Fórum - Zobrazit téma - TRIKY A MANIPULACE V DISKUSI - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - TRIKY A MANIPULACE V DISKUSI
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

TRIKY A MANIPULACE V DISKUSI
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne červenec 24, 2011 6:06 pm    Předmět: Citovat

ahoj šamanko
myslel jsem to takto:
předchozího účastníka sunniho(omlouvám se,nějak jsem to zkomolil)jsi označila jako vítěze,tento vítěz pak přestal debatovat a odešel dělat něco lepšího,což jsi komentovala tak,že to oceňuješ

ty jsi tady zůstala a slovíčkaříš s náma
neláká tě tedy jít dělat něco lepšího?

asi tě tady něco baví
@
........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 24, 2011 6:12 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj šamanko
myslel jsem to takto:
předchozího účastníka sunniho(omlouvám se,nějak jsem to zkomolil)jsi označila jako vítěze,tento vítěz pak přestal debatovat a odešel dělat něco lepšího,což jsi komentovala tak,že to oceňuješ

ty jsi tady zůstala a slovíčkaříš s náma
neláká tě tedy jít dělat něco lepšího?

asi tě tady něco baví
@
........................


A jééééje toora v kalhotách Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červenec 24, 2011 6:52 pm    Předmět: Citovat

Ňákej problém, Šamanko? Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne červenec 24, 2011 7:00 pm    Předmět: Citovat

já už vím ,co tě tady baví,šamanko,provokovat!
bude mi potěšením
@
........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 1:55 pm    Předmět: Citovat

Co takhle zpět ke komunikaci?Smile Zrovna po pěti letech louskám Pragmatiku lidské komunikace - legendární dílo Watzlavicka,Bevelasové a Jacksona.

Jedna věc je manipulace jako taková. V kořeni slova je obsažena "manus" - ruka. Tedy nějaká činnost, která něco ovlivňuje. Naprosto neutrální význam - veškerá naše komunikace ovlivňuje - tedy manipuluje. A to se nemusíme uchýlit k žádné logické či jiné pasti.

Druhým a asi častějším pohledem je manipulace, jako chování (vědomé či nevědomé), které druhého ovlivňuje za nějakým účelem, který manipulátorovi vyhovuje a manipulovanému ne. Tady se většinou otřepeme, brr, to nechci, to je špatně, neduchovně, etc. Královským uměním je však, že sám manipulovaný "situaci manipulace a nějaké sdělení" přijímá dobrovolně jako něco pravdivého, jasně daného a na pocit "být manipulován" si ani nevzpomene.

Ta kniha, kterou jsem zmínila se dotýká hlavně nedokonalostí a paradoxů v jazycích, která zapříčiňují mnohá nedorozumění a patologické vzorce komunikace mezi lidmi - a hlavně mluví o následcích na naše chování a prožívání.

Vytáhnu asi tu nejzásadnější věc pro praktické použití:
Komunikujeme o věcech (pojmenovaných objektech, situacích) - takové články jsou pak často dlouhé, obsáhlé, hodně vysvětlují, definují.

a

Komunikujeme o vztazích - vztah toho kdo píše, k těm, co to budou číst. Sem patří úmysly - chceme se blýsknout, druhého ztrapnit, ukázat, že já mám pravdu nebo si jen vysvětlit, že i když spolu na úrovni "komunikace o věcech" nesouhlasíme, náš vztah je ok.

Většina diskuzí se zvrhne ve chvíli, kdy se do věcné komunikace, vloží vztahy a jedno se míchá z druhým. Dá se z toho vystoupit tak - že začneme komunikovat o tom jak komunikujeme - musíme poodstoupit, stát se pozorovatelem naší komunikace. A to je sakra těžké. Já se to musím učit, protože to vyžaduje moje práce. Mnoho alternativních terapeutů, poradců a duchovních učitelů by se to mělo učit také. Pak budou schopni manipulovat (ovlivňovat) své klienty a žáky tak, aby žáci měli možnost si sami vybrat - těžili z vlivu svého učitele nebo poradce. Začátek takové spolupráce je pak začátek posilování osamostatňování a nezávislosti žáka, klienta...

Metakomunikace k mému příspěvku:
Snažím se vrátit téma zpět ke komunikaci a manipulaci. Myslím si, že Toora vybrala dobré téma. Chtěla bych se od filozofie - jak to kdo má, jakým slovům a proč věří, dostat k samotným kořenům. Aby bylo vidět, že na křesťana, buddhistu, následovníka toho, či onoho gurua má naše myšlení, náš jazyk a systém víry a přesvědčení naprosto stejný vliv.
Co vidím jako problém je nedostatek mého času, abych se diskuzi věnovala. Náročnost knihy, ze které bych chtěla představit srozumitelně to podstatné. Ráda bych byla srozumitelná, ale u tohohle tématu se budu muset hodně snažit, neboť slova která používám se běžně neužívají a stálo by to mnoho úsilí srovnat terminologii (obsahově).
Vztahově nemám potřebu se nijak ukazovat, spíš bych chtěla přispět něčím, z čeho mohou těžit i ostatní.

Ps: snad je trochu vidět o čem je metakomunikace a k čemu by to mohlo být dobré. Spoustě diskuzí by metakomunikační pročištění vzduchu (oddělení co je obsahové, oddělení co je vztahové) prospělo ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 3:55 pm    Předmět: Citovat

ahoj Naryo
z tvého příspěvku se mi líbilo to haiku na konci

a z úryvku toto:
". Královským uměním je však, že sám manipulovaný "situaci manipulace a nějaké sdělení" přijímá dobrovolně jako něco pravdivého, jasně daného a na pocit "být manipulován" si ani nevzpomene. "

jsme otroci,ale své zotročování ani nevnímáme a dobrovolně a s jásotem přijímáme

naštěstí,časy se mění a doba tohoto královského umění končí
to píšu jako jeden otrok,kterému začíná cosi smrdět

na konec si dovolím žertovnou poznámku:
nemohu s vámi moc komunikovat,neb studuji knihu o komunikaci
to znám
já jsem dlouho nemohl k bohu
neb jsem byl pořád na nějakém semináři o cestě k němu
@
..................


Naposledy upravil arikiran dne po červenec 25, 2011 8:04 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 4:00 pm    Předmět: Citovat

ahoj Tooro
příspěvek se mi díky tvé radě podařilo opravit
jen prosím ještě napiš,co mám udělat,když chci příspěvek úplně zrušit
ještě jednou dík a zdar
@
................


Naposledy upravil arikiran dne po červenec 25, 2011 8:09 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 5:32 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Arikirane.

V pravém horním rohu Tvého příspěvku by jsi měl mít bublinku "upravit"
(samozřejmě pouze když jsi právě přihlášen).

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 8:03 pm    Předmět: Citovat

ahoj Tooro
dík
vyzkouším
@
................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: ne červenec 31, 2011 11:45 am    Předmět: vYZKOUŠEJTE SI TRIKY A MANIPULACE Citovat

NAMASTE Tooro
[i]Okemko napsal
V písemných diskusích se potkávám s psavci. Někdy grafomany. Taktika je prostá. Milují psát, případně sbírají energii tímto způsobem
Krabas napsal
Ten kdo tvrdí, že někdo manipuluje, nedělá nic jiného, než že sám tímto označováním také manipuluje.
Toto jsou hodnocení na triky a manipulace Toory

Toora o sobš napsala toto hodnocení
Suma sumárum, šlo mi jen o jedno, osoba je tato psychosomatická soustava těla a mysli.
Ostatní jsou už jen nějaké spekulace a domněnky (té osoby, koho jiného žejo).

Dle mého poznání je člověk-tělo nositelem tří dalších dimenzí duchovních:aurické,harické a božské

Nechtěl jsem polemicky zkoušet triky a manipulace -jak byly označeny trefně a vynalézavě Toorou
Již dříve jsem Ti napsal,že tyto názory jsem na základě svých znalostí a zkušenosti opustil.

Uznávám Tvé traktáty z budhistických knih,ale nyvější znalosti o auře a její vliv na myšlení,o harickém paprsku a její části -duše a její vliv na záměry myšlení a nakonec i o Hvězdě jádra a jeho vliv na naše tvoření s emocemi--jsou poznávány až v nynější době
.
Vidím v každém člověku zářit částečku Boha/kterou rřeba on sám ječtě nepoznal/ proto NAMASTÉ a vidím v něm nepoznanou lásku Boha/vidím jeho duši jako část harického paprsku.který má záměry svých projevů a činů dle svých poznání a zkušeností 3D

Vidím.ale nehodnotím.Hodnocení podrobné o duši a karmě,aurické části,DNA jen na základě požádání..což jsem Ti i dříve nabízel.s poznámkou"poznej samu sebe"
AROHOJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2011 8:36 pm    Předmět: Citovat

Sice nevím, Arohoji, co mi tím chceš povědět,
ale vím, že důležité je pro nás to, co sami za důležité považujeme.
Tomu věnujeme pozornost.

A protože se v tomto rozcházíme, tudíž zatím těžko můžeme naleznout nějakou tu společnou řeč.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so srpen 06, 2011 11:33 am    Předmět: Vyzkoušejte si trikya manipulace Citovat

NAMASTÉ
Tooro,triky a manipulace hledáš ve vzácných knihách,ale pravdu najdeš
jen v poznání a vyšších duchovních dimenzích sebe.
S otevřeným a milujícím srdcem pravdu skutečně najdeš.

Slyšela jsi,že tento Svět je maya,nově označovaný za hólografický?

AROHOJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so srpen 06, 2011 5:20 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že Arohoj si tu z nás dělá legraci:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: so srpen 06, 2011 11:49 pm    Předmět: Citovat

Nemyslím si že si Arohoj tady dělá legraci. Domnívám se, že všechno co píše myslí opravdu. Minimálně ze stejného důvodu jako všichni, kteří se do diskuzí zapojují. Chtějí prezentovat nějakým způsobem svůj názor a zaujmout. Když někdo něco sděluje, dělá to proto, že má potřebu být slyšen, vyslyšen, možná někdo poslouchán, tedy upoutává na sebe pozornost a to je taky někdy manipulace. Diskuze očekává reakci, jinak by to bylo jen sdělování.
A jako normálnímu člověku mu určitě bude dělat dobře, když s ním někdo bude v něčem souhlasit. Zatím v mnohém přitahuje pozornost, což může být taky chápáno jako prvek důležitosti a sounáležitosti.


Všichni ti, kdo se s ním do diskuze zapojují jsou pro něj důležití - může si sám na sobě zpracovávat pocity, které v něm příspěvky vyvolávají tak, aby sám na sobě mohl aplikovat všechna hluboká poznání a prožitky které získal k tomu, aby se víc a víc napasoval do Lásky.

Tím, že jeho příspěvky působí hodně provokativně, vyvolávají docela zajímavé reakce. Určitě všem, kteří mu odpovídají a nebo reagují na jeho texty, v duchu denně děkuje, protože skrze ně se sám dostává k poznání o sobě, o tom, co má sám v sobě nepřijaté. Díky Vám všem, kteří reagujete se může dostat víc a víc do souladu se sebou a s okolím.

Stejně tak funguje i pro ostatní. I pro vás a tím že jsem se zařadila do této diskuze i pro mne .


To co v každém z nás vyvolává kdokoli svým projevem za pocity je pouze příběh každého z nás o nás. A to můžeme díky němu v sobě pochopit, přijmout a něco s tím udělat, abychom s tím neměli spojeno nepříjemno.

Pokud budeme očekávat a nebo nějak nutit - jakkoli - do změny postoje tak, aby vyhovoval našemu přesvědčení, už s ním manipulujeme. Už mu šlapeme do jeho prostor a to vyvolává různé reakce. U všech zúčatněných.

Manipulace bude vždy souviset se vztahy. Je jedno jestli manipulujeme s rostlinami pro nás užitečnými a nebo plevelem a nutíme je do něčeho do čeho se jim evidentně nechce, řekou, počasím, půdou, nebo lidmi. Všechno souvisí se vším.
Taky si myslím, že když někdo říká že nemanipuluje, že si prostě jen nevidí do života. Já se přiznám, manipuluji. Nikdy nechci škodit a ubližovat ale holt se mockrát přistihnu že manipuluji


Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund