Fórum - Zobrazit téma - Láska - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Láska
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Láska
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 2:10 pm    Předmět: Láska Citovat

Cituji z knihy:

" Svět je teď nějaký divný. Lidé jako by zapomínali, co je opravdové a důležité a co ne. Co jako? No přece láska! Přátelství...Všechno ostatní je prchavé. "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 3:03 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Všechno ostatní je prchavé


Není prchavá náhodou i láska a především přátelství ? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 3:47 pm    Předmět: Citovat

Jo, toď otázka... pravá láska se drží za ruku přátelství...vím, může se stát, že vyprchá, ale je to jako s kytkama, když jim věnujeme pozornonost, péči od hnojení přesazování, zalévání...pak je s náma kytka stále, když se o kytku nestaráme, dlouho nám radost dělat nebude...když pečujeme o vztah, tak snad nemůže vyprchat...jasně, že prvnotní zamilovanost se mění, a po dvaceti letech vypadá jinak, ale pořád to může být hezké....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
glennifer
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.8. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 5:24 pm    Předmět: Citovat

já si to představuju tak, že po dvaceti letech péče z toho prvotního semínka třeba vyrostla krásná velká jabloň a ta dělá radost nejen těm dvěma, co se o ni starali, ale svými květy dělá radost i hmyzu, svým stínem v horkém dni jiným lidem a svými plody jednou za rok všem Wink Ale i ta jabloň (dospělý vztah) potřebuje péči - sem tam prořezat větve, posbírat shnilá spadaná jablka, shrabat listí... A nejkrásnější je, když jich kolem sebe vidíme celý sad Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 6:58 pm    Předmět: Citovat

Glenn, pochopila jsi, co jsem měla na mysli, a skvostně jsi to vyjádřila. Díky, s láskou Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2009 3:36 pm    Předmět: Citovat

Janoo,proc rikame,ze nova generace je horsi te stare,kam ten svet speje. Ze ji nechapeme,neznamena ze je horsi.Jen my jsme zkosnateli.
Vim co mluvim.Ja posloucham kazdy zanr a maldi se divy a stari to nechapou.KDO REKL TEN NESMYSL,ZE LASKA SE VYTRACI BYL VŮL. Nikdy ji nebylo vice ani mene.Jen vy jste slepy a srdce vam ztvrdla,kdyz ji nevidite. Kdyz byli zaplavy.... Otevrete oci a kazdy den bude pro vas prodchnuty laskou.Ja ji vidim dnes a denne. V metru,v praci na ulici mezi bezdomovci jak se spolu deli a to malo co maj. Je to smutne videt nafinteneho panaka a necitit jeho tep srdce a vedle stojiciho vandraka a citit jeho hrejive srdce,hladove ale prejici.Kdo z nas necha kolovat svou svacinu,kdo z nas se rozdeli o sve posledni sousto.Je to o lasce v tisice podobach a jsem satsten ze ziju v tak zamilovane dobe. Šaman
Nemam ruzove bryle,prave jsem je sundal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2009 3:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Človíčku, ale já přece nic takového netvrdím:

"""ze nova generace je horsi te stare,kam ten svet speje. Ze ji nechapeme,neznamena ze je horsi"""

Prostě mne jen zaujal citát v právě čtené knize, a měla jsem chuť se s vámi o něj podělit.
I já dokážu vidět lásku....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 3:22 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Citace:
Všechno ostatní je prchavé


Není prchavá náhodou i láska a především přátelství ? Confused


láska není prchavá, teda záleží jakou lásku myslíš, protože můžeme klidně říct, že láska má mnoho podob a budeme mít pravdu stejně tak jako když budeme říkat, že je pouze jedna láska. Pokud bych měl na mysli Lásku s velkým L, tak ta nemizí, ta jediná zlstane, když všechno ostatní pomine. A k té jediné člověk míří, k Poznání, k Pravdě.

Takže Láska jakožto hlavní energie nikam neprchne, je tu stále, akorát my ji nevidíme.

A pokud je přátelství prchavé, co myslíš, že je za tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 1:31 pm    Předmět: Pelmel-láska Citovat

NAMASTÉ-
Lásku-kterou znám jako Bílé Světlo Lásky je nejsilnější a všepronikající energií ve vesmíru

Osobně jsem prožil poznání Bílého Světla Lásky v klinické smrti v přítomnosti Krista a mohu potvrdit že následující věty jsou pravdou života

Láska v duchovní oblasti a ve vyšších dimenzích se projevuje bílým křišťálovým světlem.
Je to nepodmíněná skutečnost prožitku,kdy slzy lásky a pocit spojení se Světlem se nedá popsat,jaká je to krása a milost.

Otevře srdce, a odstraňí všechny myšlenky a pocity, které jsou nižší než milující k sobě a ostatním
Otevře všechny myšlenky a energie, které z poznání, moudrosti lásky se uplatní v žití
Uskuteční věci, které tě udrží pokud nemůžeš pokročit v nějaké oblasti svého života

Odstraní pochybnosti , které tě od vyšších cest duše zadržují Vytváří krásu života, radost, harmonii a klid

Rozpustí se přání, které tě v minulosti zatěžovala,převážně hmotná a egoistická
Dá sílu, odvahu aby všechny karmické situace se zharmonizovaly odpuštěním

Nebude již strach ze změny, z nového, z neznáma, z riskování, -protože strach je nedostatek láskyStrachem byli ovládání naši předkové, ale tato doba končí a nové začíná láskou

Láska tě osvobodí od všech forem uvěznění a méně radostného života

Propustí všechny negativní enrgie , které tě drží v nevědomosti od vyšší cesty duěe
Uvolní iluze nebo duševní pojmy, které jsou zábranou na vyšší cestu duše

Neexistuje nic, co by Božské Já s láskou Světla nedokázalo AROHOJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 3:52 pm    Předmět: Citovat

Bílé Světlo Lásky...

Vždycky, když mi někdo vysvětluje, že ten Ježíš... Že když někdo má vztah k Bohu v nějakém jiném aspektu, tak že všechno je ve skutečnosti stejně Jedno...

Tak říkám, že pro mě to tak není. Pouze v přítomnosti Ježíše cítím tu Lásku tak nějak Bílou... a jemnou... a tolik to se mnou rezonuje... a je to tak krásné...

Díky, Arohoji...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 11:00 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Citace:
Všechno ostatní je prchavé


Není prchavá náhodou i láska a především přátelství ? Confused


Pepo, nedá mi to, abych na Tvá slova nezareagoval. Prchavá není láska, jen se mění forma vztahů - to znamená, že vztahy se vyvíjí a někdy ne tak, jak si představujeme a jak o nich sníme. Jsou-li přátelství a láska blízké své duchovní podstatě, pak nás tolik nezraňuje, když se forma vztahu s tím konkrétním člověkem proměňuje a vyvíjí.
Samozřejmě - platí tu, co bylo řečeno o oné božské substanci Lásky, o nádherném bíle křišťálovém světle (i když ani tato slova nevystihují vše v úplnosti). My jsme schopni tuto lásku repredukovat a pokud se naše vztahy oprostí od představ, jak má ten který konkrétní vztah vypadat, jsme schopni zažívat něco hodně podobného vůči druhým lidem, těšit se láskou k nim, aniž bychom byli zraňováni tím, jak si svůj život oni žijí. Dokážeme je milovat bez podmínek a bez představ. Neumíme to hned a proto se to učíme celý život.
Jsem přesvědčen o tom, že je stejně důležité zakusit lásku Boží jako zakusit lásku ke všemu, co On stvořil.
Pak se "potřebuji Tě a proto Tě miluji! změní na "miluji Tě a proto Tě potřebuji".
S láskou K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 11:29 am    Předmět: Citovat

Láska prchavá není, to jen my lidé zapomínáme. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 12:08 pm    Předmět: Citovat

Damao: To je krásné, co jsi napsal... Děkuji Ti...

Vzpomínám si, že jsem zažila jednu takovou ukázkovou situaci toho, jak může vypadat Láska, jak může vypadat služba...

Když k vám někdo přijde a opravdu upřímně a od srdce řekne: "Řekni mi, co cítíš... Co pro Tebe mohu udělat, abys byla (ještě více) šťastná?"

To jsem brečela...................

Ale nestalo se to mě. Já byla "pouze" divák a přesto to ve mě tolik zanechalo... A tolik mě to naučilo..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 1:22 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
...záleží jakou lásku myslíš...


Přesně tak Pepo, prostě záleží na tom, co tímhle pojmem označujeme, zvlášť pak city ve vztazích, toť jedna vydatná samostatná kapitola.
Většinou je to všechno možné nežli „čistá láska“, tedy láska bez lpění a bez očekávání.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út září 27, 2011 9:06 am    Předmět: Citovat

JUST LOVE / JEN LÁSKA
Úryvek z knihy od Swámiho Vishwanandy

Všichni obecně dobře víme, že láska pramení ze srdce. To víte všichni, ne? Víme, že naše srdce je uvnitř plné Lásky, ale stejně je pro nás těžké ji vyjádřit a nechat ji projevit. Naše mysl je totiž velmi omezená a plná překážek. Sami se omezujeme vlastními omezeními! Jestliže však víme, že Láska sídlí v našem srdci, proč ji nevoláme? Nechte ji vyjít ven!

Řekněme, že byste za mnou šli na návštěvu, protože ode mě nutně něco potřebujete a víte, že jsem uvnitř v domě. Co uděláte? Zaklepete na dveře a nepřestanete klepat, dokud vám neotevřu. Když tam bude zvonek, budete zvonit na zvonek. Budete obcházel celý dům a budete se snažit najít způsob, jak upoutat mou pozornost. Mám pravdu? Takhle nějak byste to udělali. Kvůli takové touze byste udělali vše.

S Láskou uvnitř vás je to ale úplně stejné. Lidé velmi často říkají: „Ano, chci ji cítit, ale jestli ji neucítím do měsíce, končím!“ Takhle to není. Láska, ať k Bohu nebo ke komukoliv, je prostě láska. Začínáme milovat to, co je nám nejblíže, co vidíme, čeho se můžeme dotknout, a teprve to nás přivede k vyšší Lásce. Velká láska je přítomna, když jsou na začátku vztahu dva lidé do sebe zamilovaní. Láska poroste, pokud ji necháte růst.

Pro lásku k Bohu, kterou máte uvnitř sebe, to platí stejně. Nechte ji projevit. Jak už jsem řekl mnohokrát, musíte se o to stále pokoušet. Božství sídlí uvnitř vašeho srdce. Opravdový chrám nenajdete venku. Nachází se zde, uvnitř vás, tam, kde sídlí Bůh. Opravdový kostel a opravdový chrám je v srdci a všichni o něm víte, ať jste Ho pocítili nebo ne. Vaše mysl ví, že Bůh sídlí ve vašem srdci. Síla mysli je obrovská, o tom velmi dobře víte. Z malého strachu se snadno stane velký. Stejně tak je to s láskou. Pokud víte, že jen maličké místo ve vašem srdci patří Bohu, můžete mu ho přece zvětšit.

A jak také všichni víte, jediná síla Lásky je schopna vše porazit. Chcete-li dosáhnout Boha, použijte Lásku. Dosáhnout se vám Ho podaří jen skrze Lásku. Musí se ale jednat o čistou Lásku. Nemůžete říkat: „Protože jsem navštívil zdejší centrum a ášram, protože jsem byl na Šivarátrí, je má Láska čistá.“ Ne, musíte Lásku vyčistit uvnitř sebe. Musíte trénovat svou mysl, aby si navykla být pozitivní. Je-li vaše mysl pozitivní, víte-li, že uvnitř vašeho srdce je Bůh a budete-li Ho volat, není šance, aby se vám neodhalil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund