Fórum - Zobrazit téma - Když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavrhuje? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavrhuje?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavrhuje?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 6:34 pm    Předmět: Když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavrhuje? Citovat

Toora napsala ve vláknu Probuzení:
Citace:
Tohle je zajímavý fenomén, myslet si, že když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavruhuje. Čím to tak asi bude?


Hodně zajímavé, jelikož se s tím dost často setkávám. Proč se tak děje? Pochází to z dětství? Zvyk, návyk? Jaké je k tomu "opoziční" dobré chování?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 10:41 pm    Předmět: Re: Když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavrhuje? Citovat

zeto napsal:
Toora napsala ve vláknu Probuzení:
Citace:
Tohle je zajímavý fenomén, myslet si, že když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavruhuje. Čím to tak asi bude?


Hodně zajímavé, jelikož se s tím dost často setkávám. Proč se tak děje? Pochází to z dětství? Zvyk, návyk? Jaké je k tomu "opoziční" dobré chování?


Všechny naše vzorce myšlení, postojů a jednání mají svoje příčiny ukryté v nevědomí (nebo podvědomí, chceš-li)...tedy do určité doby, než zjistíme, jak moc nás omezují a determinují.
A vážně zaobývat se tím začneme, když se nám tahle naše otročina přestane stačit a další život pod jejím jhem se nám stane neúnosným.

To se pak dozvídáme "věci" (o sobě samozřejmě). Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 12:45 am    Předmět: Citovat

Podle mých zkušeností z terapií jsou nejčastěji takové (popisované) postoje odkoukány v dětství buď od rodičů, nebo partnerských "konstelací" v rodinách prarodičů, či jiných blízkých příbuzných. V době, kdy se učíme používat svoji moc - t.j. přibližně někdy mezi 2 - 5 rokem svého věku - nás fascinuje, kdyý vidíme u dospělých kolem sebe, jak si dovedou získávat různými "hrami" či manipulativním jednáním (ovládacími schematy) pozornost a jak (z pohledu dítěte) to dělají, aby nad ostatními měli "navrch".
Mechanismus není tak jednoduchý, aby jej bylo možné ve stručnosti popsat - navíc se k tomu přidávají často i pocity dítěte, že je přehlíženo, odstrčené, zrazené atp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 8:49 am    Předmět: Re: Když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavrhuje? Citovat

zeto napsal:
Toora napsala ve vláknu Probuzení:
Citace:
Tohle je zajímavý fenomén, myslet si, že když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavruhuje. Čím to tak asi bude?


Hodně zajímavé, jelikož se s tím dost často setkávám. Proč se tak děje? Pochází to z dětství? Zvyk, návyk? Jaké je k tomu "opoziční" dobré chování?


Je to jednoduché. Protože se příliš ztotožňujeme s našimi názory, myšlenkami. Problém je v hlavě. Problém je v mysli. Vnímáme se jako mysl, jako hlava. "Já" jsem názor, který mám. Proto pokud někdo zavrhne můj názor, zavrhne i mne. Protože jsem na něj příliš upoután, jsem s ním maximálně ztotožněn. Pokud si ale připustíme, že nejsme tím, co myslí, tak se nás přestane tolik dotýkat, pokud někdo nesouhlasí s tím, co si myslíme, co říkáme.

Opoziční chování může být v danou chvíli to, že přesměrujeme svoji energii z mysli směrem k srdci (nebo také do středu, chcete-li). Někdy používám jednoduché cvičení, kdy si řeknu: "Stop mysl". Pomáhá si uvědomit, že já nejsem mysl, že nejsem myšlenka. Velmi v tomto pomáhá hooponopono s jeho čtyřmi větičkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 1:41 pm    Předmět: Re: Když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavrhuje? Citovat

Citace:
Tohle je zajímavý fenomén, myslet si, že když s Tebou někdo nesouhlasí, automaticky Tě zavrhuje.

Citace:
Hodně zajímavé, jelikož se s tím dost často setkávám. Proč se tak děje? Pochází to z dětství? Zvyk, návyk? Jaké je k tomu "opoziční" dobré chování?


Ahoj Zeto,
já jsem se s tím také často setkávala, a to hlavně u sebe.
U mě to bylo způsobeno orientováním na uspokojování očekávání, která jsem cítila u druhých lidí směrem ke mně a mým neuměním(strachem z) komunikace, tím se to neskutečně posilovalo. Podotýkám, že jsem tak vůbec nepůsobila, uměla jsem být i velmi hovorná a komunikativní, pouze však s lidmi, s kterými jsem se cítila dobře, uvolněně.

A kořeny byly u mě opravdu v tom nejrannějším dětství. Když někdo projevil nesouhlas s mým tvrzením, ztrácela jsem "svoji cenu" a logicky "mě nemohl mít rád", protože co je bez ceny, je nepotřebné/tj. k zahození.

Tahle jsem žila odjakživa do hluboké dospělosti, odvozovala jsem "svoji vlastní cenu" zvnějšku, než jsem se dostala na cestu sebepoznání, obrácení se do nitra. Dalo by se říci, že jsem v počátcích objevila, že "svoji cenu" si každý určuje sám zevnitř, svým sebepoznáním.

A protože jsem zjistila, že to "funguje", tak jsem se začala o to zajímat víc a hlouběji. To je to "opoziční" chování, nic jiného mě nenapadá. A je to na dlouhou trať.

P.S.
Vlákno Probuzení, je tak dlouhé, že ho nechám na večer, a samotnou mě zajímá, zda se u něj Probudím či Usnu (pokus o vtip Twisted Evil )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 2:14 pm    Předmět: Citovat

krásné časy všem!
Krabas napsal:""Já" jsem názor, který mám. Proto pokud někdo zavrhne můj názor, zavrhne i mne"
to myslím je přesné
až se přestaneme identifikovat se svými názory,bude líp

levé oko říká:nos je vpravo
pravé oko říká:nos je vlevo!
levé:co to trepeš?Mám mnohaleté zkušenosti,VÍM že nos je vpravo
pravé:kvákáš nesmysly,všem,kteří budou mít chut,mohu ukázat,že nos je vlevo
atd
atd

dělají to oči takto?
nedělají,poskytnou své vidění vyšší úrovni,ta to zpracuje a ejhle,každý člověk ví přesně,kde má nos

takto bychom to měli dělat i se svými názory,každý poskytne svůj pohled a naše vyšší centrum už bude vědět,kde je pravda
@
.....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 2:36 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
levé oko říká:nos je vpravo
pravé oko říká:nos je vlevo!
levé:co to trepeš?Mám mnohaleté zkušenosti,VÍM že nos je vpravo
pravé:kvákáš nesmysly,všem,kteří budou mít chut,mohu ukázat,že nos je vlevo
atd
atd

dělají to oči takto?
nedělají,poskytnou své vidění vyšší úrovni,ta to zpracuje a ejhle,každý člověk ví přesně,kde má nos


Pěkné!
Prozraď - to máš ze své hlavy? Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 3:35 pm    Předmět: Citovat

ahoj Kamo
dík
ano,vymyslel jsem tento příklad sám
o názorech dumám už řadu let
přesto mám zatím nerozřešené dilema:
platí:
1-všechny názory jsou rovnocenné a jako takové se mají posuzovat
nebo
2-některé názory jsou pravdivější,hlubší než jiné

@
...........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 3:52 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj Kamo
dík
ano,vymyslel jsem tento příklad sám
o názorech dumám už řadu let
přesto mám zatím nerozřešené dilema:
platí:
1-všechny názory jsou rovnocenné a jako takové se mají posuzovat
nebo
2-některé názory jsou pravdivější,hlubší než jiné

@
...........................


Naprosto správné dilema Arikirane Smile.

Podle mne záleží na úrovni vědomí. Pravdivé je to, co funguje. A funguje to, v co se věří.

Jinak řečeno, co je pravdivé v určité hladině vědomí, není nebo nemusí být pravdivé (platné, fungující) v hladině jiné.

Proto dle mě platí obojí, jak jednička, tak dvojka.

A Toora by pro nás měla definovat jednotlivé tebou použité pojmy, protože to je klíč k rozluštění této hádanky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 5:10 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj Kamo
dík
ano,vymyslel jsem tento příklad sám


Tak to poklona. Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 5:38 pm    Předmět: Citovat

ahoj Krabasi
"Podle mne záleží na úrovni vědomí"-potom asi,čím vyšší úroven,tím hlubší pohled-jasná 2

"Pravdivé je to, co funguje. A funguje to, v co se věří"
pravda,kterou bych nazval skutečná,tedy Skutečnost sama,na víře myslím nezáleží(čí víře?)
víra bytosti opravdu vede k realizaci toho,v co se věří...tento efekt ale nic nevypovídá o pravdivosti toho,v co se věří

@
...................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 6:20 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
A Toora by pro nás měla...


Citace:
1-všechny názory jsou rovnocenné a jako takové se mají posuzovat
nebo
2-některé názory jsou pravdivější,hlubší než jiné



Chápu to správně, když chápu, že hovoříme obecně? Nu což, kdyby ne, tak Ari poví jak to myslel on.

Rozdíl Pepo vidím v tom, jestli náš názor pramení z vlastní zkušenosti, nebo je to je názor na něco, s čím osobní zkušenost nemáme. Těžko můžeme říct, že naše zkušenost s kultivací kukuřičného zrna je stejná, jako zkušenost mexického vědce, který se této práci věnuje čtyřicet let. Potom tedy naše názory na kvalitu kukuřice budou těžko rovnocenné. Smile

Vždy jsou dány veškerými našimi dispozicemi (vlohy, inteligence, prostředí, atd.) a všemi dosavadními zkušenostmi.
A zkušenost není jen prožitek, dělání něčeho, ale schopnost analýzy jakékoli situace, tedy i schopnost se z ní poučit, a ta je velmi rozdílná, někdy přímo propastně.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 6:35 pm    Předmět: Citovat

ahoj Katko
stavíš teda na zkušenosti,to hovoří pro 2,čím větší zkušenost,tím hlubší pohled

dejme tomu,že dítě si od mala dělá zkušenost s ohněm,že pálí(myslím,že o tom jsi už mluvila),dělá si své zkušenosti a po určité době může prohlásit: Já VÍM,že ohen pálí,mám mnohaleté zkušenosti!
A pak ejhle,ten člověk s tolika zkušenostmi přejde přes žhavé uhlíky a Nespálí se!

Zkušenost tedy je jakýmsi potvrzením pohledu,ale ryze subjektivním,jen do té doby,než si uděláme jinou,novou,třeba diametrálně odlišnou zkušenost

@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 7:29 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Ari.
Zkušenost je vždy subjektivní.
Objektivizujeme ji až porovnáním s druhými, případně jejím opakováním. Jak kdy, jak u čeho.

Nastínil jsi tady moc pěkný model toho, co nevědomky děláme. Týká se to onoho vyhodnocování něčeho, s čím se v životě setkáváme. Je to předčasné rozšíření závěru z určité zkušenosti na cosi, co vypadá stejně, ale není to totéž. Když se spálím o kamna, dám si příště ( v tom lepším případě) pozor, abych na ta kamna nesáhla. Což je v pořádku, ale neznamená to, že vím, jak se ohnivý živel chová za všech podmínek.
Další zkušenost tedy dělám s něčím, s čím jsem se již setkala, ale nevím, jaký na to bude mít vliv změna okolností, a to do té doby, dokud toto ve změněných podmínkách nezakusím.
A jistou zkušenost ani udělat nemohu, pokud nebudu otevřený možným změnám.

A tady někde začíná zkušenost, kterou nám přináší život, aniž by se nás ptal, jestli o ni stojíme.... Cool Shocked Shocked Shocked

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 9:16 pm    Předmět: Citovat

Víra, zkušenost, pravdivost
Je jeden lék, který berou dva různí lidé. Jeden říká, že je mu po něm špatně a ten druhý, že mu náramně pomáhá. Je to jedna a ta samá krabička. Kdo z nich má pravdu? Po čase se oba pánové dozví, že po určité době užívání onoho léku jim byl v rámci pokusu zaměněn balíček s lékem za placebo. Nápis na krabičce zůstal stejný, stejně jako vzhled a chuť pilulek se záměrem, aby pánové nic nepoznali. Jak je možné, že byť oba brali placebo, stále pociťovali účinek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund