Fórum - Zobrazit téma - Takový projekt.. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Takový projekt..
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Takový projekt..
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 7:58 am    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Křesťané se mají od oddaných hodně co učit a naopak to platí samozřejmě taky...


Tohle by mě Rendyy opravdu zajímalo, co si myslíš, že by si mohli vzít oddaní od křesťanů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 8:02 am    Předmět: Citovat

rendyy napsal:


Na začátku tady toho celého story jsem popisovala příhodu, jak jsem šla na autobus s kuličkami v sáčku, které jsem jen tak vezla svojí mámě a měla jsem pocit, že cítím blízkost Ježíše Krista a energii, která prostupuje mnou, i těmi kuličkami. A že jsem pak potkávala různé lidi, které jsem do té doby potkávala až příliš často a nevěděla jsem, co po mě "chtějí" a tak jsem jim rozdávala ty kuličky.


Já to pochopil tak, že ty kuličky jsi dostala od Krišňáků, je to tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 9:08 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
rendyy napsal:
Křesťané se mají od oddaných hodně co učit a naopak to platí samozřejmě taky...


Tohle by mě Rendyy opravdu zajímalo, co si myslíš, že by si mohli vzít oddaní od křesťanů?



Třeba to, že spousta z nich má všude Krišnu, ale takové to základní "miluj bližního svého".....

Haré Krišnové mají možná úžasnou filozofii, ale křesťané mají spoustu inspirace k tomu, jak se chovat k druhým lidem i mezi sebou navzájem...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 9:11 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
rendyy napsal:


Na začátku tady toho celého story jsem popisovala příhodu, jak jsem šla na autobus s kuličkami v sáčku, které jsem jen tak vezla svojí mámě a měla jsem pocit, že cítím blízkost Ježíše Krista a energii, která prostupuje mnou, i těmi kuličkami. A že jsem pak potkávala různé lidi, které jsem do té doby potkávala až příliš často a nevěděla jsem, co po mě "chtějí" a tak jsem jim rozdávala ty kuličky.


Já to pochopil tak, že ty kuličky jsi dostala od Krišňáků, je to tak?



Dostala... Ale také jsem je tam vlastnoručně dělala... Ovšem ne za zpěvu mahamantry, ale s láskou ke Kristu...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 9:22 am    Předmět: Citovat

rendyy napsal:

Haré Krišnové mají možná úžasnou filozofii, ale křesťané mají spoustu inspirace k tomu, jak se chovat k druhým lidem i mezi sebou navzájem...

Smile


Myslíš tedy Rendyy, že Krišna chování se k sobě navzájem opomenul a tudíž to není součástí této filozofie?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 9:27 am    Předmět: Citovat

Kdybys měla, Tooro, možnost nějakou dobu s oddanými žít... Nebo znala blíže určité fáze vývoje hnutí, tak bys pochopila víc, o čem mluvím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 10:05 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Lenko, pokusím se to vysvětlit. Celé to plyne z filosofia Haré Krišna. U HK, když připravíš jídlo (tomu se říká bhóga) nabídneš ho na oltáři Bohu - Krišnovi. Krišna je pán vesmíru a nic takového jako jídlo nepotřebuje. Vaří mu neustále tisíce a tisíce bohyň štěstí Lakšmí. ..........


Ty něčemu takovému věříš ? Mě tyhle "filozofie" připadají takové dětské, typu: "Pán Bůh je starý vousatý pán, co sedí nahoře na obláčku ...."


Zbultran napsal:

V křesťanství se tomu podobá slavnost přeměny, kdy kněz přemění oplatku (hostii) na Tělo Páně a věřící pak přijímá Krista při svatém přijímání.


Nemyslím si, že by se tohle jakkoliv podobalo Krišňákům. Křesťané tohle udělali z důvodů ryze praktických, aby se jim snáze podařilo pokřesťanštit pohany. Kombinovali proto násilí s tím, že si část pohanských zvyků a svátků přisvojili (mimo jiné Velikonoce, Vánoce) a dali jim pouze jinou nálepku. Stejné je to i s tímhle ritualizovaným pojídáním těla oběti. V případě křesťanství bych proto za těmito rituály žádné duchovno nehledal, je to jen prostředek, který sloužil k lepšímu pokřesťanštění jinověrců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 10:54 am    Předmět: Citovat

toora napsal:


Myslíš tedy Rendyy, že Krišna chování se k sobě navzájem opomenul a tudíž to není součástí této filozofie?



0no Tooro, něco jiného je filosofie a něco jiného život. Mezi oodanými se dějí často různé nedobroty. Dokonce někteří výše postavení se domnívají, že když někoho týrají, pomohou mu odpoutat se od hmotného světa, popř. to tak alespoň vysvětlují. Používá se k tomu konstrukce, že když jsi na nižší úrovni, nemůžeš ani tušit, zda něco, co dělají ti na vyšší úrovni, i když se to jeví jako hříšné, není nějaký vyšší záměr, který na svém současném stupni poznání nemůžeš ani náhodou pochopit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 10:56 am    Předmět: Citovat

rendyy napsal:


Třeba to, že spousta z nich má všude Krišnu, ale takové to základní "miluj bližního svého".....

Haré Krišnové mají možná úžasnou filozofii, ale křesťané mají spoustu inspirace k tomu, jak se chovat k druhým lidem i mezi sebou navzájem...

Smile


To máš tedy pravdu Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 11:01 am    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Kdybys měla, Tooro, možnost nějakou dobu s oddanými žít... Nebo znala blíže určité fáze vývoje hnutí, tak bys pochopila víc, o čem mluvím.


Rendyy, podle jednoho člověka přeci nejde udělat si jakýsi všeobecný názor na skutečné pochopení (promítnutí do běžného života), určitého náboženství nebo filozofie všemi "zúčastněnými". Tohle je vždycky individuální a co ale možné je, je učení se člověka od druhého člověka, bez rozdílu jeho příslušnosti k čemukoliv.

Například takový způsob výchovy a života na Východě nezpůsobuje ve vývoji jedince tak silné obranné mechanismy a "bloky" jako je to zde, v této, dosud převážně materiálně společnosti.

Skutečné naplňování určité filozofie, ať už jakkoli dokonalé, ztroskotává na lidských tendencích.
U člověka ze Západu jsou ty tendence natolik silné a demonstrované, že nevidím jinou možnost, než nejdříve je náležitě prozkoumat, pochopit jejich podstatu a zároveň tak pročistit i vlastní charakter....neustále otevírat, víc a více...svoje poněkud okoralá srdce.

Jen takové Učení, které jakékli lidské tendence, závislosti, nepopírá (nebo se je nesnaží předčasně eliminovat), je funkční, tj. je skutečně transformující.
Skýtá tak opravdovou šanci žít život podle ideálů, ať už jsou křesťanské, či jakékoli jiné.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 11:14 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Zbultran napsal:
Lenko, pokusím se to vysvětlit. Celé to plyne z filosofia Haré Krišna. U HK, když připravíš jídlo (tomu se říká bhóga) nabídneš ho na oltáři Bohu - Krišnovi. Krišna je pán vesmíru a nic takového jako jídlo nepotřebuje. Vaří mu neustále tisíce a tisíce bohyň štěstí Lakšmí. ..........


Ty něčemu takovému věříš ? Mě tyhle "filozofie" připadají takové dětské, typu: "Pán Bůh je starý vousatý pán, co sedí nahoře na obláčku ...."


Jo mě to přijde přijatelné jako takový postup budování lásky k Bohu.

Ta láska má i různé úrovně od bhakti do prémy. Možná to jsou takové trochu berličky, ale může to fungovat. Jde o to, že člověk provozuje neustále nějaké činnosti a když cílem těch činností je Bůh, je to lepší (člověk se může postupně očišťovat).... musí nějak zaměstnat mysl a smysly.

Nezapomeň, že Bůh přijímá tu lásku, ten stav mysli, ten cit, ne to jídlo.

Je na to takový hezký příběh jak oddaný chce obětovat banán, nic jiného nemá, je to poslední jeho majetek a opravdu to dělá s Láskou. Pořád myslí na Krišnu, jak si to užije a tak, je úplně v extázi. No a protože nemyslí na to co dělá, oloupe banán, hodí ho do koše a na podnos nabídne tu šlupku. No a Krišna to přijme a je potěšen, nešlo mu o ten banán, ten může mít kdy si vzpomene ... jediné, co přijímá je ta láska, to co se odehrávalo v srdci toho oddaného Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 1:30 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Nezapomeň, že Bůh přijímá tu lásku, ten stav mysli, ten cit, ne to jídlo.

Je to tak, Zbultrane, stav mysli rozhoduje vždy a ve všem.


Zbultran napsal:
Ta láska má i různé úrovně od bhakti do prémy. Možná to jsou takové trochu berličky, ale může to fungovat.


Neřekla bych berličky, ale jedna z podmínek, součástí, té cesty k Sobě, nebo Pánubohu, chceš-li.
Je to vlastně bezpodmínečná důvěra v To, co přesahuje naši malou mysl (ze které vzchází a do ní se navrací), tohle naše malé iluzorní jáčko. Ono to bez téhle důvěry, které se občas říká pokora, totiž ani nejde. Na druhé straně bez jisté praxe, která se zove džňánou to není úplné.
Jedno v kterých a kolika inkarnacích se jí prochází, ale celistvost je tvořená obojím, tedy jak poznáním, pochopením, tak všeho toho odevzdáním. Tedy úplným přijetím všeho co je.

V našich zeměpisných šířkách máme k té oddanosti a pokoře přeci jen o něco dále než je tomu v zemích, kde jsou k ní vychovávány děti již od kolébky.
Na druhou stranu máme obrovskou šanci uvést Nauku v plný život v tomto našem, tedy poměrně „nechráněném“ prostředí, tedy se vším, co k životu patří.

Pokud je tu sangha, tedy život ve společenství, v přítomnosti takto jdoucích, bývá jistý způsob života uskutečnitelnější než pokud jsme mimo ni, tedy "venku". Jakmile se ale vrátíme do běžného světa s jeho veškerým kolotáním a jeho úskalími, potom, dříve-či později, začneme se znovu potýkat právě s často jestě větším zviditelněním mechanismů naší mysli, svým kompletním dosavadním naprogramováním, ale především se svojí ne-schopností zcela klidně toto vše "ustát" přímo v terénu. Samozřejmě, že i toto je třeba Bohu odevzdat, ale tato dílčí odevzdávání (až do toho konečného), bez sadhány (např. praxe všímavosti a vhledu), bdělé pozornosti, nevětvení myšlenek, atd..., tj. jisté praktické zralosti, není možné uskutečnit.

Napadá mne teď ono krátké cisterciátské: „Modli se a pracuj“.
Jenže...ono pod těmi pojmy „modlitba“ a „práce“ každý rozumí každý trochu něco jiného.
A tak jim každý z nás dá prostě to, čím zrovna disponuje, a tohle se v každé fázi naší cesty proměňuje, naštěstí. Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2011 9:55 am    Předmět: x Citovat

Co si budeme povídat: snad všechna náboženství a duchovní filozofie stojí na krásných a ušlechtilých základech, ale lidi z nich udělali paskvil pro svoje záměry. Myslím, že v tomhle jsou si všichni rovni.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 8:09 pm    Předmět: Citovat

Jestli je tohle novinka, tak se omlouvám. Ale vidím zde krišňácký eshop, čímž pro mě ten projekt rendyyy zcela postrádá smysl... Anebo to je ten její projekt? Možné je všechno Smile

http://jamuna.inshop.cz/inshop/shop.asp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 8:15 pm    Předmět: x Citovat

Přečti si tohle vlákno a pochopíš, je to trochu složité, ale měl to být její
a současně kolektivní projekt s nějakými křesťany.
Zrovna dneska jsem na ni myslela, jak se jí daří a jak se jí rozjela ona vize... Question

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
Strana 10 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund