Fórum - Zobrazit téma - Probuzení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Probuzení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Probuzení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 23, 24, 25  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 10:41 am    Předmět: Citovat

Obě Tooro víme, že mnoho křesťanů sem nepřijde, poněvadž někteří nemají jasno vůči reiki. Mnoho muslimů zde nevidím. Sektářů také ne. Tak zde máme koutek budhistického kázání na každé téma. Neustále?
Jsem na platformě reikiwebu. Budhistické weby existují a tyto otázky se tam jistě mohou velice dobře diskutovat.
Probuzení, Opravdovost, pravdivost, atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 10:43 am    Předmět: Citovat

ahoj děvčata
Toora napsal:"Tyto pocity jsou Tvůj problém, ne můj Okénko."

můžu druhého pohladit a můžu druhého píchnout špendlíkem
když ho píchnu špendlíkem,můžu pak říct:tvoje pocity jsou tvůj problém?

myslím,že bohužel někdy je to tak,že původce si myslí,že přijímatele hladí,a přijímatel si myslí,že ho původce píchá špendlíkem
pak Toořino tvrzení možná platí

na každém kroku může dojít k nevysvětlitelným nedorozuměním a přehmatům,takže je spíš zázrak,když dojde ke sdílení a něčemu konstruktivnímu,chce to vskutku hodně dobré vůle,tolerance a soucítění na všech stranách

a k tomu nám přej bůh
@
...................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 10:59 am    Předmět: Citovat

Proč mi na reikiwebu budhistické kázání vadí?

Přijde nový člověk na reikiweb se svým objevem, dotazem, rozkoukat se.

Toora na něj spustí své budhistické diskuse. Nikdo z nás, vyjma Sunnyi a Arikirana se této filosofii nevěnuje. Proto nový příchozí zůstává sám.

Proč? Je zde většina, která praktikuje budhistickou filosofii? Ne, jsme reikisti, kteří se respektují navzájem.

V případě, že se mnou nesouhlasíte, prosím, napište mi svůj názor. Vyjma Toory. Její přesvědčení známe všichni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 11:33 am    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
můžu druhého pohladit a můžu druhého píchnout špendlíkem
když ho píchnu špendlíkem,můžu pak říct:tvoje pocity jsou tvůj problém?

myslím,že bohužel někdy je to tak,že původce si myslí,že přijímatele hladí,a přijímatel si myslí,že ho původce píchá špendlíkem
pak Toořino tvrzení možná platí.


Ahoj Ari,
píšeš to pěkně a především z nadhledu, nikoli z postu "tohle mi vadí", a to je na tom co jsi napsal znát, a za to Ti děkuju.

Naše pocity jsou skutečně naše věc, pramení z našich postojů, z našeho čistě subjektivního vnímání čehokoliv na světě. Z toho, jak neustále rozdělujeme na různá náboženství, na reikisty a nereikisty a bůhvíco ještě. Potom, když do naší škatulky něco nezapadá, vzedme se vlna nepřijetí.

Posunout někoho od rozlišení mezi osobním "vadí mi" k "nic není poblém, ale s tímto postě ne-souhlasím, proto se k tomu vyjádřím", tohle možné není, je to až výsledek našeho sebepoznávání a poučitelnosti ze situací, čemuž si dovolím říkat zkušenost. A tato poučitelnost je velmi nízká do té doby, než se začneme ze všech situací učit bdělému rozlišování, a jen díky němu dokážeme od sebe oddělit objektivní fakt od subjektivních dojmů.

Celé je to vlastně poznávání a pochopení kauzality - příčiny a následku, toto poznávání se pak stává poučením, které jediné se neustále promítá do té naší schopnosti rozlišovací, dokud ještě něco z toho nevidíme, potom se to bude opakovat do té doby, než si toho všimneme a vyjdeme ze situace poučeni.
Napřklad také k pochopení toho, že není všechno zlato, co se třpytí, a že ne každý, kdo s námi hovoří v rukavičkách, nám chce doopravdy pomoci.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 11:37 am    Předmět: Citovat

Okénko má v něčem pravdu
už jsem se tu zúčastnil několika diskuzí:o knihách,o ořechových kuličkách,o kyvadélku,o probuzení,o manipulaci....o reiki nic,vlastně jedna-přepolování,a ta byla nejchudší a nejkratší
ani nevím,kolik tu je členů,asi hodně,diskutují však jedni a ti samí
no ostatních webech je to podobné

na druhé straně si myslím,že diskuze může být o čemkoli,reiki přece mohu dát čemukoli,ne?

já jsem se zabýval reiki od roku 1994 do asi roku 2004,s energiemi pracuji,ale spíš si ted všímám mentálního než energetického hlediska,

těším se na další,krásné časy všem
@
....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 11:38 am    Předmět: Citovat

Já tady žádné budhistické kázání nevidím.

Ani nesouhlasím s neobjektivním označení Toory, že Toora je ta, kdo tady potírá nové poznatky či objevy. Od toho tady jsou a byli jiní experti. Mám s nimi hodně zkušeností. Toora mezi ně nepatřila nikdy.

Problém vidím jinde. Ten je v osobitém vývoji Toory.

Je teď někde, kde tomu nerozumím. Přestal jsem rozumět tomu co píše a proč to píše. Dřív byla jinde, ale teď je zkousnutelná pro málokoho.
Jen nevím, proč se tím někteří necháváte vytáčet? Vždyť je to její vývoj, ne váš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 12:02 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Jen nevím, proč se tím někteří necháváte vytáčet? Vždyť je to její vývoj, ne váš.


Asi to Pepo bude tím osobním zrcadlem....
Nebo?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 12:07 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Proč mi na reikiwebu budhistické kázání vadí?

Přijde nový člověk na reikiweb se svým objevem, dotazem, rozkoukat se.

Toora na něj spustí své budhistické diskuse. Nikdo z nás, vyjma Sunnyi a Arikirana se této filosofii nevěnuje. Proto nový příchozí zůstává sám.


Ať už Okénko to, co píšu vnímáš a klasifikuješ si jakkoliv, nechápu, z toho, co píšeš jednu věc.

Máš-li za to, že to, co píšu je pro běžného člověka, reikistu, či nereikistu nepoužitelné, proč neodpovíš tomu dotyčnému ze sebe, nepřispěješ k zodpovězení jeho otázky podělením se o tu zkušenost svoji?

Dotyčný si pak může vybrat, čemu rozumí víc a kam se případná konverzace odvine. Tím se pak děje přirozený výběr a jestliže na to, co píšu někdo nereaguje, no tak chápu, že to není něco, co by ho jakýmkoli způsobem (jak pozitivním, tak opačným) oslovilo.
Není mi jasné, proč se stavíš do role soudce, když sama druhému prospět třeba momentálně ničím nemůžeš.
Jestli to není tím, že pozornosti možná nějak uniklo, že jsou tu diskutována věci úzce související s praxí Reiki, kdy se někdo ptá na něco ve smyslu „jak na to...“, a pak ta všechna další na téma „duchovno “, prostě vše co souvisí se sebepoznáním, prostě duchovním vývojem.

Prostý fakt, že vše se vším souvisí, a absolutně nic od ničeho není odděleno, to asi už neakceptuješ vůbec .


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 12:30 pm    Předmět: Citovat

Tooro,

všimla sis, jak se odvíjela Tvoje diskuse s Gorodeckym? v okamžiku, kdy jsi napsala, že s ním už diskutovat nebudeš, rozběhla se běžná diskuse nás ostatních.

Vnímám Tvé příspěvky jako skrytou reklamu na budhismus. S tím, že mí přátelé jsou budhisté a já jsem se přibližně dva roky tímto filosofickým způsobem žití své cesty potkala. Přesto se mi zdá nadmíru podivné, že nový příchozí je konfrontován Tvými vzory a Tvými knihami. Nepopisuješ, jak ty prožíváš, ty cituješ a popisuješ. Ještě by mohli přijít například křesťanští pastoři a popsat, jak to citují oni. Ještě by mohli přijít muslimští věřící a popsat, jak to prožívají oni. Hmmmmmmmmmmmmmm. to není diskuse, to je citace pravd nejpravdivějších.

Jsem na platformě reikiwebu právě proto, že nás cosi spojuje. Tvé citace pravd rozdělují. Protože - ty to máš tak a ten druhý buď také nebo ne. Proto diskuse s Tebou už málokoho přitahují. Kdo s Tebou zde diskutuje?

Ty si kladeš otázky, podsouváš názory druhého, které nenapsal a sama si na ně odpovídáš. Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

Kdysi jsem pozorovala jednoho politika. Vždy začínal, my.....

Tak to je to, co jsem zde dřív nezažívala. Přeli jsme se o shamballu, reconection, ale Tvé mistry jsme tam nemíchali.

Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 12:32 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Krabas napsal:
Jen nevím, proč se tím někteří necháváte vytáčet? Vždyť je to její vývoj, ne váš.


Asi to Pepo bude tím osobním zrcadlem....
Nebo?


Smile


Hry na zrcadlo mě už také nebaví. Ale tím neříkám, že to tak nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 12:41 pm    Předmět: Citovat

*

Nojo, no. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 12:44 pm    Předmět: Citovat

Možná to má někdo podobně. Možná ne.
Ale pro mě nehrajou roli slovíčka a definice. To co vidím u Toory je velká orientace v pojmech. Říkám jí chodící wikipedie.

Možná Tooru popudilo slovo "probuzení". Nevím, tu diskuzi jsem nečetl a tak neznám její vývoj a "třecí body". Každopádně z jiných témat vím, že Toora ráda diskutuje nad a háže různými definicemi, pojmy, slovíčky, některé znějí exoticky. Jde jí o přesné pojmenování, definování stavů a pojmů, které většina možná "lehkomyslně" použije proto, aby něco popsali.

V tu chvíli nastoupí Toora s kantorsky nasazenými brýlemi na nose a začne nás kárat a poučovat, že to, co si představujeme pod pojmem "osvícení" není to pravé osvícení, ale jen nějaká naše nedokonalá představa. Jenže mě to nevadí.

Mě je to vesměs fuk, nepotřebuji to přesně definovat a hádat se s ní o tom. Nepotřebuji to pro sebe a ostatní někam vmáčknout. Mě stačí ty věci nějak vnitřně chápat a třeba se jich i někdy dotknout.

ps.:
Citace:
Okenko:
Ty si kladeš otázky, podsouváš názory druhého, které nenapsal a sama si na ně odpovídáš. Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

Kdysi jsem pozorovala jednoho politika. Vždy začínal, my.....


Okénko myslel jsem, že už jsi dál Sad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 1:00 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Nevím, tu diskuzi jsem nečetl a tak neznám její vývoj...

Gratuluju. Smile
Myslím to vážně Pepo.

Citace:
Přitom mě je to vesměs úplně fuk, nepotřebuji to přesně definovat, vmáčknout to někam. Mě stačí ty věci nějak vnitřně chápat a třeba se jich i někdy dotknout.

Jo, tomu rozumím.
Když není důvod něco pojmenovat co nejpravdivěji, abychom tak nepřilévali ještě více zmatku do toho stávajícího, tak ne ní co řešit.
Samozřejmě se nedá zabránit tomu, že se někdo v diskusi drží stále toho svého vnímání konkrétního pojmu, nebo vůbec neví, co tím sám přesně myslí, a tím se pak celá diskuse spíše zamotává než naopak.

Ale podobně to je i s mnoha jinými věcmi v životě.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 1:10 pm    Předmět: Citovat

Krabasi, nazval jsi Tooru chodící wikipedií.

Já ji nazývám rozšiřovatelkou budhistické terminologie.
Proto jakákoli diskuse, jakmile přijde na pojem, který
takto nevyzní v budhistické terminologii - je zpochybněn.

Proto už diskusi málokdo z nás rozumí, protože Tooro nediskutuje,
leč rozsévá budhistické učení. Proto jí nevadí si sama klást otázky a odpovídat si na ně. Vnímá to jako šíření Pravdy.

Je otázkou, zda je mi tato cesta přínosem. Nejsem-li s ní konfrontována,
přeji Tooře na její cestě završení.

Ovšem pro mě je to částečné vymýlání mozků.

To je to, o čem píši. Budhistická terminologie nemusí být mojí terminologií.


Opravdovost, skutečná pravda, Probuzení - to jsou pojmy z budhistických webů.

Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 1:11 pm    Předmět: Citovat

Very Happy a nebo je to pro mě vymílání mozků.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 23, 24, 25  Další
Strana 14 z 25

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund