Fórum - Zobrazit téma - Spanelsko - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Spanelsko
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Spanelsko
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 2:02 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Krabas napsal:
Čistit znamená mazat vzpomínky/ myšlenky z podvědomí, které způsobují konkrétní situaci, konkrétní stav. Cílem je dosáhnout nulového stavu, harmonie.


Jasně, spíš mne zajímal popis té samotné praxe, víš.
Kdy, co jak atd.
Nuže dobře, tedy by se čistilo podvědomí a rozvolnění „spouštěčů“ v něm uložených, což by bylo, kdyby se tak dělo opravdu hodně důležité a do jisté míry spásné.

Zajímalo by mne, jak je to z dlouhodobého hlediska a jak to bude u člověka vypadat například po pětiletém praktikování Ho´oponopona.
Mám tuto techniku za pomocnou, nikoli jako jedinou a ucelenou cestu.
Spíš jako výsledek "know-how" křesťanského Desatera, kdyby bylo dodržováno.
Dalo by se říct, že ji vnímám jako jakousi platformu (a do jisté míry a do jistého času do-provázející techniku) k dalšímu, ještě hlubšímu nahlédnutí v celém procesu sebepoznávání.
Jak to vnímáš ty, Pepo?


Smile


No tak část praxe jsem popsal v tom příspěvku, který se ti moc nelíbil Smile. To byla ale má odpověď. A takhle se s tím pracuje. Pak jsou různé pomůcky, nástroje, které pomáhají čistit podvědomí.

Můžu všechny ujistit, že to není jenom o těch 4 větách, ale jsou i různé modlitby, vizualizace, afirmace apod.

Já mám HP rád, protože mi na určité úrovni mé osobnosti hodně pomohlo a pomáhá. Nebudu říkat v čem konkrétně, ale jedná se hlavně o psychiku ale HP působí na všech úrovních. Někdo například pomocí této metody materiálně bohatne.

Kdy čistit? Pořád. Jak to bude vypadat po 5 - ti letech? Můžu jenom hádat, tak dlouho to u nás asi nikdo nedělá, ale příklad Dr. Hew Len-a je pro mě hodně motivující. Tací lidé jsou pro mě vzorem. Mým cílem je nirvána.
Díky Hooponoponu jsem se dostal k Huně, z které HP vychází. A jdu dál. Jedna metoda mi otevírá dveře k jiné a já plynule přecházím z jedné místnosti do druhé. Nevím co je za dalšími dveřmi, proto ti neodpovím.

Ale plánuji další a další věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 2:18 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Kdy čistit? Pořád. Jak to bude vypadat po 5 - ti letech? Můžu jenom hádat, tak dlouho to u nás asi nikdo nedělá, ale příklad Dr. Hew Len-a je pro mě hodně motivující. Tací lidé jsou pro mě vzorem. Mým cílem je nirvána.
Díky Hooponoponu jsem se dostal k Huně, z které HP vychází. A jdu dál. Jedna metoda mi otevírá dveře k jiné a já plynule přecházím z jedné místnosti do druhé. Nevím co je za dalšími dveřmi, proto ti neodpovím.


Není třeba, Pepo, tohle je celkem jasný, alespoň pro mne.
Díky.

Možná každý kdo dělá Hooponopo by asi mohl říct, co ho na tom zaujalo a proč má potřebu ho praktikovat.
Mne by ale třeba zajímla odpověď, co nejkonkrétnější (od těch, kdo HP praktikují), co si od toho, že jej budou dělat slibují, protože zamyslet se nad tímhle není myslím tak úplně špatnej nápad....


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 2:32 pm    Předmět: Citovat

Asi je ta tvá otázka myšlena do pléna, ale za sebe můžu říct, že při léčení na dálku používám jak energie, tak hooponopono.

Věřím tomu, že někteří lidé si od této metody slibují zlepšení jejich finančního příjmu. Nebo nalezení partnera či vyřešení nějakého mezilidského konfliktu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 2:34 pm    Předmět: x Citovat

Beppe: promiň, že si tě beru jako příklad, ale logiku v tom nehledej.
Prostě něco v Krabasovi způsobilo, že mu Beppe položil nemožnou otázku a teď ji musí Krabas vyčistit známou formulkou: Miluji... Čistí se, čístí se
a čistí se pořád a všechno, protože je tvoje všechno. Takže když se dočteš o vraždění lidí, tak to, že sis to přečetl, že se tě to dotklo nebo vyvolalo emoci (nebo i nevyvolalo), je zase tvoje a musíš to vyčistit.
Je to poněkud zvláštní filozofie, mě tam pár věcí nesedí, ale když se v ní Krabas našel, proč ne?

Celé to na mě působí, jakože každý z nás může za všechno na světě
a jedině on sám je taky spasitel světa. Hlavně musí pořád čistit onou formulkou a je jedno jestli jí věří nebo má pro něho hlubší smysl.
Jestli opravdu miluje, omlouvá se, prosí za odpuštění a děkuje.
Hlavně když jí pořád opakuje.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 3:03 pm    Předmět: Re: x Citovat

Jen k jednomu.
To co se nás Šamanko do-týká se nás opravdu týká.

Ale ne ve smyslu viny a jakéhosi viníka, protože a tady žádný nikde není, alespoň pokud trochu rozumíme kauzalitě.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 3:24 pm    Předmět: Citovat

Asi máš Šamanko pocit, že když někdo převezme za všechno 100% odpovednost, tak ty se té odpovědnosti můžeš vzdát, že? Budí to takový dojem. Vono je to ale o tom, že KAŽDÝ z nás má převzít 100% odpovědnost. Já mám převzít 100% odpovědnost, Krabas, Toora, Beepe,Ty atd. Prostě všichni. Až se tohle stane, tak se začnou dít závratné změny.
Ale chápu, že pro někoho je to zatím těžko představitelné.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 3:30 pm    Předmět: Citovat

A co je tedy cílový stav ? Krabas psal cosi o nirváně, ale jak to má vypadat v praktickém životě a v (ne)přijímání zodpovědnosti za to co se děje ? To znamená, že když si přečtu o nějákém neštěstí tak už se mě to vůbec nedotkne ? Bude mi to jedno, jakože je to tak v pořádku ? To má být ten ideál ? V tomhle cítím ten rozpor. Mě tedy připadá takový stav sice jako velmi lákavý a pohodlný, ale takový poněkud necitelný až zvrácený. Opravte mě, jestli to chápu špatně. Ale tohle z toho leze .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 3:33 pm    Předmět: Citovat

Ono je to Šamanko ve skutečnosti tak, že jsme tak vzájemně propojeni, ani se nám o tom nezdá jak dokonale.

Nejblíže je to asi té představě organismu a jeho buněk, tedy každého jednoho z nás.
A tak, když se zvrhne jedna z buněk (že si tedy teď představíme, že má svoje idivid. vědomí), třeba v hlavě, tak si může ta v ledvinách říkat, že to tedy není její věc, že se tahle mozková buňka vydala nějakým zvráceným směrem, ale to je asi tak všechno, co si může nakecat. Protože, dříve, či později se jí to, co se bude v organismu dít bude setsakramentsky týkat.
No, a není to o tom, že by se snad měla cítit vinná za to, co se děje nahoře, ale zodpovědnost za to celé tělo má úplně stejnou jako jakákoli jiná buňka v něm.
A tou svojí „kondicí“ a způsobem jak odvádí svoji práci celému tělu, buď pomoct k obnově jeho zdraví, nebo do hrobu.

Jinak řečeno, čím lépe pracuji na pochopení a klidu (čistotě) vlastní mysli, tím taky zákonitě dopomáhám k harmonii nejen v bezprostředním okolí, ale úplně v celém světě. Výsledkem správného konaní je transformace
doslouživšího v nové, životodárné. A že vše takto přeměněné ovlivňuje celý vesmír, to snad je celkem jasné.
Nic se nikam neztratí a vše se neustále vzájemně ovlivňuje a proměňuje.

Řetěz je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 3:38 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Opravte mě, jestli to chápu špatně. Ale tohle z toho leze .....


Není to tak, jak to chápeš, ale nic si z toho nedělej, samotou "nirvánu" si kdaždý představuje jinak, ale furt je to jen představa.
Takže klídek Beppe, netřeba nám stahovat kalhoty, brod je daleko. Very Happy
Bavme se o tom, o čem se bavit lze, tedy pokud z toho tady nechceme udělet vepřoknedlo. Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 4:50 pm    Předmět: Citovat

Bepe,a co když...není to o bezcitnosti,ale pochopení.Jestli si to sami vybíráme před narozením,tak proč soucit.Spíše uznání a náš obdiv,že si někdo vybral tak moc těžkou cestu životem.Moje,naše uznání,za jeho statečnost.Jsem hrdý,že v životě jsem potkal hodně statečných duší...a tak nějak jsem v tom obdivu zapomněl na lítost.Ale..pláču,slzy mi tečou někdy,když lituji..sám sebe...Každý má sílu donést svuj kříž až do konce.A za to má můj obdiv a né lítost.To víš,že taky zaslzím,ale učím se.Nedávno jsem se měl napojit a léčit 9 letou holčičku.Lékaři si s ní nevědí rady.Vrtulník je převážel ze západních čech do prahy.Nenapojil jsem se.Teda ano,ale ona nechtěla,abych se na ní podíval,nehtěla léčit.Nevím,zda tím něco učí své rodiče.NEVÍM.Ale měl jsem slzy v očích.Vybrala si těžkou zkoušku,ale cítil jsem její sílu a lásku k těm,kterým to dává.Hluboce si ji vážím,i to,že jsem směl,že mi bylo dovoleno pohlédnout do její duše.Pak je pro mne vše snadné v porovnání s ní.Snad ti to ukáže jak se přiblížit k tomuto tématu bepe.Ptej se,děláš to dobře.Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 4:52 pm    Předmět: Citovat

Děkuji ti tooro.Víš,trefila jsi to přesně,ale já si představil ty stažené kalhoty před brodem.Jak tak jdu se staženými kalhotami a brod nikde jen můj holý zadek.Děkuji za krásný postřeh.jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po červen 20, 2011 5:52 pm    Předmět: Citovat

Díky člověče za odpověď, jsi první kdo popsal k čemu by to mělo vést. Díky Evíkovi i ostatním co vysvětlují princip metody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út červen 21, 2011 1:53 pm    Předmět: Citovat

Zajimavý odkaz:
Evropská revoluce - 2011
Na této stránce naleznete odkazy na videa z demonstrací v jednotlivých zemích Evropy a na články zabývající se touto tématikou.
http://www.ok-team.cz/sekce/tajemstvi/revoluce.php

Kliknutím na tento nadpis můžete shlédnout (přímo v prohlížeči) prezentaci o připravovaných reformách v ČR, korupčních aférách, demonstraci v Praze a masových demonstracích po celé Evropě, které aktuálně probíhají. (Vytvoření a uveřejnění prezentace - 15.6.2011.)
https://docs.google.com/present/view?id=0ATVE3ooODklBZGhkbWR2OXpfNTE0Z3NqajhyZnI&hl=en_US&authkey=CKn19e8P



RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červen 21, 2011 2:35 pm    Předmět: Citovat

Dobrý taky je, jak dnes zveřejnili aktuální žebříček bohatství zemí evropské unie.

Překvapivě jsou před námi země, mající obrovský problém se zadlužením - Řecko, Španělsko, Irsko i Portugalsko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund