Fórum - Zobrazit téma - Spinování vody - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Spinování vody
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Spinování vody
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 9:28 am    Předmět: Citovat

harmonik napsal:
Jenom by mě zajímalo, jestli to je stejné třeba i na druhé polokouli Země nebo na pólech. Tam je rotace trochu jinačí v hodnotách nebo směru.


Ahoj Har-moníku. Smile

V těch materiálech, co chodí na mail je tahle otázka zodpovězena.
Udělej si chvilku a v klidu si to přečti, poslechni si video to s českýma titulkama, vše se tam dozvíš.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so srpen 06, 2011 6:25 pm    Předmět: Citovat

Evíku: jak pokračuje spinování vody?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so srpen 06, 2011 10:44 pm    Předmět: Citovat

Zeto, pokračuje to náramně Smile. Spinování se stává pomalu mým zvykem. Voda, kafe, polévka... Výjimečně se stane, že zapomenu. Tento týden jsem zkusila vinný střik. No, jiné to bylo... Very Happy.

Naučila jsem to dceru. Rozdíl poznala hned napoprvé. Ošetřila takto vodu i svému klukovi, který od té doby, co se přestěhovali, odmítal pít vodu, že není dobrá. Tak teď už je to úplně bez problému... Rolling Eyes. Ještě chci udělat pokus s ním, aby to zkusil sám. Je mu 6 let.


Jako zbytečné se mi jeví úprava potravin s vysokým obsahem vody. To nedělám. Jinak se snažím pozorovat sebe, jestli se něco mění v mém těle, ale asi je to krátká doba na tyto změny. Jediné, co na sobě zatím pozoruju, je elán Smile. Tak to je zatím všechno.


Naposledy upravil Evik dne so srpen 06, 2011 11:07 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: so srpen 06, 2011 10:44 pm    Předmět: Citovat

O čem je spinování vody přesně nevím, ale je pravda, že s vodou byste mohli experimentovat každou sekundu vašeho života až do smrti a měli byste stále o zábavu postaráno. Ono přeci jen voda má trochu jiné vlastnosti, když ji řeknete -děkuji- nebo -miluji tě- nebo -om mani padme hum- nebo když si ji nareikujete Smile. Nejlepší by bylo pít vodu, která je sama o sobě na takové úrovni, že s ní nic dále už dělat nemusíme, ale poděkování je vždy pro ni oceněním její existence a jistě bude ráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so srpen 06, 2011 10:57 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach napsal:
ale poděkování je vždy pro ni oceněním její existence a jistě bude ráda.

Vnímám to také tak. Věnuju jí pozornost, vděk a ona tu informaci přijme a odpoví mi a já jí rozumím (tzn. poznám změnu chuti, kvalitu...), takže si spolu vlastně povídáme Very Happy. Je to krásné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2011 12:40 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si naspinoval energetický nápoj a musím vám teda říct - že už jako energetický nechutnal! Spíš to byla taková břečka bez chuti.

Takže jako podle mně dobrý!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2011 7:46 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Tak jsem si naspinoval energetický nápoj

Myslíš ten, který ti dá křídla?
Citace:
Spíš to byla taková břečka bez chuti.


A co té břečce dodává tu správnou chuť? Hádám že cukry, barviva, aromata, kofein....samý zdravý ingredience

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2011 8:45 pm    Předmět: Citovat

Mě spinování zaujalo asi jako hodně jiných lidí. Jen jsem si říkala, že pro porovnání v čem je rozdíl - voda oreikovaná a nebo ospinovaná nejsem objektivní. Přijde mi to to samé . Dobře to chutná, je lehčí, jelikož máme u nás hodně tvrdou vodu tak konvice vydrží hodně dlouho nezasanitrovaná.

Spinování vody považuju sama pro sebe za rovnocenné jejímu reikování, protože Reiki harmonizuje a spinování vlastně taky.

Voda z kohoutku je fakt lepší, kafíčko i čaj taky. Co se vody týče, mám pocit, že jsem čilejší a víc vydržím. Určitě se dodržuje líp pitný režim.
Co bylo zajímavé, guláš jsem podlejvala ospinovanou - oreikovanou vodou a a ať jsem dělala co dělala, neměl ten správnej šmrnc. Ale to taky nemusí být na vině voda:)))) Jindy s ním problém nemám.

Hodně mi to připomnělo diamantovou vodu, ta se taky dobře pije, ale taky podobně dobře chutná a pije se voda "kamínková", tedy voda , která se nabila energií z křemenů a nebo křišťálu.....

No, hlavně že nám dělá dobře Wink

Evi, děkuju za připomenutí poděkování vodě. Je hodně věcí, které bereme jako "obyčejné" a bereme je tak nějak samozřejmě a ony tak samozřejmé nejsou, protože bez nich budem v pryč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2011 9:12 pm    Předmět: Citovat

O spinování vody jsem říkal dědovi. Právě byl zaujat magnetoterapií a magnetickými póly a já chtěl dědovi ukázat něco hodně prostého a něco co je zdarma a tak mě napadlo, že se vytasím se spinováním.
Snažil jsem se u toho být co nejvíce objektivní a tak jsem mu řekl: nevím zda to je tím gestem. Konec konců, jeden Japonec fotografoval zmražené krystalky vody jak reagují na myšlenky.
Čas odčasu mám tu příležitost se sejít se Sunnyim a Lenkou a pobýt s nimi. Je to pro mě vždy moc obohacující a vždy nesmírně čerpám jak z klidu v jejich přítomnosti, tak z informací, které mi říkají. Je to celé prodchnuté pochopením a láskou. Někdy od nich dostanu nejen duchovní poučení nebo duchovní pomoc, ale i knížku nebo nějaký dárek. Ty dvě knihy s fotografiemi vody byly právě od Mirka. Nevšiml jsem si, že by v této diskusi o nich byla řeč a možná by se k tomuto tématu trošku hodily. Onen pán, který napsal knihy na toto téma se jmenuje Masaru Emoto (knih na podobná témata je ale určitě mnohem více). Fotil jak voda reaguje na myšlenky. Nevím nakolik to je pravda nebo není, nebo jak to vlastně je, ale přišlo mi to hezké. Dokáži si představit, že když ne třeba na viditelné úrovni, tak na té energetické se voda myšlenkami "modifikuje". Zde je ukázka z knížky: http://www.vodasvetla.cz/obrazy_krystalu_vody.htm
Trošku mi přístup pana Emota připomněl orákulum I-ťing. Emoto zkoumal jaké obrazce tvoří voda pokud se setká s určitou energí - myšlenkou. Jakoby tu myšlenku - energii - "zobrazila" (něco jako plátno v kině dá možnost vzniknout obrazu, který by jinak byl jen jakýmsi energetickým proudem). Stejně tak I ťing vytvoří házením obraz situace. Je to vlastně energetický obraz. Tedy neviditelné zviditelní. Stejně je tomu u experimentu pana Emota. Ideje - myšlenky- jdou vidět ve vodě. Stejně jako jde vidět vítr, když napneme vlajku (síla, směr).
Vrátím se ještě k tomu spinování. A trošku to propojím s tím co jsem napsal nahoře. Myšlenky, emoce. Že se to projeví na té vodě. Že to v ní jde vidět - někteří na to nepotřebují mikroskop, sami jsou jakoby určitou energetickou anténou. Myšlenky a emoce se projeví ve vodě. Když člověk dává reiki, je možné že může prožívat nějaké moc krásné věci jako je láska, světlo nebo něco podobného. Myšlenky mohou mizet a láska působí. Tedy vodu prodchne láska. Tímto se snažím poukázat na můj úhel pohledu, že mezi reiki a spinováním rozdíl je. Ale možná jen za určitého předpokladu. Pokud když dávám reiki vodě a cítím u toho lásku, tak je zde určitá zcela zřejmá kvalita. Když se soustředím na spinování, můžu u toho cítit třeba zaujetí podobné inženýřovi. Může to být jakýsi technický akt. A tedy výsledek obou působení musí být jiný, neboť zde na vodu působily zcela jiné "okolnosti". Jak je známo, je možné se dostat do velice hlubokých stavů, téměř transcedentálních vytržení, když se soustředíme třeba na chůzi nebo na dech, nebo na pupík atd. Je tedy možné se dostat do velice hlubokých stavů, stavů plných lásky když dáme pravou ruku rovně a na levé uděláme určité gesto. Nyní takové spinování, kdy je to pro nás téměř náboženským aktem, kdy se z nás tryská láska, má úplně jinou kvalitu než když někdo zcela neprocítěně začne házet na vodu reiki symboly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2011 11:16 pm    Předmět: Citovat

A jak to dopadlo s dědou?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2011 9:41 am    Předmět: Citovat

No, to by mě taky zajímalo, jak si s vodou hraje děda:) Jak ho to zaujalo?

JInak ohledně Reiki a spinování - já za sebe to mám v sobě nastavené tak, že Reiki ani spinování neřídím, že prostě na co dám ruce a nebo kam nasměruju pozornost, tam to skrze mne automaticky jde. A udělá tam nejvyšší možnou hramonii v rámci Celku. Takže prostě jen přijímám neustále signály zvenčí jak mne ovlivňují. Když příjemně, tak si to užívám a cítím, že to příjemno se šíří skrze mne dál. Když narazím na nepříjemný pocit, no tak mi to dává informace o tom, že se někde uvnitř sebe třeba bojím, nebo k něčemu mám odpor, tlačí mě to do pocitu křivdy a chudinky a nebo viníka, nebo vyleze lístost, smutek,...prostě něco co je na pořadu dne aby se z těla uvolnilo a odešlo , aby mi to řeklo něco o tom, čím si sama otravuju život a kde se omezuju. A nebo se prostě jen chi a potřebuju napít a tak si to zařídím, aby do mne s tou vodou šlo něco co potřebuju.
Takže když spinuju, nebo reikuju vodu, nepřemýšlím jak mám ruce, prostě s úctou, respektem a láskou a protože mně to baví, dělá mi to radost ošetřím vodu. A vlastně vždycky něco "obdržím" pro potěšení těla a dušeSmile
Oddělování a rozdělování, mi přijde moc složité a komplikované, vím a cítím, že všechno co potřebuji se ke mně dostane.
Voda je tak úžasný nosič energie, že jsem ráda, že jej můžu pro svoje tělo a další úrovně využít.
Proto mi dělá problém určit, co je lepší, spinování, reikování, kamínkování....protože všechno má ve svojí podstatě možnost harmonizovat. Všechno nějak přenáší univerzální energii. Reiki. A způsob práce s ní je na člověku, skrze co ji dokáže nejlépe přijmout a mít z toho užitek.
Kolik té energie je člověk schopen přijmout, v jaké úrovni, co všechno si dovolí přijmout, to je na něm a jeho nastavení.

Nemyslím si, že naladění na schopnost přijímat Reiki je získaná schopnost, někdo tak pracuje přirozeně a ani mu to nedochází.
Naladění, zasvěcení, otevření čaker slouží k tomu, aby s Reiki mohl člověk pracovat a využívat její sílu a vibrace k tomu aby se cítil, a vnímal líp, s láskou. Tím to bude skrze sebe šířit dál. Dokud nebude uvnitř sebe spokojený, klidný a nebude se přijímat, prostě nebude na tom světě rád, tak i když se bude stavět na hlavu, nemůže rozvibrovat v druhých to, co sám nevibruje.

Ale vrátím se ke chopnosti přijmout si užitek právě třeba z osobně ošetřené vody.
Přijímání je hodně velký problém. Nás lidí. Nejen že mnohým dělá problémy přijmout cokoli od druhého a přitom moc rád dává a zná, cítí tu radost z toho že někomu udělá službu, radost...ale každý máme v sobě jakési vnitřní obrany (které logicky vznikly po prožitím a nebo sděleném, poděděném traumatu a nebo přesesvědčení) a ty nám dovolují přijímat věci, události, všechno co kolem nás prochází a dotáká se nás pouze "nějak". Abychom se dovedli z přijímání radovat a uměli si z něho vzít užitek pro sebe, to, co k nám přichází, musí nějak vypadat, musí se projevit určitým způsobem, který nám nevadí, který nám nezpůsobuje bolest, lítost, vztek a tak dál. Je to jako když malé dítě se chce radovat z něčeho nového, co mu přinese radost a chce aby to byl třeba vláček. A dostane místo vláčku utíčko, nebo kulicha, , knížky. Asi bude rádo, že něco dostalo ale zároveň prožívá zklamání, protože přece chtělo vláček. Kolikrát takhle kolem nás prjde ticíce "dárků" a my nejsem schopni je rozbalit.
Stejně tak si dovedeme vzít užitek z čehokoli a třeba i z té vody.

Tak se mi to jeví s ošetřením vody - myslím, že je škoda, když voda je tak mocný živel a má takovou schopnost a vlastnost, že nám lidem může pomáhat - rozdělovat to. Když spinuju, jde tam energie mudry a mne , nějak se to spojí s tím, že to dělat chci a se záměrem se kterým to dělám na všech úrovních. Jestli ten"záměr" je ve stylu vědomého zaměření energie a nebo ten záměr tam jde tím, že vodu ošetřuji, aby tam šlo to co má, tak pořád to nedělám bezděčně ale protože z toho chci mít užitek.

Když reikuju, přikládám na to nebo k tomu ruce, jde tam energie a protože mám naladění do reiki, tak nepoznám-já tedy ne-co je reiki a co je energie vyvinutá spinováním.
Asi může být rozdíl při této úpravě vody spinováním u toho, kdo naladění do Reiki nemá, ale kdo ví a určí, jak na tom ten člověk je vibračně? Třeba dokáže s univerzální energií a láskou pracovat přirozeně a nepotřebuje naladění do Reiki, protože to prostě žije přirozeně.
Ale tím, že si vodu člověk ošetří osobně, jde z něj informace do vody a on si skrze ni a to že ji pije bere užitek. Bere si otisk sebe a takové Lásky, se kterou tu vodu ošetřoval.


S pamětí vody pracuje homeopatie, autopatie, lidi přišli na to, že vodu ovlivní barvy, kameny, znaky, myšlenky, hudba,.... To znamená, že voda je velmi dobrý nosič informací.

Záleží na tom, co všechno jsme schopni přijmout skrze tyto informace. Někdo si všimne pouze účinku na tělo, někdo si všimne změny nálady a další změny svého chování, cítění,...Když k tomu pozorovnání, naslouchání použíje trochu rozumu a trochu moudrosti, tak z toho vyvodí i nějaká další poučení pro sebe, nějaké to AHA. A když ne, tak alespoň cítí, že mu takto ošetřená voda, dělá "nějak" dobře a ani neví proč.
Důležité na tom bude, že se o to ošetření snaží on sám a nečeká, že mu to někdo udělá.

Wink Very Happy Very Happy

PS. osobně se domnívám, že podobné účinky mají i ostatní "živly."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 5:27 pm    Předmět: Citovat

Hezké, oddychové a přínosné téma, které mě přimělo to zkusit. Dal jsem i rodině vyzkoušet vodu ze dvou skleniček a shodli se na tom, že z té jedné je ta voda jako když si ji necháme odstát přes noc a z té druhé jako "surová" Smile, přímo natočená z kohoutku.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 12:35 pm    Předmět: Citovat

Mám takový zajímavý zážitek se spinováním:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 1:04 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Mám takový zajímavý zážitek se spinováním:)


Že ospinovaná Plzeň se dokonce dá i pít a nehodí se tak jen do pekáče pod kačenu? To je zase můj zážitek. Wink
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 1:17 pm    Předmět: Citovat

No tak se rozpovídejte, pánové....zkoušeli jste alkohol?

Moje kolegyně spinovala pivo a prý bylo nesrovnatelně chutnější.
Blankas spinovala bílé víno a očividně jí to svědčilo Very Happy . Já měla jen slabý vinný střik a přišlo mi to, jako když piju dešťovku. Jiný alkohol jsem nezkoušela.
Manželovi jsem pro jistotu nic nespinovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund