Fórum - Zobrazit téma - Hojnost - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hojnost
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hojnost
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 11:26 am    Předmět: Hojnost Citovat

Dovolila jsem si hojnost a jsem moc překvapená. Dovolila jsem si dostatek a jsem spokojenější.

Je jasné, že oproti některým hodně chudým státům dostatek až přebytek máme. Jenže jsme spokojení? Stačí troška zamyšlení a sám v sobě zvážit, co je pro mě dostatek a kde je hranice spokojenosti. My ženy to máme třeba těžší pokud se týká vybavení našich skříní, o hodně těžší. Zkusili jste si prožít a procítit si slovo dostatek a co se za tím skrývá?
A přestat toužit po moři zbytečností? Nemyslím tím, stát se až poustevníkem, jen trochu ubrat na svých požadavcích, už to je podle mě pokrok.

S hojností je to ještě mnohem zapeklitější. Dlouhá léta jsem žila v hloupé iluzi, že čím víc budu pracovat, tím víc si vydělám a ty peníze mi zajistí, kromě určité svobody, která v nich je, i hojnost v životě.
Tak jsem se snažila, ale dost marně. Jednou mi kamarádka dělala kinezku a řekla mi zajímavou věc: "když ty máš pocit, že se musíš na všechno strašně nadřít (nejen pokud se týká financí) a jinak si hojnost ve svém životě neumíš dovolit". Pomohla mi s tímto tématem a já se pomaloučku začala s hojností seznamovat a opatrně si ji dopřávat.
A čekala mě spousta dobrodružství a překvapení.

Zjistila jsem co všechno dává životu slovo hojnost. A vůbec nezáleží
na penězích. Třeba hojnost zážitků - můžete si zaplatit exotickou dovču, můžete si koupit adrenalinové zážitky a přesto vám to nemusí dát to, co chcete, zahnat nudu vašeho života. Nuda je nenápadný, plíživý jed, který dokáže zahnat hodně lidí do chyb, které je můžou zničit (z nudy se pije, z nudy se dělá spousta pitomostí, extrémů).
Hojnost přátelství - lidí, kteří vás opravdu rádi vidí. Ne že se s nimi potkáváte, protože máte firemní stmelování kolektivu nebo protože se s nimi scházíte ze setrvačnosti, každý první pátek v měsící, pět let.
Hojnost ve formě darů, pozorností, služeb - někdo pro vás něco udělá, jen tak. A jiné.

Mnoho z nás si prostě takové věci blokuje, nedovolí si je, omezuje, má pocit, že si to nezaslouží, cítí se zaskočen, divně. Pokud tohle znáte
ze svého života, pak to chce trenink nebo i odbornou pomoc - odblokování.

Když se vám pak povede dovolit si užít hojnosti, bez výčitek a pocitů viny za všechny a všechno na světě, komu něco chybí (protože opravdu celý svět nemůžete zachránit i kdyby jste se rozkrájeli a nakonec z vašeho dostatku může mít prospěch vaše okolí a to OPRAVDU NENÍ MÁLO Exclamation ), pak se vám otevře tolik nových možností a zážitků až budete překvapeni.

Pomaloučku, polehoučku otevřete vrátka nového, skoro pohádkového příběhu a existence vám s tím pomůže.

Když se znovu vrátím k letnímu týdnu v Koutech, tak tam mi bylo ukázáno, co je všechno možné, když je člověk otevřený a připravený:
hojnost zážitků, překvapení, dárků jak hmotných, tak nehmotných, otevření nových možností, otevření nových pohledů na svět a situace,
hojnost potěšení a radostí i možnost zamyšlení i relaxace, rady, hry,
jen tak být...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 105

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 11:42 am    Předmět: Citovat

Není nad to, když si člověk řekne "Žiju v proudu hojnosti" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 1:08 pm    Předmět: Citovat

Můžu Vám holky napsat číslo svýho účtu ? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 1:51 pm    Předmět: x Citovat

Laughing raději ti dám dar dobré rady - přečti si ten článek ještě jednou
a pozorněji Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 2:14 pm    Předmět: Citovat

Moje přestava hojnosti nevylučuje hojnost zázemí, materiálního dostatku a zabezpečení a lidi si hrají na "peníze", tak proč si jich nedopřát dostatek, když vím, k jakým účelům je použiji a vím, že to bude k mé spokojenosti:)

Moc pěkný příběh ze života ... vlastně jedno jaké téma si "dopřejeme", proč pořád opakovat vzorce "to nepůjde", "to nemůžu", "to nemá cenu" ... prostě si dosaďte cokoliv co "vám nejde" a pracujte z kacířskou myšlenkou "ono by to vlastně šlo, mohl bych, zkusím".

Kdo nám věci zakazuje? Návyky naší mysli...

však to znáte: Ano to by šlo, ale...

Vždycky to jde. Pravda někdy narazíme na to, že to pujde prostě jinak než podle našich představ, ale o tom je život.

Ps: Buddha byl génius.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 4:39 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím, Šamanko,
taky jsem jen valil oči kolik krásného si v životě blokuju různými programy. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
akjam
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.12. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 10:04 pm    Předmět: Citovat

Mirku, bezva, držím palec, vlastně pěstičky.
Představ si, že radost může přinést i to, že když plaveš jen tak na rybníčku a začneš jemně foukat pod hladinu. To se pak kapky vody rozprsknou a i do obličeje a začneš se prostě zničehonic smát. Fakt, doporučuji. Very Happy

Majka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 11:46 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé pozornosti hodné témata nás odtrhávají od Hojnosti ve formě lásky třeba,výše popisuje Míla Šamanka
Citace:
Mnoho z nás si prostě takové věci blokuje, nedovolí si je, omezuje, má pocit, že si to nezaslouží, cítí se zaskočen, divně. Pokud tohle znáte
ze svého života, pak to chce trenink nebo i odbornou pomoc - odblokování.


Narazila jsem teď u mých ,,pacientů'' hihi na dvě zajímavá témata a to ,,Nezasloužím si'' a ,,Jsem stále osamocený'' a to by se člověk divil,kam až tato témata mohou v životě zasahovat.To co vidím,tak velmi do právě partnerských vztahů,(ale i práce,volný čas vyjádření sám sebe )
kdy se blokujeme přijímání lásky od partnera,přece si nezasloužím a nebo strachem,že budu opuštěn a sám,svírám ptáčka v dlani,div ho neudusím.Ptáček pak odletí.....a už se nevrátí.
Oba dva programy mají původ v dětství,kdy jsme jsme z pocitu nedostatku lásky a pozornosti od našich rodičů v naší hlavičce malé vymysleli,že to není nic pro nás.
Navrhuji si opravdu popovídat s naším vnitřním dítětem a nebo ještě lépe si zajít na skvěle vytvořený seminář za tímto účelem ,,Vnitřní dítě'' vedený Damaem a Evou Hruškovou.

Zdar Hojnosti Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 4:37 am    Předmět: Citovat

Šamanko, moc moc děkuji za Tvá slova. Právě na sobě pracuju v těchto tématech a Tvůj článek zapadl jak dílek puzle.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

Hodně si taky blokujeme přijmout materiální hojnost zlobou a nenávistí.Ve vlastním srdci.Stále na někoho a nebo něco máme vztek či zlobu a to nás směřuje do programu nedostatku.Nejvíce se často zlobíme na sebe přehnanou kritičností.To jsme měl udělat jinak či lépe.Ale často je to zloba z let minulých životů.Pak ale vzniká otázka,zda to máme vědět či ne.Podle toho kdo se jak na to dívá.A tato zloba se s námi táhne i několik desítek životů.A pak se začínáme cítit jako obět.A nedokážeme přijmout Boží vůli,že vše co dělá je pro naše dobro.
Ale dost už.Šamanko a ostatní hezké téma a příznačné pro tuto dobu.Změny a přijmutí hojnosti a Božího požehnání.Jen tak dál.Člověk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 4:47 pm    Předmět: Hojnost.... :) Citovat

Jééé, Šamanko.. samá krásná témata Smile
Je to docela legrace, když si uvědomím, kolik si toho odepřeme a nedovolíme, jen proto, že nám to tak někdo řekl. Jedno jediné slovo vysvětlené a vyslovené ústy padesáti lidí bude mít vždycky jiný význam.
Proto doporučuju jediné: co "tohle" znamená pro mě a jak to cítím?
Díky za připomenutí si tohoto důležitého tématu. Smile Přeji Hojnost života .)
Alena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 5:26 pm    Předmět: x Citovat

Rolling Eyes
Ženské moje, kdysi jsme mluvili o semináři o hojnosti, ale všechno se jaksi zamotalo. Nemám ráda reklamu v tématech, ale tentokrát je všechno na poslední chvíli a reklama ani info nikde jinde není.
Ti co by měli zájem, tak je to na Rusavě víkend 20 - 22. 11., můžete si
napsat o bližší na eva27@centrum.cz.
Ještě jednou se omlouvám za tohle bleskové řešení.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 7:20 am    Předmět: x Citovat

Tak změna, komplikace pokračují. Kvůli problémům s ubytováním
se seminář posouvá o týden tj. od 27. - 29. 11. 2009.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 11:15 am    Předmět: x Citovat

Mám za sebou víkend s hojností a Evičkou.
Bylo to v poměrně úzkém kroužku devíti lidiček a bylo to tradičně
pořádně zajímavé. Dostala jsem hodně vtipný a poučný pohled
na svůj vztah k práci a jejímu ohodnocení a každá další konstelace
ostatních účastníků mi ukázala nějaký jiný úhel pohledu na život,
jak s ním komunikovat a co nám může pomáhat, když si to dovolíme.
Třeba pomoc z lidských i ezoterických zdrojů (kdo co uznává: bytosti, zvířata, předky,...).

A pro ty co ví mám krásnou zprávu, která mi po letním setkání udělala velkou radost a ukázala, jak ten velký kus práce co jsme na sobě udělali, jak funguje:

Renča a Petr jsou spolu a pokročili velký kus na cestě za společnou budoucností. Moc jim fandím! Je to velké povzbuzení i pro ostatní, však se těším i na čerstvé zprávy od nich Very Happy

Víkend bych vyjádřila nepřesnou citací z Alchymisty:
Když si něco přejeme, tak se celý vesmír spojí, aby nám v tom pomohl.
Můj doplněk: když víme co chceme a co si přejeme.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 12:12 pm    Předmět: Re: x Citovat

Krásně si se tam vyladila Mílo,krásně.Tady sedím víc jak pět minut a jen tak vejrám na tvůj příspěvek hihi .
Milý den Ti přeji a nezapomeň prosím informovat o následcích Hojnosti v blízké budoucnosti a nejen.

Zdraví Džarmí


Jinak s tím vesmírem,díky za připomenutí nám všem tady.Svatá to pravda. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund