Fórum - Zobrazit téma - ho oponopono - potrat - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - ho oponopono - potrat
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

ho oponopono - potrat
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 1:00 pm    Předmět: ho oponopono - potrat Citovat

Ve vlákně o Španělsku byla znovu zavedena diskuze o metodě Ho oponopono. Zaznělo tam o zodpovědnosti, o čištění, co to vůbec je to čištění. Nevím, jestli to popíšu nějak srozumitelně. Vlastně jak už napsal Krabas, čistíme vzpomínky.

Uvedu příklad:
Dostala se mi do ruky stará ambulantní karta chlapečka, který zemřel ve dvou letech. Je to hodně smutné, ale nezasáhlo mě to do hloubky.
Pak se mi dostala do rukou další, asi 30 let stará karta, kde je uvedeno, že paní podstoupila dva potraty.
Začalo mě bušit srdce. Ta paní byla zhruba v mém věku. Neznala jsem jí. Pořád jsem si to četla dokola. Ptala jsem se sama sebe, co jí asi k tomu vedlo... Nakonec jsem se rozplakala.

Vzpomněla jsem si, že i já kdysi stála před podobným rozhodnutím. Měla jsem v rukou zodpovědnost za narození a nebo nenarození mého dítěte. Nového života. Vzpomněla jsem si, jak jsem byla rozhodnutá, že na to přerušení půjdu. Tehdy jsem nevěděla nic z toho, čemu věřím teď. Proto mě tato informace tak hluboce zasáhla. Vynořila se po 30ti letech z mého podvědomí.

Začala jsem tuto vzpomínku ,,čistit" pomocí těch známých větiček, tak dlouho, až jsem se uklidnila a vzpomínka se rozpustila.

Podotýkám, že těhotná jsem tehdy nebyla, byl to planý poplach.

No, nevím, jestli tato zkušenost pomůže lépe pochopit podstatu HP. Věřím, že snad trochu ano.

Ještě dodatek: to je ta zodpovědnost, která se děje v MÉM světě. V mém světě nebyl ten malý chlapeček, ale v mém světě byla vzpomínka TOHOTO ,,zničeného" života.
SVět každého člověka je jiný a každého se dotýká něco jiného. Tím, že čistí, čistí svojí karmu. Dál už to nejsem schopna v tuto chvíli pochopit...vysvětlit...prostě takhle to mám já.


Naposledy upravil Evik dne po červen 20, 2011 1:17 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 1:05 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Pepo, Krabasi Wink .

Právě přede mnou leží knížečka od Mabel Katz

TAJEMSTVÍ JEDNODUCHÉ CESTY - jak si usnadnit život pomocí Ho oponopono.

Nelistovala jsem v ní, neznám jí, jen předávám info.

Pa E. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 2:24 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Evíku,
o té knížce vím a mám na ní políčeno. Ale delší dobu jsem se nedostal do knihkupectví. Musím říct, že se na ní doslova těším.

Mabel mám rád, má přívětivý hlas (mám některé její audio nahrávky) a možná pro mnohé lidi srozumitelnější, zajímavější a lidštější způsob interpretace Hooponopona než jaký má Joe Vitale - člověk který stojí za zpopularizováním metody HP.

Ten tvůj příběh je krásný a přesně vystihuje tu podstatu. jsou prostě věci, které se mě dotýkají a které se mě nedotýkají. Ty které mne nenechávají klidným musím čistit. Při tom si častokrát uvědomíme různé souvislosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 3:43 pm    Předmět: Citovat

Děkuju Pepo, že jsi mě pochopil. Už nemám potřebu se k tomu dál vyjadřovat. Nevnucuju nikomu čemu věřím a pokud chci někoho spasit, jsem to především já sama. To, že se léčí i něco ostatní je jen vedlejší produkt. Hlavně se léčím já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 4:02 pm    Předmět: Citovat

No vidíš Evíku, celý náš život je paradox.

Beppe píše o "naší" metodě jako že je to přístup "takový poněkud necitelný až zvrácený" a přitom její provozovatelka je tak citlivá a momentálně těmito slovy a soudem velmi zraněná. Tak kdo je necitlivý, ptám se já?

Mysl je jako oheň, dobrý sluha, ale špatný pán. Proto není důležité, co říká, co si kdo myslí.

Na světě jsi sama pro sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 5:00 pm    Předmět: Citovat

Eviku ahoj.Je to trochu vedle ale snad to sem zapadne.Jakýkoliv přehánění, je na škodu ve všem.Já osobně vím,že už v okamžiku oplodnění je to život.Má už své vědomí.Jsem proti potratům.Ale budu první,kdo ho doporučí.. když plod ohrožuje matku..neberu život za život,neriskuji...z genetických důvodů...nic jiného mě zrovna nenapadá,ale těch důvodů je dost.Když něco nemám zpracovaný,tak mne to znervoznuje a jakýkoliv metody,tudíš i opakování vět je lepší,než jen křičet a nic nedělat.Berte to jako snahu poradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 5:09 pm    Předmět: Citovat

Předtím,než se objevilo HP jsem já se naučila(cyklus seminářů) a používala "metodu otevřeného srdce":

spočívá v napojení se na zdroj (kdy procítím že nejsem od něj oddělena, že jsem součástí) a v tomto stavu "čistím"=neutralizuji energii, kterou cítím negativně/rušivě/bolestivě apod. která je spojena s nějakým mým zážitkem/prožitkem.

Nemusím přitom vždy nutně vědět, v čem jádro problému konkrétně spočívá, protože v tu chvíli jsem na jiných než intelektuálních úrovních-čili řídím se výhradně svými pocity a svým vnímáním, ničím jiným.

Nečistím dotyčnou osobu, záležitost, předmět, prostor nebo místo, osoba,záležitost,předmět,prostor,místo zůstává, mění se pouze a pouze mé vnímání/mé pocity z toho. Tj. je to záležitost změny uvnitř mě.

Používala jsem to večer při "zpětné rekapitulaci dne", časem se to začalo mi připomínat i během dne, takže večer pak už není potřeba harmonizovat prožitý den, objeví se -pokud tomu dám čas, něco z minulosti, takže si takto pokračuju svým tempem.

Možná ještě poznámka: používám k tomu jistá slova, kterými komunikuji se zdrojem. Nezveřejním je zde, protože cítím, že by to nebylo dobře (=pro mě).

- Pak se objevilo HP, nebyla jsem na žádném semináři, pročetla knihu. Základem HP je vědomí/poznání/víra, že nic není oddělené, oddělenost je iluze.
Z toho vyplývá koncept převzetí plné odpovědnosti za to, co se děje v "mém vnitřním světě".

Toto převzetí odpovědnosti vyjadřuji tím, že pracuji právě na tom, jak uvést tento "svůj svět" do harmonie.
Svůj svět(nitro) jsem do harmonie uváděla(resp. snažila se uvádět Twisted Evil ) již předtím metodou(výše popsanou), kterou jsem se naučila již dříve a osvědčila se mi.

Víc situací prožívám vědomě, za přítomnosti sebe sama i v průběhu dne, a to je pro mě důležité, že se to vůbec děje (že jsem zjistila, že to jde).

HP podle mého názoru přímo koresponduje s tím, co jsem se naučila a používala dosud.

Ta čtyři slůvka používá HP k napojení a komunikaci se zdrojem.
Zkoušela jsem to s nimi.
Pokud jsem se koncentrovala, měla jsem podobné vjemy a pocity, změna vnímaného hmatatelná.

Necítila jsem tedy v tom, co používám já a v technice HP rozdíl.

Vím však, že HP je jednou technikou v systému Huna a nebyla jsem v něm školena, takže to mé psaní je pouze zkušenost z toho, jak to v současnosti prociťuju já, když jsem HP s jeho čtyřmi slovy zkoušela.

Hlavně se o tom těžko srozumitelně píše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 5:47 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
No vidíš Evíku, celý náš život je paradox.

Beppe píše o "naší" metodě jako že je to přístup "takový poněkud necitelný až zvrácený" a přitom její provozovatelka je tak citlivá a momentálně těmito slovy a soudem velmi zraněná. Tak kdo je necitlivý, ptám se já?

Mysl je jako oheň, dobrý sluha, ale špatný pán. Proto není důležité, co říká, co si kdo myslí.

Na světě jsi sama pro sebe.


Krabasi proč ty namísto odpovědi osobně podpásově útočíš ? Toora už tě na to jednou upozornila, ty si to jakoby přijal a přitom to děláš pořád dál. Já jsem nikde nenapsal to co mi podsouváš. Řeč nebyla o metodě jako takové a jejím léčivém účinku, to já nikde nezpochybňuji a nepřisuzuji tomu žádnou "psí hlavu". Reč byla o konceptu přijímání odpovědnosti za všechno co se děje kolem a o cílovém stavu. Tj. jestli je cílem člověk, kterého se nic nedotkne. Na to jsem dostal odpověď od člověka na vedlejší diskuzi. Ty ses o to ani nepokusil zato parádně kopeš kolem sebe.

Ještě se ve mě navíc snažíš vyvolat pocit viny, jestli tomu dobře rozumím. Zato si ale vezmi odpovědnost sám a vyčisti to Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 7:05 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Tj. jestli je cílem člověk, kterého se nic nedotkne.


Tohle Pepo není cílem žádné nauky, ale někdy něco, nebo něčí výklad takovýto dojem může dělat.
Pracuješ nějak s myslí, nebo resp. zajímáš se to fungování mysli, napětí, emotivní spouštěče, atd?
Pokud ne, tak by Tě asi debata tímhle směrem moc nezajímala, taky tady nechci „přednášet“, když už tady byla o tom zmínka.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 7:22 pm    Předmět: Citovat

blankas napsal:
Víc situací prožívám vědomě, za přítomnosti sebe sama i v průběhu dne, a to je pro mě důležité, že se to vůbec děje (že jsem zjistila, že to jde)...............

Pokud jsem se koncentrovala, měla jsem podobné vjemy a pocity, změna vnímaného hmatatelná.

Ano, řekla bych, že cílem Hoopona je jednat vědomě, tak jako u všeho, co má k něčemu být, no co už taky jiného. Smile


blankas napsal:
Hlavně se o tom těžko srozumitelně píše.

Právě...snazší je vždy se dělit o ty praktické poznatky s tím, kdo dělá totéž než popisovat něco, co je pro druhého suchou teorií.

To, co se takto dá vyjádřit, jako jsi to Blanko (a další) ve svém příspěvku udělala, je myslím naprosto dostačující k tomu, aby si ten, kdo si chtěl udělat obrázek a zeptal se (pokud mu nějaká otázka k tématu vytane) na to co třeba, ale především je myslím dostatečný k tomu, pokud někdo dosud nevěděl, jestli je to to, co by rád dělal, nebo naopak to pro něj žádnou výzvou není.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 9:02 pm    Předmět: Citovat

Beppe vzhledem k tomu, že jsem to co jsem napsal do uvozovek převzal z tvého příspěvku, tak musím konstatovat, že lžeš.

Pokud si chceš se mnou vyřizovat účty, o což se tady teď pokoušíš, nabízím ti osobní setkání v Praze. Pohled z očí do očí je jistě odvážnější než anonymní napadání na webu psaním o podpásovkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 9:32 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
No vidíš Evíku, celý náš život je paradox.

Beppe píše o "naší" metodě jako že je to přístup "takový poněkud necitelný až zvrácený" a přitom její provozovatelka je tak citlivá a momentálně těmito slovy a soudem velmi zraněná. Tak kdo je necitlivý, ptám se já?



Citlivost a necitelnost. Jsou to jenom protiklady. Dva póly. Dva extrémy. Avšak jejich podstata je stejná. Jenom se liší svojí formou, intenzitou. Je to jako u světla. Kde končí světlo a začíná tma? Kde končí citlivost a začíná necitlivost? A kde je vlastně ten střed?
Citace:
Na světě jsi sama pro sebe.

Jsem moc ráda, že jsem na to už konečně také přišla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červen 21, 2011 8:44 am    Předmět: Citovat

Evíku nemyslím si, že by světlo a tma byly dva extrémy, stejně jako citlivost a necitlivost. Pokud chybí světlo, nastane tma. Pokud chybí citlivost, přijde tupost (necitlivost).

Extrém je podle mne v případě, kdy je něčeho příliš (např. přecitlivělost). A jde vždy ruku v ruce s nějakou explozí. Člověk který má v sobě mnoho potlačených emocí po zhlédnutí např. dojemného filmu propukne v pláč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út červen 21, 2011 9:58 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Beppe vzhledem k tomu, že jsem to co jsem napsal do uvozovek převzal z tvého příspěvku, tak musím konstatovat, že lžeš.

Pokud si chceš se mnou vyřizovat účty, o což se tady teď pokoušíš, nabízím ti osobní setkání v Praze. Pohled z očí do očí je jistě odvážnější než anonymní napadání na webu psaním o podpásovkách.


Krabasi, protože jsi k tomu připsal něco co jsem neřekl (nenpasal) tak jsi tomu dal úplně jiný význam a tudíž musím konstatovat, že lhářem jsi ty. Ten kdo touží po nějákém vyřizování účtů a souboji jsi opět ty, protože otázky na nějákou metodu si vykládáš (nesmyslně) jako útoky a svojí osobu a od začátku vedeš debatu v osobní konfrontační rovině namísto debaty k tématu. Já se s Tebou prát nebudu. Jestli po něčem takovém i přes "svůj neustálý vnitřní klid" toužíš, tak si najdi jiného partnera, který má taky zájem na osobní konfrontaci. A hlavně se zamysli nad rozporem toho co si píšeš v podtextu a jak se chováš. To už je ale tvůj problém, který si musíš vyřešit sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 21, 2011 12:11 pm    Předmět: Citovat

Vnímáte rozdíl mezi věcnu diskusí a svým hodnocením druhé osoby, tedy samotného člověka jako takového?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.22 sekund