Fórum - Zobrazit téma - Když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavrhuje? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavrhuje?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavrhuje?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 10:00 pm    Předmět: Citovat

*

Vše Krabasi závisí na našem způsobu vnímání.
Však to znáš, když dva dělají totéž, není to totéž. Smile

Proto je tak zásadní ta cesta dovnitř, do sebe. Jen tak se dá rozpoznat, co všechno si neustále namlouváme. Tím, že přicházíme na vše, co je jen pouhý sen, tím se tahle mlha stává stále víc průhlednější.
Není jiný způsob, jak se přibližovat Tomu, čím ve skutečnosti jsme, k vnímání všeho, takové jaké to je, namísto toho, jaké se nám to zdá být.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 8:30 am    Předmět: Citovat

ahoj Krabasi
účinky sugesce jsou dosud neprobádané,natož pochopené

někdy působí,někdy nepůsobí
uvedu tento příklad:
nic netušící člověk si v dobré víře zakoupí kokakolu a vypije neštastnou náhodou louh,který v láhvi zůstal
přestože věří,má všechny okolnosti na straně,že pije kolu,přece ho louh poleptá-sugesce nepůsobila

@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 8:42 am    Předmět: Citovat

ahoj Katko
napsala jsi že zkušenost mexického vědce je hodnotnější než zkušenost začátečníka
rovněž jsi napsala,že mám-li určité zkušenosti,nevím přece jen,jak se bude věc vyvíjet za jiných podmínek
proto myslím,že začátečník může do poznání o kukuřici vnést takový průlom,o kterém se vědci,zatíženému balastem svých zkušeností ani nezdálo

tímto podporuji názor 1-všechny pohledy jsou rovnocenné

a ted to hlavní:
"Zkušenost je vždy subjektivní"

to je zajímavé tvrzení,abych mohl předvést,že to neplatí vždy,je třeba si definovat,co to je zkušenost a kdo si ji dělá

@
..........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 9:32 am    Předmět: Citovat

Ahoj Ari.
O tom, že definice pojmů je důležitá tady nějaký ten čas už píšu, ale těm, co je vše předem jasné nemají potřebu si něco nejdříve definovat, a pak to vede tam, kam to vede. Confused

Takže co se týče názorů nemohou být rovnocenné, pokud popřeš různé kvality v názorech, popřeš tím zkušenost a smysl celého na-žívání, tedy života. Pokud si například budeš ve třech letech myslet, že děti nosí čáp a totéž si budeš myslet ve třicíti, pak je zřejmě něco v nepořádku.

Domnívám se ale, že tím, co jsi napsal máš spíš na mysli něco jiného, a to je jeden ze základních předpokladů k jakýmkoli možným změnám. A to je schponosst nesoudit něco předem, ani jakýkoli názor. Je to otevřenost všemu, co právě přichází, nezabednění se v tom svém dosavadním, což nám ego předvádí neustále. Tím sama sobě umožním, abych se na nějakou věc podíval jinak, než jsem ji do té doby mohl vidět, čistě subjektivně.
Tohle se ale netýká jenom názorů, ale je to celý princip, který se týká naprosto všeho.
Každý okamžik je čerstvý, pokud se dokážeme na vše, tedy i na každého neustále dívat novýma očima, tj. nezatíženi tím, co „máme v hlavě“, a pak máme vyhráno, Ari. Wink
A právě tohle je v praxi tím přesunutím vnímání z hlavy do srdce.


Co se týká té subjektivity....
Tedy v tom běžném slova smyslu je zkušenost co?

Smile


P.S.
A víš co mají ten starý a mladý vědec společného?
Skutečný zájem o kukuřici. A v tom to celý je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 10:11 am    Předmět: Citovat

ahoj Katko
píšeš:"Takže co se týče názorů nemohou být rovnocenné, pokud popřeš různé kvality v názorech, popřeš tím zkušenost...."
o ne vždy zcela přesvědčivém významu zkušeností,jsme už hovořili

sama jsi napsala,že mladého i starého vědce spojuje láska ke kukuřici,tady ne význam zkušeností,kterých má asi starší víc,což by nahrávlo tvrzení,že názory rovnocenné nejsou,ale stejná láska obou vědců-což by zase poukazovalo,že jejich názory,díky stejné lásce rovnocenné jsou

takže o zkušenostech bych už se nebavil

použila jsi ale pojem "kvalita názoru",s tím,že zřejmě jsou nějaké názory "kvalitnější" než druhé
z čeho ta kvalita vyplývá?
že jsou blíž k pravdě?
dítě nosí čáp x dítě se rodí
tady s obhajobou 1(názory jsou rovnocenné) nepochodím
zdá se že skutečně první domněnka je mylná

co se týče definice zkušenosti,myslel jsem že se toho chopíš ty
tak,jaxem postavil otázku:Kdo má zkušenost a co to zkušenost je?
tato otázka vede k tomu,kdo jsem,což asi definovat prostředky,které máme k dispozici ani nejde

předpokládejme tedy,že jsme jakousi individualizovanou jednotkou,která má k dispozici mysl a v té mysli se odrážejí vjemy,tyto vjemy si dáváme do souvislostí pomocí logiky a příčinnosti,a když nalezneme nějaký vztah mezi vjemy a ten má tendenci se opakovat,říkáme tomu zkušenost

za těchto předpokladů máme k dispozici jen své vjemy,nic jiného
tyto vjemy má k dispozici naše individualizovaná jednotka,a cokoli je zprostředkováno takto je možno nazvat jako subjektivní
všechny vjemy jsou tedy subjektivní

@
.....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 11:36 am    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj Krabasi
účinky sugesce jsou dosud neprobádané,natož pochopené

někdy působí,někdy nepůsobí
uvedu tento příklad:
nic netušící člověk si v dobré víře zakoupí kokakolu a vypije neštastnou náhodou louh,který v láhvi zůstal
přestože věří,má všechny okolnosti na straně,že pije kolu,přece ho louh poleptá-sugesce nepůsobila

@
..................

Arikirane,
a jak pak je to tedy s tím chozením po žhavém uhlí? Jak to že ten člověk nemá popálené nohy? Smile

Vidím rozdíl v tréninku. Člověk který cvičí akumulovat a nasoustředit svou energii na určité místo v těle dokáže svým tělem ohnout meč. Nesoustředěný a necvičený člověk bude samozřejmě propíchnut Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 12:21 pm    Předmět: Citovat

ahoj Krabasi
jak to,že se člověk chodící po žhavém uhlí nepopálí,jak to že jede ohne meč a druhý ne,jak to,že já vidím svět a ty také,ale možná každý jiný???

nevím,jen jsem chtěl poukázat na různé možnosti

vždyt jsem napsal:
účinky sugesce jsou dosud neprobádané,natož pochopené

v základní úvaze je možné:
1-věřím-a podle toho se mi stane
2-věřím,ale nestane se(dokonce může nastat pravý opak-zákon schválnosti)
3-nevěřím-a stane se
4-nevěřím-a nestane se

nemám nic proti tréninku
ale předpokládám toto:

co se stane,nezáleží na treninku,víře,zdravé stravě či modlitbách...
co se stane,záleží na našich vyšších úrovních

@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 1:00 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:

co se stane,nezáleží na treninku,víře,zdravé stravě či modlitbách...
co se stane,záleží na našich vyšších úrovních


Tady nesouhlasím. Jedno souvisí s druhým. Jenomže právě tomu komu je dáno s vyšších úrovní, tak ten před tím měl trenink,víru,zdravou stravu či modlitby....
Ten kdo už má z minulých životů odpracováno, tak tomu je teď shůry dáno....

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 1:20 pm    Předmět: Citovat

ahoj Roso
souhlasím
vyšší úrovně obvykle nepoužívají zázraky
ale to ony dovedou člověka k treninku,
takže to pak vypadá,
že za výsledky může trenink

žijeme svou inkarnaci
a logicky či z příčinnosti si dovedeme svou lidskou myslí vysvětlit,
kde jsme a jak jsme se sem dostali(když nedovedeme-řekneme:náhoda)
ale v bližším přiblížení jsme přesně tam,
kde nás chcou vyšší úrovně

@
.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 3:45 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
za těchto předpokladů máme k dispozici jen své vjemy,nic jiného tyto vjemy má k dispozici naše individualizovaná jednotka,a cokoli je zprostředkováno takto je možno nazvat jako subjektivní všechny vjemy jsou tedy subjektivní.

Navážu tedy na to co píšeš, Ari. Smile

Pro koho je zkušenost naprostou nezbytností?
Je to indivudualita, subjekt, protože ten existuje v prostoru a čase. Tedy ve stvořených veličinách, na základě kterých vnímá samo sebe – tedy jako někoho, kdo se rodí, roste, stárne a umírá. Ona je taky ta, kdo si zkušenosti cení, neboť bez ní by se cítila zranitelná, vydaná zcela napospas všem nástrahám a nebezpečenstvím tohoto světa.

Můžeme ale naši pozornost průběžně obracet dovnitř, do sebe a začít se tak vnímt jako „cosi“ co je za tímto procesem, „něco“ co vše vnímá a pozoruje, ale jeho existence není odvozena od časoprostoru, natož na něm závislá. Nepopírá ani Tvůrce, ani projev, ale neidentifikuje se s pomíjivým.

V každém případě, nelze popřít, že to, co prožíváme je neustále zapisováno na vestavěný harddisk. Jakým způsobem s tímto nahraným materiálem zacházíme záleží na tom, do jaké míry jsme schopni být vědomí, tedy bdělí, resp. v přítomném okamžiku.

Každá nová zkušenost je tedy do jisté míry (odpovídá míře otevřenosti versus zablokovanosti jedince) ovlivněna všemi zkušenostmi do té doby „uloženými“, je závislá na prostoru a čase, je subjektivní.

Pokud bychom se s individualitou již neztotožňovali, nebylo by tedy možné hovořit o zkušenosti, ale o „prázdných jevech, které se dějou v závislosti na nahromadění podmínek“.V této větě je tedy přítomnost, resp. akceptace toho, že se v projeveném sice neustále „děje“, ale ve skutečnosti tu není tu žádný subjekt, který by něco konal.

To, že se všechno nahrává na „náš pevný disk“ je tedy jedna věc, avšak zplsob, jak s tím nakládáme je věc druhá. Výchovou a dalším životem se v nás vypěstovala neustálá a silná tendence vyhodnocovat to, co zažíváme rozumem. A tady je někde ta skrytá achilovka, to je naše schopnost vyhodnotit situaci co nejobjektivněji. Čím vším je tato naše schopnost ovlivněna, o tom už jsem někde tady tuším napsala.

Jestliže máme otázky, prožíváme situace, se kterými si nevíme rady, hledáme řešení a odpovědi. U naléhavých a zdánlivě neřešitelných věcí často hledáme jejich řešení velmi usilovně. Výsledná řešení, pokud se vůbec dostaví jsou jakýmisi upatlanými kompromisy, které buď situaci neřeší, nebo jen oddálí nutnost ji vyřešit naprosto jinak.

Pokud se namísto tohoto myšlenkového úsilí uvolníme (nebo k tomuto uvolnění dojde spontánně) pak, jakoby zázrakem na hladinu našich vod nevědomí, vypluje vooný olej v podobě zcela jasného, a v dané situaci toho nejlepšího, řešení.

Jak tohle vnímáš(te)?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 6:09 pm    Předmět: Citovat

ahoj Katko
své předchozí vystoupení jsem zakončil:
za těchto předpokladů máme k dispozici jen své vjemy,nic jiného
tyto vjemy má k dispozici naše individualizovaná jednotka,a cokoli je zprostředkováno takto je možno nazvat jako subjektivní
všechny vjemy jsou tedy subjektivní

potom jsem ale chtěl ukázat,že to neplatí vždy

tys to vlastně udělala za mě

nejprve jsi pěkně napsala,že vlastně rozlišuješ dvojí "sebe"
jedno,co umírá,jí,rodí se,atd-tomu já říkám normálně člověk a píšu sebe
druhé,cosi co vše vnímá-tomu říkám vědomí a píšu Sebe

pak jsi napsala:
Pokud bychom se s individualitou již neztotožňovali, nebylo by tedy možné hovořit o zkušenosti

tady tuto úvahu jsem měl také,ale nazval jsem to "objektívní zkušenost"
no a proto jsem napsal,že tvrzení zkušenosti jsou VŽDY subjektívní neplatí

a nyní otázka:
existuje vůbec "objektivní realita" ze které získáváme naše vjemy
nebo máme k dispozici pouze vjemy a objektívní realita ani nemusí existovat?

@
....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2011 8:27 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
tady tuto úvahu jsem měl také,ale nazval jsem to "objektívní zkušenost"

Ano, ale takovým zdánlivým paradoxem je, že ačkoli objektivní zkušenost existuje, uvědomit si ji může až subjekt a ten objektivní není, proto se taky tak často snaží o tu Její objektivizaci. No je to prostě občas celkem sranda. Very Happy

Takže ano, pokud je zde pouze prožitek bez prožívajícího, neboli neosobní vědomí, po kterém se ale znovu vynoří vědomí osobní, potom je to objektivní zkušenost, nebo prostě Zkušenost s velkým písmenem na začátku.
V případě, že bylo osobní vědomí rozpuštěno zcela, potom zde již není ani zakoušející a tak zhola nic nelze nazvat slovem zkušenost.
Dále jsou tu už jen jakési vjemy a reflektující mysl, tedy pouhý odraz, coby eventuální reakce soustavy těla a mysli na podněty.
Vidění toho co je, takové jaké to je.

Citace:
a nyní otázka:
existuje vůbec "objektivní realita" ze které získáváme naše vjemy
nebo máme k dispozici pouze vjemy a objektívní realita ani nemusí existovat?

Ano, objektivní realita, neboli Pravda nad všemi protiklady, nebo taky Bůh, či Absolutno.
Tedy nic kam by mohla věčně zaměstnaná mysl neustále naplněná myšlenkami, které se v jednom kole pohybují mezi tím co bylo, a tím co ještě nenastalo, takže na to co je právě teď jí už nějak nezbývá místo.

I když zde dosud není Zkušenost, i tak lze myslím připustit, že jsme ve skutečnosti Vědomím, díky Němuž, a v Němž se vše odehrává, osoba se tedy děje ve Vědomí, nikoli naopak. Jsem tedy tou nevyšší a jednou Realitou a současně i tím ztotožněním s vlastní produkcí, tedy se snem, který jsme si vytvořili, abychom se do něj dočasně omezili, resp. abychom se považovali za něco, co nejsme, se zcela zastřeným výhledem na to, kým jsme.

Ty jsi jediná objektivní realita, nejsi to ovšem ty, coby jeho jedna část, s tělem omezovaným vědomím. Je to Vědomí, které si samo sebe není vědomo, a poznávat se může pouze v pohybu, tedy v projevu.
Dokud toto omezení trvá, i tvoje poznání je pouze (ať už více, nebo méně), avšak omezené.
Když se omezení definitivně rozplyne, není zde nikoho, kdo by co mohl zakoušet a poznávat.

Tohle „naše omezené“ začne být v jistý čas přitahováno svojí pravou Podstatou, a v jistém okamžiku zde dojde k rozhodnutí již nadále nežít sen. Začneme tedy přicházet na to, čím nejsme, a tím máme šanci si tuto svoji iluzi uvědomit, promítnout ji do života, prostě si jí být vědomi.
A to nejde jinak než stálým obracením pozornosti k tomu, co je "teď"

V případě, že je naše touha po Pánubohu dostatečně silná, přijetí a odevzdání samo sebe naším denním chlebem, potom se To o sebe už samo nejlíp postará.

Cesta ku Pravdě začíná pravdivostí k sobě samému. Bez toho se nehneme ani o píď.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 10:18 am    Předmět: Citovat

ahoj Tooro
dík za vyjádření
já jsem to popletl
"objektívní realitou" jsem myslel něco,jaxme to chápali ještě za socializmu(proto jsem to dal do uvozovek),zkrátka:
"objektivní realita"existující nezávisle na nás!
neboli když pozoruju strom,existuje nějak ten strom "skutečně" nebo já mám jen vjem stromu a žádná "realita" není?

neboli v trojici Vnímané-Vnímání-Vnímající zda mohu to Vnímané vynechat?

ahoj a krásné časy velkých změn
petr
@
..............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 11:33 am    Předmět: Citovat

Zavrhuje - cesta diskusí končí, kdy jsem v konceptu - katolickém, protestantském, buddhistickém.

Tento koncept mě určuje jako jedinečného a takovým budu v nebi přijata Bohem - protestantský koncept.
Katolický koncept - do toho vkládá očistec - svým způsobem ekvivalent karmy.
Buddhistický koncept - věří na reinkarnaci a dělí se na reinkarnaci s karmou či bez karmy.

Potkám-li v diskusi opravdu opravdu bytost, jdoucí krok za krokem po jedné z těchto či jiných konceptech - skončím na :

toto je pravda, tomu věřím, toto Pavel řekl, toto Buddha řekl.

Zavrhnutí - či nemožnost další diskuse na těchto platformách potom končí - moje víra, moje přesvědčení.

Jsem tedy zastáncem - jsem Jedinečná? Jsem v nirváně (původní význam rozptýlení) - jsem se vším a všechno a já neexistuje?

CO když je vše pravda - ale hádají se koncepty?

Je to nutné?

Kde jsem já doopravdy a jak mohu definovat Já?

O tom je diskuse? K čemu povede?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so září 03, 2011 12:41 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Míšo
koncepty se nehádají,hádají se jejich uživtelé
koncepty jsou modely skutečnosti,mám koncept-podle něho jakž takž funguje skutečnost-tudíž mám i zkušenosti,které posilují můj koncept-můj koncept se stává skutečností!-tím pádem jiné koncepty vidím jako mylné

mám model-model funguje(odpovídá skutečnosti)-ale hlavně :učí mě model o tom kdo jsem?

já jsem si své já definoval vycházeje z prožitků já

já měl zapamatované:nir van=žádný vánek=žádný pohyb

@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund