kurz, který je pro všechny stejný.
Vlastní rozvoj a práce na sobě je snad bez debat samozřejmostí.

Je utopie čekat od jakéhokoliv člověka dokonalost, to je jasné.
Ale co myslíte, že chybí dnešním reiki mistrům? Co by bylo potřeba víc rozvíjet? Jaká by měla být jejich úloha? Je zájem o spolupráci nebo společné projekty (myslím společné setkání, akce nebo působení - tady myslím skutečné působení se souhlasem klienta, ne amatérské projekty typu: můj kamarád má problém a já se mu rozhodl pomoct i když o tom neví)? Kde jsou rezervy a možnosti rozvoje?

Na závěr mám jednu prosbu. Prosím, odepisujte jen k tématu, k jiným teoriím je tu dost prostoru na dalších vláknech nebo si můžete otevřít svoje. Tuhle otázku považuji za hodně důležitou pro všechny, kterým nestačí povrchnost, ale chtějí jít dál a víc do hloubky.

Díky

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 9:06 am    Předmět: Citovat

Tohle je dobré téma, díky Mílo za něj.
Nebudu psát o druhých, oni to sem, budou-li chtít, napíšou sami. Napíšu o tom, jak jsem se jako učitel Reiki vyvíjel sám.
Zpočátku to určitě byla snaha přinést něco, co nikdo jiný "nemá", neučí. Nemůže říct, že by to bylo něco špatného, ono asi jde o to, co ve vývoji učitele převládne, zda ta potřeba originality, nebo respekt k Reiki. Myslím, že pro mne bylo důležité hledání pravdy o Reiki - pokud jde o pravdu jako takovou, používám tento pojem jako vyjádření pro nezkreslovaný (přikrášlovaný nebo vědomě doplňovaný) pohled na Reiki - ten se může lišit podle toho, jak Reiki praktikujeme, z jakého svého postoje se na Reiki díváme.
Vždy jsem toužil po tom, aby se lidé, kteří Reiki vyučují, mohli sejít, praktikovat společně, protože prostřednictvím společné zkušenosti mají možnost nacházet to ryzí, co máme společné. Teprve v posledních třech letech se naplnila vize společné práce s jinými učiteli.
Určitě je tu skvělá možnost společných setkání, nejen učitelů, ale všech praktikujících - to slovo praktikujících podtrhuji, protože teoretik, který má načteno a namyšleno - ať je ve svých myšlenkách jakkoliv geniální - využije lépe určitě diskuzní fórum a šermování se slovíčky.
Kéž těch setkání, kam přijíždíme především praktikovat, je co nejvíce.
Mari Hall podnítila svého času vznik místních Reiki - skupinek, kde se žáci Reiki scházeli, aby praktikovali. Zpočátku. Pak se z toho postupně staly diskuzní kluby a často se tu člověk dozvěděl víc o docela jiných technikách, filozofiích atp. než o Reiki. Myslím, že by stálo za to, aby se původní vize skupinek lidí, kteří se scházejí, aby sdílenou zkušeností hledali svoji pravdu o Reiki, obrodila a domnívám se, že pro takové setkávání žáků byť různých učitelů, je věcí, pro niž bychom se jako učitelé mohli více angažovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 10:17 am    Předmět: Citovat

Blízká reikistka Miluška se mě před přibližně 3 měsíci ptala, koho bych doporučila jako Reiki Mistra (dále zkratka RM) pro její vnučku. Nedomnívá se, že její RM by byl vhodný. Reiki aktivně stále používá.

V prvním momentu jsem si uvědomila, že osobně znám 6 RM, 3 RM z Čech.

V Čechách znám pí RM, která mě zasvěcovala, a dále pak z lidského a seminárního setkání 2 další RM.

Mohu je doporučit jako Lidi, jako RM mohu doporučit pouze svoji Mistrovou, protože nevím, jak vypadá jejich zasvěcení. Nevím to proto, že jsem se o to nezajímala.

Jak probíhalo mé zasvěcení:

Zasvěcení 1. stupně
Prošla jsem Prvním zasvěcením po třech letech spolupráce s jinou technikou u pí Mistrové Reiki. Jednalo se o dvoudenní seminář. Po semináři jsem 21 dní aplikovala Reiki na celé tělo, čistila organismus – týdenní systém – den půst, druhý den ovoce, třetí den zelenina, zbylé čtyři dny vše vyjma masa a vajec. Následně jsme se rok setkávali s ostatními absolventy na setkáních, kde jsme vyměňovali zkušenosti a tím, že na setkání byla pí Mistrová – mohli se ptát, jak to vnímá – tedy dotazy kladené mezi sebou v okamžiku, kdy se názory lišily. Do těchto setkání přicházeli i absolventi pozdější, tím se kruh rozšiřoval. Dávali jsme si prakticky reiki navzájem. Byla nám doporučena literatura, předány vytištěné podklady. Tato setkání u ní v centru již nebyla placena a byla jednou měsíčně.

Zasvěcení stálo 5.000,- CZK.

Zasvěcení 2. stupně
Dvoudenní seminář ve dvou lidech. Po 30 dnech jednodenní seminář ve stejném složení , Následně možnost ještě rok kdykoliv kontaktovat pí Mistrovou a setkávat se s ostatními absolventy jak Reiki I tak Reiki II. Kdykoli se u ní zastavit.

Zasvěcení stálo 15.000,- CZK



1. Je tato praxe běžná u všech RM? Případně, v čem se ta Vaše liší?
2. Na Reikiwebu je Mistrem Reiki Broněk, kterého osobně neznám, Damaa – kde se známe. Jsou zde další RM, kteří zasvěcují?
3. Máte stejně rozloženo – 1., 2. Stupeň, Reiki Mistr?

.

CO vnímám pro sebe jako velikým přínosem, moje RM je stále na stejném telefonu, mohu ji nadále kontaktovat. Vystudovala Vysokou školu psychologie, má otevřenou praxi, není členkou žádného náboženství. Znám její rodinu, ona moji, vnímám k ní důvěru.
Jsme v kontaktu od roku 1994.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 11:12 am    Předmět: Citovat

Míšo, při obdobném rozložení - 1. a 2. stupeň jako víkendový+ Reiki 3 - devět víkendových setkání. Ty ceny za 1. a 2. stupeň jsou podle mne značně přehnané, ale ono to není jen o cenách za seminář, viď?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 2:58 pm    Předmět: Citovat

ahoj
s reiki jsem se seznámil v knize Waltera Lubecka,nadšeně popisoval zasvěcení,jak mu hoří ruce...v roce 1994 jsem jel do Prahy za Jurgenem Klaubertem,který tenkrát zasvěcoval,bylo to na dva dny,cena asi 1000,byl jsem spokojen,trochu mě překvapilo,že mi ruce nehoří
ctěl jsem posílat reiki zemřelé ženě a tak jsem jel ještě na druhý stupen za rok,cena 3000
praxe:reiki jsem nikomu nenabízel,jen s jedním kamarádem jsme si reiki týdně vyměnovali,na sebe jsem přikládal ruce denně
manželce jsem posílal asi 4 roky,pak mi bylo naznačeno,že to stačí

v roce 2000 jsem byl zasvěcen do karuny-reiki a tenkrát při obřadu i ucítil jak do mě energie vstupuje,absolvoval jsem první i druhý stupen v odstupu asi měsíc,cena kolem 1000

pak jsem ještě absolvoval dvě přesvěcení a zasvěcení do 3.stupně v čtyřst.systému
chodil jsem tenkrát po městě a v nemocnicích,v obchodech,na poště jsem budoval reiki-sprchy

kromě reiki jsem se tehdy věnoval joze,meditacím,chodil mezi rosekruciány a ještě dalším esoterickým disciplínám

v roce 2004 jsem byl v indii za mistrem a po návratu se dostavilo rozčarování a krize
v rámci této krize jsem zahodil všechny své zlaté certifikáty

od té doby sleduji dění v reiki zpovzdálí,zůstalo mi ale přikládání rukou,i když mám jiné pozice

obroda reiki:

do problémů dostala reiki komercionalizace a hierarchický systém
pokud se má něco změnit k lepšímu bude třeba odstranit tyto věci

v dnešní době se o energiích hodně hovoří a mnoho obyčejných lidí už má i zkušenosti s vnímáním a vědomou výměnou
v rámci blížících se velkých změn zřejmě přehodnotíme i práci s energiemi
zejména v tom,že energie jsme i my

@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 4:50 pm    Předmět: Citovat

Je zajímavé, jak téměř každý zmiňuje i CENU kurzu a ne jeho hodnotu. Je to cena za co? Pro koho? Jak? a Proč?

Je zajímavé že se z toho vnitřního duchovna stává ocenitelná věc. Můžu předat někomu hezkou myšlenku a chtít po něm 500 Kč jen proto, že jsem odvedl dobrou práci? neskrývá se za tím pak jen touha po zisku a ten pravý smysl ten pravý léčivý smysl je ta tam?

Prodáváme se tedy?

Pokud sex děláte z lásky / chtíče / pro radost a necháte proudit sexuální energii, změní se to, když sex děláte pro peníze? ANO! Změní. Najednou to děláte pro peníze. Může to být kvalitativně jiné? ANO!! Pokud to děláte pro peníze, není tam TO NĚCO. Ta spontánnost, radost, chtíč, vášeň a touha.

Není to slabý, když si za to necháváme platit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 5:27 pm    Předmět: Citovat

Ari,

přikládání rukou je zobrazeno na prastarých nástěnných malbách.
Čemu tehdy věřili, zda je to jejich energie, jeho energie či energie, to tam zobrazeno není...

Zeto,

Zasvěcení u RM vnímám jako výměnu - znovunapojení či rozpomenutí se na energii reiki, čas Mistra pro mě měl tuto hodnotu.

Dávám-li já reiki (nejsem RM), je na mě, zda chci odměnu či ne.

Znáš RM, který zasvěcuje zdarma? Byl-by to pro Tebe RM, kterého doporučíš? (nemám informaci, zda jsi RM.)

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 5:40 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Ari,
čas Mistra pro mě měl tuto hodnotu.


Okénko: když to vyvedu kousek vedle,..... když si říká děvka o peníze (po sexu)..... také jí nikdo nedá peníze, za její čas, ale za to, že mu dala a že s ním měla sex. A to je ve všech lidských oborech, když si placený za práci, duševní či fyzickou, tak za vykonanou práci. To je to co se skutečně počítá.

To zmiňuji jak duševní tak fyzickou činnost. Myslím že jsme "vyvedli" DUCHOVNÍ činnost do té "placené verze" a myslíme si že to bude fungovat stejně.

Nebude! Nemůže. Stejně jako nemůžeme prodávat sebe, protože nám to nedělá dobře, nemůžeme prodávat sebe ani v duchovní oblasti. Ani prodávání se v duševní a fyzické činnosti nám také nedělá dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 5:43 pm    Předmět: Citovat

ahoj Okénko
ptáš se sice Zeta,ale odpovím i já,jestli můžu:
znáš mistra,který zasvěcuje zdarma?
ano znám,je to mé Vyšší Já
@
....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 5:52 pm    Předmět: Citovat

ahoj Zeto
tvé důvody proti placení jsou upřímné,podporuji je
stejně tak upřímně budou ale druzí placení obhajovat
možná dřív zaniknou peníze,než se oba tábory domluví
@
....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 8:08 pm    Předmět: x Citovat

zetíku, není doba výměny já ti dám tuhle službu a ty mě zato jinou, kterou zase "umím" já. Ono nejde jen o zasvěcení samotné, ale i čas, pokud se tím někdo živí, tak i obživu, pronájem místnosti, finance investované do dalšího vzdělávání.
Moje zkušenost je ta samá, jaká už je v základních pravidlech - výměna energie. Pokud nefunguje, ať už v jakékoliv formě, tak je tam pocit dluhu
a lidi si takových "levných" věcí neváží. Zvlášť když je to takové to: tady máš ať si můžeš pomáhat sám (rychlokvašky) a už vůbec ne takové to dálkové šup sem, šup tam.
Otázka je výška ceny a "odvedená práce".

Co vnímám v poslední době (i díky možnosti účastnit se v Damaově projektu) je důležitost výměny informací, skutečné komunikaci, setkávání a spolupráci. A taky veliká prospěšnost vzájemné pomoci (včetně umění si o tu pomoc říct) mezí námi navzájem. Za protislužbu nebo i placenou. Protože i tam je dost nepříjemný pocit být dlužníkem.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 8:47 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
zetíku, není doba výměny já ti dám tuhle službu a ty mě zato jinou, kterou zase "umím" já. Ono nejde jen o zasvěcení samotné, ale i čas, pokud se tím někdo živí, tak i obživu, pronájem místnosti, finance investované do dalšího vzdělávání.
šamanka


Šamanečko, ano, vím a vnímám to od Tebe jako obhajobu systému. Tvé zdůvodnění proč je to tak správně. Jak tady ale zaznívá čím dál častěji, ne všechno se dá "okecat a obhájit" a existují určitá pravidla a zákonitosti, která obejít nemůžeme. To co popisuješ je obhajoba a hledání důvodů, proč by se za to mělo platit. Zkus si po sobě přečíst ony důvody jednotlivé a nejlépe začni od konce toho cos napsala, směrem odkud jsi začala.

Zmiňované důvody jsou moc slabé na to, aby byly důvodem k placení za duchovní práci.

Citace:
Moje zkušenost je ta samá, jaká už je v základních pravidlech - výměna energie. Pokud nefunguje, ať už v jakékoliv formě, tak je tam pocit dluhu a lidi si takových "levných" věcí neváží.


Otázkou je, zda se dá vůbec duchovno dělat jako byznys a možná i to je signálem že není. Ti, o kterých píšeš, že si toho neváží, zamyslela ses nad tím, zda k tobě měli vůbec přijít? Není naše osobní duchovno" jen pro naše blízké, pro nás samotné? Může se stát že pak přesáhneme sami sebe a staneme se zářičem i pro ostatní, není to ale spíše spontánní než cílená činnost? Možná naše malé "duchovní" štěstí a poznání obohacuje svět mnohem více, než duchovno tvářící se na svět libově, vypočítavě a falešně "duchovně". A ještě skásneme Ty, kterým říkáme že jim pomůžeme.

Naopak já si vážím oněch duchovních darů / zkušeností, které přijdou do cesty (stejně jako tři oříšky pro popelku) mnohem více než za ty, za které se platí. Taková je má niterná zkušenost.

Citace:
Otázka je výška ceny a "odvedená práce".

Mluvíš o čem? o mém příkladu s děvkou?

Citace:
Protože i tam je dost nepříjemný pocit být dlužníkem.


Jak můžeš dlužit, když píšeš že :
Citace:
to vnímám v poslední době (i díky možnosti účastnit se v Damaově projektu) je důležitost výměny informací, skutečné komunikaci, setkávání a spolupráci. A taky veliká prospěšnost vzájemné pomoci (včetně umění si o tu pomoc říct) mezí námi navzájem.

?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 9:02 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj Zeto
tvé důvody proti placení jsou upřímné,podporuji je
stejně tak upřímně budou ale druzí placení obhajovat
možná dřív zaniknou peníze,než se oba tábory domluví
@
....................


Ahoj,

jen naznačuji a říkám co vnímám, důvody (proč se děje to s penězi a duchovnem) jinak různé a neznamená to že vždy správné.

Tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 9:15 pm    Předmět: x Citovat

Otázka je, co myslíš pod tím: dělat duchovno?

Zlatíčko zetíkovo, já mám pocit, že se tu pletou dvě věci - dělat něco sám
o sobě a poskytovat službu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 9:29 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Otázka je, co myslíš pod tím: dělat duchovno?

Zlatíčko zetíkovo, já mám pocit, že se tu pletou dvě věci - dělat něco sám
o sobě a poskytovat službu.

šamanka


O tom mluvím Šamanko........ nemyslím si, že lze provozovat takovouto službu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund