Fórum - Zobrazit téma - Přepólování Reiki Usui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Přepólování Reiki Usui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Přepólování Reiki Usui
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2011 9:14 am    Předmět: Citovat

bronek napsal:
Dám přiklad: Dělám magii (třeba i dobře), ale lidé se slova magie bojí, tak o mé zkušenosti nikdo nestojí, zvolím tedy jinou cestu - nazvu to co dělám XYZ Reiki, a ejhle, lidé začínají mít zájem o mou magii, tedy již nyní XYZ Reiki.

Když jsem před třemi lety řekla kamarádce, že se zabývám Reiki, řekla mi, že je to magie a že jsem šarlatánka.
A zrovna minulý týden, když jsem se konečně k něčemu rozhodla ( rozhoupala), tak se u mě po třech letech znovu objevila. Byla jsem ráda, že jsme se viděli, ale skončilo to u toho, že moje víra není čistá. Její víra v jejího Boha čistá je. Moje víra v boha čistá není. Do toho zakomponovala kyvadlo, karty, astrologii....léčitelku, která z ní vytahala spoustu peněz za léčení dcery a nepomohla...

Nechtěla jsem, abychom šly proti sobě, proč...? Nebyla jsem však schopná na toto téma s ní vést nějakou diskuzi, tak jsem řekla, že každý člověk má nějakou svojí cestu a že je dobré se vzájemně respektovat.

Ale bohužel jsem se jejími řečmi nechala ovlivnit a své rozhodnutí zase odložila. Přesto jsem ráda, že jsme se nerozešli jako ,,nepřátelé", určitě se u mě neobjevila ,,jen tak", nebyla to náhoda.
Já jsem ničím nebyla schopná argumentovat, ani nevím, jestli by to bylo ku prospěchu. Ale proč nás víra spíš rozděluje, než spojuje? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2011 11:13 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Ale proč nás víra spíš rozděluje, než spojuje? Rolling Eyes


Ahoj Evíku, myslím že kdyby byl lék na toto, svět by toliko neválčil a lidé by k sobě byli vlídnější.

Rozděluje nás, jelikož vědomí toho, že někdo druhý pevně věří v jiného Boha (který zastává podobné a nejvyšší hodnoty jako ten můj Bůh) je pro mnoho lidí nepřijatelné. I z toho důvodu, že jejich vlastní víra není pevná a stejně jako každá víra v NĚCO musí být zkoušena a testována.

A nejlepší cesta, jak toto "testování" obejít je, označit všechny ostatní víry za špatné a tím jakoby vyzdvihnout mou víru nad ty druhé. Je to sice taková neférová berlička, ale dočasně lokálně funguje a dočasně to naší víru posílí (i když falešně).

A lidé kteří ve své víře jsou velice nejistí jí potřebují utvrzovat velice často. Potom se i stane že se stane toto utvrzování součástí jejich života a nakonec i jejich náboženstvím. A pak už se na to nabaluje vše co k náboženství patří. Rituály, modlitby, války.

V tomto co uvádím výše je v podstatě odpověď na to, proč nedochází ke spojení. Dle mého názoru víra pokud není osobní, vnitřní, jemná a citlivá s důrazem na sebezjišťování a sebeověřování svých schopností, radostí a slastí (či strastí) je víra hledající jinde (která nemá šanci nám skutečně pomoci) - jen zas jako pomocná berlička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2011 11:22 am    Předmět: Citovat

víra nás rozděluje,protože každý věří něčemu jinému
poznání nás spojuje,protože poznání je jen jedno
@
........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2011 1:09 pm    Předmět: Citovat

Evík:
Já u sebe řeším něco podobného. Myslel jsem si, jak kdoví jak nemám v sobě vyřešenou otázku "jednoho" Boha a mnoha cest apod.
V práci mám kolegu, který je židovské víry. Když jsme se o tom bavili, řekl mi, že jeho víra je "nejčistší" a "nejsilnější". Tento vírok jsem přešel bez komentáře, nicméně ve mně zůstala jakási "křivda", že "on to takhle vidí". Mnohem později jsem byl u něj doma a on mi říkal o buddhistických mniších, kteří mají různé schopnosti. Vyjmenovával je a s okouzlením je popisoval. Řekl jsem mu, že mimo tyto schopnosti se mniši také snaží o "mír ve svém nitru". A on na to: "jo myslíš -nirvánu-? Nic takového neexistuje, duše je od své přirozenosti neklidná". Vadilo mi, že jen tak z fleku shodil něco takvého a tak jsem se mu pokusil prakticky říct, v čem spočívá meditace a jak se prakticky dělá. Nicméně když jsem odešel, zůstal ve mně velmi hořký pocit. Neměl jsem v úmyslu se s ním vůbec přít a v práci jsem vždy velmi rád, pokud se o náboženství vůbec nemluví, nebo když ano, tak jsem moc rád, když mohu využít nějaké příležitosti a jít pryč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2011 9:13 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Neměl jsem v úmyslu se s ním vůbec přít a v práci jsem vždy velmi rád, pokud se o náboženství vůbec nemluví, nebo když ano, tak jsem moc rád, když mohu využít nějaké příležitosti a jít pryč.


Je těžké "oponovat" někomu, jehož víra je tak silná. Otázkou zůstává, proč Tebe se to tak dotýká.

Myslím že mi všichni jsme stále hledající a na této cestě budeme narážet a ta cesta nebude úplně jednoduchá. Ale i proto jí možná jdeme:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2011 11:14 pm    Předmět: Citovat

Zeto:
Je to těžké a nechtěl jsem ani oponovat a nechtěl jsem se do toho vůbec míchat Smile Ale nechtěl jsem aby bylo shozeno něco, co je pro mě důležité.
Pravda, mám se ještě mnoho co učit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2011 11:17 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Zeto:
Je to těžké a nechtěl jsem ani oponovat a nechtěl jsem se do toho vůbec míchat Smile Ale nechtěl jsem aby bylo shozeno něco, co je pro mě důležité.
Pravda, mám se ještě mnoho co učit Smile


Otázkou zůstává vo je pro Tebe důležité. Zda to ignorovat a udělat "něco" co tvou víru potvrdí, nebo naslouchat a podlomit svou víru, nebo přijmout jeho víru......... je tolik cest a málokdy víme kudy jít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 3:09 pm    Předmět: Citovat

NAMASTÉ
arikiran napsal:
]víra nás rozděluje,protože každý věří něčemu jinému
poznání nás spojuje,protože poznání je jen jedno

Vira pramení z toho kde,jak a s kým jsi dostal poznání víry.
Vlastní poznání je poznání sebe sama,kde si ověřuji jak a nakolik jsou skutky a odezvy pravdivé.
Proto má víra není=nevěřím,ale znám a vím.Duchovní anatomii jsem několikrát popsal,ale víra nepoznání se vždy ozvala.

Poznání o Reiki mistra Kotvana je na základě poznání Reiki.Stavět se proti jen na základě své víry je odmítání možné pravdy.

Poznám a zkusím pravdivost vyšších hodnot v Reiki.
AROHOJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: ne srpen 28, 2011 11:30 pm    Předmět: Tak mi došlo, Citovat

že jsem to přepólování Reiki vlastně míjela. No super. Nic jsem nepostřehla - slabší zdroj, nový zdroj Smile

No, držet se budu své víry. Eviku - ty se nediv, že ti kamarádka řekla , žes šarlatánka - mně po pěti letech, co jsem dělala Reiki - řekl manžel, že tomu nevěří. No... těžké Smile ale i tak to může být Smile

Setkala jsem se v poslední době velice často s tím, že co neznáme, tomu nevěříme, možná se toho i bojíme. Tak jsem raději opatrná s tím, co odmítnu. Přepólování jsem fakticky nestihla. Ale dobrovolně se přiznám, že mě ta informace neoslovila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund