Fórum - Zobrazit téma - Imunologická léčba - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Imunologická léčba
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Imunologická léčba
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dadla
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 12:10 pm    Předmět: Imunologická léčba Citovat

Dobrý den všem.
Kamarádka má rakovinu, po prvním kole chemoterapie má nastoupit do nemocnice asi na týden na nějakou razantní formu chemoterapie současně s imunologickými injekcemi.

Ráda bych se zeptala, zda je toto standartní postup po prvním kole chemoterapie, nebo to znamená, že se jí to hodně zhoršilo?

Nicméně mě poprosila o další posílání reiki. Při tom prvním kole chemoterapie se totiž celou dobu cítila velice dobře po těle, byla vcelku v dobré náladě, dokonce se trošku "spravila", protože byla relativně v pohodě, ani vlasy jí nepadaly, nic.

A pokud má být její léčba nyní razantější, postačí stále posílání reiki na dálku, nebo se mám pokusit zařídit nějak osobní setkání? Pří předávání prosím spíš o celkové posílení organismu a psychiky než o "působení" na samotnou nemoc. Do toho si netroufám zasahovat jinak, než modlitbou.

Děkuji za vaše odpovědi.
Srdečně d.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
martasek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.9. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 4:05 pm    Předmět: Citovat

Zdravím Dadlo já mám jen reiki 1, a proto energii posílat nemůžu ale můj bratr má i 2.st. a dokonce i kinezku a mentální techniky,byli s tátou i na Shambale třeba mi ji mohl pomoci on, když bude zájem.Bydlí v Budějovicích,jinak já si myslím že reiki jako takové nikdy není na škodu tělo i vždy odebere tolik energie kolik je potřeba bez ohledu na nemoci.

Když se cítí dobře určitě bych pokračovala v léčení na dálku.Kdyby chtěla tvá kamarádka raději osobní setkání to se jí asi musíš zeptat sama.Jinak budu na ní myslet a poprosím anděli aby na ni dohlédly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dadla
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 8:43 pm    Předmět: Citovat

Marťásku, díky za ochotu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 10:11 pm    Předmět: Citovat

Já vidím reiki jako určitou cestu k Bohu. Něco jako modlitba. Je krásné když se za nás někdo modlí. Přidá to především tomu kdo se modlí. To on utíká k Bohu a žije s Ním. A samozřejmě, modlitba pomáhá tomu, za koho se modlíme. Je to krásné, hlavně když se dotyčný nemůže modlit, neboť je třeba v komatu, nebo spí. Je to krásné, když se druhý modlí s námi...
Můj pohled je, že je to především osobní věc. Osobní cesta. Druzí za nás duchovně nežijou. Můžou pomoct, ale promodlit se k Bohu, ke zdraví atd. - to je stejně práce každého z nás. Druzí jsou přinejlepším pomocí. A u reiki to vnímám stejně tak. Proto bych dotyčnou kamarádku vedl k tomu, aby ona šla k Bohu, ke zdraví apod. Ne ostatní šli "za ni", protože je nemocná. Já bych se spíš než otázkou," zda stačí reiki na dálku, nebo ne", zabýval otázkou, zda by nebylo lepší, aby si dávala reiki sama - respektive, aby ona sama se vědomě odevzdávala reiki a tím se léčila.
Jste její přátelé, takže by jste jí mohli poradit, aby si dávala reiki stále a co nejvíce a pokud možno na celé tělo. Nic nevynechávat. Věnovat se reiki minimálně hodinu. V lepším případě celý den....
Absolvovat kurz, když je člověk nemocný může být náročné. Na druhou stranu to může být ale i velmi přínosné. Mluví se tam o duchovních tématech. Může to být tedy pro nemocného i jistou vzpruhou, nakopnutím a třeba i nadějí.
A pokud kurz absolvovat člověk nechce, třeba máte někoho kdo je mistrem reiki a dotyčnou by zasvětil u ní doma. Pokud by jste jí byli schopni dát informace do začátku, které vlastně lze shrnout do věty: "reiki na celé tělo a stále", je možné ji zasvětit na dálku. Bez osobního vedení začátečník však takové zasvěcení většinou dostatečně neocení a nedokáže využít.
Každopádně bych jí dal tu šanci, aby se mohla reiki oddat sama. Čas, který se tráví posíláním reiki nadálku by se dal podle mého využít lépe - vysvětlením jak s reiki žít a tím jí umožnit jít cestu reiki. Sice tak trošku my přestaneme být těmi důležitými léčiteli (kterými ostatně nikdy nejsme, ale v očích druhých můžeme), dáme druhým šanci být samostatní a hlavně podle mého reiki dostane mnohem hlubší rozměr - stane se z toho náboženská pouť, víra ve vnitřní Světlo. Ne čekání až mi to kamarádka pošle a mně se uleví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 11:04 pm    Předmět: Citovat

Tak to byla teorie Smile
Nyní napíši příběh s mým dědečkem, který v podstatě zcela neodpovídá ideálu a neskončil dle mých očekávání...
Trochu mi to přípomíná situaci zmiňovanou Dadlou. Když jsem byl zasvěcen do reiki, děda byl zpočátku zklamán, že jsem se na kurzu nic nenaučil. To, že jsem dostal přístup k božské léčivé síle "bylo málo". Brzy to dědovi nedalo, lehl si a požádal mě, zda bych mu nedal reiki. Děda byl na reiki poměrně citlivý, cítil vibrace (hlavně na ploskách nohou), teplo atd. Takto jsem dědovi dělal celkovou asi půlhodinovou terapii (takovou rychlovku) jedenkrát, dvakrát týdně. Děda mi sděloval, že cítí po terapii na vycházce se psem lehké nohy, jakoby se vznášel, rovněž se setkal s obavami, že má problém s cukrovkou, neboť měl ráno sladko v puse apod. (já to míval také, je to jeden příznaků detoxikace). Takže děda byl reiki brzy nadšený a terapie se stali samozřejmostí (někdy mi bylo nepříjemné, že je samozřejmostí, že přišel opět den a hodina, kdy jdu dávat reiki...). A pak jsem byl zasvěcen do třetího stupně Usuiho reiki a poté za nějaký čas do Kundalini reiki. A tak jsem dědu zasvětil do Kundalini reiki (tento druh reiki channeloval Ole Gabrielsen, neobsahuje symboly) s tím, že nyní bude pracovat s reiki sám. Já se nejen zbavím povinnosti dávat reiki vždy po odpolední kávě, ale dám dědovi konečně příležitost s reiki růst (nebo umenšovat se? Smile ). Dědovi jsem doporučoval, aby si reiki dával hodně, aby si ji dával na celé tělo. Ukazoval jsem mu polohy atd. atd. A děda si reiki dával. Děda, který nikdy nečetl žádnou knížku o mystice mi jednoho dne řekl, že cítí vibrace v páteři. Byl jsem nadšen. Děda také. Pro babičku byl děda blázen... Až jsem přišel s další vychytávkou. Jednoho dne jsem řekl: "dědo, zasvětím Tě do Usuiho reiki, budeš moct si dávat nyní dva druhy reiki dle tvého výberu!" A tak jsem dědu zasvětil do Usuiho reiki a namaloval mu symboly se kterými může od nynějška pracovat... A tím reiki skončilo. Děda mi za nějaký čas řekl, že když začal pracovat s Usuiho reiki přestaly v páteři ty zajímavé vibrace. Řekl mi, že mu mám vrátit to, co bylo předtím. Řekl jsem dědovi, že k tomu má přístup stále, jen stačí o to požádat Vyšší Já. Psal jsem mu to, vysvětloval. Dědova práce s reiki skončila.... Později děda začal mít bolesti. A poprosil mě, zda bych mu nezačal dávat reiki. A tak jsme začali opět s asi půlhodinovými terapiemi. Děda si to chválil. Říkal mi, ať mi Bůh za to žehná. Ale já to tak nechtěl. Jednoho dne jsem dědovi řekl, že oba máme k Bohu a tudíž i k reiki stejně blízko. Proto mu už reiki dál dávat nebudu. Byl velmi smutný. Viděl jsem, že ho to ranilo. Řekl jsem mu, aby začal s reiki opět sám. Že reiki není žádné umění, které dělám já, že to je něco, co dělá Bůh a tedy že jsme oba stejní reikisti. Nabádal jsem ho aby s tím začal, diskutovali jsme o tom a hádali se. Děda s reiki již nezačal. Když se ho občas zeptám, řekne mi, že si na to ani nevzpomene.
Trochu mi to připomínalo příběh, ke kterému jsem psal svůj chytrý příspěvek, že každý by měl jít k Bohu sám. Na druhou stranu sám jsem zažil příběh s dědou, který se s reiki setkával, jen "přezemě" a já to odmítl neboť jsem dědovi řekl, že každý máme stejnou příležitost a já v něm nebudu posilovat omyl toho, že já mám k Bohu blíže než on. A nyní je bez reiki zcela.
Zřejmě se zde dotýkám ještě něčeho jiného. Toho, že někteří věří, že druzí mají reiki silnější, nebo k Bohu blíže a jim by reiki nešlo.
U modliteb, se kterými jsem reiki srovnával, zřejmě tento fenomén až tak neplatí - každý kdo věří v Boha, věří ve vyslyšení své modlitby.
Nicméně nevím, zda zastávám správný postoj, ale na lepší jsem nepřišel. Říkám každýmu tedy co dělám - nedělám nic a reiki není mé umění tudíž to nemůžete dělat hůř než já. A konec konců je zodpovědností každého, zda k Bohu (zdraví apod. ) jde či ne. Co dělat s virem v jejich mysli, že tomu tak není nevím. Říkám si, že jejich vir nebudu podporovat tím, že budu dávat reiki lidem, kteří nejvěří ve své vnitřní světlo, ale ve světlo mé. Naopak. Budu pevný v tom, že si jsem jistý jediným - Světlem v nich a jejich schopností "reikovat".
Zda je to dobrý přístup nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 12:51 am    Předmět: Citovat

Psychedelic: Díky za zajímavý příběh. V tom jestli je tvůj přístup správný ti bohužel neporadím, to přenechám někomu povolanějšímu. Jako laikovi mi ovšem Tvoje názory připadají logické a v pořádku. Každý se musí především snažit sám a ne odpovědnost za svoje léčení přehazovat na někoho jiného, pokud má schopnost si pomoci sám stejně dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dadla
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 6:35 am    Předmět: Citovat

Psychedeliku, díky za reakci. Já jsem jí samozřejmě o reiki říkala, když jsme se naposledy setkaly, jsem toho názoru co ty. Také jsem pátrala pro "dobrém" mistrovi tady v okolí, aby to k němu neměla daleko. Vysvětlovala jsem jí, že by si mohla reiki dávat sama, kdykoliv a jaké další výhody by to mělo atd., nebo že se můžeme dohodnout na čase a zároveň v tu dobu bych jí já současně posílala, aby pro začátek "v tom nebyla sama" apod. Ale zatím to nemělo odezvu. Třeba to naše povídání v ní ale přeci jen zaselo semínko a věřím, že působením na dálku se to semínko posílí a třeba vzklíčí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 4:59 pm    Předmět: Citovat

jojo. Možná by stačilo dědovi říct, že není potřeba aby pracoval se symboly, a ať si pracuje jak to cítí sám. Symboly hodně zesilují a staří lidé jsou na tom stejně jako malé děti. Spíš míň a častěji, než hup šup. Když už někomu dáváš takový nástroj, dobře zvažuj všechna pro i proti a prober je s tím , koho se to týká. I on má právo vědět všechno co je s naladěním na Reiki spojeno a taky má právo se rozhodnout, jestli tenhle druh práce-zde se symboly opravdu chce. To co je pro tebe báječné a super nemusí být vůbec takhle vnímáno tím obdarovaným. Takže to není jen nějaká lekce pro dědu ale i pro tebe. Je to jako když někomu dáš obyčejné auto, malinké, s malým výkonem aby objevil, že se může vozit sám a je tím nezávislý na druhých. A když zjistíš, že je spokojený a že si to dokáže drandit kam se mu zachce, tak mu v dobré víře dáš nadupaného bavoráka a budeš se divit, že najednou přestal mít zájem. Ze symbolů jde respekt a mají hodně velkou sílu podle toho, jak velký jim věnuješ respekt. To je fakt. Možná to bylo taky tak, že ty jsi chtěl víc dát ještě silnější nástroj a chtěl si víc než děda. Když byl spokojený a užíval si to, možná by býbalo bylo lepší nechat ho tak a teprv když by zatebou přišel, že to nestačí , tak mu nabídnout další varianty. Takhle jsi byl asi příliš aktivní ty. Převzal jsi zodpovědnost za jeho volby, a tím jsi mu sebral zodpovědnost a jeho sílu, proto se chová tak jak se chová, svou sílu a ochotu za něco popřel. On měl být ten, kdo se rozhodne na základě dostatečných informací, zda to chce a nebo ne. Říct o novém jen superlativa nestačí. Vždycky, aby něco mělo užitek, tak en, kdo ten užitek potřebuje, musí chítt víc než ten, kdo mu může nějak posloužit, pomoci. Tím je ponechána energeticky zodpovědnost a tedy i síla na tom, koho se to týká. On si řídí postup. Pokud mu někdo, byť v odbré víře tu sílu vezme tím, že přeberer jeho část zodpovědnosti, nemůže se divit, že se to setká právě se ztártou ochoty na něčem dělat. Dělají to hodně rodiče, když za nimi přijde jejich děcko, že by chtělo začít chodit do nějakého kroužku. Rodiče , celí šťastní že dítě taky chce něco dělat a nejen se flákat, mu mnohdy naserívrují a zorganizují vše do detailů, mají radost že tak dítěti mohli připravitto nejlepší a ono ejhle, dítě ztratí o to co si zprvu vyhledalo samo zájem. Bodejť ne, když se vlastně nemuselo o nic postarat, vše zařídili rodiče. Kdyby nechali na dítěti to, co by mohlo zvládnout samo, z valné většiny by ke znechucení nedošlo. Tož tak si mslím, že to je u tvého dědy. Ale je to jen můj názor, vůbec to nemusí být realita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 7:19 am    Předmět: x Citovat

Psychedelic: no možná jsi s dědou opravdu moc tlačil na pilu. Doteky jsou něco známého, blízkého, ale symboly už se vážou k nějaké filozofii
a k té mystice, ke které tvůj děda neměl vztah.
A jak si psal, že děda byl smutný (nikoliv naštvaný), žes mu přestal dávat, mám z toho pocit, že tady nešlo o lenost dávat si, ale o spokojenost ze setkání s někým koho má rád. Nevím jak často se vídáte, ale tohle byla dobrá příležitost na častější kontakt, potěšení ze společnosti svého vnuka. Radost z péče a pozornosti, které se mu třeba v životě moc nedostalo.
Moje spekulace.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 8:33 am    Předmět: Citovat

Dadlo.Není důležité jestli se jí to zhoršilo.Někomu se to zhorší a tuto razantní léčbu nepodstoupí a někdo to má naordinované jako normální průběh léčby.Nespekuluj.Věř Bohu,že vše co se děje je pro naše dobro.I když to nechápeme.Pár rad pro tebe.
Při chemoterapii odchází játra a může to i zabít.Proto i nadálku posílání reiki pomáhá regeneraci jater a během 3 až 5 dnů je dostaneš na průměr normální populace.Každopádně,muže-li mít u sebe mobil,at ti zavolá,třeba o půlnoci,kdy se jí přitíží.Pak znovu posíléj reiki.Na dálku.Je to lepší,nevidět a nedávat emoce.Třeba jí vypoví ledviny,začně zadržovat vodu,přibere několik kil.Už ti volá a ty jí pošli reiki.Ale tu noc jí nepřeji,nevyspí se,neustále bude chodit močit.Nebude moci jít na stolici,volá a ty reikuj.Možná pak ohodí i sestřičku.Nemůže,nejde... už ti volá a ty reikuj.Domluv se s ní,a nebo jen tak,s jejím souhlasem každý večer s cílem,Prosím o reiki pro... na dobu, až bude ležet v posteli. Nepoužívej pro její dobro,pro boží záměr a jiné formulky.Hezky naplno přijmi svou zodpovědnost,nepřej si nic,její uzdravení,vyléčení.Mysli na ní s láskou a bez nějakého přání posíléj reiki.Věř,ona už ví.Pak Bůh ti povede ruce.Šaman
A hlavně,bez našeho programování reiki jí dáváme svobodu,pro co si ona sama vezme to reiki a kolik.Když na vyléčení,tak na vyléčení,když né,tak né.Ale je to přece její život.Proto nepoužij žádnou formulku.Láska je nade vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dadla
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 8:38 am    Předmět: Citovat

Šamane, to je krásné, jak to píšeš o reiki. Já to také tak cítím. A jsem na pomoc v kteroukoliv denní / noční dobu připravena. Snad se mi podaří ještě zbavit ji pocitu, že mě žádáním o reiki "obtěžuje".
Díky moc za odpověď a za podporu Smile
Srdečně d.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 11:29 am    Předmět: Citovat

Renata, Šamanka:
děkuji Vám za Vaše pohledy, jsem za ně rád. Říkal jsem dědovi, že se může vrátit normálně ke Kundalini reiki, nebo normálně dělat Usuiho reiki. Že symboly není nic povinného, že to je jen "věc navíc - kdyby chtěl".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 6:06 pm    Předmět: Citovat

Martasek:
Píšeš, že máš první stupněň reiki a nemůžeš posílat reiki na dálku. Nejprve jsem si říkal, že na to nebudu reagovat, ale nedá mi to a pokusím se Ti říct, že je tomu jinak. Většinou to je tak, že se říká, že první stupeň je o těle, druhý symbolech - léčení emocí, působení do budoucnosti a po zvyšování síly a třetí stupeň o učení a zasvěcování druhých. Je to takový obecný názor, který koluje ohledně reiki. Nicméně je to jen určité myšlenkové schéma o čem co je. Ono to také může být úplně jinak, protože toto schéma vymysleli lidé a to různí lidé s různými pohledy a i třeba různým duchovními úrovněmi. Semka na reiwebík chodí Narya a já s ní měl na Facebooku jednou zajímavý rozhovor. Narya mi říkala, k čemu jaký symbol v druhém stupni je podle té najtradičnější tradice - Narya se o to hodně zajímá a zkoumá a zkoumá a pídí se po tom jak to vlastně bylo zpočátku - než to začali další lidé doprovázet svými vlastními slovy. A Narya mi řekla, že symboly s druhého stupně - úplně zpočátku, na začátku celé tradice Usuiho reiki - nebyly vůbec o posílání do budoucnosti atd. To si k tomu přidali až lidé později. Zpočátku ty symboly měly zase jiné nálepky. Je jedno jaké. Prostě jiné. Také to někdo nějak nazval. Tedy nejprve ty symboly byly "na to" a potom zase na něco jiného. Nechci říct, že tradiční nálepka byla lepší než ta druhá. To je věc názorů. To nechme teoretikům. Symboly jsou na co jsou. Jsou živé, dělají svoji práci - můžeme o nich napsat slohovou práci nebo o nich prostě nemluvit a prožívat je. Tedy symboly nejsou k ničemu předurčené (působí komplexně), nejsou to prefabrikáty, jsou živé.
Bylo tedy řečeno že reiki lze posílat do budoucnosti až od druhého stupně prostě někým v průběhu toho jak se reiki šířila. Zpočátku to tak vůbec nebylo. Je to tedy jakýsi konstrukt mysli kohosi. A pak se to začalo šířit knihami a udělalo se z toho dogma. "Reiki možné posílat do budoucnosti až od druhého stupně." Walter Lubeck o tom napsal spoustu knih a lidé tomu uvěřili. A já taky. Ale postupem času jsem poznal jiné druhy reiki, které třeba žádné symboly nemají. Vůbec žádné. A normálně se posílají nadálku. Není problém. Není tam ani zmínka o nějaké podmínce - i když mohla být vymyšlena třeba i tam. Autor si třeba do manuálu mohl vymyslet: lze to posílat až od desátého stupně! Do té doby nemáte dostatečnou sílu reiki a ta nepronikne multidimenziální branou. A někdo by tomu uvěřil. Proč ne, když je to psáno v manuálu. Naštěstí tomu tak u žádného systému, který jsem potkal (a jsou jich desítky) nebylo. Vždy bylo všude napsáno: reiki je možné posílat na dálku ihned. Samozřejmě. Vždyť i nereikistům se stává zcela běžně, že třeba na někoho myslí a ten dotyčný jim zavolá. A to myslí bez symbolů!!! To proto, že když na někoho myslíme, jsme jakoby duchem u něj. Stačí pomyslet. Stejně tomu je i u reiki. Stačí pomyslet a reiki je u něj. Symboly na to logicky nepotřebujeme. To jen vymyslel jeden trouba a někdo to publikoval jako pravdu neochvějnou. Abych napsal něco ze své zkušenosti. Dřív jsem věřil, že lze reiki posílat jenom přes symbol Hon Sha Zen Sho Nen. Ten symbol vypadá šíleně - namalovat ho a vyslovit mantru atd... Blázinec. Ale dělal jsem to. Psal to Walter Lubeck a říkala to většina mistrů reiki. A pak jsem prostě nějak ten symbol přestal používat. Byl šílenej. Lezl mi na nervy. Já ho maloval, kousek po kousku, čárku po čárce. Chtěl jsem udělat něco krásného - ponořit se do reiki, ale musel jsem malovat nějaký šílený oprus... Nyní to dělám tak, že spustím reiki (záměr, prosba), představím si třeba Evíka - ne nějak detailně, spíš jen jakobych jen říkal reiki: "je to pro ni" a mám u toho stále spuštěnou reiki a tak to nechám - jsem jakoby v reiki - v tom proudu a držím jakoby v tom proudu Evíka. A reiki vše dělá. Odezvdat to reiki. Přijde mi to takto krásné. Spustit reiki ponořit se do ní - do toho proudu a s sebou někoho vzít. Děje se to jaksi v duši. Ale ze začátku, když člověk věří, že reiki je jen v rukách, může to člověk dělat mezi rukama. Ale postupem času je podle mého lepší prostě reiki spustit jaksi v sobě, jakoby se celý člověk dostal do proudu a do toho proudu s sebou ještě někoho vzít.
Takže má rada je: používej reiki na dálku, je to krásné. Až budeš mít dvojku, třeba ty symboly budeš používat a třeba ne. Nicméně nenapadá mě důvod proč je používat na posílání nadálku. Podle mého ty symboly je nejlépe prožívat a nechat je pracovat - vizualizovat si je v těle a nechat je dělat svoji práci. Ale posílání na dálku je věc která je zcela mimo symboly. Je to věc našeho záměru. Stejně jako když myslíme třeba na naši/našeho milou/milého. Jsme s ním. S reiki je to totéž. Symboly jsou zcela mimo hru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 7:31 pm    Předmět: Citovat

Mluvíš mi z duše, Psychedeliku. Já v podstatě totéž lidem také říkám. Tak pěkně jako Ty to ale neumím. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 8:20 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Nechápu proč změt čar mění energii.Proč změt čar na papíře i po okopírování mění energie.Není to tedy autorem.Je to tou změtí čar,která dokáže uzavřít,zesílit a vysílat energii.Mám takový obrázek a dejte na ni alkohol a ten vyprchá a zůstane břečka po pár sekundách.Dejte na ní mléko a ono někdy zkysne,kdaž tomu,kdo obrázek používá,mléko škodí. A druhému né.Ta změt čar má vlastní inteligenci,prostě ví,kdo jí používá a co je pro něj nejlepší.
A když požádám a v duchu si představím tu změt čar,ale budu mít čistý papír, a pak na ten papír dám alkohol,tak mi třeba pivo max. zteplá. Můj názor je, je každý tvar má schopnost vázat či jinak ovlivnovat energie. Viz fenk- šu. Ostrý hrany nábytku,kaktusů atd. tříští energie a ty nás bodají a vyvolávájí neklid a td.
Možná jsem konzervativní, ale je nás víc než vás, celý jeden směr reiki,který učí vnímání a meditace se symboly, který nás učí poznávta co symboly umí a není to o léčení.
Říkám si,proč každý nový směr, nový druh práce s energií má vlastní symboly.Bud jsou všechny zbytečné,nebo každý symbol spouští jinou energii.Nebo spíše sáhne po jiné barvě duhy a proto má jiné účinky než jiný symbol.Proto to vnímáme a nyzýváme novým jménem.Sambala kundalíni reiki....a to spouští jejich symboly.
Možná,snad jednou i já poznám ten pravý symbol,který nevybírá,ale spouští najednou vše,celou barevnou duhu,na plno celou energii,ne jako v reiki,část,pak zesílím a přidám další a nakonec mistrovský symbol a ten přidá další.Není to jen o otevírání kohoutku a množství co proudí.V tom případě by i nejednodušší symbol reiki léčil stejnou věc,ale déle,pomaleji.Co ale pak znamená,a já to tak i cítím,oni tak fakt fungují,vidím to, že jeden mne může posílat energii do minulosti,jeden je bezčasový, jeden zesiluje, jeden všechny zesílí. To znamená,každý sybol váže tedy jiný druh energie.A když si pomyslím aby bílý papír začal vysílat enerdii.Ano já jsem kanál,jsem boží dítě a mám schopnosti netušené vámi i mnou, ale zase čistý papír nic neudělá,to udělá moje mysl,můj záměr.A mnohdy se ještě zřeknu odpovědnosti za svůj záměr,své přání slovy,stan se vůle tvá.ALE KOHO JE TO VŮLE,KDO SE ROZHODUJE.ON!
Snad se jednou dočkám a bude mi dopřáno poznat a okusit sílu toho jediného,toho,který spustí všechny barvy duhy najednou.Toho,který to vše spouští a řídí.Jestli někdo znáte jeho symbol,prosím nedávejte mi ho.Asi ještě nejsem připraven a uvnitř by mne spálil.Možná už nastal čas, přijmout symboly,které jsem dostal. Symbol života,symbol smrti,symbol ohně..ale už ted vím,že to není reiki.Ale co pak.Ve vesmíru je jen jedna energie,byl jen jeden bod a při velkém třesku vznikla jen jedna energie,která se štěpí na podruhy,ale..A jak je možné,že zde na zemi ji nedokážeme vnímat jako celek,jen jako poddruhy.Je to v naší Zemi nebo v nás.Je to v nás? Nebo on nejlépe ví co smíme a on nám přes své vyvolené dává poznat co smím a co né.Proto mnozí už jsou tak daleko,že třeba symboly,změti čar už mají obtisknuté v hlavě a nemusí si je už kraeslit.Ale já to nejsem.Ten čistý list papíru mi zatím nefunguje.Proto já používám tradiční postup.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund