Fórum - Zobrazit téma - ho oponopono - potrat - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - ho oponopono - potrat
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

ho oponopono - potrat
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 9:06 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Milí,

dlouho jsem přemýšlela, co myslí Krabas slovem HP? Proč zrovna tento počítač?
Jo tak, myslí tím Ho oponopono. Very Happy


Ahoj dovolenkáři,
tu zkratku vymyslela v dřívějších diskuzích Toora, mě se to líbilo, tak to používám Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 9:48 am    Předmět: Citovat

Řeknu vám svoji osobní zkušenost z použitím manter.
Když jsem se dřív dostal do nějaké depky, když mně bylo naprosto mizerně, když jsem měl chuť se vším praštit a když jsem neměl chuť ani meditovat protože mně to nepomáhalo, tak právě mantry mně z toho většinou dostaly. Ze začátku jsem je jen tak drmolil z povinnosti, protože jsem skoro neměl chuť ani je opakovat. Čím déle jsem je opakoval, tím víc jsem cítil jak se ukrajuje tma, která je ve mně a jak se čím dál víc naplňuji světlem.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 9:58 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Tooro, ty máš věčnou potřebu pořád do všeho šťourat a vlastní smysl sdělení zaplavit a rozmělnit spoustou učených keců. Sorry ale nemohl jsem si pomoct...


Roso, jestli tady budeš plácat nějaký nesmysly, co si myslíš, že to je něco, čemu jsi stoprocentně porozuměl, jako např:
Citace:
Je to vlastně taková MANTRA. Nemusíte rozumět smyslu mantry, stačí když víte na co se daná mantra používá.


Tak Tě prostě odkážu na patřičný zdroj:
Citace:
V sanskrtě znamená „man“ – myslet, meditovat a „trana“- osvobození.


A pokud je Ti Roso jedno, jestli něco dezinterpretuješ, nebo jestli Ti vyhovuje jen něco bezduše drmlat, tak je to Tvoje věc, ale nejsi tady sám a někoho třeba opravdu může zajímat co to vlastně mantra je.


Roso napsal:
Čím déle jsem je opakoval, tím víc jsem cítil jak se ukrajuje tma, která je ve mně a jak se čím dál víc naplňuji světlem.

Např. tohle jsem Roso nezpochybnila, viz "pozitivní programování".
K tomu, aby jsi se cítil lépe to opravdu stačí, jenže vědomí je přeci jen ještě o něčem jiném.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 10:36 am    Předmět: Citovat

Děkuji za odborný výklad slova Mantra. Vono to ale funguje i bez této znalosti.
toora napsal:

zcela určující rozdíl je v našem úmyslu....


Já tvrdím, že tahle věta NENÍ pravdivá.

Když opakuji slovo MILUJI TĚ stejně jako když opakuji jakoukoliv jinou mantru, tak tam ŽÁDNÝ ÚMYSL NEVKLÁDÁM a přesto to má účinek a smysl i když ze začátku málo pozorovatelný.
Stejně jako když někomu posílám energii reiki, tak tam rovněž úmysl nevkládám.
Já hovořím k těm, kteří mají pochyby, kteří nevěří, že to drmolení má nějaký smysl. Z tvého příspěvku si takový člověk akorát odnese pocit méněcennosti, že není dostatečně uvědomělý. Nejsou všichni takové hvězdy jako ty Tooro.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 10:37 am    Předmět: x Citovat

Když už jsme to nakousli, ještě mám dotaz, který jsem nikde nenašla vysvětlený - smysl toho pořád omlouvání dokola a prosby za odpuštění všeho na světě (jak tu psal tuším kamo - navozuje to pocit jakési kolektivní a osobní viny). Vím, že v křesťanství je taková prosba taky automaticky zařezená do modliteb, ale tam to je podobně někdy víc
o drmolení než vnímání.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 10:52 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Když už jsme to nakousli, ještě mám dotaz, který jsem nikde nenašla vysvětlený - smysl toho pořád omlouvání dokola a prosby za odpuštění všeho na světě (jak tu psal tuším kamo - navozuje to pocit jakési kolektivní a osobní viny). Vím, že v křesťanství je taková prosba taky automaticky zařezená do modliteb, ale tam to je podobně někdy víc
o drmolení než vnímání.

šamanka


Já si myslím že už se tady na to odpovědělo xkrát a to různými přizpěvovateli a dokonce různými způsoby. Každý to řekne trochu jinak a to se mi osobně líbí - Evík, Blanka, Roso, naposledy Okénko, taky já.

Mě už ta debata vůbec nebaví, tak se dobře bavte. Nic ve zlém šamanko, tentokrát ses mi líbila (se svým způsobem komunikace).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 11:01 am    Předmět: Citovat

Šami,

platí nabídka zapůjčení, viz můj příspěvek výše.

Jestli Ti dobře rozumím, ptáš se, jak dlouho ´´drmolit´´, aby to bylo ´´vyčištěno´´? Nerozumím-li dobře Tvé otázce, promiň mi pak moji odpověď do nikam...

U sebe vnímám, že po vyčištění situace jsem v boží náruči, či v radosti, či ve spojení, je to pocit - ten poznáš.

papa, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 11:05 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Já hovořím k těm, kteří mají pochyby, kteří nevěří, že to drmolení má nějaký smysl.

Má smysl přesně takový, jako má drmolení, Roso.
Hovoříš tedy k těm, komu je putna vědomí, stačí bezvědomě a do ještěvětšího bezvědomí drmolit pozitivní slovíčka.
O.K.

Roso napsal:
Z tvého příspěvku si takový člověk akorát odnese pocit méněcennosti, že není dostatečně uvědomělý.

Jestliže někdo dostane tento pocit z čehokoliv, notabene z toho, že mu někdo předloží fakta, potom je fajn, když si ho uvědomí. Resp. si uvědomí, že stále ještě je jeho vnitřní stav a harmonie hodně závislá od toho, co se kolem děje.
V tomto případě bych tedy viděla další možnost k vědomému opakování manter, neboli Jména Božího.

Nic na tom přece není, každý se cítíme být zasažen něčím jiným, otázkou tedy jen je, co s tím kdo udělá, tj. jestli se dá do diskuse, kde si bude chtít vyjasnit, co má tím, co píše druhý na mysli, nebo si naopak bude hýčkat svoje bolístky a poštěkávat na druhého "Ty ty ty! Ty mi odporuješ, a tím mne urážíš!"
...a eventuálně se to uražení pokusí vrátit nějakou kousavostí - viz:
Roso napsal:
Nejsou všichni takové hvězdy jako ty Tooro..


Namísto toho, aby věcně reagoval na to, s čím souhlasí a nesouhalsí a proč.
Prostě klasika. Wink


Nechci v Tobě ani v nikom jíném budit pocit nedostečnosti, Roso.
Pokud to tak je, omlouvám se a jak víš jsem připravena si vyříkat v čem je problém, a když bude potřeba i to, kdo si co hýčkáme v podvědomí.
Jen je třeba otevřenosti, bez ní se nic nezmění.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 11:08 am    Předmět: Citovat

Já jsem napsal v čem je problém ale zjevně jsi to nepochopila... Wink

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 11:47 am    Předmět: Citovat

To není Šamanko o osobní vině ale o osobním uvědomění.
Pokud se lidi vidí jako oddělení od Boha, tak se taky vnímají oddělení od odstatních lidí a od všeho ostatního co se děje.
Pokud se lidí začnou vnímat jako součást Boha,tak taky začnou chápat, že VŠICHNI JSME JEDNO. Ono to mnohým pořád zní jako taková nic neříkající fráze ale V NÍ je právě ukrýtý celý smysl.
To co se děje tobě, Tooře a jiným se děje i mně jen na jiné energetické úrovni, kterou v současné podobě nejsme schopni vnímat, protože bychom se z toho jinak zbláznili. V té knize se o tom tuším píše jako o sdílených energiich. Nicméně toto je způsob jak přijmutím odpovědnosti můžeš pomoct komukoliv. A ta slova, která říkáš, říkáš božství, které je v tobě.

Krásně o tom hovoří Bhagavan. On vnímá bolest druhého jako svou vlastní bolest.
http://www.youtube.com/watch?v=c1Xf6syWIDs&feature=uploademail

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 3:47 pm    Předmět: Re: x Citovat

Krabas napsal:
Mě už ta debata vůbec nebaví


Protože už nepřináší nic nikomu. To je jednoduchý.

Chtělo se mi napsat, že už je to nad mé síly. Ale není to nad mé síly. Je to nad síly těch, kteří nemají odhodlání něco aspoň zkusit. Copak nejdřív musím všechno pochopit, než to zkusím?

pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 5:57 pm    Předmět: Re: x Citovat

Evik napsal:
Copak nejdřív musím všechno pochopit, než to zkusím?


Vůbec ne, Evi.
Rozhodující je "způsob", a právě o tomhle rozdílu se tady snažím Rosovi něco sdělit.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 6:12 pm    Předmět: Citovat

Citace:
...zcela určující rozdíl je v našem úmyslu...

Roso napsal:
Já tvrdím, že tahle věta NENÍ pravdivá.

No tvrdit může kdo chce co chce, já například vůbec nic netvrdím, jen ti tady povídám, že naše úmysly jsou naprosto určující úplně ve všem co děláme, a to v celém našem životě. Čím čistší úmysl, tím čistší výsledek.

Roso napsal:
Já jsem napsal v čem je problém ale zjevně jsi to nepochopila...

Tohle Roso už znám, jako jeden ze Tvých úhybných manévrů, když Ti chybí věcné argumenty, a zvykám si. Smile A tak tedy na závěr této naší diskuse se pokusím o jasné shrnutí a vyjádření toho, v čem se rozcházíme.

Celý problém, proč jsem zareagovala na to, co jsi napsal spočívá v tom, že zřejmě považuješ pozitivní afirmace, či věty Hoopona za totéž, co jsou indické mantry (viz Tvoje konkrétní předešlá vyjádřen), a tím, co jsi napsal, dal si mezi to jakési rovnítko, se kterým jsem si poté dovolila nesouhlasit.

Ty činíš, abys „ovlivňovat“ věci, podle toho, co vnímáš jako dobro, tedy jsi je podle tohoto svého cítění ovlivňoval k lepšímu.
Na tom není nic zlého, ale tím, co jsem Ti napsala mířím za toto snažení (a očekávání výsledku).
Zřejmě proto ctíš ten „účinek“ opakování afirmací i bez toho, abys to dělal s plným vědomím, a bráníš se porozumět tomu, co se Ti snažím sdělit.

Pokud jde o mantry, tak „vědomě“ neznamená Roso, že nutně musíš znát celý „příběh“, a tedy že bys nutně musel taky znát český překlad manter, aby jejich pronášení bylo vědomé, to opravdu třeba není.

To, co ale opravdu důležité je - ať už děláme co děláme, tak v podstatě záleží především na dvou věcech, tj. na našem postoji a rozpoložení (otevřenosti a důvěře v Něj-odevzdanosti) a naprosto stejnou měrou na naší bdělosti, tedy pozornosti s jakou cokoli konáme, v tomto případě, s jakou daná slova vyslovujeme.

Jednou, zcela vědomě pronesenou větou uděláme je pro tento svět nesrovnatelně víc než tisícovkou nepřítomně oddrmolených manter. To první je ale mnohem těžší, nejde to ze dne na den a tak, když toužíme po úlevě a extázi, nikoli po bdění a dlení v přítomném okamžiku, nabízí se drmolení.
Tolik co se týká veškerého našeho snažení a konání, recitace afirmací a zpěv matner nevyjímaje.

Jako takový jednoduchý příklad toho k možnému srovnání "způsobu" jak lze konat, bych měla například toto.
Připadne Ti stejné, když se při plném vědomí toho, co v danou chvíli cítím, někomu podívám do očí a řeknu mu „Miluji Tě“ (a pak se podle toho taky chovám),
jako když se zavřu do vedlejšího pokoje a tam stokrát oddrmlám: „milujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitěmilujitě" Question


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 7:42 pm    Předmět: x Citovat

Aha, tak to mělo být ono? Všeobecná vina za všechny a všechno, jak tu někdo napsal: sypání si popela na hlavu za minulost, přítomnost a něco do foroty? Jo, Krabasi už jsem pochopila.
Prostě se vždycky něco najde proč se cítit vinný (pardon za co se omlouvat či prosit za odpuštění). Připadá mi to trochu sebemrskačské, ale pokud to tak někdo vnímá...
No nic, díky za vysvětlení, začala jsem chápat a přestalo mě překvapovat to drmolení.

Míšo, díky, mám Joe Vitaleho a zatím mě to uspokojilo, včetně zdejší debaty. Nenašla jsem tam nic nového, co by už nebylo v jiných systémech.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 9:17 pm    Předmět: Citovat

Katko proč tolik griluješ Rosa? Čím tě tak naštval? Vždyť oba říkáte téměř stejné, jen se lišíte ve velmi malých drobnostech, které jsou dány rozlišným zaměřením, kterým se oba zabýváte.

Tohle mi přijde od tebe zbytečný a to říkám já, který tě má moc rád a respektuje tě. Na druhou stranu chápu tvojí povahu a preciznost a že je těžké se od toho odprostit. Tak mu to odpusť, mě se Rosovi příspěvky na téma HP moc líbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund