Fórum - Zobrazit téma - SROZUMITELNOST - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - SROZUMITELNOST
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

SROZUMITELNOST
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 4:05 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Tento webík se v poslední době stává málo srozumitelným

Komu, Tobě Šamanko?


Citace:
je stále víc zahlcován planným filozofováním, tisící zmatených slov, které nikam nevedou a skoro nikdo jim nerozumí. O utopických teoriích kam se podíváš nemluvě. A po pravdě už je spousta lidí dávno nejen nečte, spíš je jimi dost otrávená.


Koukám Šamanko,
že potvrzení svých dojmů opřením se o jakousi imaginární "valnou hromadu" Ti není cizí. Wink
Hlavněže tedy máš jakési povědomí o těch, co „už ani nečtou“ a předpokládám, že by se tím pádem mohly najít i nějaké ty „stovky děkovných dopisů“ od těch, kteří čtou, nebo kdy četli Tebe. Wink

Jedním z projevů, nejlépe masové, manipulace je psaní v obecné, zcela nekonkrétní rovině za účelem potvrzení svého tvrzení, tedy sebepotvrzení.
Zřejmě jakýsi „dobrý“ zvyk převzatý ze soudružských schůzí na kterých se řešilo např. zcela nevhodné (nestranické) chování některého z členů,
viz vzor:„Nesouhlasím s...., jakož i většina soudruhů s tímto nesouhlasí.....“.... „Věřím že všichni podobně, jako já....“ atd. atd.

Možná jsi Mílo pozapomněla, že občas jsem špitla něco o tom, že to, či ono není zrovna předmětem toho kterého vlákna, atpod... Většinou to ale nikomu dvakrát nepřekáželo, tož jsem smířena, a koukám, kam kterou diskusi vítr zrovna zanese.

To, že Arohoj dává svoje švestkový povidla na všechno, protože jeho řízek se bez povidel neobejde, s tím si také nikterak jinak neporadím, než poue tak, že si ten řízek nedám, protože jakožto běžnýmu členovi diskusního fóra mi ani nic jinýho nezbude. Confused

Zde píšeš na vlákně "Srozumitelnost", které jsem vytvořila pro ty, kterým není jedno jak, komu a co sdělují a případným diskusím na toto téma. Ty ale nemluvíš o možnosti pochopení a formě jakou lze věci sdělovat, ale o tom, že jsou vlákna „zahlcována planým filozofováním“. A pokud chceš řešit tento problém, tedy máš dojem, že se na některém vlákně objevují příspěvky, které jsou zcela „out“ a na dané vlákno vůbec nepatří. Potom by bylo lepší založit na toto téma extra vlákno.
Pro mne je například zcela „out“, to, co jsi tady napsala, protože Ti jde především o nepsání příspěvků, které TI překážejí, nebo Tě štvou, ale princip srozumitelnosti, tj formy sdělení tedy není to prvotní, co by Tě zajímalo.

A pokud se týká praxe léčitelské, otázky fyzického zdraví atd., na to jsou zde založena vlákna, kde se lidé vyjadřují k tomu, na co se dotyčný ptá a co je samotné právě zajímá.
Zrekapituluji tedy pro Tvoji orientaci možné rubriky, na kterých se daná témata nacházejí:

Reiki 1. stupeň Reiki 2. stupeň, Reiki 3. stupeň, Vše ostatní,-ale o Reiki, Nové směry Reiki, Reiki ve vašem okolí, Duchovno všeobecně, Prosby o pomoc , Pro zdraví, Knihovna, ReikiWeb Pelmel , Vyzkoušejte si.

Na to, že něco někoho nezajímá je Šamanko velmi s podivem, že například téma „Srozumitelnost“ má v tuto chvíli na kontě 550 shlédnutí a téma „Probuzení“ jich má 5393.
Na to, že je na nich převážně plané filozofování, které už „spousta lidí dávno nečte“, přijde mi toto číslo přinejmenším velmi překvapující. Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 8:05 pm    Předmět: x Citovat

Kam se hrabe tyfus a cholera na tyhle slovní průjmy!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 9:17 pm    Předmět: Re: x Citovat

.

Jasně Šamanko, není nad pádný argumenty. Cool

Už jsem si na ty Tvoje zvykla. Confused

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 9:41 pm    Předmět: Citovat

tobee napsal:
To je pro mě poslední dobou hodně podstatné. Na vzájemném naladění závisí, do jaké míry jsme schopni se bez sebeobranných emočních reakcí otevřít tomu, co se jeden druhému pokoušíme sdělit. Zajímá mě, čím se ty vnitřní reakce blokující porozumění probouzejí?


Citace:
Spíš by mohla být důsledkem apriorního odmítání nepřesností coby zavádějících a ke škodě věci. Čili neuvědomovanou emoční předpojatostí vůči nepřesně formulovaným závěrům. Obsahuje tedy jistou míru bezděčného odporu a může vést i k jakési podtextové agresivitě, jakoby "v zájmu věci".

Poslední dobou si uvědomuju, že patřím právě k těm, co oceňují přesnost, a tak by mě zajímalo, jak to vidíte vy ostatní. Fajn by byly i postřehy těch, co se už dokážou vyjadřovat jemně a přitom dost přesně. Snad to není jen doména některých Mistrů.


Těžko říct, Tobee. Smile

V čem to je, že si s někým si porozumíme bez problému třeba jen několika slovy? Je to jen v tom společném „naladění“?

Mám za to, že pokud by mělo jít o skutečné vzájemné porozumění, musíme toho mít společného přeci jen ještě o něco málo víc...

Ale protože si s každým prostě porozumět nelze, jde tu spíš o to pochopit, že s někým společnou řeč nenajdeme, i když jsme se o to nějakou dobu snažili, tj. o schopnost v klidu přijmout jeho nepřijetí. A tohle nebývá vždycky jednoduché, když si myslíme, že to závisí jen na našem způsobu sdělení.

Jistým uměním je schopnost vidět „souřadnici“ na které kdo zrovna stojíme, tohle předpokládá jistou zkušenost a vhled. Když například pochopím, že ten druhý poznal něco, čím jsem sama dosud neprošla, a je to něco, co mne zajímá, potom jsem jedno velké ucho, pokud se on o to se mnou podělit chce. Můj opravdový zájem o to, co říká, se většinou projeví tak, že se dotyčného ptám na to, co mi není zcela jasné.
A dozvědět se to můžu něco jen do té doby, dokud zůstanu jeho sdělení otevřena.
Jiná, jakoby opačná situace nastává, když sami vidíme, že někdo jiný prochází fází, kterou už jsme prošli, a víme, že pokud by byl ochoten „uslyšet“, potom by mu to mohlo pomoci se v té které situaci lépe zorientovat. A asi právě tady někde nastává to velmi široké pole k vzájemnému neporozumění.

Diskuse na duchovním fóru je něco jiného než debata s člověkem, kterému apriori důvěřuji, více-méně ho znám, a takže odpadá předpojatost k jeho osobité formě projevu, kterážto, jako jakákoli jiná, pramení z našeho nevědomí. Cool

Jednou z možností je snaha volit co nejpřijatelnější formu sdělení tak, aby tím zároveň neutrpěl obsah. A tohle vidím jako poměrně nelehký úkol.
Mám tedy na vybranou - buď se neustále snažit podstatu sdělení zabalit do obalu, který se dotyčnému bude zamlouvat, nebo prostě psát tak, jak sám uznám za vhodné, a takto zároveň zkusit, kam až je možno jít, tj. jaká je schopnost dotyčného člověka přenést se přes možnou konfrontaci a vlastní nelibost. Tato schopnost bývá úměrná jeho touze přijít tomu, co přitáhlo jeho pozornost, na kloub.

Osobně tedy nevidím tu hlavní překážku v nepřesnosti vyjádření (každý se neustále učíme), ale neochotu si obsahy užívaných pojmů vzájemně objasnit, což je téměř nemožné v případě, že sám nevím o čem vlastně mluvím. Tato skutečnost bývá často důvodem rozladění, protože se tak ukáže, že ve skutečnosti ani pořádně „nevím“...a při tom jsem v tom měl doteďka tak pěkně jasno, tedy dokud mi to nějakej rejpal takhle nepříjemně „nerozvrtal“. Very Happy

Pokud se tedy máme spolu dorozumět, potom je potřeba, abychom volili pojmy, které jsme schopni a ochotní vysvětlit, nikoli ty, co nám tak-nějak do toho našeho textu zrovna pasujou.

„Vnitřní reakce blokující porozumění“ vnikají tím, že nevědomky toužíme po dokonalosti a proto také nejsme schopni přijmout sebe sama takoví jací jsme (dokonalí ve své nedokonalosti), a probouzejí se tehdy, když nám něco tuto naši pomyslnou „nedokonalost“ připomene.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 10:31 pm    Předmět: x Citovat

Víš tooro: ty nikdy neposloucháš a nesnažíš se pochopit, co ti druzí sdělují. Jen vyžaduješ, aby všichni chápali Tebe. Pořád všude píšeš: oni jsou, oni nejsou, oni se neptají, oni nerozumí, oni, oni, oni.... Ale nikdy neuděláš krok ke vzájemnému porozumění, nikdy neuznáš, že bys mohla udělat chybu, vždycky si zdůvodníš nedorozumění chybami komunikace
u druhých. Argument: kdo nerozumí je hlupák nebo na nízkém stupni vývoje JE HLOUPÝ.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 11:26 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Víš tooro: ty nikdy neposloucháš a nesnažíš se pochopit, co ti druzí sdělují. Jen vyžaduješ, aby všichni chápali Tebe. Pořád všude píšeš: oni jsou, oni nejsou, oni se neptají, oni nerozumí, oni, oni, oni.... Ale nikdy neuděláš krok ke vzájemnému porozumění, nikdy neuznáš, že bys mohla udělat chybu, vždycky si zdůvodníš nedorozumění chybami komunikace
u druhých. Argument: kdo nerozumí je hlupák nebo na nízkém stupni vývoje JE HLOUPÝ.


Zřejmě Ti Šamanko uniklo, že když něco píšu, je to tedy určeno konkrétnímu člověku s vyjádřením k tomu, co píše, tj. v čem se spolu shodujeme, a v čem se naše zkušenosti liší.

Když s Tebou někdo nesouhlasí, probouzí tím v Tobě automaticky jakési nezpracované mindráky, a s tím se budeš muset nějak popasovat sama. Tím, že z nich obviňuješ mě si je jen ještě víc přikrmuješ.

Tyhle Tvoje zoufalé výkřiky a křivá obvinění ze zločinů, které jsem nespáchala, jsou jen nesmyslnou snůškou Tvých čistě osobních dojmů a pocitů.

Nakonec se tím alespoň zviditelnila Tvoje faleš, když jsi psala, proč bys mě chtěla osobně poznat.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 6:12 am    Předmět: x Citovat

A tohle je přesně ono - ty zlá šamanko, ty jsi viník a ještě ke všemu jsi chtěla abych přijela na srazík předvést něco ze svých řečiček v praxi tutově ne proto, že tě to zajímalo, ale protože - teď jsem nepochopila proč vlastně na tom mělo být něco špatného?
Je to jako dout do dubu. Ty, vy, oni - ano vy jste ti viníci, JÁ DOKONALÁ
A TUZE DUCHOVNÍ JSEM BEZ CHYB.
Katko, užij si svoji sebestřednost někde schovaná, aby ti do toho hlavně nikdo neviděl a mohla ses tu vytahovat svým slovním průjmem a chytáním za slovíčka. .
Jupíííí

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 9:17 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
A tohle je přesně ono - ty zlá šamanko...

Nemyslím si Šamanko, že jsi zlá, ani mne to nikdy nenapadlo, jen prostě, to, co píšu vnímáš po svém, a když s Tebou v něčem nesouhlasím, probouzí to v Tobě to, co to probouzí, a pak se čertíš, a zbytečně si ubližuješ.
Nejsem Tvůj nepřítel Mílo.


Citace:
Je to jako dout do dubu. Ty, vy, oni - ano vy jste ti viníci, JÁ DOKONALÁ
A TUZE DUCHOVNÍ JSEM BEZ CHYB

Tédy, nezlob se, ale nevíš, jak jsi mne teď rozesmála Smile mám chyb jako máku, ikx krát za den se pletu a není mi jedno, když někdo vyloží něco jinak, než to myslím, a vždycky jsem ráda, když si to můžeme s tím člověkem vyříkat, ale nemůžu tohle udělat za něj.
Sama sebe beru i s těmi „chybami“, prostě je akceptuju, koukám na svoje pohnutky, ty rozhodujou.

Vidím Mílo, že Tvoje „objektivní“ hodnocení mé osoby je „hotové“, prostě máš jasno v tom, co jsem zač, a potom je zhola nemožný se o něčem bavit. Kdybys lidem „jen“ nerozuměla, ale neodsoudila je, tak by nebylo co řešit, protože rozumět si s každým nemusíme.
Vždyť se podívej na to co píšeš, jsi to Ty, kdo má potřebu zde neustále vyrábět jakéhosi viníka, navíc obviněného z něčeho, co ani nikdy nebylo spácháno. Cool

Kde se bere ta potřeba posoudit a odsoudit člověka samotného namísto předmětného vyjádření se k tomu, co a jak píše?

Tedy kde se bere tahle Tvoje nutkavá potřeba hodnocení něčí osoby, Šamanko Question


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 9:30 am    Předmět: x Citovat

Proč se bojíš osobních setkání? Co to jako mělo na Tebe číhat pod záminkou dotazu jestli nechceš přiet na sraz reikiwebíku a udělat pro všechny jednu meditaci jako ukázku toho, co děláš?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 9:43 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Proč se bojíš osobních setkání? Co to jako mělo na Tebe číhat pod záminkou dotazu jestli nechceš přiet na sraz reikiwebíku a udělat pro všechny jednu meditaci jako ukázku toho, co děláš?



Není to nic tak složitého. Je to stejný, jako když například nechodíš do divadla, prostě nemám tuhle potřebu, to je celý.
Žádné meditační vedení druhých nepraktikuju. Ty zatím asi hledáš něco jinýho, nebo nevím, z jakého důvodu se k tomu stále vracíš.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 12:24 pm    Předmět: Citovat

Bezva holky, jen tak dál, skvělý příklad mládeži jak srozumitelně komunikovat a jak se navzájem tolerovat...

.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 12:43 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Bezva holky, jen tak dál, skvělý příklad mládeži jak srozumitelně komunikovat a jak se navzájem tolerovat...


Aha, tak další si stoupnul na stupínek, aby fórum informoval o svém nadhledu a vyslovil tak svoji kritiku ve smyslu "Fůůj, hamba jim!"...abychom tak viděli, jaký je Tvůj názor na srozumitelnost? Nebo je to nějak jinak, Kámo? Sad

Co kdybys tady místo toho mentorování sám národu ukázal, jak se to správně dělá, milý otče Scholastiku. Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 1:16 pm    Předmět: Citovat

Rád Tě Tooro poučím - "my vědci se rádi dělíme o své poznatky s amatérskými nadšenci". Uhodneš autora citátu? Smile

Jestli se Ti zdá, že stojím někde na stupínku, křičím "Hanba!" a machruju, jak jsem nad věcí, tak tento obraz v Tobě vznikající má v Tobě samé asi nějaké podhoubí, což?

Dobrá, zkusím Ti ukázat jak na to rozborem toho, o čem jsem hovořil:
- srozumitelnost tohoto vlákna, paradoxně takto i nazvaného, celkem záhy bere za své. Ano, pár jedinců si s gustem a porozuměním počte, ale kolik takových zde na RW je? A co udělal ten zbytek? Viz další odstavec.
- tolerance: ten zbytek udělal to, co je nejjednodušší - šel prostě do jiných vláken.
A takhle nějak si tu toleranci představuji i já - taky se mi občas zdá, že v poslední době se RW stává diskusním fórem o všem možném, jen ne o reiki, ale to je na správci webu, aby toto kočíroval a proto taky nevyháním trojku gorodeckij-arikiran-toora ať si jdou pitvat nepitvatelné někam jinam. Možná sis všimla, že se tady někomu svého času zdálo, že se paktuji s Arohojem a zastávám se ho - prdlačky švagrová, zastával jsem se jeho práva (které může omezit pouze admin) tady psát ty jeho občas podivnosti, protože nejen arohoj tady občas napíše něco podobného ražení.

Následuje logická otázka - proč se při té své toleranci montuju do Tebe a šamanky. Protože už přecházíte do poměrně osobních útoků a to si myslím patří do SZ, tam si třeba přímo nadávejte. Reiki už jako taková má všelijakou pověst a podobné osobní střety ji asi moc nenapraví a zrovna na webu jí věnované... Tobě to je možná jedno, mně zatím stále ještě ne.

"Otec Scholastik" - Very Happy - kobylky nežeru Very Happy

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 1:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, pořádný REIKI na Vás, ať jste všichni zharmonizovaní !!!!!!! Wink

Nechť vás vesmírná energie REIKI obaluje jak nemluvňata v bavlnce přikrývce.....vždyť jsme tak začínali všichni......vrněli, smáli se, občas i plakali......a vnímali ten obklopující svět.


A až potom člověk- osobnost poznal..... že může i.......navážet se do lidí......

JJ, šermovačky nevymizely ani v 21. století Laughing

Čusík, Harmonik, Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 1:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, pořádný REIKI na Vás, ať jste všichni zharmonizovaní !!!!!!! Wink

Nechť vás vesmírná energie REIKI obaluje jak nemluvňata v bavlnce přikrývce.....vždyť jsme tak začínali všichni......vrněli, smáli se, občas i plakali......a vnímali ten obklopující svět.


A až potom člověk- osobnost poznal..... že může i.......navážet se do lidí......

JJ, šermovačky nevymizely ani v 21. století Laughing

Čusík, Harmonik, Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 3 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund