Fórum - Zobrazit téma - Probuzení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Probuzení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Probuzení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 11:43 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Jestliže přistoupíme na kategorii - tohle to není, tamto to není, všechno je iluze a nic neexistuje, pak se vlastně není o čem bavit, protože vlastně ani tato diskuze neexistuje a je zbytečné se tedy namáhat.


Nechápeš mě. Já neříkám, že nic neexistuje a všechno je iluze. To, čemu říkáš já, to neexistuje. Tělo, myšlenky, pocity, atd. to všechno existuje.

Citace:
Vzhledem k tomu, že tu sedíme a diskutujeme, tak pro nás tahle chvíle, tahle diskuze, tenhle život a dokonce naše já existuje.


Tahle chvíle, tahle diskuze, tenhle život existují. Já neexistuje. Můžeš věřit, že existuje, ale není to tak. Je to jako když věříš v Santa Clause, ale ten ve skutečnosti neexistuje.[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 11:49 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Poslední roky jsou tu tendence jakého zbožštění a uctívání různých lidí. To, co o sobě lidi prohlašují je hezké a často působivé, ale to jsem
na mysli neměla. Dokonce ani to, když se někdo zavře do ašrámu, kde je jakási izolace od běžného života, tam člověk nepřichází moc do kontaktu s běžnou realitou. Sama to mám vyzkoušené: v takovém chraněném prostředí se časem lidé začnou chovat jinak než když odsud odejdou
a projeví se, jak je to doopravdy s teorií a praxí. Nebo než zjistí, že ani v ašrámu není všechno tak růžové jak to na první pohled vypadalo a žijí
i tam jen lidi z masa a kostí se vším co k tomu patří. To je prostě život.

Proto se ptám a zajímají mě vaše zkušenosti z praxe. Lidí, kteří něco učí nebo pořádají různé akce je opravdu hodně. Ve všech směrech.


Spousta lidí se snaží docílit probuzení. Někteří stráví půl života v meditacích, jiní se zavírají do ašrámů nebo uctívají různé "guru". O čem mluvím já, je cesta, která s trochou soustředění zabere deset minut/pár dní/týden. Bez jakýchkoli řečí okolo, bez náboženství, bez meditací, bez různých satsangů a rad "moudrých". Nic z toho totiž není potřeba. Stačí se podívat. Probuzení není nic těžkého. Není to raketové inženýrství. Stačí se podívat na jednu základní premisu a přesvědčit se, jestli je to pravda, nebo nikoli. Já neexistuje. To je brána k osvícení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 12:20 pm    Předmět: Re: x Citovat

Gorodeckyj napsal:
...Stačí se podívat. Probuzení není nic těžkého. Není to raketové inženýrství. Stačí se podívat na jednu základní premisu a přesvědčit se, jestli je to pravda, nebo nikoli. Já neexistuje. To je brána k osvícení.



Podívat se stačí těm, u kterých se již "nahromadily podmínky", to že se to uděje v jednom případě, neznamená, že to je univerzální recept, který u každého rázem zafunguje jako "deus ex machina".

Ale nabízej, tam kde se dá, jako to tak už porůznu děláš, nemíním Tě nikterak omezovat. Wink

Právě cváláme do fáze, kdy vícero lidí bude moci hlouběji "nazřít".



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 1:04 pm    Předmět: Re: x Citovat

toora napsal:
Podívat se stačí těm, u kterých se již "nahromadily podmínky", to že se to uděje v jednom případě, neznamená, že to je univerzální recept, který u každého rázem zafunguje jako "deus ex machina".


Neudálo se to v jednom případě a funguje to u každého. Naplnění žádných dalších podmínek není potřeba. Je to univerzální recept. Ve velmi krátké době se touto metodou probudilo více než sto lidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 1:43 pm    Předmět: .......by continued Citovat

Gorodeckyj napsal:

Neudálo se to v jednom případě a funguje to u každého. Naplnění žádných dalších podmínek není potřeba. Je to univerzální recept. Ve velmi krátké době se touto metodou probudilo více než sto lidí.


Tak to jsi mi teď připomněl, jak jednou kdosi chtěl motivovat maličké dítě, které nechce pořádně jíst, aby se přestalo v jídle stále jen šťourat, takovouto podobnou větou: "Miliony dětí v Africe hladoví a ty tady, takhle....!" Confused Crying or Very sad
No a děcko na to: "Jo? Jmenuj!!" Very Happy

To, co píšeš o "já" v prvním příspěvku tohoto vlákna nelze zpochybnit, tak tohle si koleduje o kandidatůru na ducho-reklamu roku. Spíš bych to ale teď odhadovala na to, že na různé "faktické" připomínky budeš reagovat ve smyslu "Jen ten kdo to zkusí, tak teprve uvidí..." apod.

Tak kdybys uspořádal nějaký sjezd těch 100 konkrétních lidí, co je to vrhlo na trvalo do Přítomnosti, tak možná, že by to někoho zajímalo.
Ale těžko takhle předem říct.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 2:52 pm    Předmět: Re: .......by continued Citovat

toora napsal:

Tak to jsi mi teď připomněl, jak jednou kdosi chtěl motivovat maličké dítě, které nechce pořádně jíst, aby se přestalo v jídle stále jen šťourat, takovouto podobnou větou: "Miliony dětí v Africe hladoví a ty tady, takhle....!" Confused Crying or Very sad
No a děcko na to: "Jo? Jmenuj!!" Very Happy


Klidně budu jmenovat. V současné chvíli je jich již 208. Tady je seznam s popisem jak k probuzení došlo:
http://www.ruthlesstruth.com/arena/viewtopic.php?f=5&t=27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 3:16 pm    Předmět: Citovat

Jj.

Kdo je z toho seznamu adresou, resp. bydlením v Čechách?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 3:33 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Jj.

Kdo je z toho seznamu adresou, resp. bydlením v Čechách?


Smile


Ti jsou pro tebe významnější? Třeba já Smile. No to je jedno. Proč ti o to jde? Jestli to funguje si přece můžeš sám/sama vyzkoušet. Jestli to nefunguje, tak se nic nestane, jestli ano, tím líp, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 7:44 pm    Předmět: Citovat

Ano, tato informace má určitý význam.

O různých nabídkách „z oboru“ mám jakés-takés povědomí, ale přestože je svět plný různých nabídek, nedělám o nich předčasné závěry, a i když většinu z nich nevyužiji, tak nechci vylévat s vaničkou i dítě.
A tak se prostě ptám.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 8:03 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Ano, tato informace má určitý význam.

O různých nabídkách „z oboru“ mám jakés-takés povědomí, ale přestože je svět plný různých nabídek, nedělám o nich předčasné závěry, a i když většinu z nich nevyužiji, tak nechci vylévat s vaničkou i dítě.
A tak se prostě ptám.


Smile


Klidně se ptej. Tady nejde o žádné hogo fogo, nikdo po tobě nechce peníze, nikdo nechce abys někoho uctívala, nebo každý den 5 hodin meditovala. Je to prostě jen jednoduchý způsob, který stojí za to vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 8:20 pm    Předmět: Citovat

Gorodeckyj napsal:
Tady nejde o žádné hogo fogo, nikdo po tobě nechce peníze, nikdo nechce abys někoho uctívala, nebo každý den 5 hodin meditovala. Je to prostě jen jednoduchý způsob, který stojí za to vyzkoušet.

Ano, takhle nějak jsem to pochopila.

Citace:
Klidně se ptej.


Fajn. Tedy mne napadá možná otázka, jak se toto "pochopení" projevuje v aspektech, situacích "tvého" života.
Jak reagují Tvoji blízcí...atpod.

Prostě jakékoli popsatelné změny.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 7:59 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Fajn. Tedy mne napadá možná otázka, jak se toto "pochopení" projevuje v aspektech, situacích "tvého" života.
Jak reagují Tvoji blízcí...atpod.

Prostě jakékoli popsatelné změny.


Prožívám teď život víc bezprostředně. Ten mezistupeň toho věčně hodnotícího a nesouhlasícího já je pryč. Je pohodlné nechat život běžet tak jak je a nemuset stále něčemu vzdorovat.

Vidím tu iluzi i v ostatních, vidím jak o ní bojují, jak vše skrz ní hodnotí, vidím lidi kolem sebe hrát role, které si myslí, že by hrát měli, zároveň je však nesnáší nebo jsou v nich nešťastní. Někdy je legrační, jak se kvůli tomu chovají, jindy je mi jich líto. Občas se usmívám, jindy směju, jindy bych chtěl pomoci, ale jak tohle někomu vysvětlit v jedné větě?

Byl jsem šťastný i před probuzením, teď je to jen víc "stabilní". Nejsou takové výkyvy. Cítím víc radosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 8:51 am    Předmět: Citovat

Gorodeckyj napsal:
vidím lidi kolem sebe hrát role, které si myslí, že by hrát měli, zároveň je však nesnáší nebo jsou v nich nešťastní.


To, co popisuješ je ego, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 9:37 am    Předmět: Citovat

Gorodeckyj napsal:
Prožívám teď život víc bezprostředně. Ten mezistupeň toho věčně hodnotícího a nesouhlasícího já je pryč. Je pohodlné nechat život běžet tak jak je a nemuset stále něčemu vzdorovat.

Vidím tu iluzi i v ostatních, vidím jak o ní bojují, jak vše skrz ní hodnotí, vidím lidi kolem sebe hrát role, které si myslí, že by hrát měli, zároveň je však nesnáší nebo jsou v nich nešťastní. Někdy je legrační, jak se kvůli tomu chovají, jindy je mi jich líto. Občas se usmívám, jindy směju, jindy bych chtěl pomoci, ale jak tohle někomu vysvětlit v jedné větě?

Byl jsem šťastný i před probuzením, teď je to jen víc "stabilní". Nejsou takové výkyvy. Cítím víc radosti.


O čem mluvíš vím, a děkuju Ti za odpověď.

Tedy bych se Tě ráda zeptala, kdy bys viděl počátek tohoto procesu sebepoznání, tedy zájmu o něco "více" než je běžný standard.
Jakými zkušenostmi a fázemi jsi do této doby prošel.

Děkuji.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Gorodeckyj
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 12.8. 2011
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 7:14 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

O čem mluvíš vím, a děkuju Ti za odpověď.

Tedy bych se Tě ráda zeptala, kdy bys viděl počátek tohoto procesu sebepoznání, tedy zájmu o něco "více" než je běžný standard.
Jakými zkušenostmi a fázemi jsi do této doby prošel.

Děkuji.
Smile


Asi před osmi měsíci se mi do rukou dostala Moc přítomného okamžiku od E. Tolleho, před tím jsem se o nic z toho moc nezajímal. Kniha mě nadchla, hlavně jsem se díky ní trochu zbavil stresu a cítil se lépe. Přečetl jsem tedy ještě Novou zemi od stejného autora a snažil se žít v přítomném okamžiku. Bohužel asi po dvou měsících to tak nějak přestalo účinkovat. Opět jsem byl ve stresu, přítomný okamžik mi již moc nepomáhal, nebo jsem to dělal špatně. Chtěl jsem se dostat zpátky do toho klidu, tak jsem začal studovat podobné autory, příspěvky na internetu, fóra atd. No, v jednu chvíli jsem našel beyond karma: http://www.beyond-karma.com/
a tam jsem narazil na článek "Vy neexistujete", který mě šokoval. Asi dva dny jsem se snažil najít podobné odkazy a pochopit, jak to bylo myšleno. Nakonec jsem si všiml, že někdo v diskuzi pod článkem měl ve svém podpisu odkaz na http://www.ruthlesstruth.com/arena/

Objevil jsem tak fórum, kde již probuzení probouzejí ostatní. Okamžitě jsem se zaregistroval, ale bylo nutné čekat na udělení práv k psaní. Mezitím jsem četl všechno, co tam bylo. Jeden z již probuzených tam zanechal své skype jméno.

Samozřejmě jsem mu napsal a on mi okamžitě nabídl probuzení Smile. Psali jsme si asi hodinu a pak musel odejít s tím, že budeme pokračovat druhý den. Druhý den jsem za další hodinu byl probuzený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Další
Strana 2 z 25

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund