Fórum - Zobrazit téma - Přepólování Reiki Usui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Přepólování Reiki Usui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Přepólování Reiki Usui
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bronek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 4.5. 2002
Příspěvky: 721

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 5:50 pm    Předmět: Přepólování Reiki Usui Citovat

Toto mi včera přišlo mailem. Ať si o tom udělá obrázek každý sám, a zaujme vlastní stanovisko. Já to raději nechávám bez komentáře.

Citace:
From: "Robert Bulava" < R.Bulava@seznam.cz
To: "Bronislav Kozák" < reiki@reiki-cz.com
Sent: Thursday, August 18, 2011 10:08 PM
Subject: Přepólování reiki


Dobrý den pane Kozáku,
přeposílám důležité informace od známého léčitele Zdeňka Kotvana týkající se přepólování Reiki, viz. níže.
Prosím zvažte případné přeposlání těchto informací reiki mistrům a zasvěceným.
Děkuji, s pozdravem Robert Bulava


www.kotvan.cz


Krátký význam přepólování Reiki Usui

Od prvotního procesu proudění Reiki došlo postupem času k posunu zdroje proudění reiki (jeho manipulaci).
Přepólování Usui Reiki je zpětný návrat k prapůvodnímu zdoji bytí, který svými projevy naplní podstatu a všechny techniky Usui Reiki. Vše zůstane zachováno, jen se změní zdroj síly.
Přepólování provádí samotný Prapůvodní Zdroj Bytí.
Posaďte se asi 20 min před zahájením daného stupně, který máte zasvěcený do tiché meditace se záměrem přepólování. Pak už nechte proces probíhat dle vůle Zdroje, Jednoty, Lásky, Soucítění… .
Do přepólování se může s etickým záměrem zapojit každý, bez ohledu na to, kde a u koho má Usui Reiki zasvěceno.


Přepólování zasvěcení Reiki proběhne 22.8. od 21:00 hod.
Vážení přátelé,

dne 22.8. bude probíhat přepólování zasvěcení Reiki. Přesný čas pro jednotlivá zasvěcení je následující:

1. stupeň - 21:00 hod
2. stupeň - 21:15 hod
3. stupeň (mistr) - 21:30 hod
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 8:27 pm    Předmět: Citovat

Myslím že takovéto věci by se ani neměli zveřejňovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 9:00 pm    Předmět: x Citovat

zeto, proč myslíš? Já bych řekla, že naopak.
Nevím co si o tom myslet. V každém případě bych do takových experimentů nešla ať si ten pán tvrdí co chce, i když je další z majitelů toho nejpravějšího reiki. Je dobré vědět co se děje i když se s tím neztotožňujeme, ale většinou se s tím setkáme z jiné strany...

šamanka


Naposledy upravil samanka dne pá srpen 19, 2011 9:33 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bronek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 4.5. 2002
Příspěvky: 721

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 9:31 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Myslím že takovéto věci by se ani neměli zveřejňovat.

Zeto,
zvažoval jsem jestli to zveřejnit.
Text v mailu je ale jasný
Citace:
Prosím zvažte případné přeposlání těchto informací reiki mistrům a zasvěceným.

Touto větou to nepovažuji za soukromý mail.
A každý si o této zprávě může udělat vlastní úsudek.

Kdysi jsem z knížky "Hovory s Bohem", použil pár vět a vytvořil toto "moudro", kterým se sám řídím celý svůj život, a vždy se mi to vyplatilo.

Citace:
Čemu se bráníte, to trvá.

Na co se podíváte, to zmizí.

To jest ztratí to svou iluzorní podobu.

Vidíte jaké to skutečně je.

A to, co je, lze vždycky změnit.

Nelze změnit pouze to, co není.

Proto neodmítejte realitu.

Nepopírejte ji.

Co popíráte, to prohlašujete.

Co prohlašujete, to vytváříte.

Co přijmete, to můžete ovládat.

Co popíráte, to ovládat nemůžete,

neboť tvrdíte, že to neexistuje.

Proto jste ovládáni tím, co popíráte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 9:51 pm    Předmět: Re: Přepólování Reiki Usui Citovat

bronek napsal:
Toto mi včera přišlo mailem. Ať si o tom udělá obrázek každý sám, a zaujme vlastní stanovisko. Já to raději nechávám bez komentáře.


Já nevím, školy nemám, ale podle mě je tohle hovadina toho nejhrubšího zrna. Jestli je reiki jako ladění rádia Rolling Eyes tak už opravdu nevím. Jako by se jednalo o nějáký přístroj u kterého se má opravit resp. přeladit nějáká součástka. Takovéhle nesmysly jenom shazují reiki a další duchovní věci v očích veřejnosti. Tohle když si přečte někdo nezaujatý, tak si zaťuká na čelo a pomysl si něco o blázinci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 10:45 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
zeto, proč myslíš? Já bych řekla, že naopak.
Nevím co si o tom myslet. V každém případě bych do takových experimentů nešla ať si ten pán tvrdí co chce, i když je další z majitelů toho nejpravějšího reiki. Je dobré vědět co se děje i když se s tím neztotožňujeme, ale většinou se s tím setkáme z jiné strany...

šamanka


Protože dostávat do povědomí lidí něco takového není dle mého dobré. Zároven ale souhlasím s tím co napsal Broňek:

Čemu se bráníte, to trvá.
Na co se podíváte, to zmizí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 6:44 am    Předmět: x Citovat

Víš zetíku, já mám pocit, že nespokojenost v téhle společnosti se odráží nejen v komerci, ale ve všem. Přesně jak to říká známá televizní reklama:

Co ještě, ještě k Ježíšku?

Někomu není dost dobrý pár měsíců starý mobil a musí si vystát frontu na nejnovější typ, jiný by nevyšel na ulici dvakrát ve stejných šatech a přes natřískané skříně musí mít pořád nové a nové modely a ve světě ezoteriky je to úplně stejné. Pořád je všechno málo. Člověk se ještě nestačil naučit a pochopit jedno a už se všude dočte, že má mít cosi nového, silnějšího, lepšího a honem, honem si to pořídit jinak je úplně ztracený. Někdy mám dojem, že tenhle pocit nadřazenosti, pýchy
a chamtivosti vede místo k rozvoji a kvantovému skoku, jaký se pořád očekává (a tím snad k věčné spokojenosti či k čemu) spíš do pekla věčné nespokojenosti a touhy po něčem ještě, ještě...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 9:46 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Víš zetíku, já mám pocit, že nespokojenost v téhle společnosti se odráží nejen v komerci, ale ve všem. Přesně jak to říká známá televizní reklama:

Co ještě, ještě k Ježíšku?

Někomu není dost dobrý pár měsíců starý mobil a musí si vystát frontu na nejnovější typ, jiný by nevyšel na ulici dvakrát ve stejných šatech a přes natřískané skříně musí mít pořád nové a nové modely a ve světě ezoteriky je to úplně stejné. Pořád je všechno málo. Člověk se ještě nestačil naučit a pochopit jedno a už se všude dočte, že má mít cosi nového, silnějšího, lepšího a honem, honem si to pořídit jinak je úplně ztracený. Někdy mám dojem, že tenhle pocit nadřazenosti, pýchy
a chamtivosti vede místo k rozvoji a kvantovému skoku, jaký se pořád očekává (a tím snad k věčné spokojenosti či k čemu) spíš do pekla věčné nespokojenosti a touhy po něčem ještě, ještě...

šamanka


Víš Šamanko, souhlasím s Tebou. Osobně věřím i tomu,že y k něčemu takovému mohlo i dojít, ale u jedince svým poznáním (prostě k tomu vnitřně dojde). Jakmile to někdo ale začne takto hlásit do světa a ještě takovýmto způsobem, cítím zde problém a touhu manipulovat / ovlivnit.

To že někdo "nachaneluje" že v příští dekádě začnou zvířata mluvit, přece neznamená že máme očekávat pochod trifidů.

Šamanko posílám pusu:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bronek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 4.5. 2002
Příspěvky: 721

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 9:51 am    Předmět: Citovat

Šamanko,
tato nespokojenost, může být z potřeby nenasytnosti, publicity ...
nebo také ze zoufalství a bezmocnosti
způsobené trendem dnešní doby.
Současná populace stále víc zapomíná na to co je práce.
Většina lidí by chtěla jen obchodovat (nakoupit/vyrobit za levno, a za draho prodat),
nebo žít z provizí za zprostředkování (např. net - kolik je webů založených jen pro reklamu Google)

Koupíš si nějakou věc která ti má k něčemu sloužit a za pár dní ji můžeš vyhodit, protože nefunguje.
Mým nechtěným koníčkem jsou reklamace.
Tento týden jsem měl hned 3.
- přímá bruska - po 5 min použití nejde regulace otáček
- rozbrušovačka - začalo se rozpadat vinutí motoru
- barevný toner - není schopný namíchat zelenou

Chceš si koupit sladký pomeranč - koupíš jen zelenou a kyselou napodobeninu pomeranče, o kvalitě základních potravin a systému zdravotnictví už raději nemluvím.

Takže pak může vznikat u některých jedinců pocit opravování (napravování) něčeho o čem si myslí, že je špatně a mohou to sami změnit, protože věci které by chtěli změnit bohužel nemůžou.
Paradox je přitom ten, že zrovna tato věc kterou opravují je plně funkční a nepotřebuje nic napravovat. Výsledkem je jen dobrý pocit, že udělali něco záslužného pro lidi/společnost.
To jsou jen 2 úhly pohledu z mnoha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 11:19 am    Předmět: x Citovat

bronku a zetíku: ono se jaksi pozapomělo, že když někdo vezme Usui reiki a k tomu si do kurzů přidá reiki víly Amálky, tak to nebude lepší ani jiné ( Exclamation )reiki, ale reiki a víla Amálka. Z okna líp uvidím očistou skla ne natíráním barevných vrstev. Kdo ví, co z této činnosti onomu pánovi vznikne
za podivnost....

šamanka
PS: bronku, můj zvláštní pán domácí nedá dopustit na výrobky zn Lídl, což snad ani nelze reklamovat Laughing Trvanlivost obdobná.
zetíku: děkuji, potěší a moooooc zdravím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 11:28 am    Předmět: Re: x Citovat

Citace:
zetíku: děkuji, potěší a moooooc zdravím.

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 12:05 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že dokud se najdou takoví, co v Reiki vidí "tekoucí" energii, která pouze jimi, zasvěcenými, proudí na Zemi jako zvláštním "kanálem", tak se vždycky najdou čáryfukové, kteří možná pro zvýraznění svého nadřazeného postavení budou zdarma a zcela nezištně pořáfdat podobné seance, ať už to nazvou "přepólování", nebo jinak, popřípadě objeví jakýsi účinnější zdroj "léčivé energie".
Dnes, kdy máme k dispozici dosti rozsáhlé informace o původních záměrech Mikaa Usuiho i o tom, jaký byl v prvopočátcích vývoj Reiki je jen na nás, abychom se usilovali o lepší pochopení toho, jaký byl původní záměr a kam se ženeme dnes my.
Pravda, podle sebe vím, že pochopení,. kam nás tlačí naše duchovní ego v okamžicích, kdy nám připadá, že musíme hledat ještě něco účinnějšího, než je Reiki, než je láska a harmonie, ba dokonce účinnějšího a mocnějšího než je Bůh, že rozpoznání bláhovosti takového úsilí je dosti bolavéí a tak se lidé mnohdy raději drží svých původních vizionářských představ.
Tolik můj názor.
Pana Kotvana dobře znám, vím o jeho upřímné snaze být v dnešní době novým "Přinašečem".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 12:23 pm    Předmět: Citovat

K tomuhle mě napadají pouze dvě slova: Ach jo!

HonzaD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bronek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 4.5. 2002
Příspěvky: 721

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 2:26 pm    Předmět: Citovat

Citace:
bronku a zetíku: ono se jaksi pozapomělo, že když někdo vezme Usui reiki a k tomu si do kurzů přidá reiki víly Amálky, tak to nebude lepší ani jiné

Šamanko,
samozřejmě že máš pravdu. Pro mne Reiki = energie, ta je součásti celku (Boha), není tedy bílá, červená, strakatá…., prostě je. Lidé aby s touto energií mohli nějak pracovat, tak si k tomu přidávají různé pomůcky: čakry, různé astrální bytosti, atd. (snaží se tuto energii nějak uchopit / ztvárnit). Přidají k tomu své ego (což je logické), k tomu třeba víru v anděle, …., a pak s toho vzniká slušná míchaná esoterická zmrzlina Smile . Proti esoterické zmrzlině nic nemám, pokud je dobře (správně) namíchaná.
Dalším faktorem je něčí touha po úspěchu. Dám přiklad: Dělám magii (třeba i dobře), ale lidé se slova magie bojí, tak o mé zkušenosti nikdo nestojí, zvolím tedy jinou cestu - nazvu to co dělám XYZ Reiki, a ejhle, lidé začínají mít zájem o mou magii, tedy již nyní XYZ Reiki. Samozřejmostí je exotický a tajuplný název - to lidé mají rádi (marketing).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 10:23 pm    Předmět: x Citovat

Tak, tak. Jak jsem pochopila původní záměr já, tak ten byl jednak
Exclamation osobní rozvoj Exclamation

a později i zkvalitnění života svého i druhých formou léčení.
Ale ne hromadné obchodování nebo překrucování toho, co je na tom
nejlepší a nejkvalitnější. Nebyl to záměr prodávat lidem poznání jako rohlíky v krámě, navíc lidem, kteří nakonec o to ani nemají zájem, jen chtějí dál překupovat (živit se kurzy) nebo ještě nad tím ohrnovat nos.
Žádné přepólování nebo jiné čáry máry nezmění to nejpodstatnější
v čem je zádrhel a to není energie, ale lidé.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund