Fórum - Zobrazit téma - ho oponopono - potrat - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - ho oponopono - potrat
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

ho oponopono - potrat
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 9:26 pm    Předmět: Citovat

Šamanko jenom tě doplním, smyslem není vzbuzovat v sobě pocit viny. To vyvolává negativní emoce a proti nim HP "bojuje" (slovo bojuje je špatný výraz, ale pro zjednodušení jej použiju). Přijde mi, že to pořád trošku nechápeš.
Jde o to si přiznat 100% ní zodpovědnost za vše, co se v tvém životě objeví. To je základní princip se kterým HP pracuje. A pak tam tedy toto "sypání popela" patřit musí, jinak by to popíralo svůj smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 9:54 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Katko proč tolik griluješ Rosa? Čím tě tak naštval? Vždyť oba říkáte téměř stejné, jen se lišíte ve velmi malých drobnostech, které jsou dány rozlišným zaměřením, kterým se oba zabýváte.

Vážně Pepo „griluju“ Rosa, nebo mu jen fakticky odporuju v tom, co zrovna napsal? A tak tím co tady Roso napsal griluje sám sebe?
Je tu tedy ještě možnosti, aby jsi si to třeba Krabasi zkusil přečíst ještě jednou... Wink

A Rosovi nemám co odpouštět, mně přece nic neudělal.
To, v čem se lišíme je ale velmi podstatný, resp. zásadní rozdíl.
Jde o zcela zásadní princip ve smyslu a poslání Učení, tedy našeho přístupu a konání čehokoliv. Tohle nemá nic společného s nějakým osobním "líbením", či nelíbením něčích příspěvků, ale jde o pravdivost toho kterého konkrétního sdělení.

Přičítáš to mé povaze, možná máš pravdu, nemám ráda povrchnost,
a když je řeč o tom Nejvyšším, pak tuplem.
Mám sto "chyb", ale tohle za ni nepovažuju, promiň. Embarassed
A že tím někoho prudím?...to celkem chápu.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 11:07 pm    Předmět: Citovat

Každý má svůj vývoj a k tomu patří specifický stav vědomí,názory a úhel pohledu.Vím jak moc je to těžké když ty víš a máš se bavit s někým kdo ví ještě trochu jinak,třeba míň.Ale tak to je. S tím nic nenaděláš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 6:44 am    Předmět: x Citovat

Zodpovědnost chápu, ale pořád mi jsi nevysvětlil jednu věc, která z toho vyplývá: to je v celém životě všechno tak špatné, že se za to musíš pořád omlouvat, jsi tak špatný člověk a děláš tak špatné věci, že je potřeba se za ně omlouvat a prosti za odpuštění? Pořád dokola a dokola a dokola?
Děkovat je normální a přirozené.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 8:11 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
to je v celém životě všechno tak špatné, že se za to musíš pořád omlouvat, jsi tak špatný člověk a děláš tak špatné věci, že je potřeba se za ně omlouvat a prosti za odpuštění?


Vůbec se nemusíš cítit provinile, nebo jako špatný člověk. Já se naopak cítím jako báječný člověk Wink .

V MÉM ,,světě" nastala situace, která se mě nějakým způsobem silně dotkla. Způsobila emoci. To, co se objevilo, to byla vzpomínka. A objevila se proto, aby mi dala PŘÍLEŽITOST k tomu, abych jí očistila. Abych jí odstranila. Protože chceš li něco změnit, musíš něco starého odstranit a vytvořit pro to nové čistý prostor

Proč se omlouvat? Pro vyčištění ,, prostoru."

Řekla bych to tak, že je to jako kdybys chtěla nastěhovat nový nábytek do špinavého a nevymalovaného bytu.

A komu se omlouváš? Právě těm tvým vzpomínkám. Jestli se omlouváš sama sobě, nebo božstvu .... Rolling Eyes , to nevím a ani to vědět nepotřebuju. Stačí to jen udělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 8:48 am    Předmět: Citovat

Ono by bylo lepší se na to podívat z pozice iracionálna - srdce, než se to všechno snažit nejdřív pochopit hlavou. Přistupovat k životu jenom skrz racionální síto není to, jak bychom právě my měli fungovat.

Proto aby něco v našem životě fungovalo nebo abych něco udělal nepotřebuju souhlas své mysli. V tomto případě se dá použít pravidlo, "nejdřív to udělej a pak nad tím přemýšlej". Mnoha komplikovaným lidem praktikování tohoto pravidla výrazně pomohlo.

Až jednou budu pořádat kurzy "Jak být úspěšný", tak prezentace fungování tohoto pravidla bude součástí přednášky Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 9:19 am    Předmět: Citovat

Proč používám ho oponopono -

Téma děkování (přijetí) -
ať už stavím konstelaci, používám EMDR či EFT, pracuji s cholodynamikou, ukáže se příčina, proč to či ono nepracuje dle toho, jak bych chtěla. Proto i pracuji s jednou z výše uvedených technik kdyby bylo vše dle mých představ - zdraví, partnerství, práce - asi bych se na kurs či na terapii nešla. Tyto techniky jdou slupku po slupce až k prapůvodní situaci.

Téma odpuštění, odpuštění si (EFT ,EMDR, konstelace,cholodynamika) - přijetí se- miluji (konstelace,EFT,cholodynamika ) - vděčnost - děkování (přijetí - EFT,EMDR, konstelace, cholodynamika) je opěrným pilířem všech těchto výše uvedených technik.

Pomocí ho oponopono nemusím znát fungování techniky, jít na seminář, k terapeutovi, abych se podívala, proč cosi neklape, prostě s důvěrou ve vyšší moudrost či vedení odevzdávám tak dlouho, dokud vidím obrazy či vnímám na těle pocity, které se mi nelíbí. Mohu aplikovat sama, kdykoliv. Toto mohu např. v autobuse pouze s cholodynamikou, případně reiki.
Zároveň mě tato metoda stále učí pokoře, vděčnosti a zodpovědnosti.
U klientů ale samozřejmě používám přesně metodu, na kterou slyší a je pro ně účinná. (k tomu si čistím svůj vztah ke klientovi...)

Kde mi ho oponopono nefunguje, to jsou šokové stavy.(ho oponopono funguje,ale velice pomalu) Tam jsem vděčná za EFT či EMDR. Teprve po překonání šoku mohu pomocí ho oponopono jít k příčině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 10:46 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Jako takový jednoduchý příklad toho k možnému srovnání "způsobu" jak lze konat, bych měla například toto.
Připadne Ti stejné, když se při plném vědomí toho, co v danou chvíli cítím, někomu podívám do očí a řeknu mu „Miluji Tě“ (a pak se podle toho taky chovám),
jako když se zavřu do vedlejšího pokoje a tam stokrát oddrmlám: „milujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitě" Question
Smile


Tohle je asi ten problém Tooro. Ty pořád srovnáváš a vybíráš co je lepší. Každý je ale někde jinde. A když někdo je ve stavu, že nedokáže se nekomu podívat do očí a říct mu MILUJI TĚ, natož aby to cítíl, tak je pro něho velký pokrok, že dokáže aspoň drmolit milujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitě.

Já tvrdím, že slovo MILUJI TĚ, je stejně tak silná mantra ne li silnější než jiné indické mantry.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 10:57 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Já tvrdím, že slovo MILUJI TĚ, je stejně tak silná mantra ne li silnější než jiné indické mantry.


Romane,
nemluvila jsem zde o "síle", ale o rozdílu mezi pozitivní afirmací, Hooponem a indickými mantrami, kterýžto fakt zřejmě neakceptuješ.

A mám pocit, že vůbec nevíš, co se Ti tady snažím říct o vědomém a nevědomém přístupu, ať je tím, k čemu právě přistupujeme, cokoliv.

Takže ještě jednou - indické mantry nejsou totéž co Hooponopono
a vědomí není totéž jako nevědomí.
Vědomé konaní není totéž jako bezduché drmolení.

Víc už k tomu snad opravdu nemám.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 11:02 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Ono by bylo lepší se na to podívat z pozice iracionálna - srdce, než se to všechno snažit nejdřív pochopit hlavou. Přistupovat k životu jenom skrz racionální síto není to, jak bychom právě my měli fungovat.

Oba extrémy nejsou zrovna šťastným řešením Pepo. Smile Ideální je, když je rozum a cit v harmonii.

Všimni si, jak to tak chodí.... To, co nás na něčem zprvopočátku upoutá nebývá rozumové, spíš je to cit, který tě na něco upozorní. A abychom nedělali pitominy, tak musí přijít ke slovu taky rozum.
I když to není vždycky snadný, když jsme něčím přímo nadšeni a „okouzleni“. Smile
Jestliže se o něco zajímáme natolik, že se kvůli tomu například zúčastníme diskuse, chceme o tom vědět víc, tak je dobré si jen položit otázku: „proč?“.

Jestli je za tím to, že mi to voní a chci se o tom dozvědět víc, nebo mi to naopoak nějak nevoní a chci si jen utvrdit v tom, že je to nanic. Sebepotvrzení (utvrzení se ve svém již předem učiněném názoru) bývá bohužel velmi často motivem. Confused

Tak bych tedy asi řekla, voní Vám to? Dělejte to!
Nevoní? Jděte od toho.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 11:07 am    Předmět: KRABASOVI Citovat

Ještě jsem si Pepo vzpomněla...dovolím si malou pozornost pro Tebe,
to že máš ten text tady pod čarou.

http://www.youtube.com/results?search_query=Eckhart+Tolle+osvobozen%C3%AD&aq=f

http://www.youtube.com/results?search_query=Eckhart+Tolle+osvobozen%C3%AD&aq=f

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 11:11 am    Předmět: Citovat

Katko
Já chápu, že je v tom rozdíl a já to nerozporuji ale proč to pořád POROVNÁVÁŠ?!?!?!?Proč pořád hledáš rozdíly? Já se tady snažím sdělit, že i když je v tom rozdíl, tak to STÁLE FUNGUJE!!!!!!!!
Že i když někdo nedosahuje tvé úrovně a nedokáže to dělat vědomě a zpřítomněle jako ty ale jen to drmolí, tak to STÁLE FUNGUJE. Třeba pomaleni a méně účinně ale STÁLE TO FUNGUJE!!!!!
Opakuji. Ne každý je taková hvězda jako ty a někde holt musí začít a já jen těmto lidem sděluji. ANO MÁ TO SMYSL i s tím málem!!!!!

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 11:26 am    Předmět: Citovat

Roso,

klobouk dolu,

Misa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 11:42 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Katko
Já chápu, že je v tom rozdíl a já to nerozporuji ale proč to pořád POROVNÁVÁŠ?!?!?!?Proč pořád hledáš rozdíly? Já se tady snažím sdělit, že i když je v tom rozdíl, tak to STÁLE FUNGUJE!!!!!!!!
Že i když někdo nedosahuje tvé úrovně a nedokáže to dělat vědomě a zpřítomněle jako ty ale jen to drmolí, tak to STÁLE FUNGUJE. Třeba pomaleni a méně účinně ale STÁLE TO FUNGUJE!!!!!
Opakuji. Ne každý je taková hvězda jako ty a někde holt musí začít a já jen těmto lidem sděluji. ANO MÁ TO SMYSL i s tím málem!!!!!

RoSo


Tady Romane vůbec nejde o to, jak to „mám já“, nebo o jakési úrovně,
ale o to jak to je, o celý zcela základní princip.
A zřejmě nerozlišuješ, jestli někdo rozdíly "hledá",
nebo, na nějaký, již existující zásadní ne rozdíl, ale přímo rozpor,
prostě upozorní.

A tak si bereš jakási objektivně existujcí fakta osobně, Romane.


Jestli se Ty sám spokojíš s čímkoli jiným, nehledáš způsob, jak dělat věci co nejlépe, to není moje věc (potažmo toho, koho Tvůj způsob přístupu oslovuje), upozornila jem Tě na to, v čem byl Tvůj výrok o mantrách a způsob Tvojí interpretjace mylný. Toť vše.


Smile


Naposledy upravil toora dne pá červen 24, 2011 11:44 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 11:44 am    Předmět: Citovat

Čusík, Hoponopono tak moc neznám, věřím, že mi to třebas Evík někdy na srazíku vysvětlí. V praxi jsem kdysi viděl pořad EZO a tam Alenku-pastelku. Naladila se, intuitivně vybrala barvu pastelky a bylo čmariky čmariky na papír. V podstatě se snažila odblokovávat klientům čakry, měli zopakovat miluji tě, odpouštím ti a.....to už nevím. A podle toho napojená zjistila, kde mají dotyční bloky. Příklad někomu nešlo vyslovit odpouštím ti !!!! Tak mu tam něco poslala a vyrovnala blokádu. Používala i reiki, vzpomínám si na symbol šántý.

Člověk jako bytost je opravdu spojená s ostatními, takže i svým způsobem zodpovědná. Záleží už pak na tom, jak dalece a široce ten dotyčný "dohlédne".

A příklad: Shocked Za všechno to, co tu je, stejnak může to malinkaté neviditelné- Exclamation spermie Exclamation Laughing Je jich čím dál míň, jsou často lenošné....pak nejsou lidi, nebo vznikají s obtížemi...nebo musí asistovat drahé zdravotnictví......

Anebo ten jedinec, co se z nich vyklubal- prý pán tvorstva- prý člověk rozumný.....

A co s tím, když i na farmářském trhu je ze 17 vzorků ovoce a zeleniny 15 s pesticidy?. Ono to zřejmě nemizí, ukládá se to a zůstává v zemi, půdě, zelenině, člověku.....

Jak na to Hoponopono? Jedině asik uvědoměním, že zkoušet pěstovat s láskou a opečovávat vlastní záhonky. Jenže co ovzduší?.......

Jak dlouho to bude nastupující generaci trvat, aby řekla: takhle ne, nejsou spermie, nebude důchod, nebude nic, jen nemoce.....

Tak i totok je příklad, jak neviditelné /okem/ je spojeno s fyzickým /člověkem/ Laughing Laughing Laughing

Ahoj, mějte se sluníčkově.
Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund