Fórum - Zobrazit téma - SROZUMITELNOST - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - SROZUMITELNOST
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

SROZUMITELNOST
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 7:40 pm    Předmět: Citovat

Very Happy

No vidíš to Smile prostě dichotomie Boží.

Ne nadarmo Ti, kteří „došli“ hovoří o tom, že Boha lze rozpoznávat pouze v jeho projevu.¨

S tímhle „já“ a „Já“ se to nemá jinak. Můžeš rozpoznávat vše, s čím se identifikuješ a čím ve skutečnosti nejsi, protože je to iluze – viz Gorova nabídka. To je jedna z možností, kdy se naruší dosud pevná struktura toho, k čemu vše neustále vztahujeme.

Prožitek o kterém Evi mluvíš je prožitek Jednoty, neboli- ne-dvojnosti (není tady v tu chvíli nikdo, ke komu by se cokoliv mohlo vztahovat, vše je Jedním) a ten je tady proto, abys ochutnala své skutečné .

Je to Tvoje soukromá věc, vnímám ji jako intimní, ale můžeš si ledascos dát do souvislostí, ledascos si uvědomit, když si vzpomeneš i na okolnosti, za jakých k tomuto Prožitku došlo.

No, a co si přát víc? Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 8:13 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
ale můžeš si ledascos dát do souvislostí, ledascos si uvědomit, když si vzpomeneš i na okolnosti, za jakých k tomuto Prožitku došlo.



Smile


Tak to vím úplně přesně, byla to úžasná synchronicita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 10:49 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Krabas napsal:
No to určitě, a největší bomba bude, že až budeš na pokraji života a budeš umět jedním slovem vyjádřit veškerou myšlenku, tak najednou zjistíš,že k tomu nepotřebuješ ani to slovo, že stačí gesto či navodit atmosféru vnitřím naladěním kdy ostatní vtáhneš do hry svými pocity či emocemi.


Vyjádřit něco jedním slovem, či gestem není problém.
Problém je v tom, že tomu budeš rozmět jen ty a Ervi Hongvirt ze Švédska. Laughing Wink Very Happy

...a možná ještě jeho pes.


Smile


S tímhle tvým tvrzením Tooro hluboce nesouhlasím. Tím by jsi popírala existenci energií. To co tvrdí Krabas je dost dobře možné a velmi pravděpodobné. Lidé se na sebe "ladí" nejenom komunikací ( slovy ) a rovnáním si pojmů. Lidé se mohou dorozumět i na úrovni srdce a emocí a buhvíjakých ještě úrovní. Prostě vyzařujeme. Neexistuje pouze energie hlavy a myšlení. A čím více jsem ochotna sladěně vyzařovat, tím více lidí mi bude moci rozumět. I pravdivost toho, co chci sdělit je nezanedbatelná. Prostě energie, energie....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 11:07 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:

S tímhle tvým tvrzením Tooro hluboce nesouhlasím. Tím by jsi popírala existenci energií. To co tvrdí Krabas je dost dobře možné a velmi pravděpodobné. Lidé se na sebe "ladí" nejenom komunikací ( slovy ) a rovnáním si pojmů. Lidé se mohou dorozumět i na úrovni srdce a emocí a buhvíjakých ještě úrovní. Prostě vyzařujeme. Neexistuje pouze energie hlavy a myšlení. A čím si více jsem ochotna sladěně vyzařovat, tím více lidí mi bude moci rozumět.


To je nedorozumění, Polgaro. Smile
Netvrdím, že to není možné, jakože tuhle potencionalitu v sobě všichni nemáme. Naopak, mysl nám ji zastiňuje. Cool
Vycházím jen ze současného stavu našich "vysílačů" i "přijímačů".
Víš dobře, že zatím to naše naladění funguje u lidí, se kterými se známe a rozumíme si s nimi v podstatě v čemkoliv.

O tom, jak třeba funguje naše napojení se sestrou, dcerou, přítelem, či kamarádkami, to bych Ti mohla povyprávět. S některými z nich k tomu dochází ještě i k jakési synchronycitě toho, co nás potkává, čím se zrovna zaobýváme, co řešíme, atd. atd.

Ta poslední Tvoje věta je jen poloviční pravdou. Můžeš být vyladěná jakkoli, se dřevem, co nic slyšet nechce, nepohneš. Prostě je to opravdu o úrovni jak toho našeho "vysílače", tak toho kterého "přijímače" a obráceně. A pokud tedy má dojít ke skutečné, tozn. vzájemné komunikaci, a o té je tu řeč.

Si všimni, kolik lidí si víc rozumí se svým psem než s druhým člověkem, neřkuli sami se sebou.


Smile

P.S.
Jo a o tom E.H. a jehoo psem ze Švédska, to jsem napsala především proto, aby se Krabas v té vší zdejší vážnosti trochu pousmál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 12:53 am    Předmět: Citovat

Ladění se - vzájemné ladění se - je vždy vyjádřením záměru minimálně dvou osob, to je nepochybné. Představuji si to tak, že když se lidé sejdou, aby si porozuměli, je to jako když se ladí orchestr.
Zatím co však muzikanti mají své komorní A, ve vzájemném ladění se na sebe žádná normsa (díkybohu) není.
Stejně ale nemůže být tento proces úspěšný, když někdo prohlašuje "Já už jsem naladěný, teď se laďte vy, nebo teď se laď ty...." ani tam, kde někdo ladění už z principu odmítá a bojkotuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 9:37 am    Předmět: Citovat

já vidím ladění se na druhé jako dvojí možnost:
1-každý má srdce-to je spojeno s duší-ta s bohem,bůh je spojen s duší toho druhého-ta se srdcem toho druhého
takto jsem skrze boha spojen se vším a tím i naladěn

2-na druhého se můžu pokusit naladit,spojit se s ním skrze fyzické prostředí svými lidskými smysly,toto ladění je deformováno mentálními strukturami,které mám jako člověk ve své osobnosti(ego,přesvědčení,paradigmata,historie,atd)

čím víc jsem schopen poslouchat ladění 1,tím lepší vztah a výměna
@
...................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: po září 12, 2011 10:07 pm    Předmět: Citovat

polgara 1 napsal:
Lidé se mohou dorozumět i na úrovni srdce a emocí a buhvíjakých ještě úrovní. Prostě vyzařujeme....

arikiran napsal:
...na druhého se můžu pokusit naladit...

To je pro mě poslední dobou hodně podstatné. Na vzájemném naladění závisí, do jaké míry jsme schopni se bez sebeobranných emočních reakcí otevřít tomu, co se jeden druhému pokoušíme sdělit. Zajímá mě, čím se ty vnitřní reakce blokující porozumění probouzejí?

Došla jsem zatím k tomuhle: při rozebírání témat se lišíme nejen ve stupni svého pochopení toho, o čem je řeč, nejen měrou vlastní zkušenosti v tom směru, nejen rozdílnou schopnosti jasně a přesně se vyjádřit. Lišíme se i tím, co z našeho projevu vyzařuje: zhruba řečeno projev může být tvrdý a přitom zmatečný, tvrdý, ale přesný, může být jemný a zmatečný, nebo jemný a přesný. V praxi to ale nebývá takhle striktně oddělené, bývá to spíš pohyb v určitém jejich pásmu, pro každého z nás charakteristickém.

Co v nás způsobuje, že naše projevy bezděčně provází tak různorodá kombinace podtextových energií?

Vcelku zřejmá je přímá souvislost mezi potřebou dokázat svou pravdu a stupněm agresivity, která takový projev provází a někdy i nepokrytě vyvře na povrch a přejde v napadání, pokud okolí nereaguje s patřičným uznáním. Trochu jinou podobu tvrdosti vyvolává naléhavá potřeba co nejpřesnějšího vyjadřování. Určitou striktnost, bezděčnou tvrdost, která takové projevy provází, nevnímám jen jako agresivitu, jaká hájí vlastní sebeúctu a je důsledkem potřeby dokázat svou pravdu stůj co stůj. Spíš by mohla být důsledkem apriorního odmítání nepřesností coby zavádějících a ke škodě věci. Čili neuvědomovanou emoční předpojatostí vůči nepřesně formulovaným závěrům. Obsahuje tedy jistou míru bezděčného odporu a může vést i k jakési podtextové agresivitě, jakoby "v zájmu věci".

Poslední dobou si uvědomuju, že patřím právě k těm, co oceňují přesnost, a tak by mě zajímalo, jak to vidíte vy ostatní. Fajn by byly i postřehy těch, co se už dokážou vyjadřovat jemně a přitom dost přesně. Snad to není jen doména některých Mistrů Smile Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 10:20 am    Předmět: Citovat

ahojte
jak se vyjádřit co nejpřesněji,aniž by to bylo na úkor jednoduchosti a srozumitelnosti
protože jsem byl povoláním učitel matematiky,podám nejprve postup vědecký:
vědec nejprve definuje pojmy,pak s nimi manipuluje-podá informaci,a nakonec informaci podloží důkazy
jinak postupuje umělec:
ten z myriád informací,na něho působících vytvoří dojem,jehož otisk-symbol vtiskne do básně,obrazu,atd

a ted je otázka-který postup co nejpřesněji vyvolá v příjemci informace stav pochopení,tj toho,co chtěl vědec nebo umělec říci?

moje cesta byla zprvu ovlivněna vědeckým postupem,bažil jsem po jasných,logických,ucelených naukách,ověřených tisíciletými zkušenostmi

časem jsem ale přešel k vyjádření uměleckému,neb to co mi zbylo ze všech nauk není logické ani popsatelné kauzálními postupy

na ochutnání mého současného vyjadřování:

MLHA

Děkuji ti,mlho za to,

že jsem si v tobě

pěkně potápal

a tápal bych dál,

kdyby tě slunce

nezačalo rozpouštět.



A aj,vidím věci,

které jsem předtím neviděl:

že i já jsem mlha!

@

…………………..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 10:50 am    Předmět: x Citovat

Tento webík se v poslední době stává málo srozumitelným, protože místo praktických informací a jednoduchých vysvětlení je stále víc zahlcován planným filozofováním, tisící zmatených slov, které nikam nevedou a skoro nikdo jim nerozumí. O utopických teoriích kam se podíváš nemluvě. A po pravdě už je spousta lidí dávno nejen nečte, spíš je jimi dost otrávená.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 11:09 am    Předmět: Citovat

ahoj šamanko
např mně webík srozumitelný je
jaxou na tom ostatní,nevím
tobě je asi nesrozumitelný
jestli hledáš jednoduché a srozumitelné návody,kup si nějakou kuchařku
zdravím
@
...............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 11:29 am    Předmět: Citovat

Souhlasím se šamankou. Doporučoval bych, aby se tohle plané žvanění realizovalo v jednom tématu, tuším, že se jmenuje "probuzení", tam jsou toho tuny. Tam se můžeš arikirane vyřádit do sytosti. Je zbytečné ten marast sunout do dalších témat, vede to jen ke znehodnocení dalších diskuzí nánosy prázdných textů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 11:42 am    Předmět: Citovat

ahoj Beppe
tak zatím vedete 2:1
jestliže něco,čemu nerozumím,označím za marast a plané žvanění,vidím to jako výraz nezvládnuté agresivity
dej si reiki
@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 1:47 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
...je otázka-který postup co nejpřesněji vyvolá v příjemci informace stav pochopení,tj toho,co chtěl vědec nebo umělec říci?

moje cesta byla zprvu ovlivněna vědeckým postupem,bažil jsem po jasných,logických,ucelených naukách,ověřených tisíciletými zkušenostmi

časem jsem ale přešel k vyjádření uměleckému,neb to co mi zbylo ze všech nauk není logické ani popsatelné kauzálními postupy

Ahoj ari,

já byla povoláním architekt, a tak je mi blízké vytváření technického díla (konstruovaného podle logických souvislostí) coby poezie, naplňující srdce

Prostě nevnímám rozpor mezi logikou (=> matematikou => fyzikou) a básní, která ji vyjadřuje metaforicky. Vnímám je jako dva pohledy, které - když je Pámbu doma - se můžou stát pohledem jediným. Právě to vnímám ve Tvé básni.

Poezie je mi blízká.
Tady
je něco mého z prvního šuplíčku (další dva jsou tady a tady ):

TICHOST

Pocit je jako
laso
hozené zezadu
na krk.

Ty svým pohybem
přání
ho utahuješ.

Zahlédni
jak laso padá.
Neuhni.
Jen zůstaň tichý.

Pokojně svou sbírku oprátek
na krku nos.

Stanou se ozdobou
z lebek.

Tou nejsvětější.


---------------------------

PS: Ne každého ale osloví poezie. Když za Tebou přijde uplakaná kamarádka, která neví, jak dál, protože se ocitla v hodně obtížné situaci, potřebuje to slyšet obyčejnštinou, lidštinou. Tak, aby to bylo srozumitelné, a přitom aby to umožnilo jasnější náhled na motivace a dopady jednání všech zúčastněných, včetně jí samé. Pochopení vlastních postojů a možností jejich změn => variant řešení, jak dál. Tam právě vstupuje do hry i možnost, že se člověk začne vyjadřovat příliš stroze, protože hledá co nejvýstižnější popis příčin a dopadů toho, oč v té situaci jde.

V osobním styku se mi to většinou nestává, ale na webu, kde se lidi osobně neznají, je mnohem větší pravděpodobnost, že dojde k nedorozumění, protože každý se vyjadřujeme jiným stylem a styl toho druhého nám nesedí.

Lída


Naposledy upravil tobee dne út září 13, 2011 2:17 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 2:12 pm    Předmět: Citovat

ahoj Lído
je krásné postavit se do polohy kreativní syntézy nežli analytického rozdělování a nimrání se v odlišnostech
koukal jsem na tvůj šuplíček 1,super
kdybys měla chut podívat se na moje texty,jsou na
http://www.osud.biz/rubriky/poezie-2/
hodně štěstí
@
................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 2:52 pm    Předmět: Citovat




Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund