Fórum - Zobrazit téma - SROZUMITELNOST - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - SROZUMITELNOST
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

SROZUMITELNOST
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 2:18 pm    Předmět: Citovat

tobee napsal:
Tak to jsme už dva Smile


Jak to tak to hemžení pozoruju, tak mám za to, že když je na něco načasovanost, stačí opravdu málo a "pucle" zapadne na svoje místo, ale těžko říct, co je z toho, co nám kdy přichází na radar, vždy tím jakoby posledním kouskem. Cool

Někdy se ale ta načasovanost ke změě projeví třeba tím, že ti to jakoby nedá pokoj, nějak tě to provokuje, a ty jsi nucen se k tomu vracet, dumat o tom, a netušíš, že na tebe Vesmír šije „boudu“ (v tom nejlepším slova smyslu) protože ví, že na tohle právě zabereš a pak si po tom taky půjdeš, dokud tomu nepřijdeš na kloub. A potom, jakoby cestou, se to tvoje původní „opevnění“ odloupe a nejednou kukáš, že vidíš stejnou věc úplně jinak.

Takže? Laughing Very Happy


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 2:28 pm    Předmět: Citovat

aktualizace stavu hlasování:
4:3 pro Šamanku aspol
vyjádřila se Tobee

@
............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 2:38 pm    Předmět: Citovat

Když už to tady pískáš arikirane, mohl by jsi představit jednotlivá družstva?

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 2:50 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Když už to tady pískáš arikirane, mohl by jsi představit jednotlivá družstva?

Cool
.


Áa...Kámo, než se Ari vyjádří, mohl by jsi mi takhle mezi čtyřma očima nejdřív špitnout, jakou máš rád barvu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 2:55 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Áa, Kámo, než se Ari vyjádří, mohl by jsi mi takhle mezi čtyřma očima nejdřív špitnout, jakou máš rád barvu?

No to je vrchol!! Taková nestydatost!! Snad si nemyslíš, že se takhle veřejně intimně odhalím?! Kdyby Tě zajímalo cokoli jiného - číslo konta, sexuální orientace, stranická příslušnost, výpis trestního rejstříku, to vše v zájmu čistoty reikiwebíku rád zveřejním, ale barvu?? Twisted Evil

Asi modrá, čéče... Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 3:08 pm    Předmět: Citovat

Vůbec mi není jasné, pro koho je něco žvanění a pro koho ne. Kdo chce, může to otestovat třeba na tomhle:

Citace:

(Snad) pořád ještě jde o v podstatě to, co v diskusi brání vzájemnému pochopení. Napadlo mi podívat se na to z druhé strany, totiž jaký přístup k druhému by mohl nejen diskusi usnadnit, ale mohl by současně zafungovat i jako Idea , které může být užitečné i při mapování vlastního podpalubí.

V diskusích se občas stane, že někdo na druhého ani nenaráží, ani neobchází jeho citlivá místa zaobalováním, komunikuje s ním úplně na rovinu, a přesto v něm neprobouzí obranné mechanismy. Zatím vím jen, že to začíná celobytostným přijetím partnera i s jeho postoji a chováním, které vnímám jako nezralé a motivované sebeobranou. Partner v diskusi reaguje na to, že ho nepřijímám takového, jaký je, a reaguje především na emoční podtext mého projevu, který nemůžu ovlivnit žádnou snahou, ani slovní vstřícností. Vnitřní kritický postoj se neomylně pozná. A na nesouhlasné naladění mého emočního těla nutně zareaguje odpovídajícím způsobem i emoční tělo mého partnera - pokud sám ještě tyhle hrátky v sobě nerozpoznává.

Intuice, vědění ani zkušenost mi nejsou moc platné, stojí-li jim v cestě nějaký předpoklad, úsudek, který jsem si o druhém během doby bezděčně udělala; a tomu je těžké se vyhnout, dokud vědomí nezačne za pochodu v sobě rozpoznávat podtext, kterým ty druhé nepřetržitě posuzuju a zařazuju si je. I důvody, proč mi to a to u nich vadí.

Obvykle se dokážeme vnitřně sklonit jen před těmi, které jsme si zaškatulkovali jako ty pokročilejší. Stává se mi ale tu a tam, že v určitém směru se ku podivu ukáže jako pokročilejší někdo, kdo se v jiném směru chová docela nezrale.

Není snadné rozpoznat svoje vnitřní škatulkovadlo a pokoušet se vnímat druhého pokaždé poprvé. Zkouším tedy už nějaký čas, čím vším je možné nechávat postupně chátrat svoje škatulkovadlo. Možná by se k přeprogramovávání podpalubí svých navyklých reakcí dal využívat i stav hluboké relaxace, případně vizualizace. Nebo reiki. Nebo něco dalšího. Má s tím někdo zkušenost?

Je to podle vás plané filozofování, nebo to k něčemu praktickému vede a patří to na tohle vlákno?

Nemám problém se zařídit podle výsledků hlasování Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 3:25 pm    Předmět: Citovat

ahoj Kamo
já nepískám,já hraju
jen jsem se ujmul uvádění průběžných výsledků

omlouvám se že nevysvětlím problém
chceš-li do něj trochu proniknout koukni na toto vlákno od:

toto napsala šamanka a celou událost takto odstartovala

Zaslal: út 13. září, 2011 10:50 Předmět: x
Tento webík se v poslední době stává málo srozumitelným, protože místo praktických informací a jednoduchých vysvětlení je stále víc zahlcován planným filozofováním, tisící zmatených slov, které nikam nevedou a skoro nikdo jim nerozumí. O utopických teoriích kam se podíváš nemluvě. A po pravdě už je spousta lidí dávno nejen nečte, spíš je jimi dost otrávená.

šamanka


mnoho štěstí
@
............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 3:33 pm    Předmět: Citovat

ahoj Tobí
tvá úvaha o škatulkování mě inspirovala k přemýšlení

mám dva poznatky:
1-když jdu po městě,potkávám ženy,a rychleji než blesk,je zařadím=rozškatulkuju do líbí-nelíbí
nemohu si pomoct

2-když jsem v lese,líbí se mi všechny stromy-škatulkování neprobíhá

mohu mít miliony poznatků,že jsme všichni jedno boží světlo,u ženských to nefunguje

na druhé straně,daleko víc věcí už hodnotím jako ty stromy v lese-líbí se mi všechny

ahojky
petr
@
..............
vlastně jsem chtěl ještě říct,že tvé příspěvky považuji za podnětné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 3:45 pm    Předmět: Citovat



Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 4:50 pm    Předmět: Citovat

Tak co Tooro, hodíme se k sobě co se barev týče? Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 5:09 pm    Předmět: Citovat

tobee napsal:
(Snad) pořád ještě jde o v podstatě to, co v diskusi brání vzájemnému pochopení. Napadlo mi podívat se na to z druhé strany, totiž jaký přístup k druhému by mohl nejen diskusi usnadnit, ale mohl by současně zafungovat i jako Idea , které může být užitečné i při mapování vlastního podpalubí.


Ahoj Tobee.

Za mne mohou říct, že to co píšeš mi je blízké a srozumitelné.
Chápu ale, že ne každý je v každé fázi své Cesty schopen a ochoten se ponořit hlouběji do svého nevědomí, protože mu vyhovuje to, jak na tom právě je, a tuto potřebu prostě nemá. Oslovují nás různé věci a tak každý z nás dospívá v jinou dobu k něčemu jinému, oblast duchovna nevyjímaje.

Takže jsou lidé, kteří ani nechtějí porozumět tomu, co se skrývá v jejich nevědomí (podpalubí), a na tom by nebylo celkem nic špatného, kdyby neměli zároveň potřebu to, čemu nerozumí a nezajímá je to, soudit a odsoudit slovy jako je „plané filozofování“, „filozofování pro filozofování“, apod., což je jen takový rádoby duchovní výraz pro planý kecy. Confused

Takže u mne je to Tobee cekem jasné, zjistila jsem, že přijmout a pochopit sama sebe, a tím pokročit, nelze bez toho, abychom tohle svoje podpalubí nemapovali.

V případě, že má o totéž stejný zájem někdo druhý, potom s ním většinou najdeme možnost, jak použít méně slov.
Pokud se ale někdo ptá, a vlastně ani druhému rozumět nechce, netouží se podílet na tom, aby se spolu domluvili, potom si většinu jen tak krátí dlouhou chvíli, a to až do doby, než mu hovor začne být nepříjemný, protože odhalí jeho slabá místa, někdo mu šlápne na kuří oko.

Jednou z nevůlí k porozumění pramení z toho, že něčí příspěvky druhému vysloveně překáží. Tento člověk, který vnímá čísi příspěvky nelibě a nechce s dotyčným vést předmětný hovor, nechce potom ani spolupracovat na prohloubení svého pohledu, a v podstatě ho vlastně ani nezajímá, o čem mluvíš, chce jen dosáhnout toho, abys se svými příspěvky kamsi vysublimoval a nezacláněl s nimi na místě, kde se zdržuje on.

Takže na Tvůj dotaz, co by mohlo diskusi usnadnit, bych řekla především to, že diskutuji o něčem, tj. věnuji pozornost tomu, co mne opravdu zajímá. A pokud mne nezajímá moje podpalubí, těžko takovouto řeč, (pokud tedy už nějaká je) jakkoli vylepšit, natož aby došlo k tomu, čemu se někdo předem brání, to znamená k Idea

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 5:13 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Tak co Tooro, hodíme se k sobě co se barev týče? Wink


Posmutněla jsem Kámo... koukám sice teďka na sebe, mám na sobě modročernou kostičku, co jsem ji měla na sobě i včera navečer, ale.... fakt nemůžu říct, že by mi modrá nějak extra slušela. Crying or Very sad Crying or Very sad


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 5:18 pm    Předmět: Citovat

ahoj
Toora napsala:
Takže na Tvůj dotaz, co by mohlo diskusi usnadnit, bych řekla především to, že diskutuji o něčem, tj. věnuji pozornost tomu, co mne opravdu zajímá.

jak to ale udělat,když každého zajímá něco jiného?

moje finta spočívá v tom,že klidně začnu diskutovat ne o tom,co zajímá mě,ale o tom,co zajímá druhého

vlastně to ani není moje finta,určitě už to radilo mnoho lidí

@
................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 5:27 pm    Předmět: x Citovat

Planné žvanění a odvádění pozornosti od podstaty věci o které je tady řeč nemá konce! Shocked

Jestli takhle má vypadat to slavné osvícení a vyšší level, jak o sobě někteří místní diskutéři prohlašují, tak to snad ani nestojí za tu námahu a odříkání.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 5:49 pm    Předmět: Citovat

ahoj šamanko
je mi líto,že to takhle cítíš
abych ukázal,čeho je vyšší level schopen,odmlčím se ve svém žvanění do neděle
v neděli vyhodnotíme hlasování a vyvodíme důsledky

připomínám stav: zatím 4:3 ve tvůj prospěch

@
................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund