Fórum - Zobrazit téma - Spinování vody - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Spinování vody
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Spinování vody
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 9:54 pm    Předmět: Citovat

nevím, jestli jsem to už tady někde nepsala - ale na vodu, která "ztrácí svou přirozenou energii tím, že teče rovným potrubím, a nikoliv přírodními toky ve spiralách", existuje udělátko, s pomocí kterého lze při přelévání z jedné PET lahve do druhé udělat v ní vír. Pomocník se zove DEVAJAL a odkaz například zde:
http://www.martinkos.estranky.cz/clanky/vegetarianstvi/zazrak-jmenem-dejaval_.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2011 7:24 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Zajímavé je, že spinované voda mi díky takové nepřirozené "hladkosti" chutná svým způsobem míň než normální "surová" voda. Jaké máte pocity vy ?


Asi je to tím, že zvyk je železná košile a my jsme zvyklí na tvrdou vodu. Ta ošetřená mi připadá jako voda z horského pramene. Nepíšu horší, nebo lepší, prostě měkká. Jakoby ,,bez chuti", ale ,,stravitelnější" Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2011 7:33 am    Předmět: Citovat

lenap napsal:
nevím, jestli jsem to už tady někde nepsala - ale na vodu, která "ztrácí svou přirozenou energii tím, že teče rovným potrubím, a nikoliv přírodními toky ve spiralách", existuje udělátko, s pomocí kterého lze při přelévání z jedné PET lahve do druhé udělat v ní vír. Pomocník se zove DEVAJAL a odkaz například zde:
http://www.martinkos.estranky.cz/clanky/vegetarianstvi/zazrak-jmenem-dejaval_.html


Skutečně tak velmi záleží na tom nechat tu vodu projít vírem? Pak by totiž mohly vyvstat otázky na parametry toho víru - jak rychle se má točit atd aby se ta voda zase nějak nezamotala... Wink
Mně osobně se mnohem víc líbí to, co v tomto vlákně někde píše Evik - že jde spíše o to věnovat té vodě tu chvilku klidu, soustředění a lásky...a v podstatě jakékoli potravě.
Ale jestli někdo potřebuje ten rituál, kdy při přelívání vody před ten Dejaval přímo ten vír uvidí...proč ne... (další skvělý námět pro Horsta Fuchse a jeho řadu úžasných pomocníků do kuchyně Wink )

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2011 7:34 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Zbultrane a proč zrovna víno?
Wink Smile
Při spinování jde především o "nápravu" náboje - tj. jisté nežádoucí energie vody, kterou (jakožto nežádoucí), získala tím, že před tím prošla potrubím.


Smile


Víno jsem vybral. protože mi víc chutná než voda a navic je ho mnoho druhů s různou chutí ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2011 10:02 am    Předmět: x Citovat

Laughing Horst Fuchs se toho určitě ujme Laughing
Když přijde na věc tak je tolik šikovných lidí, kteří hned chytí každý módní trend za pačesy!

Zbultrane, ty barbare! Vždyť by toho byla věčná škoda zničit ve víně jeho jedinečnost a udělat z něho neutrální břečku! Omlouvá tě jen to, že jsi pražák. Kdybys ochutnal včerejší výběr z voňavých hroznů nebo ten úžasný tramín co já včera, tak by tě tak hříšná myšlenka ani nenapadla!

Z Valtic
šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2011 11:22 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:


Zbultrane, ty barbare! Vždyť by toho byla věčná škoda zničit ve víně jeho jedinečnost a udělat z něho neutrální břečku! Omlouvá tě jen to, že jsi pražák. Kdybys ochutnal včerejší výběr z voňavých hroznů nebo ten úžasný tramín co já včera, tak by tě tak hříšná myšlenka ani nenapadla!

Z Valtic
šamanka


Počkej, počkej, proč by se to víno mělo tím opatřením zhoršit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2011 11:39 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Víno jsem vybral. protože mi víc chutná než voda a navic je ho mnoho druhů s různou chutí ....


Ty brďo, tak třeba z rybízáku spinnem takovej Châteauneuf-du-Pape. Wink
Nebo tenhlecten Šamančin Tramínek, ten by úplně stačil. Very Happy


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2011 12:15 pm    Předmět: Spinovat víno Citovat

Tooro, to je přesně ono Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2011 10:20 am    Předmět: x Citovat

Včera jsme si tak trošku pohráli s modrým Portugalem. Naspinovali jsme si ho. Dostal potom mnohem kyselejší chuť. Polovině z nás chutnal víc před pokusem (byl sladší a hutnější), druhé polovině spíš ta druhá verze.

Přemýšlela jsem nad tím, proč potrava nebo nápoje po reikikování nebo spinování často ztrácí svoji chuť. Zvlášť když je chuť jednou z důležitých vlastností, které motivují výběr toho co nám chutná, co inspiruje naše zažívání, co odlišuje různé ingredience.

Co je na chuti tak špatného, že zmizí nebo se změní?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2011 12:42 pm    Předmět: Citovat

Abychom byli příště více objektivní, bylo by fajn udělat rovnou dva kalíšky s jinou barvou, tak abychom vždy jeden kalíšek ospinovali před tím než je doneseme ochutnávači a druhý bychom přinesli zároven neospinovaný.

Potom by každý ochutnal v libovolném pořadí oba kalíšky a posoudil by zda je chuť v obou stejná, nebo jiná, případně jaká.

Můžeme vyzkoušet příštěSmile

Zetík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 6:39 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:


Co je na chuti tak špatného, že zmizí nebo se změní?

šamanka


Svou teorii jsem tady již psal, ale jelikož zde nevidím žádné názory, zopakuji zase tu svou Smile (pro koho vlastně? Smile )
Podle mého je to tím, že chutě - tedy vlastnosti - jsou jakési "individualizované" Absolutno. V jiném jazyce se tomu dá říkat snížení vibrací, kdy Bůh je nejvýše a jak vibrace snižují frekvenci, dochází dejme tomu k materializaci (formě), jakosti (charakteru), individualitě - což jsou pravé opaky atributů Boha, jak je popisován: bezejmenný, nepopsatelný (bez charakteru - vůně, chuti (a jsme u toho), barvy - tedy nadsmyslový), neosobní atd.

Člověk když si dává reiki, ztrácí svoji individualitu ve prospěch Absolutna - jakoby získával jeho Bezejmenou chuť, kdy skomírají "osobní vlastnosti". Stejně tak potrava ztrácí svou "osobitost" tím jak se blíží k Bohu (někdo by řekl, jak jí narůstají vibrace) tedy i chuť, to co je pro ni "specifické - osobní". Stává se více neosobní, neutrální, světelnou. Stejně jako člověk, který praktikuje reiki.

Věřím, že stejně jako duše reikisty se třpytí světelným transcedentním klidem, tak jeho hýždě mají stejně tak neosobní chuť.
Možná by nám mohli někteří senzitivní kanibalové vyprávět...
(doufám, že reikisty po špatných zkušenostech již tradičně vylučují ze svého řetězce a mají je v atlasech pod: jedlé, bez chuti).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2011 12:17 am    Předmět: Citovat

Takže to by pak byl Bůh vlastně takový nemastný, neslaný, nijaký. To se mi moc nezdá, nesouzní to příliš s představou Boha jako něčeho krásného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2011 8:25 pm    Předmět: Citovat

Já také Boha vnímám jako něco krásného. Moudří lidé mlčí. Nemyslím, že by to bylo z nedostatku krásy, ale kvůli oné zvláštní bezpojmovosti, kterou se stav vyznačuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2011 9:04 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Takže to by pak byl Bůh vlastně takový nemastný, neslaný, nijaký. To se mi moc nezdá, nesouzní to příliš s představou Boha jako něčeho krásného.
To máš jako s vodou. Je to to nejlepší, co můžeme pít, ale troufám si říci, že většina lidí svůj denní pitný režim z větší části plní něčím jiným, než je jen prostá voda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2011 9:09 pm    Předmět: x Citovat

Z toho mi začíná krapet vyznívat názor, že naše smysly a krása přírody a její různorodost ve všech směrech je něco špatného? Jen neutralita bez chuti a zápachu je to pravé ořechové?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund