Fórum - Zobrazit téma - Imunologická léčba - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Imunologická léčba
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Imunologická léčba
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 1:23 pm    Předmět: Citovat

Dojít k osvícení není až takový problém.
Jednou jsem svařoval bez kukly a byl jsem osvícený ještě tři dny... Very Happy

Šamanko, dovolil bych si trochu oponovat v tom, že mužský způsob myšlení vykazuje jakousi zálibu ve složitosti a analyzování.
Shodou všelijakých náhod celý život pracuji převážně mezi ženami a pokud mužský způsob myšlení je složitý, jak potom nazvat ten ženský...i po těch letech mě některé jejich dedukce a asociace nepřestávají překvapovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 3:03 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Shodou všelijakých náhod celý život pracuji převážně mezi ženami a pokud mužský způsob myšlení je složitý, jak potom nazvat ten ženský...i po těch letech mě některé jejich dedukce a asociace nepřestávají překvapovat Smile


Kamo, nedivím se ti, že tě dedukce a asociace žen nepřestávají překvapovat. Wink
Já to mám takhle s muži........ Very Happy Laughing Very Happy Laughing
Asi to bude opravdu celkovou "jinakostí"..............

A přesto je fajn, když se snažíme si navzájem porozumět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 9:58 pm    Předmět: Citovat

Z mého pohledu a pocitu je to ohromně jednoduché - pokud ho mám v srdci a jsem s ním a v něm, tak není co řešit. Jsem doma, není co hledat.
Šamanka píše o vztahu k Bohu.Souhlasím.
Ale i to je jen jeden z mnoha stupínků k dokonalosti.A vrchol vysoko.Jožka
PS:Jak jednoduše napsat aby to všichni pochopili,že vše co činím dobře činím neb to vůle Boží.Nebo už dokážeš přijmout obyčejnou pravdu,že vražda neviného,vše co činím dobře činím...PROTOŽE JEhO ČINY HODNOTÍME MOZKEM,EMOCEMI A FALEŠNOU MORÁLKOU A NE DŮŠÍ.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 10:32 pm    Předmět: x Citovat

Co je podle tebe vrchol? Hra na Boha?
Jednotou jsem neměla na mysli žádné povyšování se na Boha.
Ani to, že by člověk mohl dělat jakékoliv "sviňárny" protože když je dělá je to vůle Boží, tudíž je z obliga. Ne. Tohle je otázka vlastního svědomí a vlastní vůle, vlastního rozodnutí.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 7:05 am    Předmět: x Citovat

clovek napsal:
...PROTOŽE JEhO ČINY HODNOTÍME MOZKEM,EMOCEMI A FALEŠNOU MORÁLKOU A NE DŮŠÍ.Šaman


Dlouho jsem přemýšlela, co mi pořád na tvých příspěvcích nesedí a už mi to došlo. Nevím proč se snažíš popřít Vesmírné zákony, ospravedlňovat jakékoliv zlo a najít alibi pro všechno špatné, co jsme v životě udělali nebo způsobili. Pořád se snažíš namluvit, možná hlavně sám sobě, že vše co činíme, ať už je to jakkoliv špatné, je to vlastně v pořádku a hážeš to na Boha - vše co činíme je vlastně vůle Boží i kdybychom někoho nevinného zabili.

Není to v pořádku. Nejsme figurky na šachovnici a kromě vyjimečných událostí (někdo nám vběhne pod auto a my už nemůžeme nic dělat), máme svůj rozum, intuici a možnost rozhodování. A i když se ti to nelíbí, tak MY musíme nést za svoje chování odpovědnost i následky.

MY NESOUDÍME BOHA, MY SOUDÍME SAMI SEBE!!!

A to není totéž.

Nevím, jak jsi kdy žil a co se snažíš sám pro sebe lakovat na růžovo, ale moje zkušenost se známou pravdou, že se nám všechno vrací, je
skutečná. Je mnohem lepší poslechnout svoje svědomí a srdce a snažit se napravit co jsme udělali, než si falešně namlouvat, že to všechno byla vůle Boží a tudíž já nic - já muzikant.

Falešný je na tom jen postup, který vymyslela církev: Ať udělám, co udělám, vyzpovídám se a jsem čistý jako lilium. Kdysi se dokonce daly kupovat odpustky! Kupovat. Jenže tyhle kličky vymysleli hlavně lidé, aby ospravedlnily svoje činy a utišili svědomí a nemuseli se bát jejich následků.

Kdyby nefungovaly jisté tzv. Vesmírné zákony a všechno zlo by bylo, jak ty píšeš v pořádku, pak už by na téhle zemi bylo jedno velké
PEKLO.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 9:00 am    Předmět: Citovat

Mně na toto téma přišla zajímavá kniha O jednotě a zlu. Odkaz na ni je zde: http://www.jirivacek.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=166&category_id=8&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=61&vmcchk=1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 11:37 am    Předmět: Citovat

Arrow

Naposledy upravil sanmoon dne po říjen 05, 2009 10:56 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
martasek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.9. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 5:49 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic

Tomu rozumím pracovat s energií jsem se naučila u praktického lékaře,kde jsem dělala sestru.Bylo to dost poučné pacientům se ulevilo od bolestí zad sice jen krátkodobě ale i tak úspěch.Jenže pak jsem zjistila s přibývajícími zdravotními problémy že zasílám na dálku energii svou a tím si škodím.Proto jsem se přihlásila na reiki 1.st a taky proto se bojím použít léčbu na dálku.

Po zasvědcení už to bylo jedodušší.A hlavně jak na tomto webu všichni dobře radí,že musím začít u sebe.Je to tak až budu vědět co chci kam se má můj život ubýrat a tak různě teprve můžu léčit druhé.Vždycky jsem měla nějak zafixováno že musím pomáhat lidem prostě mě to nějak psychicky naplňuje a těší to mou neprobádanou duši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 5:27 pm    Předmět: Citovat

Martasek:
No když máš reiki a spoléháš se na reiki, je jedno jestli se na ni spoléháš ve chvíli, když máš ruce na něčím koleně, nebo když je někdo daleko. V obou případech děláš to samé - spoléháš se na reiki a reiki léčí. Ty jsi jakoby pouhým prosebníkem, kanálem. Konatelem je reiki. Co má společného s tím tvá energie? Co máš s tím společného ty? Nejlepší je to celé nechat na reiki, oddat se jí, a vědět že ona ví vše nejlépe.
Myslím si, že na to jdeš dobře. Chceš léčit hlavně sebe. U sebe bych začal. To je nejdůležitější. To bych dělal.
Já osobně druhé neléčím. Má filozofie je taková, že reiki je velice jednoduchá věc. Není tedy možné říct, že se věnuji jen sobě a na druhé kašlu. To by bylo snad (!!!) možné brát v úvahu, když bych měl schopnosti, jenž jsou nějakým způsobem mimořádné a ostatní k nim nemají přístup. Reiki je však dostupná každému. Proč se tedy ostatním věnovat, když oni mají tutéž možnost? Svůj čas maximálně věnuji pro to, abych jim řekl, že se mají jít nechat zasvětit, nebo je případně zasvětím. Léčení druhých pomocí reiki pokládám spíše naopak za věc zhoubnou. A to z několika důvodů:
1) vytváří závislost druhých na nás.
2) může vytvářet omyl, že my jsme více něco než druzí
3) může vytvářet v klientech omyl, že my jsme blíže Bohu, než oni
4) může vytvářet v klientech omyl, že reiki je něco složitého a pochopitelného jen pro některé
5) máme sami málo času na sebe
6) čas reikování je většinou nedostatečný - pro úzdravu je třeba reikovat často a dlouho

Naopak, když někoho vedeme k tomu, aby se nechal zasvětit:
1) ukazujeme mu, že on není na nikom závislý a reiki je mu kdykoli k dispozici
2) ukazujeme mu, že s reikováním jsme na tom oba stejně
3) ukazujeme mu, že oba jsme stejně blízko Bohu - tedy, že reiki není jen pro vyvolené
4) sám vidí, že reiki není nic složitého a je to zcela jednoduché (pokud mu to učitel sám nekomplikuje podivnými teoriemi)
5) máme více času na sebe a zároveň klient není nyní omezen na to, že v určitý čas "bude reiki přijímat" a tudíž je pánem svého času
6) může se reikovat často a po dlouhé hodiny

Tedy podle mého si co nejméně hrát na boží prostředníky a dát druhým stejnou možnost.

To jsou jen takové body, které mě nyní napadly. Nechci říct, že posílání na dálku a práce s druhými nemá své výhody - třeba blízkost, pocit, že si na mě někdo vzpomene atd. Myslím si však, že z denního reikování se stává časem cesta k Bohu a to je podle mého nadevše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 6:22 pm    Předmět: Citovat

Přesně jsi to vystihl Psychedeliku. Cítím to také tak a energie mě i tak vede. Díky.

Mirek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 7:34 am    Předmět: Citovat

Psychedelic: Jako nositelka několika mistrovských zasvěcení jsem v nedávné době byla na ošetření reiki. To byla tak báječná věc! Docela mě mrzí, že jsem nepřišla dřív na to, jak pěkné je, když si člověk čas od času najde prostor, aby si dopřál péči od druhých a vychutnal si tak ten čas pouze pro sebe.

Škoda, že v mém okolí zatím neznám někoho, ke komu bych chodila ráda a jehož služeb bych mohla využívat častěji... Jsem možná náročná, ale i když reiki dělá kde kdo, asi bych nešla ke každému. Stejně jako u dobrého maséra a každého, koho člověk pustí velmi blízko, u reiki obzvlášť, cítím to tak, jako by se člověk dotýkal samotné duše - potřebuji, aby mi byl dotyčný příjemný jako člověk a bylo na něm vidět, že dělá svoji "práci" opravdu rád...

Navíc, Ty jako někdo, kdo reiki hodně spirituálně prožívá a přirovnává ji k Bohu. Znáš ten pocit, kdy k Tobě Bůh přichází i prostřednictvím druhého člověka a Ty jenom prožíváš, vnímáš a jsi vděčný? Smile

Zhoubné je potom asi jen to, když člověk neumí v určitých oblastech svého života nastolit rovnováhu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 8:23 am    Předmět: Citovat

Psychedelicu,

nerad bych si blbě vyložil to, co tu čtu, ale když za Tebou někdo přijde pro pomoc, tak Ty mu v tu chvíli nabídneš spíš zasvěcení, než ošetření?

Pokud tomu tak je, nechci o tom v této chvíli nějak diskutovat, je to Tvůj způsob.
Já se vlastně jen ptám jestli dokážu správně porozumět psanému textu, anebo už spíš potřebuji obrázkové písmo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 6:41 pm    Předmět: Citovat

Včera jsem opět přemýšlel, co jsem napsal a neměl jsem z toho moc dobrý pocit.
Snažil jsem se být radikální. V důsledku toho jsem pominul druhou stranu. To že reiki je vlastně posílání lásky druhému a to je krásné a pro oba přínosné.
Na druhou stranu mě při jízdě šalinou napadla ještě jedna věc. Když se člověk hrne do posílání reiki druhým, místo práce na sobě (i když i posílání reiki druhým může být jistou formou práce na sobě, neboť se v tu chvíli v svým způsobem setkáváme s Bohem), můžou ho druzí znejistět. Tím, že třeba nic necítí. Jakékoli sdílení reiki (či duchovna obecně) s druhými a její bezhlavé šíření, přesvědčování druhých, léčení druhých apod. může vést k tomu, že je naše víra podkopána a duchovní práce na chvíli (v optimálním případě) tím zhacena, neboť jsme sami nenabyli dostatečné zážitky, prožitky a jistoty, že reiki (Bůh apod.) existuje. Je zde samozřejmě varianta toho, že druzí něco cítit budou a to nás ještě povzbudí.

Kamo:
Přesně tak. Pokud někdo přijde s prosbou o ošetření, spíš bych mu nabídl, aby místo ošetření podstoupil zasvěcení a začal se reiki věnovat.

Somka:
"Zhoubné je potom asi jen to, když člověk neumí v určitých oblastech svého života nastolit rovnováhu..."
Souhlasím. Zřejmě jsem to viděl moc jednostranně.


Naposledy upravil Psychedelic dne pá říjen 02, 2009 10:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 8:22 pm    Předmět: Citovat

Ono to s tím reikováním není až tak jednoduché. Filip to tu napsal dobře. A určitě, když za ním někdo přijde žádat o pomoc, tak mu pomůže. Záleží však na situaci, osobně se řídím rčením nikdy neříkej nikdy. Jinak také cítím, že reiki-do je ideál. Mám právě podobné zkušenosti jako Filip. Většina lidí by nejradši chtěla, aby člověk jejich problémy za ně vyřešil, ale je to dost individuální. Prostě člověk mění svůj postoj podle situace. Kolikrát to není jednoznačné. Také jsem měl jako asi všichni období, kdy bych reikoval všechno a všechny. Postupem času jsem prozřel a vidím to hlavně v osobním vývoji. Ona sama energie ukáže komu pomoci, anebo stačí jen tak brnknout. Jen tak si zářit, však víte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 11:25 pm    Předmět: x Citovat

Každý se máme možnost rozhodnout co si s tím, co nám bylo dovoleno používat, počneme. Pokud jen pro sebe, klidně.

Z mého pohledu je tu ale možnost dávat si vzájemně něco důležitého, nejsme tu sami a nejde jen o nás. Pokud mě někdo požádá o pomoc (a já to vnímám jako v pořádku), pak se mu pokusím pomoct.
Neživím se tím, dělám to pro druhé občas, taky se nejvíc věnuju sobě.
Pokud mám potřebu pomoct druhým, pak se v každém případě snažím
o individuální přístup a pořád se učím, abych mohla správně vyhodnotit
a použít informace, které mi při tom přijdou.
Necítím se jako žádný léčitel, spíš jako někdo, kdo má v zásobě něco,
co jde v případě potřeby kdykoliv použít, další mají jiné možnosti a když potřebuji já, tak je požádám o pomoc a když potřebují oni, tak dám to svoje.

Moc ráda se podílím na společných projektech, které mě osloví. Dává mi to potěšení a radost, které není jen moje a o mě.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund