Fórum - Zobrazit téma - Reikiweb a já - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reikiweb a já
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reikiweb a já
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 10:34 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
polgara1 napsal:
sanmoon napsal:
Pro Psychedelica :

Protože jsem nakoukla do různých filosofií, studovala životy mnoha osvícených i mystiků, mohu říci, že právě Ty, jako jeden z mála, jdeš správným směrem.


Mohla by ses prosím Sanmoon více rozepsat o tom co myslíš tím ....správným směrem?


Opakuji svou otázku, můžeš mi prosím odpovědět?
Jestliže tvrdíš o někom, že jako jeden z mála jde správným směrem, tak předpokládám že víš o čem to je.


Tak budu konkrétnější. Co je to správný směr? Co to je? Kam to vede? Kde je cíl? Co si pod tím tvým označením - správný směr mám představit?

Ne, nechci vědět jak to můžeš vědět. Zajímá mě něco jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 11:17 pm    Předmět: Citovat

Rolling Eyes

Naposledy upravil sanmoon dne po říjen 05, 2009 10:57 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 12:44 pm    Předmět: Re: Reikiweb a já Citovat

kamo napsal:


Takže: Šamanko,
nejen Ty máš někdy potíže vyznat se v těch složitých souvětích... Wink

Kámo.

Právě jsem zjistila, že mě dělají problém i věty jednoduché. Sad .


Zvon je cíl ? ( Zdroj ? )
A hlas zvonu je cesta ? Nebo směr cesty ?

Zvon není zvonem když nemá hlas. Hlas tedy vede ke zvonu. Záleží na tom, jak hodně silně nebo slabě ho slyšíme. Z jak velké dálky.

Jenomže existují stovky zvonů a žádný jejich hlas není identický. Zrovna tak, jako cesta každého z nás je jinak složitá a jinak dlouhá. Ale vždycky vede k tomu zvonu. Každý zvon zní krásně, ale jinak. Proto přeci nemůžeme soudit, který hlas a zvon je správný a který nesprávný ???

To, že někdo ho slyší velmi potichu přeci neznamená, že jde špatným směrem Question Exclamation .

Už teď mě mrzí, že jsem se nechala vyprovokovat k této diskuzi. Jsou tři možnosti. Buď mi odpovíš polopatě, abych tomu rozuměla, nebo mi odpovíš tak, že tomu rozumět nebudu ( což bude ovšem pouze můj problém Wink ), a nebo se na to vykašleš a neodpovíš vůbec. Nic mezi tím neexistuje.
Jsem zastáncem toho, aby diskuzím rozumnělo co nejvíc lidí . Aby se nám neosvíceným rozsvítilo. Idea .

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 4:30 pm    Předmět: Citovat

Vše bylo míněno neosobně.

Naposledy upravil sanmoon dne po říjen 05, 2009 11:42 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 5:24 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
Protože jsem nakoukla do různých filosofií, studovala životy mnoha osvícených i mystiků, mohu říci, že právě Ty, jako jeden z mála, jdeš správným směrem.

sanmoon napsal:
Co to je jít správným směrem ?
Nemáme se přece nikomu podobat, máme se podobat sami sobě. Každý jsme jedinečný a to si musíme uvědomit.
Jdeme tedy svou cestou, poctivě si ji musíme osamoceně vyšlapat.

Ahoj Sanmoon.
Nezdá se Ti to jako protiklad? Kde se vlastně bere ta ambice hodnotit něčí cestu, co myslíš?
A není rozdíl v tom, jestli ji hodnotíme jako dobrou, nebo nedobrou.
Jde prostě o ten post hodnotitele, soudce v nás.
Znáš Sanmoon dobře svoji vlastní cestu? Jak ji hodnotíš?
Protože o tu jde především Idea


sanmoon napsal:
Učíme se od moudrých, kteří někam došli, jenže kudy šli oni ? Po své cestě a my po ní jít už nemůžeme, protože pro nás neexistuje.

Ukazatele moudrých tu nejsou jen tak. Můžeš si klestit cestu hlubokou závějí, ztrácet síly, obětovat končetiny, ale můžeš taky rozpoznat tu správnou dráhu, po kteří šli ti před tebou, když víš, že jejich cíl je i Tvým cílem. Proto je tu např. pojem „následovník“, jen to za Tebe nikdo nemůže udělat, a proto je to jen „naše cesta“.


sanmoon napsal:
...se divím, kolik pochybností o mých slovech se najednou vynořilo

Kdybys tak neučinila, co by jsi se o svých názorech dozvěděla?
Konfrontace, interakce, s jinými názory je potřebná, Sanmoon.


sanmoon napsal:
Je mi smutno a ráda bych...

Vidíš Sanmoon,
nečtu tu vůbec nic, z čeho by Ti mělo být smutno, ani nikoho, kdo by se cítili dotknut, jen pěkný reakce k zamyšlení, dobrý k podumání nad tím, co jsi napsala, a co Ti tu lidi chtějí sdělit...? Takže Tvoje omluvy jsou myslím docela zbytečné. Ano „dotčení“ je to, z čeho je Ti smutno, protože se tu něco dotklo Tebe.

Mám takový dojem, že jsi člověk, který se dokáže nad věcmi zamyslit hlouběji, tak Ti to tady píšu,
a teď už tichnu...

Ahoj a hezký nedělní večer přeju Smile

P.S.
Možná i jeden drobný detail k povšimnutí „osamoceně vyšlapat“ – „sami vyšlapat“….
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 7:59 pm    Předmět: Citovat

Pro Sanmoon:

Nenapsala jsi nic špatného, polgara jen čekala konkrétní odpovědi na konkrétní otázky a ty by určitě zajímaly nejen ji.

Už se v tom asi nebudeme dál babrat, čára a jdeme dál.
Akorát by mě potěšilo, kdyby u cizojazyčných citátů byl i jejich překlad, aspoň přibližný, významový.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 8:19 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
Je mi smutno a ráda bych,

aby vše, co jsem zde napsala, bylo chápáno neosobně. Nic špatného jsem tím neměla na mysli. Nikoho se nechtěla dotknout.

Sama se divím, kolik pochybností o mých slovech se najednou vynořilo Rolling Eyes


Ahoj sanmoon, mě si se rozhodně nedotkla. Spíš než Ty, bych měla být smutná já z toho, že nerozumím tomu, co mi chceš vysvětlit.Můj příspěvek jsem napsala tak, jak si to vysvětluji já. Very Happy .
Citace:
Del mio corpo faro una barca
Del mio spirito il barcaiolo
E la mia lingua
Sara il remo.


Aha Wink .

Ještě tedy k původnímu tématu Reikiweb a já. Rozhodně na něj nezanevřu, i když všemu nerozumím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 11:04 pm    Předmět: Citovat

Na mě to celé působí dojmem, že sanmoon chtěla prostě Psychadelica jenom pochválit a vyjádřit určitý obdiv k jeho kvalitám a použila k tomu možná ne úplně vhodné superlativy typu "ty jdeš po správné cestě", jejichž význam si úplně do důsledků nepromyslela. Když to tady ostatní začali pitvat, tak se do toho holka trochu zamotala a začala se bránit, protože nikomu není příjemné přiznat že plácnul nějákou ne úplně promyšlenou věc, kterou si neobhájí. Sám jsem se několikrát v životě do takové situace dostal, takže je to takové "podle sebe soudím tebe" Smile Toť můj dojem, ale možná že tam jenom promítám sebe, nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 11:49 pm    Předmět: ... Citovat

Beppe napsal:
Na mě to celé působí dojmem, že sanmoon chtěla prostě Psychadelica jenom pochválit a vyjádřit určitý obdiv k jeho kvalitám a použila k tomu možná ne úplně vhodné superlativy typu "ty jdeš po správné cestě", jejichž význam si úplně do důsledků nepromyslela. Když to tady ostatní začali pitvat, tak se do toho holka trochu zamotala a začala se bránit, protože nikomu není příjemné přiznat že plácnul nějákou ne úplně promyšlenou věc, kterou si neobhájí. Sám jsem se několikrát v životě do takové situace dostal, takže je to takové "podle sebe soudím tebe" Smile Toť můj dojem, ale možná že tam jenom promítám sebe, nevím.


Ahoj Pepo,
nedávno jsi psal, že používáš svůj selský rozum.
Jestli je tohle jenom selský rozum, pak ho chci mít taky takhle pěkně vyvinutý.... Wink Moc pěkný, moc se mi to líbí, co jsi napsal. Děkuju.... Moc pěkný, moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 5:34 pm    Předmět: když dva dělají totéž, není to totéž... Citovat

Beppe napsal:
Na mě to celé působí dojmem, že sanmoon chtěla prostě Psychadelica jenom pochválit a vyjádřit určitý obdiv k jeho kvalitám….

To ano.


Beppe napsal:
…jejichž význam si úplně do důsledků nepromyslela.

Ono ani tak nejde o to něco promýšlet, spíš ty vlastní myšlení „osekat“ až na dřeň.
Jestli nám jde o Pravdu, pak musíme být o-pravdoví, a to bez nadzvednutí pokličky u hrnce vlastního myšlení možné není, tj. není možné vynechat prohlédání sama sebe.

Celé je to vlastně návratem k jednoduchosti, především našeho myšlení.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 1:12 pm    Předmět: Re: když dva dělají totéž, není to totéž... Citovat

toora napsal:


Beppe napsal:
…jejichž význam si úplně do důsledků nepromyslela.

Ono ani tak nejde o to něco promýšlet, spíš ty vlastní myšlení „osekat“ až na dřeň.
Jestli nám jde o Pravdu, pak musíme být o-pravdoví, a to bez nadzvednutí pokličky u hrnce vlastního myšlení možné není, tj. není možné vynechat prohlédání sama sebe.

Celé je to vlastně návratem k jednoduchosti, především našeho myšlení.

Smile


Tooro, máš pravdu, ale někdy je to zatraceně těžké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 2:52 pm    Předmět: Matrix i Alenka v říši divů. Citovat

Lendulka napsal:
...máš pravdu, ale někdy je to zatraceně těžké.


To jsi mi připomněla, jak jsem onehdá četla diskusi o MMS (co na ni vedle na vlákně odkazuje "Mrtvybrouk"), a tam jsem si všimla, že jeden účastník diskuse má pod čarou tohle motto:
"Je velmi jednoduché něco zkomplikovat, zato bývá značně komplikované něco zjednodušit."

Je to tak, komplikujeme...a jak píšeš, lehký to není.
Však jsem si tu iluzi o vlastní identitě nabalovali dost dlouho Confused

Jenže ta červená pilulka se nakonec stejně spolknout musí, a prolést "norou" jakbysmet.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 5:34 pm    Předmět: překlad Citovat

kamo napsal:
Akorát by mě potěšilo, kdyby u cizojazyčných citátů byl i jejich překlad, aspoň přibližný, významový.
Wink

Ahoj Kamo,
já jsem zvědavá osoba, tak jsem si to dala do google překladače, no žádná sláva to nebyla Evil or Very Mad
Naštěstí mi Sanmoon poslala překlad a tak ho sem dám:

Del mio corpo faro una barca
Del mio spirito il barcaiolo
E la mia lingua
Sara il remo

Mé tělo se stane bárkou ( loďkou )
Můj Duch - lodivodem
A má slova
mi poslouží jako veslo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 9:14 pm    Předmět: Re: překlad Citovat

Cituji:
Naštěstí mi Sanmoon poslala překlad a tak ho sem dám:
Konec citátu.

Tahle věta mě zaujala a vedla k úvaze. Ať si ji každý přebere podle svého.

Dokud jsme chváleni, všichni nám přikyvují a lichotí, tak je všechno
v pořádku. Běda ovšem, když se objeví někdo s jiným názorem nebo
s námi nesouhlasí. Průšvih. Co mě uráží? Co si to dovoluje? Ještě budu za pitomce, málo duchovní, inteligentní,....(doplňte si podle vlastních zkušeností). Při tom z diskuzí a výměny názorů vzniklo tolik nových, zajímavých témat nebo změn v pohledu na problém!
Alespoň pokud můžu mluvit za sebe.

Mám to ráda, přestože v tom okamžiku (jak mě všichni znáte) jsou moje reakce často dost ostré nebo hodně emocionální. Ani já nejsem ráda
za trdlo makové nebo mě postoj druhého diskutéra dokáže hodně rozehřát. Prostě to musím rozchodit, vyřešit v sobě i s druhou stranou
a tady si ustát svoje názory. To neznamená, že za pár měsíců nebudou moje názory na stejnou otázku jiné díky novým vědomostem a zkušenostem. A že znovu se svým novým názorem nenarazím a budu
si ho zase muset před někým obhajovat. Dneska se mnou bude většina souhlasit, příště nebude chápat co to tu plácám. Ale pořád jsem to já, se všemi omyly a nedostatky. Kvůli své nedokonalosti se nebudu čertit
a urážet. V první chvíli mě to sice trochu rozhodí, ale mám zkušenost, že je tu spousta moc chytrých lidí, kteří mě svými (v tu chvíli) nepříjemnými poznámkami opravdu hodně naučili a pořádně inspirovali.
A ještě naučí. Tak proč odcházet z webíku.

Před časem jsem udělala dost tvrdou zkušenost jak může člověk rychle spadnout z postu kdy je za chváleného, povzbuzovaného a zajímavého, do pozice kritizovaného, nezajímavého a deptaného. Sešla se jako naschvál celá kupa podobných náhod a dostala jsem pořádně zabrat.
Chtěla jsem vyházet všechny knížky, léčivky do popelnice, na všechno se vykašlat a odjet do Austrálie trhat jablka.

No trošku mě zbrzdila cena letenky, povinnosti a komplikace, které bych musela řešit. Tak zatím to tam bude muset zvládnout Houbík sám (NZ je přece kousek). Všechno už je zase na svém místě. Popelnice přišla zkrátka a já si srovnávám svoje místo na světě, které si zase hodlám obhájit.

Tolik malá uvaha, jak je užitečné být občas za méně dokonalého.
Pro otrlejší si dovolím tvrdší termín za pitomce.
Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 9:30 pm    Předmět: Citovat

K tomuhle "tématu" (a nejen k němu), o kterém tady tak pěkně napsala Šamanka, hovoří Mooji v tomhletom krátkém videu:
http://mozaika.bloguje.cz/812614-mooji-videa-s-ceskymi-titulky.php

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund