Fórum - Zobrazit téma - Takový projekt.. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Takový projekt..
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Takový projekt..
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 1:19 am    Předmět: Citovat

Lendulko, jak je vidět, tak jsi něco z toho možná nechopila tak úplně..

Ber tohle, prosím, jako takový poslední pokus ještě vysvětlit pár detailů.

Já jsem nežádala všechny diskutující, aby mi něco poslali.

Přišla jsem sem v určité situaci a za určitých okolností, protože i já jsem v určitém smyslu "dítětem reikiwebíku", to právě tady kdysi před léty to všechno začalo a nebýt toho místa tady, asi bych nikdy nezačala dělat to, co mě opravdu baví a co mám ráda...

Nebýt přátel, tak nemám teď kde bydlet, co jíst a nezvládla bych vůbec nic. To ale není stížnost, ale něco, pro co jsem se sama rozhodla...

Ona se např. obtížně hledá práce, když do ní nemáš momentálně za co dojíždět a ani moc co jíst, dokud Ti nedají výplatu...

A proto ani sem jsem nepřišla za cizíma lidma, ale svým způsobem tam, kde jsou právě přátele... Jenže zkrátka oslovit všechny diskutující je jaksi vedlejší efekt, který nebyl až zas tak záměrem..

Takový rozdíl mezi mou vizí a Tvou je v tom, že já i kdybych měla ten domeček a kdesi cosi, asi bych nebyla šťastná. Mě totiž nebaví žít sama pro sebe a za sebe. S tím souvisí i moje celoživotní vize žít v určité duchovní komunitě, kde bych i žila, kdybych byla nadále v souladu se životním stylem těch, kteří mě k něčemu takovému přizvali...


Teď je tím cílem to, jak mít možnost si obstarat něco k jídlu způsobem, který mě bude podporovat v tom, aby se to, co jsem se rozhodla žít, mohlo rozvíjet a růst...

Není to tedy tak "pošlete peníze, abych nemusela nic dělat a měla se dobře", ale záměr byl trošku jiný... Byl v tom, jak vytvořit něco hodnotného, co by sloužilo i ostatním a jak k tomu udělat první krok, když začínáš opravdu od úplného začátku, se stavem účtu O,-, aniž bys měla zázemí a v době, kdy jsem to psala, tak i s pocitem toho, že není nikdo, kdo se za Tebe postaví a kdo podpoří, když je třeba...

To je celé. Ale nadále už se mi to rozebírat nechce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 9:33 am    Předmět: x Citovat

Myslím, že největší překážka v tom, aby energie do našich vizí a projektů skutečně začala proudit a naše sny se začaly plnit je odvaha s kuráží se podívat, co je SKUTEČNĚ za našimi problémy a těm brzdám, blokům
a strachům se podívat zblízka do tváře a poléčit je.

šamanka
PS: nebo si taky hezky přiznat, jak tu krásně píše Beppe, že "kravka projekt" není pro nás to pravé ořechové Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 9:48 am    Předmět: Citovat

Zas nevím, jak jsi Šamanko přišla na to, že někam energie neproudí... Kdyby neproudila, asi bych neměla důvod investovat svoji energii a čas...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 2:52 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Lendulko, jak je vidět, tak jsi něco z toho možná nechopila tak úplně..
Já jsem nežádala všechny diskutující, aby mi něco poslali.


Rendyy, máš pravdu, určitě jsem nepochopila vše tak úplně. Ani to přes virtuální rozhovor to dost dobře nejde a taky proto, že nežiju tvůj příběh a do hlavy do srdce ti nevidím.
Hned ve tvém prvním příspěvku je žádost o finanční či jinou pomoc a o zaslání peněz na účet. Jen tak soukromě by mě zajímalo, kolik lidí na to slyšelo.


rendyy napsal:
Nebýt přátel, tak nemám teď kde bydlet, co jíst a nezvládla bych vůbec nic. To ale není stížnost, ale něco, pro co jsem se sama rozhodla...


No a tohle je něco, co nechápu. tobě se to takhle líbí? Bez pomoci druhých nezvládat vůbec nic? Rendyy, jsi nějak nemocná či zdravotně omezená? Ty několikrát zdůrazňuješ během posledních pár dní, že by tě netěšilo být někde sama za sebe, že ráda spolupracuješ s druhými a že bys nejraději žila v nějaké komunitě. Nedivím se, že tě z jednoho toho ašrámu poslali šupky hupky domů, ať začneš pracovat. Nepřipadáš si někdy jako koule u nohy druhých lidí?
Mě samozřejmě také v životě pomohlo spousta lidí a moc jim za to děkuji. Stejně tak já pomáhám svým blízkým. Přesto se mi žije mnohem svobodněji na těle i na duchu, když jsem soběstačná. Můžu se radovat z toho, co jsem všechno zvládla. Nemusím a ani nechci být na někom závislá.


rendyy napsal:
Ona se např. obtížně hledá práce, když do ní nemáš momentálně za co dojíždět a ani moc co jíst, dokud Ti nedají výplatu...


Rendyy, také jsem se v životě ocitla v prekérních situacích, ale koukala jsem se z nich rychle dostat.


rendyy napsal:
A proto ani sem jsem nepřišla za cizíma lidma, ale svým způsobem tam, kde jsou právě přátele... Jenže zkrátka oslovit všechny diskutující je jaksi vedlejší efekt, který nebyl až zas tak záměrem.


Rozumím.


rendyy napsal:
Takový rozdíl mezi mou vizí a Tvou je v tom, že já i kdybych měla ten domeček a kdesi cosi, asi bych nebyla šťastná. Mě totiž nebaví žít sama pro sebe a za sebe. S tím souvisí i moje celoživotní vize žít v určité duchovní komunitě, kde bych i žila, kdybych byla nadále v souladu se životním stylem těch, kteří mě k něčemu takovému přizvali...


Mě kromě pionýrských táborů, kde byla legrace a hráli jsme si v přírodě, nebavily žádné kolektivní spolčovánky. Příliš to omezovalo a omezuje mojí svobodu. Nerada se nedobrovolně přizpůsobuju a potlačuju svoje já ve prospěch kolektivu. Mě baví žít sama pro sebe a za sebe. Vím, že mě podporuje Bůh a to vědomí mi stačí.


rendyy napsal:
Teď je tím cílem to, jak mít možnost si obstarat něco k jídlu způsobem, který mě bude podporovat v tom, aby se to, co jsem se rozhodla žít, mohlo rozvíjet a růst...


Pod touto větou vůbec netuším, co se skrývá......


rendyy napsal:
Není to tedy tak "pošlete peníze, abych nemusela nic dělat a měla se dobře", ale záměr byl trošku jiný... Byl v tom, jak vytvořit něco hodnotného, co by sloužilo i ostatním a jak k tomu udělat první krok, když začínáš opravdu od úplného začátku, se stavem účtu O,-, aniž bys měla zázemí a v době, kdy jsem to psala, tak i s pocitem toho, že není nikdo, kdo se za Tebe postaví a kdo podpoří, když je třeba...

To je celé. Ale nadále už se mi to rozebírat nechce...



Promiň Rendyy, opravdu netuším, co hodnotného je v těch kuličkách (kromě těch surovin)..... Píšeš, že jsou požehnané. Ale vždyť Bůh je všude. Všude kolem nás, v nás. Ne jenom v těch kuličkách. Možná mi to někdo vysvětlíte, ale já opravdu nechápu, co je v tom za službu Bohu, potažmo druhým lidem.

Rendyy..................to je z mé strany asi opravdu vše. A znovu, stejně jako včera ti přeju hodně štěstí, moudrosti a celistvosti. A vyrovnaného propojení ducha s hmotou.

Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 7:05 pm    Předmět: x Citovat

Lendulko, ty zraješ jako víno. Takhle změnit a uchopit život jako jsi to udělala ty tomu říkám síla a statečnost! A tak vypadá samostatnost...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 7:44 pm    Předmět: Citovat

Lendulka: Kolik lidí slyšelo na žádost o finanční pomoc ohledně kuliček? Žádný... Za to jsem prodala spoustu knížek a už jen to pro mě byla pomoc veliká...

Jestli se mi líbí bez pomoci druhých nezvládat vůbec nic? Líbí, nelíbí. Momentálně jsem v takové situaci a tak to s láskou akceptuji, jak to je. Kdybych to uměla jinak a lépe, udělala bych to tak. Proto si ani nepřipadám jako koule u nohy, protože dělám to nejlepší, co umím, v rámci svých možností.

Jinak mimochodem, Ty si myslíš, že v ášramu se nepracuje? Až tedy na to, že při službě tam je už na první pohled zřejmější a citelné, že to není „práce“, ale láska...

Vzpomínám si, jak jsem v jednom brečela štěstím, když jsem v kuchyni poprvé krájela rajčata spolu s ostatními, kteří také krájeli a zpívali u toho mantry... A v druhém byla moje nejoblíbenější činnost péče o záchody, aby je ostatní měli vždy voňavé a čisté...

Kdybych byla přesvědčená o tom, že mám společnou cestu s lidmi tam, udělala bych všechno proto, abych se tam mohla vrátit. Ze stejného důvodu jsem nucená odmítat další nabídky, které mám, i když ani neumím vyjádřit, jak moc si jich vážím a jaká Milost je mi tím nabízena. I tak si ale myslím, že ty nabídky stále neumím správně docenit....

Co hodnotného je v těch kuličkách?

Když říkáš, že Bůh je všude, tak proč se potom věnuješ reiki? Proč dáváš práci s energií konkrétní podobu, v tomhle případě skrze přikládání rukou?

Proč se tu na reikiwebíku občas objeví prosba: „Prosím, pošlete mi reiki, protože mě teď trápí tohle nebo tamto...“ Když Bůh je všude, tak proč říkat druhým lidem...

A proč soudit mě, že jsem si neřekla o podporu v podobě poslání energie, což zúčastněné také něco stojí, v tomhle případě jejich pozornost, lásku i čas... Ale řekla jsem si vlastně také o reiki, ale o zhmotněnou, do podoby pár drobných...

Láska má mnoho různých podob...

Tak snad jsem Ti tím snad odpověděla i na ty kuličky...

Mám Tě ráda, Lendulko. Jsi krásný člověk... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dizzy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 1.2. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 11:06 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Lendulko, krásná a moudrá tečka.


Ano to máš pravdu, ale jak je vidět, tak souvětí pokračuje... Shocked Sám se tomu divím...

Šamanka: Ahoj Mílo, taky tě zdravím. A víš co? Lendulka má pravdu. Berem všechno a samozřejmě taky včetně "zhmotněné formy lásky" (viz strana 3 tohoto vlákna) a tu v jakémkoliv možství Very Happy Very Happy

rendyy: již několikrát jsem chtěl zasáhnout do tohoto vlákna, ale nebyl jsem toho schopen, protože mě tolik irituješ, že by ten příspěvěk musel být sprostý nebo cynický... třeba na to jednou příjdeš, jak to vlastně je. Přál bych ti to...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 5:49 am    Předmět: x Citovat

Ahojky,
viš čím, jsi mě vloni hodně dostal? Že když bylo potřeba něco udělat, tak jsi kolem toho neřečnil, nerozebíral to, případně s láskou nepřijímal, ale šel a udělal to. Třeba opravil sprchu, vytřel podlahu před cvičením. A my si toho všimli jen díky tomu, že to bylo prostě hotové. To je dneska moc vzácná vlastnost!
Mějte se vy dva moooc krásně

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 7:30 am    Předmět: Citovat

Dizzy: Souvětí pokračuje, protože odpovídám na otázky mě kladené. Nemám nikterak v úmyslu zalíbit se všem, takže příčiny iritace si můžeš zpracovat především sám v sobě. Pak se člověk už nedívá s tendencí být sprostý, ale s větším pochopením...

Já také chápu ten váš postoj... A také vím, že podruhé bych takové věci právě tady nesdílela...

Ono třeba to, co je pro jednoho samozřejmé a běžné, pro druhého takové být z mnoha důvodů vůbec nemusí... A když si někdo myslí, že v životě druhého je právě teď třeba to a to, tak to zase vidí svýma očima... Protože i když se okolnosti tváří jakkoliv, třeba je v tu chvíli podstatné něco úplně jiného, co má v tu chvíli přednost...

Postupně, není všechno hned...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lubi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 10:29 am    Předmět: Citovat

Rendyy,iba strucne.Niekto ma nato,aby sa hned postavil,organizoval,zabezpecil svoj zivot po vsetkych strankach.niekomu to trva dlhsie,musi sa k tomu dostat roznymi oklukami.tiez som prezivala tazke obdobie,kazdy bol mudry,radil,ale jednoducho to potrebovalo urcity cas.teraz mam hojnosti,a ti ,ktori v tom case boli navrch,prezivaju to iste obdobie,co ja vtedy.neradim ,nemudrim ,pomozem-samozrejme,do urcitej hranice.ostatok v ss.drzim palce,dostanes sa z toho.a ked nie-nuz,tvoj problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 11:07 am    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:


Promiň Rendyy, opravdu netuším, co hodnotného je v těch kuličkách (kromě těch surovin)..... Píšeš, že jsou požehnané. Ale vždyť Bůh je všude. Všude kolem nás, v nás. Ne jenom v těch kuličkách. Možná mi to někdo vysvětlíte, ale já opravdu nechápu, co je v tom za službu Bohu, potažmo druhým lidem.


Lenko, pokusím se to vysvětlit. Celé to plyne z filosofia Haré Krišna. U HK, když připravíš jídlo (tomu se říká bhóga) nabídneš ho na oltáři Bohu - Krišnovi. Krišna je pán vesmíru a nic takového jako jídlo nepotřebuje. Vaří mu neustále tisíce a tisíce bohyň štěstí Lakšmí. To co přijímá za oběť je ta láska (bhakti) s jakou ten pokrm připravuješ. Tím, že Bůh přijme tu lásku, změní se podstata pokrmu z materiální na duchovní a již to není bhóga, ale prasádádm, tedy boží milost a od Krišny se neliší. Každý, kdo pak to prasadám přijímá (sní) vlastně přijímá Boha v podobě Jeho milosti.

V křesťanství se tomu podobá slavnost přeměny, kdy kněz přemění oplatku (hostii) na Tělo Páně a věřící pak přijímá Krista při svatém přijímání.

Tedy Rendy se zalíbil ten způsob posílání boží milosti, jen to nechce obětovat Krišnovi, ale Kristu. Nejspíš to může fungovat, protože já věřím, že Bůh je jen jeden. Jen možná teologicky s tím mohou mít problém křesťané ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 11:28 am    Předmět: Citovat

Díky, Zbultrane... Smile

Jen bych k tomu řekla, že se mi to sice velmi zalíbilo... Ale nikdy by mě nenapadlo, že bych něco takového pojala i "po křesťansku", dokud jsem neprožila to, co jsem popsala na začátku...

Tu Boží blízkost a přeměnu kuliček přímo "v akci"...

Jinak vařit s láskou a s vaišnavskými způsoby, to mi nějak přirostlo k srdci už dávno a přijde mi to jako přirozenost. Proto mě často mrzelo, že k takovým formám služby nemají křesťané vztah, vždyť je to tak krásné, jednoduché a čisté. Křesťané se mají od oddaných hodně co učit a naopak to platí samozřejmě taky...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 12:27 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:

Tu Boží blízkost a přeměnu kuliček přímo "v akci"...

Jinak vařit s láskou a s vaišnavskými způsoby, to mi nějak přirostlo k srdci už dávno a přijde mi to jako přirozenost. Proto mě často mrzelo, že k takovým formám služby nemají křesťané vztah, vždyť je to tak krásné, jednoduché a čisté. Křesťané se mají od oddaných hodně co učit a naopak to platí samozřejmě taky...

Smile


Ahoj, odkud jsi? o jaké Boží Blízkosti mluvíš? zní to zajáímavě, neznám vaišnavský způsob vaření, můžeš to více popsat prosím?

Děkuji

Zetík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 2:54 pm    Předmět: Citovat

Zetíku, jsem tak nějak z Prahy.

Na začátku tady toho celého story jsem popisovala příhodu, jak jsem šla na autobus s kuličkami v sáčku, které jsem jen tak vezla svojí mámě a měla jsem pocit, že cítím blízkost Ježíše Krista a energii, která prostupuje mnou, i těmi kuličkami. A že jsem pak potkávala různé lidi, které jsem do té doby potkávala až příliš často a nevěděla jsem, co po mě "chtějí" a tak jsem jim rozdávala ty kuličky. Mmch. už jsem je nepotkala od té doby... Dokonce jsem přerušila i půst, abych ochutnala tu "přeměnu" a bylo to velmi, velmi extatické a blažené... A tak vůbec celá "akce kuličky" vznikla... Smile

Oddaní Krišny si na kuchyni velmi zakládají, ale to by lépe vysvětlil Zbultran, já to můžu říct jen ze svého pohledu a vnímání, protože jsem nikdy nebyla přímo "in". Ale vlastně je to taková bohoslužba, jako cokoliv, co člověk dělá s láskou...

Myslím, že v Indii mohli v některých případech vařit pouze brahmani (kněží), protože se věří, že kuchař ovlivňuje připravované jídlo svým vědomím. Také se při vaření nepřemýšlí o tom, co bude kdo dělat odpoledne, ale je to skutečně meditace. I proto je při vaření důležitá čistota, nejen ta vnitřní, ale i vnější. Též se hodně dbá na kvalitu surovin, aby byly co nejvíce kvalitní, čerstvé, v kvalitě dobra... Nevaří se z masa, vajec, cibule, česneku a jiných dalších věcí...

Pro mě je to úžasná forma umění, prostě se nechám vést... Nepřemýšlím, co uvařím, ale "nechám se dít"... Potom často pod rukama vznikají úžasné věci...

A také se jídlo při vaření neochutnává, protože se nevaří pro smyslový požitek, ale jako oběť Bohu...

...a pak je pro Boha vyhrazené speciální nádobí, na které to všechno jídlo hezky naaranžuješ, přineseš na oltář a s láskou a modlitbami Jemu nabídneš....

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 9:00 pm    Předmět: Citovat

Zbultrane, děkuji. Je mi to teď o maličko jasnější. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Strana 9 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund