Fórum - Zobrazit téma - Imunologická léčba - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Imunologická léčba
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Imunologická léčba
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 9:03 am    Předmět: Citovat

mě pomohla, abych pochopila srdcem podstatu symbolů - v čemkoli, to že jsem si přečetla knihu Symboly Reiki od Lubecka. Přečteš a dá ti to spoustu odpovědí a díky jim pochopíš i symboly další a nebo ty, které se nepoužívají vědomě /ten kdo pracuje se systémeme jako Shamballa/. Nedokážu to pospat nebo vysvětlit, ale díky prožitku v regresní terapii už vím, zkušeností, jak funguje a to velice rychle, okamžitě , právě energie typu Sh. Je- li záměrem léčit se, něco přijmout, tak ten příjemce si sám zvolí co přijme a potřebuje, předávající nebo zprostředkovatel má jen záměr toho že s někým bude pracovat. Nemůže mu nic vnutit, i kdybychtěl, ten filtr je nepropustný. Tak jsem to prožila, viděla ,cítila, je to moje zkušenost, takže s ní souhlasit nemusíte. Přiblíýila bych se k přirovnání, jako když se na někoho podíváte a on si z vás vezme to co potřebuje, protože vy vysíláte informaci, že máte k dispozicti tuhle energii a že kdo potřebuje, můžete zprostředkovat. Proto se u někoho dějou změn na zdraví, někoho to nasměruje k informacím, jiným lidem, situacím. Vždy se děje jen to, co potřebuje a ten příjemce a do míry toho, zač je ochoten přijmout zodpovědnost. To se děje , pokud dojde k přenosu energie "bez záměru".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 5:47 pm    Předmět: Citovat

Včera večer jsem přemýšlel co jsem semka napsal. Zkusil jsem se přidat k večerní skupině léčení na dálku Evíka. Říkal jsem si, abych zde nepsal nějaké bludy. Byl to záměr a reiki. Toď vše. Snad jsem to včera trošku dramatizoval.

Sunnyi:
Díky za krásná slova. Mně přjde, že sem píši vždy nejvíce ve chvíli, kdy se nejméně věnuji Bohu Smile
Tvůj talent učit, Ti mohu jen závidět Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 6:36 pm    Předmět: Citovat

Arrow

Naposledy upravil sanmoon dne po říjen 05, 2009 10:54 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 6:48 pm    Předmět: Citovat

Sanmoon:
Máš pravdu, z toho absolutního hlediska to je tak, že se od Boha nezvdalujeme no. Nicméně je podle mého nutné to absolutní hledisko prožívat, poté už nebudu mít pocit, že od Boha odpadám. Dokud tomu tak je, je to pro mě výzva (když mám světlou chvilku) k tomu, že je třeba se Bohu věnovat. Zatím se mám rozhodě co činit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 8:44 pm    Předmět: Citovat

Laughing

Naposledy upravil sanmoon dne po říjen 05, 2009 10:54 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 10:50 pm    Předmět: Citovat

Psychodelíku,máš pravdu.Když se věnujeme Bohu,jdeme duchovní cestou, tak od určité doby se začneme vracet k sobě,hledat v sobě odpovědi a pak v sobě objevíme...Pak vnímáme svět kolem sebe,ale učíme se a nereagujeme,neradíme.Spíš jsme světlo,které ukazuje cestu.Je to moc zvletně napsané,ale nevím jak to lépe vystihnout.Ale i to když sem píšu je vůle boží.Ano,nemedituji ted v tuto chvíli a mohl bych.Ale co když právě toto Bůh chce,to je jeho vůle,abych tím psaním se mu tím více přiblížil.Mně hodně pomáhá se zde vyjádřit.Mnohdy,většinou mne donutíte si to ujasnit sám pro sebe a tím se vlastně rozhodnout.Neváhat,nepřemýšlet.Rozhodnout se,že ted to vidím a cítím takto.Není to rozhodnutí stálé,nemněnné,ale v tuto chvíli to je mnou poznaná pravda a já se už k tomu nemusím vracet a stále přemýšlet,váhat zkoumat..A tím ze mne odpadla další slupka,další myšlenky o něčem a pomalu myslím na méně a méně věcí.O pravdě už není třeba přemýšlet a zpochybnovat a obhajovat.Ta prostě je. A čím mín myšlenek věnuji světu,tím více se můžu soustředit na něj.Stan se vůle tvá.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 10:56 pm    Předmět: Citovat

Sanmoon.Asi vím jak to myslíš.Ale pozor na dětskou beztarostnost.
Oni si s ničim nelámou hlavu.Ještě nepoznali zodpovědnost.Ale vtip je právě v tom,když ji přijmu bez výhrad,zodpovědnost,a pochopím ji,pak se můžu beztarostně radovat.Smát se na veřejnosti,když je něco k smíchu. Třeba na plnou hubu.A nebo plakat na veřejnosti na plnou hubu.
JO ,jo,vše souvisí se vším.A já se snad už dovedu radovat jako děti.Teda né tak úplně.Ještě tu zodpovědnost nějak tahám za sebou.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 10:08 am    Předmět: Citovat

Rolling Eyes

Naposledy upravil sanmoon dne po říjen 05, 2009 10:54 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 10:21 am    Předmět: Citovat

Rolling Eyes

Naposledy upravil sanmoon dne po říjen 05, 2009 10:55 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 1:07 pm    Předmět: x Citovat

Milí přátelé,
často žasnu co tu Jožka a někteří další splétají za složité teorie.
Přiznávám, že se v těch sáhodlouhých, zmatených, zamotaných a po pravdě řečeno, někdy si naprosto protiřečících teoriích, nevyznám.
Občas ani na konci není jasné, co všemi těmi slovy chtěl autor říct.

Nerozumím tomu co to znamená: když se dost nevěnuji Bohu, tak mu cosi dlužím nebo jak to bylo.
Z mého pohledu a pocitu je to ohromně jednoduché - pokud ho mám v srdci a jsem s ním a v něm, tak není co řešit. Jsem doma, není co hledat.
Úplně to samé jako pokročilý stav reiki, prosté a jednoduché rozpuštění
a splynutí. Ne něco uvnitř a venku, ale všechno je jednota, jak venku, tak uvnitř, protože už není venku a uvnitř.

Jednou možná všichni dospějeme k tomuhle:













šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 1:33 pm    Předmět: Citovat

Přesně to jsem Šamanko jsem chtěl říct. Pokud nedospěju k tomu nejvyššímu stavu, je třeba na sobě pracovat. Slova jako že už nyní jsem v Jednotě, jsou sice pravdivá, ale jen do určité míry. Z pohledu osvíceného to je pravda. Vše je Jednota. Ale pro člověka, který svojí pozorností je stotožněn z projevem Jediného Vědomí a tudíž je zdánlivě utopen v různosti je debata o Jednotě pouhou filozofií, nikoli zkušeností. V nejlepším případě tato filozofie člověka vede k pravdě. V horším případě ho nechá netečným s tím, že vlastně je Bůh už nyní a za každého stavu - tak co. Žádná křeč. Ve skutečnosti je sice v Jednotě ale rovněž v pěkným průseru, protože si tu Jednotu neuvědomuje. Byť v ní je. A to je důvod k návratu - respektive obnově svého uvědomění - Sebe uvědomění. A to je možné buď odevzdáním, nebo meditací. Byť v podstatě je to jedno a též.
Nechtěl jsem říct, že to jednoduché není. Když nejsou překážky, je to jednoduché. Nechtěl jsem říct, že Bohu něco dlužím, ale spíš, že když cítím, že Boha neprožívám, je dobré proto něco udělat (a že když pro to něco dělám, nemám chuť psát zde sáhodlouhé romány o reiki, naopak - když se flákám a chodím od ničeho k ničem - s čímž jde pochopitelně ruku v ruce duchovní a duševní úpadek, mám největší pilno zde na reikiwebu psát největší moudra - tedy paradoxně ve chvíli, když prožívání duchovna je nejslabší) a ne říct si jen: " jsem Bůh, tak co". To je jen myšlenka. Důležitý je intenzivní prožitek. Ale souhlasím, když se člověk ponoří do srdce a odevzdá, není na tom nic složitého. Na druhou stranu, mně zatím dělá opravdu velké problémy aby tomu tak bylo stále a rovněž si myslím, že mám co dělat aby to bylo vůbec někdy - i za samadhi jednou za čas bych byl moc vděčný Very Happy A do toho mám zatím i tak daleko. Na druhou stranu, je to jen můj stav "úpadku". Jsou lidé mnohem a mnohem pokročilejší než já a nechci říkat, že takto je to u každého.


Co se týče "pokročilého stavu reiki". Věřím, že to co prožívám nyní se bude, pokud dám reiki příležitost, transformovat a třeba "nějak pokročím". Ale zatím mám takový dojem, jak jsem už ostatně dříve na minulém reikiwebu předeslal, že pomocí reiki jaksi čistého Vědomí nedosahuji, jakoby to byla jaksi více šaktická práce, méně cesta zpět k Vědomí - Sobě. Jakmile se začnu spolu s reiki ještě modlit, tedy méně myslet a více směřovat pozornost k Bohu (Sobě, Vědomí), příchází teprve ono transcedentní Vědomí, které se samotnou reiki nezažívám, ani se sedmi hodinami reiki denně (asi před půl rokem jsem měl tu příležitost trávit s reiki minimálně 7 hodin denně. Seděl jsem na židli a prozařovat se takto po čtyři měsíce. Samozřejmě, byly určité posuny. ALE. Poté jsem se začal modlit, upínat pozornost k Bohu a náhle začalo přicházet to, co do té doby nebylo - čisté Vědomí). Nevím co si mám počít s onou filozofií reki, jenž má být cestou k Sobě jaksi sama o sobě. Bez modlitby, meditace, nebo odevzdání se Bohu to podle mého není možné.
Každopádně tápu. Ale práce s reiki sama o sobě mi zatím nepřinesla intenzivní otevření trancedentního Vědomí, jako tomu bylo třeba u modlitby. Na druhou stranu nedám na reiki dopustit kvůli její inteligenci, vedení, pročišťování a produchovňování. Miluji ji. Ale zdá se, že samo působení na tělo je nedostačující (k tomu, abychom zažíval čisté transcedentní Vědomí). Snad i samotné odevzdávání se reiki v záměru. Zatím se mi to tak zdá.


Naposledy upravil Psychedelic dne so září 26, 2009 10:29 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 2:41 pm    Předmět: Citovat

Laughing

Naposledy upravil sanmoon dne po říjen 05, 2009 10:53 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 5:54 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic: já uváděla reiki jen jako srozumitelný příklad.

Myslím, že spousta filozofie tu praxi ohromně komplikuje. Já vím, že mužský způsob myšlení k tomu má asi trochu blíž svým analyzováním
a zálibou ve složitosti, ale zdá se mi náročné čekat až na nějaké osvícení, ke kterému dojde minimum lidí, když je možné postupně se naučit tady a teď i s tím zjednodušeným pohledem na komunikaci s "existencí". No možná to má něco společného s leností studovat složité a nesrozumitelné knihy a filozofie.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 6:04 pm    Předmět: Citovat

"Psychedelic: já uváděla reiki jen jako srozumitelný příklad. "

Jasné no.

"Myslím, že spousta filozofie tu praxi ohromně komplikuje."
Souhlasím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 6:07 pm    Předmět: Citovat

Idea

Naposledy upravil sanmoon dne po říjen 05, 2009 10:52 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund