Fórum - Zobrazit téma - Probuzení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Probuzení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Probuzení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 7:16 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Gorodeckyj napsal:
vidím lidi kolem sebe hrát role, které si myslí, že by hrát měli, zároveň je však nesnáší nebo jsou v nich nešťastní.


To, co popisuješ je ego, ne?


Asi jo, každý tomu říká nějak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 9:08 pm    Předmět: Citovat

Osobně bych také žádné nové názvy pro ego nehledal. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 9:09 pm    Předmět: Citovat

Gorodeckyj napsal:
Samozřejmě jsem mu napsal a on mi okamžitě nabídl probuzení Smile. Psali jsme si asi hodinu a pak musel odejít s tím, že budeme pokračovat druhý den. Druhý den jsem za další hodinu byl probuzený.


Pokud bych Ti teď řekla, že Tvůj stav není konečný, tak Tě to zřejmě nepobouří, a asi si budeš myslet svoje. A možná to i připustíš, nevím...neznám Tě.

Když jsem se před lety pochopila, jak to tak s tím naším malým jáčkem ve Skutečnosti je, trochu mi to připomnělo situaci, kdy jsem se jako dítě dozvěděla, že Ježíšek není (tedy ve smyslu pokládání dárků pod stromeček atd.).
A tak-nějak mne napadlo, že ani tohle dospělácké probuzení se z té dosud prožívané dokonalé iuze snad nemůže téměř nikoho z hledajících minout, pokud se jim dostane stejného „materiálu“, tj. naprosto stejné šance.
Další zkušenost mne přesvědčila, že je to, přeci jen, ještě trochu jinak...
A že tímhle vhledem, poznáním to všechno spíše začíná, než že by snad bylo dočista „hotovo“.

Chápu, že pokud se zadaří, potom je tohle „AHA!“ pro každého velmi podstatný předěl mezi tím, co bylo „před a tím“ a co je „po“, a tak tedy zaplaťpánbůh za to, ale to, co se nazývá konečnou Realizací, nebo Osvícením, občas Probuzením, tím toto není.
Vše záleží na tom, jak tohle poznání pracuje dál, a tohle je záležitost individuální.
Moje dosavadní zkušenosti souzní s konceptem, že každý „stav“ je dán tím, jaká byla práce a pochopení ve všech minulých vtěleních, tedy až do této doby. Proto taky mohlo u někoho, jako například u Ramany Maharišiho, dojít k té konečné anyhlylaci Absolutnem již v jeho jinošském věku.

Na základě toho, co jsem dosud poznala, mi přijde těch iks hlásících se (na onom webu) jako reakce tímto odhalením velice nadšených a tímto ovlivněných lidí, ale jak to bude s jejich skutečným žitím, tj. prožíváním tohoto poznání v jejich životě, to se teprve ukáže.
A taky vím, že papír snese vše a velmi často se má jeden podstatný skok za to konečné hop. Ale samozřejmě bych každému z nich přála, aby žili přesně to, co sami žít chtějí.

Tím, co jsem napsala ale naprosto nevylučuji, že probouzejících se bude nyní mnohem více než tomu bylo v minulosti. Podmínky jsou v této době takové, které se velmi, velmi dlouhou dobu nemusí opakovat.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2011 7:34 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Pokud bych Ti teď řekla, že Tvůj stav není konečný, tak Tě to zřejmě nepobouří, a asi si budeš myslet svoje. A možná to i připustíš, nevím...neznám Tě.


Nevím, proč by mě to mělo pobouřit. Ten stav se pořád prohlubuje.

Citace:
Když jsem se před lety pochopila, jak to tak s tím naším malým jáčkem ve Skutečnosti je, trochu mi to připomnělo situaci, kdy jsem se jako dítě dozvěděla, že Ježíšek není (tedy ve smyslu pokládání dárků pod stromeček atd.).
A tak-nějak mne napadlo, že ani tohle dospělácké probuzení se z té dosud prožívané dokonalé iuze snad nemůže téměř nikoho z hledajících minout, pokud se jim dostane stejného „materiálu“, tj. naprosto stejné šance.
Další zkušenost mne přesvědčila, že je to, přeci jen, ještě trochu jinak...
A že tímhle vhledem, poznáním to všechno spíše začíná, než že by snad bylo dočista „hotovo“.

Chápu, že pokud se zadaří, potom je tohle „AHA!“ pro každého velmi podstatný předěl mezi tím, co bylo „před a tím“ a co je „po“, a tak tedy zaplaťpánbůh za to, ale to, co se nazývá konečnou Realizací, nebo Osvícením, občas Probuzením, tím toto není.
Vše záleží na tom, jak tohle poznání pracuje dál, a tohle je záležitost individuální.


No v tom je asi ten problém. Tohle je skokové AHA. Nejde tu ale o pochopení, že já neexistuje. To tě nikam nedovede. Tím AHA je až samotné "vidění" neexistence já. To je změna v úhlu pohledu, to je velké AHA. To je také probuzení, jak ho popisuje např. Jed McKenna, Adyashanty atd. Zároveň tím, že vidíš neexistenci já, vidíš na místě, kde mělo to já být také prázdnotu/prostor, která je ve všem a vše z ní vyvstává a do ní se navrací. Jak kdo nadále popisuje a vnímá vědomí, bytí, nebo jak tomu chceš říkat, je pak jak říkáš věc individuální, ale není již probuzením. Tam již žádná náhlá změna perspektivy nepřichází (aspoň pro mě ne). Navíc mám pocit, že pozorovat bytí/vědomí může každý i bez probuzení.

Citace:
Moje dosavadní zkušenosti souzní s konceptem, že každý „stav“ je dán tím, jaká byla práce a pochopení ve všech minulých vtěleních, tedy až do této doby. Proto taky mohlo u někoho, jako například u Ramany Maharišiho, dojít k té konečné anyhlylaci Absolutnem již v jeho jinošském věku.


Hmm, ale to si prostě nemůžeš ověřit. Nemůžeš to nikomu dokázat. Je to jen tvůj předpoklad/víra. Neexistenci já si může ověřit každý.

Citace:
Na základě toho, co jsem dosud poznala, mi přijde těch iks hlásících se (na onom webu) jako reakce tímto odhalením velice nadšených a tímto ovlivněných lidí, ale jak to bude s jejich skutečným žitím, tj. prožíváním tohoto poznání v jejich životě, to se teprve ukáže.


Můžu jen opakovat to co výše.

Citace:
Tím, co jsem napsala ale naprosto nevylučuji, že probouzejících se bude nyní mnohem více než tomu bylo v minulosti. Podmínky jsou v této době takové, které se velmi, velmi dlouhou dobu nemusí opakovat.


Když jsem ti tedy vylíčil svůj příběh, mohla bys i ty popsat svůj?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2011 10:17 am    Předmět: Citovat

Gorodeckyj napsal:
Navíc mám pocit, že pozorovat bytí/vědomí může každý i bez probuzení.

Ano může. Záleží na tom kdy tuto možnost objevíme a použijeme.
Nemám důvod nevěřit Ti, že v současné době vidíš to co vidíš.
Pokud jde o tu slovní klasifikaci tohoto stavu, tím pádem i jeho trvalost, to bude prověřeno věcmi příštími, prostě časem.
Ostatní, jako je například spekulace o dosažení stavu oněch cca 200 lidí atpod. raději ponechávám stranou, protože, jak jsem se zmínila - papír snese ledascos, a velmi často se taky zbožné přání stává otcem myšlenky.


Citace:
Hmm, ale to si prostě nemůžeš ověřit. Nemůžeš to nikomu dokázat. Je to jen tvůj předpoklad/víra. Neexistenci já si může ověřit každý.

Fakt, že zde tato možnost existuje ještě neznamená, že se u každého dostaví stejný výsledek.
Je to sice jednoduché, stačí odmotávat klubíčko představ o sobě sama, ptát se, odpovídat si a na konci tohoto klubka není vůbec nic, ačkoli jsme sami sebe do té doby považovali za tenhle chomáč vlny a vše jsme mu podřizovali. Avšak lidské tendence jsou natolik silné, že ne každý je schopen tento fakt přijmout a vstřebat.
Prostě, ne každý, kdo se domnívá, že chce slyšet pravdu ji chce doopravdy poznat, tedy být s ní konfrontován.


Gorodeckyj napsal:
Když jsem ti tedy vylíčil svůj příběh, mohla bys i ty popsat svůj?

Ano, co konkrétně Tě z něj zajímá?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 7:18 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Ano, co konkrétně Tě z něj zajímá?
Smile


Tvoje zkušenosti, vývoj, jak jsi k nim došla, jak jsi se probudila (pokud již k tomu došlo) a jaké to je pro tebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 11:21 am    Předmět: Cesty. Citovat

.

Zkušenostmi asi myslíš ty, co vnímáme (ať už momentálně, nebo s odstupem času) jako zlomové. A v tomto zřejmě budu patřit mezi ty zcela obyčejnské případy, co zkrzevá různé trable a bolesti počali hledat cestu ven z labyrintu. Smile

Těžká nemoc (coby vyústění a následek všech dosavadních působků), a v ní první nepřehlédnutelný, jasný Prožitek, který sice netrval dlouho, ale byla to zřetelná boží navštívenka...

Po návratu z nemocnice následovalo „hledání“...v prvé řadě někoho a něčeho, co by mi pomohlo z té tělesné a duševní šlamastyky. Jako první, s čím jsem se potkala bylo právě Reiki, no a potom takový, poměrně souvislý, řetěz, kdy jsem například při diagnostice karmy dostala doporučení na bezvadného kineziologa a to „náhodou“ do města, kam jsem jezdila na pravidelné lékař. vyšetření, atakdále... S jistým ohlédnutím je dobře vidět sled, kontinuita i načasovanost všech dosavadních událostí.

Po nějaké době vlastního dušehledání jsem se potkala s učitelem a učením Advaity Védanty, díky němuž jsem mohla pochopit, jak se to tady má doopravdy s tím naším geniálním snem, jak o tom hovoří advaitističtí Mistři - ztotožním se s tělem...májou.
A tehdy jsem měla za to, že tohle je konečná, tedy není nic, co by snad ještě bylo možno dále v tomto...

Poměrně brzy jsem přišla na to, že tohle je sice konec hledání, nikoli však konec vlastní práce.
Mezi tím přišlo spontánně další, ještě o něco hlubší nazření.

Fakt a poznání, že zde žijeme Matrix je věc jedna, ale odprogramování toho samotného „robota“ je věcí další. Naštěstí jsem v té době potkala zkušeného člověka, přítele, který se mnou měl dostatek trpělivosti, znovu a znovu, mi přistrkávat čumáček k tomu potřebnému know-how.

Probouzím se - rodím se, každé ráno, kdy každý předchozí večer umřu.
Nemám žádnou potřebu svůj právě-stav slovně klasifikovat, vše to jsou jen stavy dočasné, dokud nenastane ten stav Nejvyšší.

Toliko tedy ve stručnosti k Tvojí otázce.
Pokud jsem snad touto odpovědí ještě něco nepostihla, doplním.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 7:30 am    Předmět: Citovat

Jde tu o to, že postup, který se snažím ukázat je univerzální. K probuzení není nutné nic dalšího. Není nutné deset let meditovat, ani následovat samozvané guru. Stačí se pouze podívat. Kde je vaše já? Existuje to vůbec? Co to je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 8:01 am    Předmět: Citovat

Gorodeckyj napsal:
Jde tu o to, že postup, který se snažím ukázat je univerzální. K probuzení není nutné nic dalšího. Není nutné deset let meditovat, ani následovat samozvané guru. Stačí se pouze podívat. Kde je vaše já? Existuje to vůbec? Co to je?

...to jo, a místo deseti let meditování deset let hledat kde je moje já, jestli to vůbec existuje a co to vlastně je. Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 9:08 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
...to jo, a místo deseti let meditování deset let hledat kde je moje já, jestli to vůbec existuje a co to vlastně je. Wink

Cool
.


Jde o to, že to, že "já" je jen jednou z myšlenek, se kterou jsme se naprosto ztotožnili, tedy nic, co by mělo nějakou skutečnou a nezávislou existenci,
a to je možné odhalit opravdu velice rychle, Kámo.
Neznamená to ale, že tento fakt je každý schopen také "přijmout".
Viz to, co píšu v násled. příspěvku.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 9:18 am    Předmět: Citovat

Gorodeckyj napsal:
Jde tu o to, že postup, který se snažím ukázat je univerzální. K probuzení není nutné nic dalšího. Není nutné deset let meditovat, ani následovat samozvané guru. Stačí se pouze podívat. Kde je vaše já? Existuje to vůbec? Co to je?


To, o čem píšeš není „probuzení“, tedy stav, ve kterém spočívají Realizovaní, ale částečná a především dočasná hibernace onoho „já“.
Nic není universální, ale vím, že jsi o tomto nyní přesvědčen. Ano, toto „podívání se“ je opravdu podstatné, pokud jej dokážeme bezpodmínečně přijmout, potom nás to skutečně ovlivní, avšak jakékoli pochopení je dáno naším načasováním, ať už se jedná o metody jakkoli dokonalé.

Vždy je zde k dispozici spousta nezpochybnitelných (ověřitelných) pravd, toto však ještě neznamená, že je dokážeme přijmout. Častěji to je tak, že je ignorujeme, protože náš dosavadní pohled, mechanismy naší mysli (připoutanosti a závislosti), jsou dokonale zažrané „pod kůží“. Confused

Definitivní rozpuštění „já (neboli ega) nezávisí na tom, co kdy uslyšíme a pochopíme (na něco v jistém čase ani nejsme schopni slyšet). Osvobození mluví o tom, že toto (konečné) závisí na Milosti, a ta pracuje poněkud jinak, než bychom si mohli kdy představit.
Vše je vždy výsledkem všech našich životů, příčin a následků, celého procesu, tedy individuálního zrání.

Nekrocená mysl se chová jako netrénovaný sval, dělá si co chce a kdy chce, ne to, co bychom rádi aby dělala, a to navzdory tomu, že velmi dobře víme, jak se to s ní(m) má doopravdy.

Dalo by se o tom ještě napsat hodně, ale v tuto chvíli je to zbytečné.
Chce to čas.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 9:51 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Jde o to, že to, že "já" je jen jednou z myšlenek, se kterou jsme se naprosto ztotožnili, tedy nic, co by mělo nějakou skutečnou a nezávislou existenci, a to je možné odhalit opravdu velice rychle, Kámo.

A říkám o té rychlosti něco jiného? Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 10:08 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
A říkám o té rychlosti něco jiného? Wink

Cool
.


Nóóo...odsud to vypadalo, jako že říkáš. Very Happy Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 12:25 pm    Předmět: co je opravdové? Citovat

ahoj
u tebe já je koncept,myšlenky jsou opravdové
u mě je opravdové Absolutno a myšlenky jsou jen projevem Absolutna,jako takové jsou představou i skutečností
vše je jen představa Absolutna-proto vše je iluzí
a zároveň
vše je tvořeno Absolutnem-proto vše je skutečné...

ráno jsem já snědl jablko
zajímalo mě,zda jablko bylo skutečné?
a já?

@
....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2011 12:34 pm    Předmět: Re: co je opravdové? Citovat

arikiran napsal:
ahoj
u tebe já je koncept,myšlenky jsou opravdové....................


Teď nějak nevím, komu je toto určeno a z čeho takto soudíš?

Dichotomie tu přeci je.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Další
Strana 3 z 25

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund