Fórum - Zobrazit téma - Takový projekt.. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Takový projekt..
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Takový projekt..
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 8:44 am    Předmět: Takový projekt.. Citovat

Všem přeji krásný den.. Smile

Původně jsem chtěla reikiwebíkem jen tak "proletět" se svojí bazarovou nabídkou knih, ale znáte to, člověk míní....

Včera jsem si rezervovala doménu na svoje webové stránky a chtěla jsem ji zaplatit... Nemám teď zrovna žádné peníze navíc, ale můžu na účtě do mínusu, tak jsem si řekla, že stránky jsou potřebné a ta investice se vyplatí. Najednou mě ale cosi zevnitř zastavilo a řeklo mi, ať ještě počkám a ať jsem více trpělivá, že je lepší zaplatit z peněz plusových, než si přidělávat dluhy...

Tak jsem se rozhodla poslechnout. A najednou koukám, knížky se opravdu začaly prodávat, takže děkuji všem, kdo jste měli a máte zájem, za pro mě cennou podporu. Měla jsem radost, že už vím, z čeho se mi ten web zaplatí...

Asi opět není náhoda, že jsem sem znovu přišla, protože každý človíček, se kterým jsem zde mluvila, pro mě měl cenný dar.

Jeden mi připomněl, koho mám v Srdci, druhý mě znovu naučil používat číslo mého bankovního účtu, třetí mi pomohl probudit smysl pro více důvěry a trpělivosti a čtvrtý byl pro mě láskyplnou výzvou ke sdílení a většímu otevření se...

Děkuji... Smile

Ale k věci.....

Jak to všechno začalo? Měla jsem poslední rok jedno z mnohých intenzivních období různých změn a přeměn, tohle zrovna spíše na úrovni důvěry, odevzdání, pokory, věcí materiálních a poznávání toho, kam vlastně patřím...

Nevím, jestli jsem to období zvládla. Když se na to někdo podívá vnějšíma očima, tak může říct, že vůbec, ne-li, že je to pěkný průser... Ale já vidím a cítím to, co vidím a cítím, takže pro mě to zas tak špatné není, navzdory tomu, jak se tváří okolnosti.

Někdy na jaře jsem šla naším městem a na náměstí jsem potkala jednoho oddaného Krišny, jakoby tam ten den a přesně na tom místě čekal přímo na mě... Koupila jsem si od něho sušenky z jejich farmy, oni věří, že takové jídlo už není jídlo, ale Boží milost, Pán samotný... A kdo Ho sní, má mimo mnohá jiná dobrodiní zaručené to, že se v příštím životě narodí jako člověk...

...pozval mě k nim na farmu s tím, že tam klidně můžu zůstat žít nastálo a mimo balíčku, který jsem si koupila, na mě vysypal skoro celý obsah svojí tašky... Prý Milost...

***

A tak šel čas a můj život procházel mnohými změnami, až do té míry, že jsem byla rozhodnutá odejít žít do ášramu, ale zatím mě do žádného nepozvali... Naopak mě z jednoho poslali domů, ať si najdu práci, jako kdyby věděli, že to je v mém životě to nejméně odevzdané místo a navíc, že když bych měla skutečně být nějak výdělečně činná, tak to první, co udělám, je to, že si nenajdu práci jen tak ledajakou, ale že se pokusím skutečně oživit a vynést na povrch veškerý svůj tvůrčí potenciál, abych mohla dělat to, co je prospěšné a zároveň to, co mě baví, těší a skutečně vychází z mého srdce, z mého nitra...

Tak jsem to celé odevzdala a vyčkávala na inspiraci, i když kolem už se zvětšovala hrozba toho, že nebudu mít kde bydlet, ani co jíst...

...a nakonec jsem se rozhodla, že tu farmu přeci jen navštívím, abych zjistila, co mě tam vlastně čeká a proč Život investoval svojí cennou energii do aranžmá právě takového setkání...

Za tu dobu se stala spousta věcí, včetně několika blízkých a důvěrných dotyků Ježíše Krista, takže ač jsem byla přesvědčená dřív o tom, že cesta oddanosti ke Krišnovi je i mojí cestou, teď se začalo ukazovat, že v mém srdci je to ve skutečnosti i jinak a tím odpadla možnost trvalého žití tam, protože by to nebylo upřímné...

Setkání s nimi bylo velice hezké, jako když člověk potká přátele, které už dávno důvěrně zná... Zůstala jsem u nich jen na odpoledne a pak jsem jela domů...

Na cestu mi dali spoustu sladkostí, včetně takových bílých kokosových kuliček, kterých jsem dostala plný sáček... Už jsem je nemohla ani jíst, jak jsem jich byla plná a tak jsem se rozhodla, že bych se mohla naučit více se dělit a schovat něco i pro ostatní...

***

Druhý den jsem měla domluvené setkání s mámou a tak jsem si řekla, že bych ty kuličky mohla vzít pro ní...

Šla jsem na autobus, ale sotva jsem otevřela vchodové dveře, spustil se velký déšť... "No co, je to jenom voda", řekla jsem si a šla jsem dál... V tom mi to ale došlo. Proč zase musím za každou cenu jít proti proudu, když tohle může být tak nádherný a jemný způsob Boží řeči, která mi říká, abych se vrátila a počkala na vhodnější čas...? Rozhodla jsem se poslechnout intuici a vrátila jsem se.

Další autobus jel asi za půl hodiny...

Když jsem znovu otevřela dveře, svítilo sluníčko... Tak jsem šla... A najednou, jakobych cítila přítomnost Ježíše Krista. Byl tak blízko mě... Mrazilo mě celé tělo a ta energie byla všude, naplňovala i ty kuličky. Tak jsem se tak v duchu usmívala, že je Bůh právě předělává z Krišnovi milosti na milost Ježíše...

...a najednou, začala jsem potkávat lidi, které už jsem dlouho neviděla a kteří mají spoustu problémů. Už tolikrát jsem si přála mít možnost jim nějak pomoci, ale nenapadl mě žádný vhodný způsob... Navíc nerada lidem něco říkám, když se sami neptají...

Teď jsem jim alespoň mohla nabídnout ty kuličky... Objevil se první člověk, druhý... Všechno probíhalo tak samo, jako kdyby to tak bylo prostě naplánované... A každý si vzal jednu kuličku, někdo i víc, aby měl pro někoho dalšího...

Pak jsem seděla v autobuse a zase jsem cítila tu energii... Ten den jsem měla mít půst, ale nakonec jsem si řekla, že také ochutnám... Když se dějí takové zvláštní věci, tak je to možná jedinečná příležitost...

Tak jsem jich také několik snědla...

A na mámu jich pak zbylo jen pár...

Musím říct, že tak krásně, jako ten den, jsem se už dlouho necítila. Tak blízko k Němu... A tolik lehkosti, radosti a extatické blaženosti...

Byla jsem moc vděčná za to, že jsem to mohla zažít....

***

Pak zas uplynul nějaký čas a já jela na tu farmu znovu. Tentokrát už mi ale teklo do bot, měla jsem svých posledních 300,- a 175,- mě stála jízdenka...

Znovu mi nabídli, že tam můžu zůstat, že tam peníze nepotřebuji...

Jenže jsou věci, na které peníze potřebuji. Asi nejsem typ člověka, co by byl šťastný někde v ústraní na samotě na vesnici. Nebo možná jsem, ale ještě jsem k tomu nedozrála. Sice mám ráda samotu a ústraní, ale zároveň miluji možnost setkávání se s lidmi a komunikaci s nimi, což by tam moc dobře nebylo možné. Alespoň ne bez těch peněz...

Momentálně mě těší tvořit... Malovat, psát... A věnovat se léčení. Po zasvěcení do x druhů reiki jsem přišla na to, že nějaké druhy energií pro mě nejsou tolik podstatné. Zkrátka spoléhám se na Něho s tím, že On ví, co je pro koho dobré a ví, co potřebuje... Mým úkolem je jen to, jak správně žít svůj život a plnit svoje povinnosti.

V tomhle případě chápu jako povinnosti někoho, kdo je vědomě prostředníkem léčivého procesu pro druhé to, aby žil svůj vlastní život tak nějak příkladně, staral se o sebe a pečoval o sebe na všech úrovních. Pro mě to znamená to, jak žít co nejvíce čistě, zdravě a jednodušše...

Někdy mám pocit, že se to učím každým dnem znovu a znovu, od začátku...


***

Nabídku bydlení jsem prozatím odmítla i s tím rizikem, že nevím, co se mnou bude dál...

Pak jsem jela vlakem domů a napadlo mě... Oddaní Krišny vyrábějí a prodávají svoje sušenky... A ta událost s kuličkami mohla být taková laskavá výzva k tomu, že bych mohla dělat něco podobného...

Něco ve mě ožilo... Jestli je ještě něco, co miluji, tak je to právě práce s jídlem, příprava pokrmů je pro mě stále nádherným způsobem bohoslužby...

Mohla bych připravovat různé kuličky z ovoce a oříšků, které by se pak nabídly Kristu k požehnání... A následně lidem, s možností volby - buď zdarma, nebo za dobrovolný příspěvek...

Ještě bych k tomu vytvořila takové letáčky, aby každý věděl, na co vlastně přispívá. V pozadí je taková vidina možná něčeho jako určité skupiny, nebo občanského sdružení, jehož cílem je spousta dobrých věcí. Společenství lidí, kteří spolu rezonují a jsou spojeni stejným základem a zaměření na podobný cíl...

Možná už v mé blízkosti nějací takoví jsou, ale zatím jsem je s touhle vizí neoslovila...

Vlastně jednoho ano a tomu se tenhle nápad moc líbil...

***

Asi před rokem jsem začala podobný projekt a dala jsem do toho celou sebe, včetně všeho, co jsem měla...

A díky tomu vím, jak chutná selhání a získala jsem mnoho cenných zkušeností, jak věci nedělat...

Včetně toho, že jsem si uvědomila, jak důležitá je spolupráce a to, že má člověk kolem sebe alespoň několik lidí, kterým může důvěřovat a spolehnout se na ně...

Takže pokud něco nového začít, už ne především "sama za sebe", ale i když stále "sama za sebe", tak tentokrát s pozváním a otevřeností pro ty správné lidi...

***

S tím souvisí i průběh samotného začátku...

Už jsem řekla, mám peníze na to, abych se mohla nějak odrazit od nuly, ale zdroj těch peněz je mínusový debet v bance...

Snažím se být otevřená a nechat se vést. A když vidím, jak krásně se našel způsob na zaplacení domény...

Tak nějak mě těší vědomí odevzdání všeho do milosti Boží...

Inspirace k prodání knih pomohla získat peníze na web a dalším krokem kupředu může být výroba a nabídka právě zmíněných kuliček. Náklady na realizaci něčeho takového snad ani nebudou stát mnoho a peníze získané tímhle způsobem pomohou udělat zase další krok...


Ale, přesto...

Napadlo mě s tímhle nápadem oslovit přátele i širší přátele a požádat je o pomoc a podporu, která může mít mnoho forem...

Ať už finanční, zasláním libovolné částky na bankovní účet... Nebo třeba formou vyjádření důvěry, povzbuzením...

Těšilo by mě, že by pak celý projekt nebyl postavený jen na inspiraci a konání jednoho člověka, ale byl by projevem laskavosti a dobroty všech, kteří by se cítili osloveni...

A kdyby nic jiného, měla bych dobrý pocit už jen z toho, že jsem to zkusila...

***

Jak něco takového vnímáte?

Nehledám za každou cenu vnější potvrzení, ale ráda se ptám...

Za jakoukoliv reakci předem děkuji... Razz

E.*
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 11:37 am    Předmět: Citovat

ahojky Rendyy
líbilo se mi,cos napsala
držím palce a přeji úspěch

já konám podobně,rád si vykládám s lidmi a snažím se vytvořit také nějakou kuličku z humoru,povzbuzení a naděje a nabídnout ji druhému
je to fajn škola
@
.....................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 12:08 pm    Předmět: Citovat

Arikiran: Dík, že se Ti to líbí! Smile

Každý jsme na tomhle světě požehnáním svým jedinečným způsobem...

Já jsem ráno cítila, že to tu mám napsat a bylo to dobře. Už tak dlouho jsem s někým nemluvila opravdu o sobě...

Před pár dny jsem měla takový telefonát se svojí rodinou a říkám, že bych potřebovala půjčit nějaké peníze a jestli by byli tak hodní a pomohli mi. Že to potřebuji na zmíněné kuličky, sáčky a etikety na ně...

Nesetkala jsem se moc se zájmem, což jsem i očekávala a tak jsem to dál nerozváděla. A tak jsem si uvědomila, že jestli žádat o pomoc rodinu, tak spíš tu podle Ducha, než podle těla...

Když jsem sem ráno napsala ten příspěvěk, tak jsem pocítila takový příval energie, jako už dlouho ne...

Pak mi zavolala moje máma a ptala se, jaké kuličky, sáčky a etikety jsem to vlastně myslela... Tím mě překvapila a ten zájem mě opravdu potěšil a dojal...

A pak mi zavolala ještě jednou, že prý v její blízkosti je někdo, kdo potřebuje pomoc a hledá někoho, kdo pracuje s energií...

Něco tady zkrátka funguje a já jsem za to moc vděčná.......


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 8:04 am    Předmět: Dobrá rada nad zlato Citovat

Milá Rendyy,

docela mě překvapilo, že tu čtu tenhle Tvůj dlouhý příspěvek. Pokud Ti mohu poradit, tak:

1. Zajdi si na pobočku a zruš si na tom účtu tu možnost jít do záporu (myslím si, že tomu říkají kontokorent), ať se nedostaneš do ještě většího průšvihu;

2. Chceš-li rozdávat kuličky, jeď na farmu a tam se to nauč dělat. Není to jednoduché, dělat to tak aby ses vyhla možnému právnímu postihu. Je to potravina a pro její výrobu, balení a uchovávání platí spousta předpisů. Na farmě to dělají dlouho atak vědí, jak se s tím "poprat".

P.S.: Hezké je vyprávění o tom, jak na tebe Krišnovo prasadám fungovalo Very Happy Popřemýšlej o tom, zda to co odlišuje Krista a Krišnu není jen vnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 8:32 am    Předmět: Citovat

Zbultran: Díky za názor a přispění...

1. Tyhle peníze jsou zatím jediný můj potenciál, takže nemám v plánu jeho rušení. Pokud se Ti ale můj nápad líbí, můžeš mě podpořit. Uvítám jakoukoliv pomoc...

2. Tohle prozatím vidím jako hlavní smysl mé návštěvy farmy. Na etiketě je třeba napsat výrobce a když jsem mluvila s oddanými, jestli by můj nápad šel realizovat s nimi ve spolupráci, neprojevili nesouhlas, čehož si velice vážím...

P.S.: Jako oddaný Krišny nevím, jestli by ses rád účastnil podobných projektů v jiném pojetí... Např. když bys měl lidi oslovit a nabídnout jim něco takového s vědomím, že děláš to nejlepší a děláš to z celého svého srdce. Myslím, že když bys něco takového už dělal, ve spolupráci s lidmi stejného přesvědčení bys byl mnohem šťastnější a úspěšnější... A naopak... Proto v tomhle případě "vnější" věci rozhodně nejsou nepodstatné...

Vzpomínáš, jak jsi mi kdysi řekl, že jsi přemýšlel o tom, že bys přijal křesťanství, ale že bys to stejně nemohl udělat, protože bys měl pocit, že bys zradil to "své"?

Ráda Tě tu zase potkávám, Zbultrane... Jak se máš?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 9:12 am    Předmět: Re: Takový projekt.. Citovat

rendyy napsal:


.......jsem byla rozhodnutá odejít žít do ášramu, ale zatím mě do žádného nepozvali... Naopak mě z jednoho poslali domů, ať si najdu práci, jako kdyby věděli, že to je v mém životě to nejméně odevzdané místo a navíc, že když bych měla skutečně být nějak výdělečně činná, tak to první, co udělám, je to, že si nenajdu práci jen tak ledajakou, ale že se pokusím skutečně oživit a vynést na povrch veškerý svůj tvůrčí potenciál, abych mohla dělat to, co je prospěšné a zároveň to, co mě baví, těší a skutečně vychází z mého srdce, z mého nitra...


Ahoj Rendyy, asi jsem moc přízemní, ale začala bych právě tady. U té práce. Moc mě baví, jak se dokážu zbavovat závislosti na ostatních, to znamená, že mě těší pocit, že se dokážu už sama postarat o sebe. I kdybych zůstala sama.

Citace:
...a najednou, začala jsem potkávat lidi, které už jsem dlouho neviděla a kteří mají spoustu problémů. Už tolikrát jsem si přála mít možnost jim nějak pomoci, ale nenapadl mě žádný vhodný způsob... Navíc nerada lidem něco říkám, když se sami neptají...


Ty nemáš žádný problém? Pokud ne, je to v pořádku. Pokud ano, platí to, co jsem napsala výše.

Ahoj E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 9:30 am    Předmět: Citovat

Ahoj Evi. Celý příspěvek je o tom, jak někdo začíná od nuly, krok za krokem... S důvěrou v to, kam ho srdce vede...

Víš, já svoje "problémy" neberu jako "problémy". Mám svoji Cestu, jdu po ní a to, co mě na ní potkává, přijímám jako dary, ať už je to převlečené jakkoliv... Vím, že cokoliv do mého života přichází, má svůj smysl...


Tady jsem mluvila o lidech, kteří mi nějakým způsobem opakovaně vstupují do života a asi stejně jako všichni touží po štěstí, lásce, přijetí... Jen se to ještě nenaučili hledat především uvnitř...

...a já jsem v běžném životě člověk velmi tichý. Nemluvím, když se mě nikdo neptá, i když bych možná měla co říct. Mám důvěru v to, že pokud skrze mne může být někomu pomoženo, tak se tak stane ve správný čas, přirozeným plynutím okolností...

A to, co jsem popsala, byla zrovna jedna z ukázkových forem takových situací...

Snad jsem Ti to přiblížila lépe...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 12:04 pm    Předmět: Citovat

ahoj Rendyy
mě už skrze tebe a tvé psaní pomoženo bylo,dík
líbí se mi to
@
.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 12:18 pm    Předmět: Citovat

Rendyy, postarej se nejdřív o sebe! Tím pomůžeš i ostatním. Idea
Evík ti radí dobře!!!

rendyy napsal:

1. Tyhle peníze jsou zatím jediný můj potenciál, takže nemám v plánu jeho rušení. Pokud se Ti ale můj nápad líbí, můžeš mě podpořit. Uvítám jakoukoliv pomoc...


Ty peníze nejsou žádný tvůj potenciál, je to příslib půjčky a ta není zadarmo, platí se za ní další peníze a tomu se říká úrok.

Nápad se mi libí u člověka, který se postará o sebe a rozdává z přebytku. Nepodpořím tě, protože by ti to nepomohlo.

rendyy napsal:

P.S.: Jako oddaný Krišny nevím, jestli by ses rád účastnil podobných projektů v jiném pojetí... Např. když bys měl lidi oslovit a nabídnout jim něco takového s vědomím, že děláš to nejlepší a děláš to z celého svého srdce. Myslím, že když bys něco takového už dělal, ve spolupráci s lidmi stejného přesvědčení bys byl mnohem šťastnější a úspěšnější... A naopak... Proto v tomhle případě "vnější" věci rozhodně nejsou nepodstatné...


Tomu moc nerozumím, co jsi tím chtěla říci Idea Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 12:49 pm    Předmět: Citovat

Zbultran: Každý, kdo rozdává z přebytku, někdy nějak začínal. Někdo si pomohl sám, někoho někdo jiný podpořil, někdo si půjčil...

Když se podíváš na lidi, kteří úspěšně podnikají, uvidíš mnoho příkladů začátků. A mnozí z nich mají na začátku své kariéry cosi, čemu se říká podnikatelská půjčka a nebáli se úroků...

Tohle ale není materiální projekt. Mohla bych mít přebytků vlastních peněz sebevíc, ale bez lásky k Bohu a bez té správné motivace by mi to k ničemu nebylo...

Když jsi se rozhodl, že mi nepomůžeš, je to Tvé rozhodnutí. Jak ale můžeš vědět, co je pro koho dobré a navíc, co je dobré zrovna pro mě a jakým způsobem můžu, nebo nemůžu být úspěšná?

Zase tolik mě neznáš... Jestli mi chceš poskytnout skutečnou radu, tak zkus nejprve investovat trošku času a zájmu do toho, abys mě poznal... Pak pro mě Tvá slova budou mnohem osobnější.....

Jak víš, co mi pomůže a co ne?

Zkus dát stranou to, že to něco stojí a podívej se na to celé opravdu srdcem. A pak mi upřímně odpověz, co vidíš...

***

Co jsem tím chtěla říct?

Že Krišnovo prasádam by lidem měli rozdávat oddaní Krišny, protože nerozdávají jenom balíčky, ale je důležité i to, že jsou pro ostatním živým příkladem ovoce svojí víry...

A takovou touhu mám teď i já......

***

Víš, už jsem dřív podnikala, proto dokáži ocenit hodnotu zdánlivě obyčejného zaměstnání, které sice nemusí moc bavit, ale člověk dostane relativně v klidu a teple svůj plat...

Když já teď chci investovat ne malou část svojí energie do toho, abych vytvořila to, o čem tady mluvím.......... Přijde Ti to snad jako málo "práce"?

Ona to totiž není "práce", je to především láska, radost, služba...

Kolik energie je třeba k vytvoření toho všeho, aby to fungovalo tak, jak má.... A pak chodit někde klidně celý den s košíkem, oslovovat lidi...

Tyhle věci nelze dělat bez inspirace, bez určitých "přebytků", o kterých mluvíš, jen nejsou v té materiální oblasti...

Nejde tu jen o investici peněz, ale i o důvěru a odevzdání....

Chápu, že má někdo radši tu kancelář, tenhle styl není pro každého.........



PS: Jednou jsem šla od Pražského hradu dolů po schodech a stála tam paní, co hrála na harmoniku a zpívala, s kufříkem...

Šla jsem dál a ani jsem se jí nevšimla, nebudu přeci přispívat na takové věci...

Ale pak jsem se s pokorou vrátila a do toho kufříku jí opravdu ráda přispěla..... Víš proč? Na ní bylo vidět, že tam stojí ne proto, že musí.... Ale že tam stojí ráda, protože dělá to, co miluje....

A když takové lidi potkáš, nemůžeš si nevšimnout...............

Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 1:05 pm    Předmět: Citovat

Arikiran: Díky moc... I tohle je nádherný způsob pomoci a podpory, když někdo někomu řekne: "Líbí se mi to..." A když se to líbí jednomu člověku, je velmi pravděpodobné, že se najde i mnoho dalších, které něco takového potěší.......

Ještě jednou děkuji,
E.*

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 1:33 pm    Předmět: Citovat

Zbultran: Ještě takový dodatek...

Nemá smysl tu líčit můj životní příběh poslední doby, ale já jsem v situaci, ve které jsem být chtěla a kterou jsem si aktivně vytvořila, protože jsem si přála jí prožít. Kdybych si to nepřála, rozhodovala bych se v minulosti jinak.

Víš, když tady o tom všem mluvím...

...tak nemám pocit, že to dělám z nedostatku. Dělám to z pozice člověka, kterému bylo v životě mnohé odpuštěno, mnohé dáno a zažil... zažívá... opravdu velkou Milost...

A proto také vím, že i když o něco prosím... Tak i to je forma Milosti...

Nebo co se týče přispění. Když mohu přispět na dobrou věc, tak to je také forma Milosti...

Když mi někdo nabídne možnost, že můžu přispět, to je také forma Milosti...

Záleží, jakýma očima se kdo dívá. Někdo třeba vidí nějakou Rendyy, co chce použít peníze z debetu na nějakou blbost a ještě si myslí, že jí s tím může někdo nějak pomoci....

Někdo zase vidí něco jiného...

A tak....

A víš co? Já na tom nijak zvlášť nelpím. Když mi Bůh do života tuhle inspiraci poslal, tak On určitě ví i to, jak se postarat o to, aby se zrealizovala...

Já dělam jen to, že využívám ty možnosti, které se mi ukazují. A jedna z nich je právě tahle diskuze...

Třeba díky tomuhle fóru nezískám potřebnou podporu, ale zase si můžu trošku prověřit, nakolik jsem schopná být sama sebou a postavit se za to, čemu věřím a co cítím...

A bez toho by tenhle projekt nefungoval vůbec...

***

Navíc, co se týče peněz... Když by ses zeptal, tak počáteční investice jsou pouze pár tisíc...

To zní celkem fajn, ne?

Kdyby se našlo několik lidí, kteří by v tom uviděli smysl a každý by třeba dal 50Kč, s láskou...

Hned by to bylo znát a za chvilku by mohlo být kuliček.....

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 2:17 pm    Předmět: Citovat

Já s Zbultranem souhlasím, podle mne to bereš za ten horší konec.

V takových případech je dobré změnit svůj postoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 2:18 pm    Předmět: Se nějak čertíš Citovat

Se nějak čertíš. Co takhle zkusit rozdávat kuličky u těch Krišňáků? Alespoň ti dají najíst a nechají tě přespat.

Když budeš rozdávat kuličky křesťanům, budou tě stejně podezřívat z toho, že jsi Haré Krišna.

Neznám tě, ale o některých tvých pokusech už něco vím. Proto ti radím, ať poslechneš Evíka a osamostatníš se a získáš svobodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 2:29 pm    Předmět: Citovat

Zbultrane, já se nečertím... Snažím se Ti vysvětlit, že nehledám řešení pro sebe, ale hledám tu správnou cestu, jak umožnit realizaci něčeho takového. Teď zrovna mám co jíst a mám i kde spát...

Nebudu rozdávat kuličky křesťanům, ale lidem a už vůbec nejde o to, co si kdo o tom pomyslí, protože tady jde o úplně jiné věci...

Možná to beru za horší konec, ale tak to momentálně cítím...

A už mi neříkej, že mám chodit ke Krišňákům. Tam chodit můžu, na návštěvu... Doma jsem jinde...

Myslím, že už nemá smysl společně dál na tohle téma diskutovat, protože nemáš pochopení pro to, o co mi vlastně jde...

Ale díky za názory...

PS: Někdy, ať už člověk v minulosti prožil cokoliv... Je fajn ty obrázky opustit a podívat se na něj novýma očima... Ne z hlediska toho, co pokazil, nebo co se nepovedlo... Ale z hlediska toho, jaký má potenciál a čeho je schopný, co se naučil a kam ho to všechno posunulo...


Naposledy upravil rendyy dne út červenec 26, 2011 2:47 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
Strana 1 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund