Fórum - Zobrazit téma - Doma není nikdo prorokem... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Doma není nikdo prorokem...
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Doma není nikdo prorokem...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki ve vašem okolí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út červenec 05, 2011 11:39 pm    Předmět: Citovat

Evík:
Děkuji za reakci a zpětnou vazbu.
Je docela pozdě a cítím se hodně unavený, na druhou stranu bych rád odpověděl, dokud to je ve mně živé.
Jsem rád, že jsi mi k tomu napsala svůj názor a pohled. Nejprve jsem se chtěl bránit (to si většinou dovolím jen na reikiwebíku Smile v reálném životě většinou spíš naslouchám Smile ), že to je tak a onak. Ale já Tě chci poslouchat.
Přemýšlím co si z toho co píšeš vzít.

Co se týče očekávání, tak já jsem v tomhle hodně velkej sobec. Nebo si na něj hraji, protože už jsem se hodněkrát zklamal v reakcích druhých na mé nadšení Smile Rád bych tedy nastínil, jak to vlastně u mě je.
Reiki vnímám jako dar, který mě nesmírně obohatil a obohacuje. Když o tom mluvím před druhým, dělám to pro něj, protože si říkám, že bych mu mohl dát tu šanci. Tak trochu mám strach i o sebe, takže sám sebe do toho až tak moc nezatahuji. Většinou dotyčnému řeknu příběh, kterej se jednou stal. O mnichovi kterej něčeho dosáhl, o tom že je možnost jak to předávat dál a tak to dále předával. A pak řeknu něco ve smyslu: "a představ si, dostalo se to až ke mně". Zmíním, že některým lidem v okolí to pomohlo třeba i od vážných chorob. Řeknu, že to přináší klid a pak začnu s tím, že to působí na jednotlivé části těla. A povím jim takový příběh o tom, jak jsem zpočátku cítil silné zasvěcení a zároveň upozorním, že někteří ho necítí vůbec. Zmíním slavného Waltera Lubecka, který vůbec nic necítil a jeho zklamání a to, jak se později stal slavným reikistou. Z toho vyvodím závěr, že ať to tedy zprvu cítí či nikoli, není to v podstatě nějak důležité, protože to fungovat bude tak i onak. Začnu jim vyprávět o tom jak jsem se tomu zprvu moc nevěnoval a pak zmíním onen příběh o tom, jak jsem jednou byl v práci strašně vyveden z míry a jak jsem si položil ruku na hruď a ucítil jsem náhlou harmonizaci. Poté vyprávím o tom, jak jsem jednou vyzkoušel si dávat reiki delší dobu a cítil jsem se potom dezorientovanej a přišlo mi, že vnímám intenzivněji barvy. A že od té doby jsem si ji začal dávat častěji. Že tedy jsem tehdy zjistil, že čím víc si člověk reiki dává, tím znatelnější jsou výsledky. Že důležité je hrát si, že důležité je se do toho nenutit. Že je výhodné být systematický a věnovat se reiki na celé tělo, že ho takto tou reiki prozáří. Poté nabídnu zasvěcení. Následně ale ještě varuji před tím, že jde o určité duchovní urychlení, že život může nabrat větší rychlost. Mluvím o detoxikaci. Pokud dotyčný chce, provedu rituál, proběhne zasvěcení. Následně ještě jednou zdůrazním, že to není žádná věda, že je dobré si na sebe prostě dávat ruce a vnímat. Že je opravdu výhodné se věnovat celému tělu. Ukáži mu na sobě, že je dobré si dávat takto na hlavu a na krk a takto si ohmatám v rychlosti celé tělo. Řeknu jim, že pokud by je něco zajímalo, ať se ptají, že jim moc rád k tomu něco řeknu.
Tím pro mě dotyčný končí. Splním svoji misi. Dal jsem mu šanci, dokonalý návod jak to dělat.
Později se ho zeptám, zda to užívá, ale už bez nějaké zvláštního zájmu. Pokud o tom chce mluvit, mluvím. Spíš to nechávám na něm. Jinak jsem ochoten se s ním dále bavit o cenách kořalek a je mi úplně fuk, zda dotyčný reiki užívá či nikoli, protože já svou misi splnil.

A tak jsem se vlastně dostal k tomu, že říkáš: "Pokud je chceš nějak vést, tak zasvěcení to přeci nekončí".

A zde je asi to důležité, protože když já zasvěcuji lidi, tak u mně to tím vždy končí. Pokud se druzí dále neptají, nezasahuji, nechám být. Pokud o tom mluví, vyslechnu je a většinou jim řeknu: "tak to je skvělé, hlavně se to vyplatí dávat si na celé tělo, nic nevynechávat". Když jsou ochotni mluvit dále, jsem ochoten také. Ale nebývá tomu tak. A já nikoho do ničeho nenutím. Jak jsem řekl: svou misi jsem skončil. Šanci dostali. Je to nyní na nich.
Je to možná tím, že s kamarády obecně nerad vystupuji jako nějaký poučovatel.
Co se týče těch prožitků. Říkám jim, že je možné prožívat brnění, teplo, nebo téměř nic. Spíš mluvím o klidu, harmonii... ani vlastně nevím o čem mluvím Smile Možná bych jim měl říct co jim to přinese, ale to by možná bylo již to očekávání, které jak říkáš by mohlo být pro ně příliš zatěžující. Obecně říkám, že to je léčivé a prosvětlující.
Často lidem doporučím knihy od Waltera Lubecka.

Co se týče toho slepého kluka, myslím, že jsi narazila hřebíček na hlavičku Smile Opět jsme se dotkli mého sobectví Smile Já bych totiž nejraději přišel - přednesl opět svůj příběh o mnichovi, dal mu zasvěcení a nyní se o Tebe bude starat Bůh chlapče. Já si půjdu po svým a už mě neotravuj. Něco ve smyslu: "Pokud budeš mít nějaké otázky ohledně reiki, samozřejmě rád Ti pomohu, ale své osobní témata (pokec o motorkách atd.) - prokaž mi tu laskavost, nech si je pro sebe." Takže pro mě je vlastně jen otázka toho - zda za ním jít, nabídnout mu to a nebo nejít a nenabídnout mu to. To, že bych za ním šel jen tak je velice nepravděpodobné, protože pro mě osobní kontakt, který nemá duchovní podtext je většinou oprus a nutnost Smile
Teď si říkám: "odpověď je, běž za ním, protože nemáš co ztratit. Stejně jsi jinak nad lidma zanevřel Psychedeliku Smile"
Jsem rád Evi, že se zde otevřelo téma o psychoterapii. Nevím zda přímo v tomto vlákně? Teď jsem začal číst knihu Tvořivost v Gestalt terapii (snad se ta kniha tak jmenuje) a myslím, že je na tom krásné to, že to ukazuje jak i slova a lidský kontakt mohou být léčivá. Doufám, že se mi to podaří integrovat.


Zeto:

Odpovím Ti v tomto příspěvku, protože si myslím, že hodně koresponduje s tím, co jsem psal Evičce. Myslím, že jsi se trafil přesně. Opravdu se ptám sám sebe: Jako úlohu v tom hraji já? Jsem v tom dobrý? Dělám dobrou věc? Tedy určité kroky vlastní nejistoty a proces sebehledání.
Díky Evě a Tobě jsem si asi trošku to v hlavě tím psaním utřídil. Nicméně myslím, že jsem k ničemu až tak nedošel Smile

Obecně zde vnímám to, že na jednu stranu nahoře říkám, že bych lidem pokud by chtěli rád pomohl, na druhou stranu vidím to, že po zasvěcení se jim nevěnuji, snad tím, že nechci v tomto na sebe nějak upozorňovat. Zájem nechávám na nich a on prostě není. A tedy se s nimi bavím o tom, co je zajímá.
Opravdu bych se rád sebekriticky zaměřil na to, jak to je. Může to být v tom, že jim ohledně toho dost neřeknu, ale nevím co víc - "dávejte si to na celé tělo" mi prostě přijde jako dokonalá rada, navíc když jim před jejich zraky ukáži jak Smile. Navíc mám u mnoha lidí dojem, že každý ví nejlépe jak a co dělat a rozhodně nestojí o to, abych já jim říkal, jak co mají dělat. Já takovej moula Smile


Člověk:
Myslím, že jsi jediný, který mi řekl něco o sobě a ne o mně Smile A jsem moc rád Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st červenec 06, 2011 10:09 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

Přemýšlím co si z toho co píšeš vzít.



No, asi nic. Dnes jsem měla čas o tom znovu přemýšlet. To, na co ses původně ptal, tak na to nejsem sto odpovídat, protože nezasvěcuju. Spíš jsem psala o tobě a také o sobě z pozice toho hledajícího.
Citace:
Když jsou ochotni mluvit dále, jsem ochoten také. Ale nebývá tomu tak. A já nikoho do ničeho nenutím. Jak jsem řekl: svou misi jsem skončil. Šanci dostali. Je to nyní na nich.

Nádherně jsi popsal to, co těm lidem předáváš. Jdeš svojí cestou, která je jedinečná a je naplněná tvým duchem. Pokud to tak cítíš jako správné, pokud se cítíš dobře, tak není třeba nic měnit. Zapomeň na to, co jsem psala včera. Tady napíšu jedno vyčtené moudro, že ,, ústa moudrosti promluví jen k chápajícím uším " Wink .

Citace:
Jsem rád Evi, že se zde otevřelo téma o psychoterapii. Nevím zda přímo v tomto vlákně?

Bylo to vlákno o knihách. Uvědomila jsem si jednu věc.
Když Usui přikládal ruce druhým, vždyť i to je jednoduchá psychoterapie, ne? Napadlo mě, co by se třeba stalo, kdybys TY přiložil ruce na ramena tomu slepému klukovi dřív, než začneš přednášku o mnichovi a nabídeš zasvěcení... Rolling Eyes .

Ahoj Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt červenec 07, 2011 8:30 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Ti, Evi, moc za odpověď.
Diskusi jsem zadal pro všechny. Týká se šíření reiki obecně ne jen zasvěcování. Často zde píšeš o tom, že pracuješ s lidmi a dokáži si představit, že je i nějak při práci s nimi můžeš vést k reiki?
Takže jsme na tom podobně, oba hledáme a oba zároveň potkáváme lidi, které potenciálně můžeme inspirovat tím "jak to děláme my".
Těším se, až budeš lidi zasvěcovat a pokud budeš mít chuť, podělíš se s námi poté i se svými postoji z hlediska role mistryně.
Jsem moc rád, že jsi ochotná se mnou různá témata rozebírat a pomáhat mi v reflexi.
Přeji krásný večer
Filip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá červenec 08, 2011 10:23 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

Jsem moc rád, že jsi ochotná se mnou různá témata rozebírat a pomáhat mi v reflexi.
Přeji krásný večer
Filip

Nápodobně. Ale pozor Filipe na to, co píšeš...Ty nevíš, že slovo POMOC na mě působí jako červenej hadr na býka? Very Happy

Ale dík. Tobě také krásný večer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
erjyk
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.5. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 3:56 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, tak abych tu přispěl i svou (první) troškou do mlýna. V první řadě zdravím Psychedelica a děkuji mu za ukázání "dveří" a "cesty". O reiki jsem slyšel z dřívějška, ale nijak jsem tomu nevěnoval pozornost. Byl jsem vůči takovýmto jevům spíše skeptický. Ale postupem času jsem však dospěl k jinému názoru a stále více jsem četl a zajimal se tyto směry. Myslím, že má minulost až do nynějška byla a je přikryta jistou dávkou temnoty a špatných věcí, které jsem do ted neviděl nebo nevnímal či nechtěl vnímat. Ale stále částěji se mi děly špatné věci, tak jsem začal pátrat po přičině. Jak mylsím, píše Eva, že na slovo POMOC je alergická a ji chápu. Chtěl jsem lidem taky pomáhat, vysvětloval jsem, ukazoval jsem, ted chápu, že to byla chyba. Vždy jsem jen sklízel posměch za zády a snad i pomluvy. Takže i já jsem na slovo "pomoc" získal jakousi alergii. Co se týče lidí z mého okolí co praktikují reiki, tak znám jen Psychedelica a možná ještě jednu osobu v práci. Jak píše Psychedelic, zkouším prosvěcovat celé tělo. Na poprvé do bylo docela zajimavé. Cítil jsem se příjemně, uvolněně. V prosvěcování hrudníku a oblasti srdce jsem se dostal do zvlaštního psycho stavu, že jsem najednou spontálně začal brečet a cítil jsem, jak se čehosti temného zbavuji a cosi temného (asi z mé minulosti) leze na povrch. Po cca 45 min. jsem skončil prosvěcování u nohou. Zvláštní, usínal jsem ve zvláštním zajímavém klidu a dokonce se mi zdálo o reiki.

Tak to jen tak na okraj a k mému prvnímu praktickému setkání s reiki. Děkuji reiki, děkuji energii, děkuji Bohu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 11:25 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Psychedelicu. Smile

Psychedelic napsal:
Přemýšlím co si z toho co píšeš vzít.

Jen co můžeš, tedy jako úplně každý z nás, z toho, co k našemu sluchu dolehne.

Psychedelic napsal:
v reálném životě většinou spíš naslouchám.

To, že jsi zrovna ticho, ještě neznamená, že opravdu nasloucháš, poslouchat a "uslyšet" jsou dvě různé věci. A z toho co píšeš vyplývá, že v tom naslouchání to nebude tak úplně to pravé ořechové. Smile
Takže zkus Filipe trochu víc naslouchat alespoň tomu, o čem sám vypovídáš.

Psychedelic napsal:
... dělám to pro něj, protože si říkám, že bych mu mohl dát tu šanci..


Psychedelic napsal:
...Většinou dotyčnému řeknu příběh...
...Zmíním, že některým lidem v okolí to pomohlo...
...a pak začnu s tím, že to působí na jednotlivé části těla
...A povím jim takový příběh o tom, jak jsem...
...zároveň upozorním...
...Zmíním slavného Waltera...
...Poté vyprávím o tom, jak jsem...
...důležité je hrát si, že důležité je se do toho nenutit...
...Ukáži mu...
...je výhodné...
...Často lidem doporučím...


"Jsem křišťálová studánka, napijte se prosím, jsem křišťálová studánka, napijte se prosím, jsem křišťálová studánka, napijte se prosím, jsem křišťálová studánka, napijte se prosím, jsem křišťálová studánka, napijte se prosím, jsem křišťálová studánka, napijte se prosím, jsem křišťálová studánka, napijte se prosím, jsem..." Very HappyVery Happy
viz: https://www.youtube.com/watch?v=PokU5Cdkkio

Psychedelic napsal:
Splním svoji misi..

Myslet si to tom, co říkám a co dělám, že jde o misi, už to samo o sobě je docela průser. Wink

Psychedelic napsal:
Dal jsem mu šanci, dokonalý návod jak to dělat.

No nazdar hodiny! Shocked Smile

Psychedelic napsal:
...hlavně se to vyplatí dávat si na celé tělo, nic nevynechávat"...

Ano, ano, otče Scholastiku. Smile


Psychedelic napsal:
...protože já svou misi splnil.

Jo, spasuješ a kážeš, i když s nejlepšími úmysly, při dostatečném zkoumání sebe sama dá se přijít na to, že je to s tím děláním něčeho "pro někoho" ještě trochu jinak.

A pak tedy je zde toto: "Já bych totiž nejraději přišel - přednesl opět svůj příběh o mnichovi, dal mu zasvěcení a nyní se o Tebe bude starat Bůh chlapče. Já si půjdu po svým a už mě neotravuj."
Díky za Tvoji pravdivost v tomto.

...............

V naslouchání máme tuším všichni nějaký ten "dluh", a pořád je co v tomto ohledu zlepšovat...

Nechtěj prosím Filipe nikoho zachraňovat, spas především sám sebe (tím spasíš svět), poctivě a hluboce zkoumej svoje vlastní motivace, ztiš se (čímž nemyslím jen ten verbální projev), a začni doopravdy naslouchat svým blízkým, mají tě rádi, a řekla bych, že je to vzájemné, a z toho, co o nich píšeš, se to dá vyčíst.

Když se nám daří utichnout, a uslyšet, pak všechny dosavadní příběhy a šablony úplně odpadnou, zbyde skutečný zájem o druhého (se vším všady), tj. čerstvá, ničím nezatížená reakce na to, co se ti ten druhý snaží říci, a tím i k všimnutí si toho, jestli tě poslouchá z opravdového zájmu o to, co mu říkáš, nebo spíš jen z lásky k tobě.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2014 12:15 pm    Předmět: x Citovat

Ten článek Psychedelica je několik let starý a myslím, že dneska je zase
o kousek jinde...

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2014 12:30 pm    Předmět: Citovat

Máš pravdu Šamanko, jen ho Erjyk tady tím svým příspěvkem zase oživil, a jak píšeš, dnes už to bude zřejmě nějak jinak. Zmátl mne ten úvod, protože právě tohle "Po ovoci..." jsem zde nedávno použila, tak jsem v tom viděla Psychedelicovo současné zamyšlení právě na toto téma.
Ale nechť, mám za to, že touhle fází si prošlo dosti z nás, a nemusí se to týkat pouze Reiki, tj. fází svítivých očiček a podobnými tendencemi, a věřím, že další se v této době nachází, či nacházet budou, takže je tohle téma vlastně pořád živé, ať už se nás v tom kterém čase týká více, či méně.

A tak třeba mi mohlo být fajn, kdyby Filip napsal, jak a co se od té doby změnilo....?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2014 1:22 pm    Předmět: x Citovat

toora: to je fakt, srovnání by bylo zajímavé. Zvlášť po těch posledních úletech.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2014 9:24 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
toora: to je fakt, srovnání by bylo zajímavé. Zvlášť po těch posledních úletech.šamanka Cool


"Žeby po tých *gender-úletoch* už zistil čo a kto vlastne skutočne JE?" Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 8:54 am    Předmět: Citovat

Když budu skutečně naslouchat, řeknu si v duchu. ano, má svou pravdu. Mám-li v něčem odličný názor, řeknu to všem. Nebo jsem nenaslouchal jemu, ale sobě, pak se obracím a diskutuji a přesvědčuji o své pravdě jeho. Ale on už svou pravdu má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2014 10:35 pm    Předmět: Citovat

Vím, že reiki je věc, která je podobně jako osvícení velice křehká věc. Stejně jako se Bůh může stát jednu chvíli naprosto dominantní oslňující a nepřehlédnutelnou veličinou, může za několik dní být zcela míjen, jakoby vlastně nebyl. Jen svět se před námi tyčí.
Vím, že když si dávám hodně reiki, je to něco co mi stále vězí před očima. A když druzí mluví o svých problémech, je nasnadě se zmínit o této mohutnosti, která mě oslňuje svou dokonalostí.
Když naopak jsem zabrán detaily světa, sám pohlcen industriálním tepem velkoměsta (nebo ztracen v uličkách mé mysli), raději se v případě problémů druhých, stávám policistou, který se snaží ukázat, kterou ulicí se vydat, než astronomem, který ukazuje na nebesa.

Moc se mi líbí, Tvoje teze o poslouchání a naslouchání, Tooro. Vím, jak v případě lásky přichází onen skutečný zájem o druhého a o to častěji menší potřeba poučovat.
Rád bych napsal, jak jsem pochopil. Jak v současnosti málo zasvěcuji. Ale to vše může být tmou. Co se může zdát pokrokem, je jen úpadkem (viz. onen příměr o policistovi a astronomovi).
Těžko mohu soudit svou cestu, když po ní sám jdu a nevidím se z vyšší perspektivy. Možná je méně reiki pokrokem, neboť jedna slečna mi neustále říkala, jak se mám víc věnovat světu. Možná to byla pravda, možná se ona dívala jen klíčovou dírkou a neviděla všechno.
Možná se ale jednou naučím skutečně naslouchat, budu se věnovat světu, budu se věnovat reiki a budu o ní mluvit v ten pravý čas a se správnými lidmi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
erjyk
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.5. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2014 11:27 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Vím, že reiki je věc, která je podobně jako osvícení velice křehká věc. Stejně jako se Bůh může stát jednu chvíli naprosto dominantní oslňující a nepřehlédnutelnou veličinou, může za několik dní být zcela míjen, jakoby vlastně nebyl. Jen svět se před námi tyčí.
Vím, že když si dávám hodně reiki, je to něco co mi stále vězí před očima. A když druzí mluví o svých problémech, je nasnadě se zmínit o této mohutnosti, která mě oslňuje svou dokonalostí.
Když naopak jsem zabrán detaily světa, sám pohlcen industriálním tepem velkoměsta (nebo ztracen v uličkách mé mysli), raději se v případě problémů druhých, stávám policistou, který se snaží ukázat, kterou ulicí se vydat, než astronomem, který ukazuje na nebesa.

Moc se mi líbí, Tvoje teze o poslouchání a naslouchání, Tooro. Vím, jak v případě lásky přichází onen skutečný zájem o druhého a o to častěji menší potřeba poučovat.
Rád bych napsal, jak jsem pochopil. Jak v současnosti málo zasvěcuji. Ale to vše může být tmou. Co se může zdát pokrokem, je jen úpadkem (viz. onen příměr o policistovi a astronomovi).
Těžko mohu soudit svou cestu, když po ní sám jdu a nevidím se z vyšší perspektivy. Možná je méně reiki pokrokem, neboť jedna slečna mi neustále říkala, jak se mám víc věnovat světu. Možná to byla pravda, možná se ona dívala jen klíčovou dírkou a neviděla všechno.
Možná se ale jednou naučím skutečně naslouchat, budu se věnovat světu, budu se věnovat reiki a budu o ní mluvit v ten pravý čas a se správnými lidmi Smile




Nedávno jsem si na tomto webíku stáhl soubor Hovory s Bohem nebo tak nějak se to jmenovalo a docela mě to překlvapilo, že autor tak nekonvenčně mluví o Bohu (s Bohem). Kež bych to uměl i já. Není špatné čas od času si takhle psát myšlenky, vždyť to k nám vlastně mluví Bůh. S osvícením je to opravdu ošemetné, křehké. Co je vlastně dokonalost bytí? Nirvána? Odevzdání se Bohu, vyšší moci, energii. Zaujala mne sekce, jak Bůh či vyšší moc, stvořila protipóly. Moc lidí si neuvědomuje, že mezi těmito protipóly je velice tenká, křehlá hranice a stači jen mávnutí motýlích křídel a je to. Láska se mění v mžiku v nenávist. Dobro ve zlo. Pozitivní energie v negativní. A lidé s jejich darem volby jsou velice slabí. Proto touží být silní, osvicení. I já toužím být ve své nedokonalost osvícen. Před více jak deseti lety jsem se začal věnovat bojovému umění. Zpočátku to bylo karate, na základní škole, pak jsem okusil wu-shu. Postupem času jsem začal studovat umění evropská z traktátů mistra Lichtneraera, Talhofera, kodex Walerstein, okusil jsem Blossfechen, prostě Kunst des fechten. A proč? Chtěl jsem být neporazitelný (fyzicky), zasloužit si uznání, být poplácán po rameni a slyšet jak jsem dobrý? Snad. Postupem času jsem zabrousil i do filosofie těchto umění. Docela mne přivádí k zamyšlení citát mnichůze Shalolinu, že bojovým uměním s eučime proto, abychom je nikdy nemuseli použit. Co tím chěl básník říci. Nezáleží jak budete dobří, že všechny efektivně odzbrojíte, znehybníte, že budete mít materiální úspěch, že jim budte vnucovat "svou" filosofii. Nejdřív změntě sebe a lidé za vámi sami přijdou. Radil jsem lidem, přesvědčoval, ale pokaždé jsem se setkal s pohrdáním a výsměchem. Snad nastane ten pravý čas, jak píše Filip. Přeji vám krásný večer a omluvte mé myšlenkové pochody.... Smile Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2014 5:37 am    Předmět: Citovat

náhodou, to je dobrý článek Smile . Co se týče mého názoru, tak karate - tak jako ostatní asijské bojové sporty - není jen o tom sportu coby fyzické činnosti, ale je to spíše cesta, způsob, jakým ti lidé žijí. Já chodil na karate 3 roky, ač to už je dost dávno, a vzpomínám si, jak jsme měli vždy před tréninkem krátkou meditaci a až zpětně a mnohem později jsem si uvědomil skutečný význam toho sezení. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
erjyk
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.5. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2014 6:25 am    Předmět: Citovat

Pravda, teď se spíše věnuji meditacím, reiki, a meditaci v pohybu - tai chi... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki ve vašem okolí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund