Fórum - Zobrazit téma - Spanelsko - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Spanelsko
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Spanelsko
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2011 11:59 am    Předmět: Citovat

Ahoj Mirku.

sunnyi napsal:
Asi to není úplně v pořádku zapojovat se do diskuse, když vím, že nebudu mít čas v ní příliš pokračovat a je pravděpodobné.

Ano, úplně fér to opravdu není, a všimla jsem si, že jsi v poslední době vypustil nějakou jedůvku směrem ke mně Smile aniž by jsi mohl, nebo možná i chtěl pokračovat ve společné diskusi a zjistit tak, jak se věc má doopravdy, tuto Tvoji tendenci jsem zaznamenala. A jak vidno, alespoň co se mne týká, máš v tom definitivně jasno. Wink

Píšeš zde například o aroganci a zhrubnutí, a v tomhletom jsme si myslím Mirku nikdy dvakrát moc neporozuměli. Z toho co zde píšeš na mne děláš spíše dojem změkčilosti (na chlapa), což není žádný odsudek protože každý jsme nějakej, ale prostě to je dojem, kterým na mne působíš.
Jakoby jsi Mirku neuměl přijmout všechny aspekty života, tedy i ty nelibé a bolestné, které mám pocit ani moc nechceš vidět, asi jako kdybys toužil mít monádu celou bílou. Následkem tohoto Tvého, třebas i neuvědomovaného postoje, je jakési zastření "správného rozlišování", v jehož důsledku potom máš za to, že když se zde (dle Tvého jemnocitu tvrdě) vyjádřím k něčímu příspěvku, že tím odsuzuji pisatele jako takového a máš tendenci mu pak foukat na bebíčko, hájit ho, vynést jeho osobní zásluhy a snahy, které ovšem nikde nebyly ničím z řečeného dotčeny. Přeneseš tak pozoronost od předmětu, tedy obsahové věcnosti diskuse, k jakémusi osobnímu hodnocení kvalit konkrétního člověka. Dalším projevem takovéhoto postoje je i to, že se zřejmě domníváš, že nejvíc každému člověku pomůžeš tím, že ho budeš poplácávat po zádech, chválit, či ho chlácholit pěknýma slovíčkama, že láska se projevuje jen libě a voňavě. Jakoby bys namísto vidění a přijetí nedokonalosti hledal pouze dokonalost.

Domnívám se, že by toto mohlo být způsobeno akcentováním meditace mettá na úkor prohlubování vivéky.
Dost možná proto Ti také moje přání dobré noci a pohlazení připadá jako nějaká blahosklonnost, či co, a nedokážeš pochopit, že i když nelichotivě poukážu na nesrovnalost v něčím příspěvku, mohu zároveň s ním cítit a chápat ho. Vyjadřuju se k tomu, co rozpoznám vzhledem k tomu, že jsem tím sama prošla, tj. co jsem kdy odhalila sama u sebe za nepravdu a nepravost.
Tohle se ale nikdy nedá zjisit, pokud si člověk chce v některých podstatných věcech i nadále o sobě lhát, což se zcela jasně projeví tím, že od věcného dialogu raději prchne. Confused


sunnyi napsal:

Osobně se domnívám, že částečně toto může být způsobeno technikou, ale především přeceňováním meditace vhledu na úkor meditace mettá, jakož i vědomého každodenního dodržování alespoň pěti z předsevzetí (jejichž obdobou jsou zásady reiki) a kultivování tzv. paramít, které jsem tu loni uvedl. Věci, nad nimiž jsi ohrnovala, a podle všeho, i nadále ohrnuješ nos.

Nevzpomínáš si konkrétně co jsem měla napsat, nebo kde to mohlo být? Nikdy jsem nad tímto neohrnovala nos, ale mohlo to, aniž bych to tak myslela, takto vyznít, sama ale v tuto chvíli nevím, z toho, co jsem kdy napsala, co bys za takovýto můj postoj mohl považovat. Sad

sunnyi napsal:
A je ve výše popsaném modus operandi těchto lidí opravdu obsažena moudrost?

V čem je a nebo není obsažena moudrost Mirku, na to si musí přijít každý sám, a to jedině tak, že to jeho zkušenost ověří, či nikoliv. Proto třeba také každý nachází moudrost v něčem jiném.
Jestliže se ale budeme schovávat za vlastní ušlechtilost namísto toho, abychom se zamysleli a toto si potom ověřili vlastní praxí, není možné jakkoli moudrost, či nemoudrost vůbec spatřit.


sunnyi napsal:
No, a co s tím? Asi nic. Je mi jasné, že výše uvedená slova budou otočena proti mně, jako "jasná sebeprojekce".

Tohle Mirku sebeprojekce není, je to prostě jen rozdílná zkušenost a tím i odlišné vnímání určitých projevů.
Neznám Tě Mirku osobně a pořádně neznám ani Tvoji práci, ale někdy mi připadá, jako kdybys lidem, kteří se na Tebe obracejí spíš rozdával těšínská jablíčka, než je doopravdy vedl k nahlédnutí do jejich nevědomí, tedy k odhalení iluze, díky které žijí to, co zrovna žijí. Vycházím ale jen z toho, co píšeš a tak mi prosím odpusť, pokud se v tomto svém dojmu naprosto pletu.

sunnyi napsal:
A zatímco šamanka na sobě pracuje a opravdově se zajímá o to, jak svůj život zlepšit a viditelně se posouvá vpřed (či vzhůru, je-li libo), ty spočíváš na vavřínech vlastní přemoudřelosti.

Souhlasím Mirku, Šamančino zklidnění cítím, a vidím takovýto progres u mnohých diskutujících, kteří na tento web chodí už nějaký ten pátek. Například Rosův příklon k věcnějšímu, jasnějšímu vyjádření, Evika a Krabasovo všímání si všech aspektů života, jejich objektivní vidění sama sebe, jejich moudrost a naslouchání vlastnímu vnitřnímu vedení, atd. atd. bylo by toho opravdu dost.
U Tebe mám Mirku pocit, ne, že bys snad spočíval na vavřínech vlastní přemoudřelosti, jako to dělám já Smile ale spíš ustrnutl v líbivé učesanosti, uhlazenosti a v odtrženosti od toho běžného, obyčejsnského člověčího lopotu, potu a šrámů života, tedy v jakémsi předčasném spočinutí na výsostech své neposkvrněné dobrotivosti, bych to možná nazvala. Embarassed

A tak mne docela překvapilo, že jsi se projevil radikálně a tuhle svoji "diagnózu" mého počínání sem napsal, protože někdy je opravdu potřeba konfrontace, ta jediná potom může být prospěšná.
Tedy jsem pochopoila, že Ti nevadí co píšu, ale jak to píšu, Sama se nějak víc zaměřuji na to, co kdo píše, ať už jakýmkoli způsobem. Ale přirozeně taky vnímám, že způsob, jakým je cokoli sdělováno, je důležitý z hlediska možnost přijetí samotného obsahu sdělení. Zamyslím se nad sebou Mirku, a pokud pochopím, co mi chceš sdělit, pak se to třeba v mém způsobu projevu nějak projeví, těžko říct.

Ještě bych ráda něco dodala k samotnému obsahu mých příspěvků zde, i když vím, že jsou občas ma psána pro někoho s těžko zkousnutelnou razancí.
Nacházíme se v období, kdy značně zesílí tlaky na naši psychiku. Tato tendence bude směrem k roku 2012 stále houstnout. To, co na nás takto bude hníst jsou naše staré myšlenkové vzorce, tedy iluze, které jsme si za dobu existence o sobě a tomto světě vytvořili.
Jedinou cestou je otvírání se Pravdě, tedy nelpění na tom našem dosavadním. Jestli některé „moje“ příspěvky, ač jsou vnímány jakkoli, třebas i jako arogantní, přispějí k tomu, abychom se na sebe dokázali podívat pravdivěji než dosud, abychom si přestali lhát do kapsy, potom splnily svůj účel. A mileráda potom vezmu na svá bedra třebas i horší nařčení než je zalíbení v aroganci, zbytnění ega, či přemoudřelost.
Každá, byť i malá deziluze může přispět k tomu, aby ty rázy Světla nebyly až tolik bolestivé, jako když proniknou do kokonu z nastřádaných nepravd nečekaně a naráz.

Pokud se vyjádřím k některému z příspěvků rázně, a osobně se to pisatele nějak dotkne, tak není nic snazšího, aby mi řekl, v čem se mýlím a proč, tedy věcně a pragmaticky bylo možné si vzájemně ozřejmit, v čem je v tom konkrétním případě nějaké nedorozumění, či problém. Sama se snažím právě a pouze o totéž, tedy mluvit tom, co je možno prakticky vysledovat a ověřit si na sobě samém,
Samozřejmě toto je možné pouze v případě, že je k tomu dobrá vůle z obou stran. Když ne, potom jak se říká, přes to vlak nejede.

Na závěr si Ti dovolím napsat, že Tě mám ráda Mirku a děkuju Ti, ať už si tuhle moji větu vyložíš jakkoli.

Pa.
Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2011 11:30 pm    Předmět: x Citovat

Víte, přátelé, proto pořádáme srazíky reikiwebíku, abychom si nevyráběli jen nějaké domněnky jeden o druhém, ale abychom se poznali osobně
a mohli si lecos říct z očí do očí, vidět se osobně, bývá to velmi poučné.
Nejen pražáci, kteří se většinou dobře znají, ale hlavně ti, co se nemají možnost potkávat nebo se osobně neznají.
Ovšem nelze nikoho nutit....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 11:13 am    Předmět: Citovat

Toora napsala
Pokud se vyjádřím k některému z příspěvků rázně, a osobně se to pisatele nějak dotkne, tak není nic snazšího, aby mi řekl, v čem se mýlím a proč, tedy věcně a pragmaticky bylo možné si vzájemně ozřejmit, v čem je v tom konkrétním případě nějaké nedorozumění, či problém. Sama se snažím právě a pouze o totéž, tedy mluvit tom, co je možno prakticky vysledovat a ověřit si na sobě samém,
Samozřejmě toto je možné pouze v případě, že je k tomu dobrá vůle z obou stran. Když ne, potom jak se říká, přes to vlak nejede.


Pro hodnocení jiných zanedbáváš svůj životní úkol,mořná NEVIDÍŠ HO JAKO PRIORITU a z toho důvodu,že ho neznáš nebo ho zaměňuješ svými hodnoceními..
Poznat samu sebe vede k cíli poznání
http://www.rolandsante.cz/_mp3dir/23/Terry-Oldfield-Westward-Celt.mp3
NAMASTÉ -AROHOJ.


Naposledy upravil AROHOJ dne pá červen 10, 2011 2:49 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 1:03 pm    Předmět: Citovat

AROHOJ napsal:
Pro hodnocení jiných zanedbáváš svůj životní úkol,mořná NEVIDÍŠ HO JAKO PRIORITU a z toho důvodu,že ho neznáš...


Ahoj. Smile
Znáš můj úkol Arohoji? Sem s tím! Wink Very Happy

Podívej se Arohoji trochu lépe a pozorněji na to, co zde píšu.
Pokud už, tak reaguju na to, co někdo napsal, tedy se pouze vyjadřuji k věcnému obsahu jeho sdělení, nikoli ke kvalitám samotného autora.
A v tom je velmi podstatný rozdíl.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 4:57 pm    Předmět: Španělsko Citovat

Namasté Tooro.
Každý ví nejlépe jak má se ptát na svá životní přání ducha a duše.

Jedno z mnoha je v uvolnění a perfektní otázce s možností Reiki.
-uvolnění:sed nebo leh ve vyvětrané a vyčištěné místnosti /prostoru
--vědomý dech do aurické části pro uvolnění zavřených víček,očí
--jazykem otočit 3x + 3x dokola a 3x polknout s myšlenkovou afirmací otázky

¨Začít reiki modlitbou 3. poděkování a 5. principy
--1.symbol a 3.symbol ma střed svého bytí-Hvězdu jádra
--do dlaní K.reiki zonar--přiložit dlaně na 6.čakru zpředu i vzadu
a je možno zesílit 1. a 2.symbolem.
//promítáme svůj nynější život až do prenatálního data
//promítáme svůj příchod do života matky
//promítáme se zesílením 1.a 3.symbolu s K. zonarem příchod své duše
k planetě zemi s otázkou svého úkolu v této inkarnaci.

Po daném vidění,nebo odpovědi poděkujeme a zapijeme vodou.
http://www.rolandsante.cz/_mp3dir/23/Terry-Oldfield-Westward-Celt.mp3

Mnoho z nás ,v této fázi otázky ,kdy se vidíme jako andělíček,vidí své další "iá", což překvapilo i mně-AROHOJ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 5:34 pm    Předmět: Citovat

Člověče Arohoji,
to jsi si fakt našel dobrou plakátovací plochu. Je Ti úplně jedno jaké téma je vlákno, jen když už někam můžeš „odložit“ to svoje. Valíš to hlava nehlava, jako spreyer, co je mu jedno kde cáká barvou, hlavněže se cáká. Confused

Napadlo Tě někdy, že když už nemáš co odpovědět na dané téma zde diskutujícím, že by bylo šikovnější a slušné založit si svoje vlákno a tam tyhle svoje inspirace vkládat?
Že by se je pak případný zájemce mohl dozvědět na jednom vlákně, a Ti, kteří se zajímají o diskuse na určité téma by se nemuseli prokousávat spamy, které je nezajímají, či přímo obtěžují.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 7:25 pm    Předmět: Citovat

Tooruško, ale myslím, že tu odpověď tu Arohoj zanechal na tvou výzvu... doslova jsi kázala "Sem s ním!" Smile No - a docela hezky ti odpovídá, že úkol každého je individuální, a nejlépe ho pozná člověk sám - podle přiloženého návodu... (tož to bych se takto zastala Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 8:56 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Leni.

Na a co jsi podle toho přiloženého návodu zjisitla Ty sama?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so červen 11, 2011 11:47 am    Předmět: Spanělsko Citovat

NAMASTÉ

http://www.rolandsante.cz/_mp3dir/40/01%20Thamo-Eternal%20Love.mp3



Důležitý životní úkol pro každého z náa je poznání sebe sama a
leště důležitější je naučit milovat nepodmíněnou láskou........
AROHOJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červen 11, 2011 1:26 pm    Předmět: Citovat

Tak s tím sebepoznáváním Arohoji konečně už začni Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2011 7:51 pm    Předmět: x Citovat

Stávky po Česku:
patřím mezi ty, kteří s dnešní stávkovou akcí souhlasí. Těch 20 minut chůze navíc mi nevadilo. Ale jde o něco jiného. Líbí se mi hlavní myšlenka - odpor proti chystaným reformám a tomu, co se tu děje.

Nevím, jestli jste si všimli, jak celá kauza v TV a tisku směřovala
k zesměšnění celé akce a zaměřování pozornosti na odboráře a ruchu okolo, hlavně pryč od toho, jaký byl motiv stávky.

Je mi jasné, že jedna akce nic podstatného nezmění, ale je to důležitá známka obecné nespokojenosti a toho, že došlo nejen k brblání ne netu
a v hospodách, ale k pratickému nesouhlasu.
Ono pár lidí mávajících hesly na Václaváku u koně už dávno nikoho nevzrušuje a kromě malého šotu na TV Nova by si toho ani nikdo nevšiml.
Zatímco celodenní problémy v dopravě je trochu jiné kafe.
I když u nás to bylo vcelku v pohodě, ve městě klídek, v MHD poloprázdno.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt červen 16, 2011 10:09 pm    Předmět: Citovat

Mě dnešní stávka pomohla dostat se dnes do práce v rekordním čase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá červen 17, 2011 7:46 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Mě dnešní stávka pomohla dostat se dnes do práce v rekordním čase.


A Praha se po dlouhé době nadechla čerstvého vzduchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá červen 17, 2011 8:02 am    Předmět: Citovat

Netahejme tady politiku, nemáme dost vlastních témat k hádání? Smile
I to "nejpitomější" zdejší téma stojí za diskusi stokrát víc, než ten pomatený odborářský klan a jeho zoufalé onanie.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 17, 2011 8:18 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Netahejme tady politiku, nemáme dost vlastních témat k hádání? Smile
I to "nejpitomější" zdejší téma stojí za diskusi stokrát víc, než ten pomatený odborářský klan a jeho zoufalé onanie.
Cool


Co to jsou ta "vlastní témata", Kámo?
Politická situace je realita, kterou společně vytváříme.
A vždycky je dobrý se o věcech bavit, neže dělat že neexistují, nebo si dokonce hrát na to, že se nás nějaké téma netýká.
Já bych řekla že se nás kůrňa týká. Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.33 sekund