Fórum - Zobrazit téma - Spanelsko - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Spanelsko
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Spanelsko
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: pá červen 03, 2011 2:53 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
To co tam kluci předváděli bylo tak na zápočet do cvičení. Sebevědomí, toho ale měli na rozdávání..."


Damao napsal:
Cítím to hodně podobně, pokud jde o ten ideál sebestřednosti. Něco se prostě má stát - i u nás.


Původně jsem ráno po přečtení Martiny příspěvku napsal delší úvahu nad dnešní dospívající populací, ale nakonec jsem to smazal, protože nemám rád takové to černé vidění světa a špinění jedné generace.

Ale budiž, zkusím si vzpomenout, co jsem to psal.

Mě dost zaráží to, co se u dnešních studentů vyskytuje. Máme tady studentku, která podává ústavní stížnost na akci sčítání lidu.
Máme tady maturantku, kterou média citují, jak mluví o diskriminaci, neboť jako zrakově postižená dostala u státní maturity jiné testy než ostatní, bez handicapu.

Máme tady dvacetiletou poslankyni. Vybavme si způsob mluvy jedné velmi mladé přesto byť krátce významné političky, která byla členkou komise připravující zákony a vybavme si její způsob uvažování.

Pak tady máme studenta, který v den složení písemné zkoušky vyfotí test mobilem a ihned jej uveřejní na internet i s odpověďmi.

Je takové chování normální? Nebo jsou dnešní dospívající natolik zmateni dnešní dobou, že nerozeznají rozdíl mezi tím, co je a co již není vhodné, neboli za hranou? Je to díky té svobodě, demokracii, technickému pokroku, který funguje bez řádu, překotně, bez určujících pravidel, a jehož význam málokdo chápe? Chtějí tímto způsobem najít uplaťnění ve společnosti, kde neustále roste tlak na konkurenceschopnost, samostatnost a výkon? Nebo zůstanou u své možná jediné výhody a tím je mnohem lepší jazyková vybavenost?

Bohužel pro ně a pro nás pro všechny - pak tu máme politiky kteří píšou zákony ne pro lidi a stát, ale pro skupiny podnikatelských špiček, jejichž neúměrný profit a byznys je garantován právě zákony a na nižších úrovních pak nařízeními a vyhláškami.

Nedivím se nikomu, že se zlobí a vztekají se. Ale tak nějak si za to můžeme všichni sami. My volíme pořád stejné lidi, mladí jsou pasivní zalezlí doma u televize, počítačů a videoher. Lidstvo jde pomalu a jistě k propasti a žádná demostrace proti vládě a pro lepší ekonomickou situaci ve společnosti to nezmění. My češi to víme, protože jsme si tím již prošli - před více jak dvaceti lety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po červen 06, 2011 6:25 pm    Předmět: Citovat

Krabasi,


přijmu-li stopro odpovědnost za to , co se mi děje a případně, co se mě dotýká - což vnímám, že jsi přijal za své, poněvadž zde propaguješ hoóponopono - potom moc nechápu tu kritiku mladých?

Když mám ´´svůj den´´ - štvou mě od batolat po starce....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červen 06, 2011 7:30 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
přijmu-li stopro odpovědnost za to , co se mi děje a případně, co se mě dotýká - což vnímám, že jsi přijal za své, poněvadž zde propaguješ hoóponopono - potom moc nechápu tu kritiku mladých?

Když mám ´´svůj den´´ - štvou mě od batolat po starce....


Kde vidiš Okénko nějakou kritiku?
Krabas popisuje fakta, neboli součaný stav a zamýšlí se nad jeho možnými příčinami.

Koukni na to, jakou sebeprojekci do toho, co Pepa píše, vkládáš, podsouváš mu mj. jakési naštvání.
Jestliže hovoříme o nějakých nepěkných jevech v naší společnosti, proč za tím automaticky vidíš zároveň i naštvanost? Rolling Eyes

Jesliže chceme přispět k nápravě, nejdřív je třeba tu nepravost poznat a pojmenovat. Jinak to opravdu možný není. Wink
Zodpovědonost spočívá právě v tom, že mi to není jedno a chci nějak přispět k tomu, aby k nápravě vůbec dojít mohlo.

Je potřeba Okénko rozlišit "Tvůj den" kdy Tě štve téměř všechno a objektivní realitu něčeho negativního, co se v naší společnosti opravdu děje.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po červen 06, 2011 9:03 pm    Předmět: Citovat

Tooro, praktikuješ Hoóponopono?
Víš, co znamená toto učení, o kterém Krabasovi píšu? Praktikuji tuto metodu delší dobu. Krabas se k ní hlásí.


K Tvé úvaze:

Jsem přesvědčena, že současní mladí jsou našim výtvorem - my jsme jejich vzory. Nevím, zda máš děti, já mám 22letého syna. Pozoruji, jak jsem fungovala a funguji jako matka, jak funguje náš vzdělávací systém a jak funguje systém zaměstnavatelů. Jsme to převážně my, kteří jim tvoříme křídla. Proto se mi líbí způsob upozornění mladých na své stanovisko ve zmiňovaném Španělsku. Tancem, mírně, bez násilí.

Z každé věkové kategorie mohu vyjmenovat a jistě i ty můžeš vypíchnout věci, které se nám nemusí líbit. Od předškolní věku , adolescentů, mládí, středního věku až po zralé občany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červen 06, 2011 11:11 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Tooro, praktikuješ Hoóponopono?
Víš, co znamená toto učení, o kterém Krabasovi píšu? Praktikuji tuto metodu delší dobu. Krabas se k ní hlásí.

Znám Míšo, a co jako...?
Jak to, co píši, konkrétně koliduje s Hoóponopono, prosím? Smile

Kde je v Hoóponopono obsaženo něco o tom, že nemáma vidět realitu taková jaká je (samozřejmě vidět vše, včetně naší osobní zodpovědností za stav věcí) ?

Kde je Hoóponopono psáno, že máš v tom, co někdo píše vidět to, co tam vůbec obsaženo není? Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 3:52 am    Předmět: Citovat

Tooro, mysl neutucha, stale klade otazky.

Moje zprava byla vcetne osloveni adresovana Krabasovi,
ktery se k ho ´oponoponu hlasi.

Tobe odpovim: Prosim za odpusteni, omlouvam se, dekuji Ti, miluji Te.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 12:00 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Tobe odpovim: Prosim za odpusteni, omlouvam se, dekuji Ti, miluji Te.


Zeptala jsem se Tě Míšo proto, protože Tvoje nepochopení filozofie a především praxe Hoóponopona je zcela evidentní, tedy by Ti eventuelní zamyšlení se nad kladenými otázkami mohlo být v tomto nápomocno.
V podstatě to byla jakási nabídka k příadnému společnému porozjímání nad tímto tématem a především nad tím, co jsi napsala Krabasovi.
Tvůj taneček o nechtění odpovědět atd., to znamená podívat se tak na to pořádně a zgruntu, chápu a respektuju.

Zaměňování reálného pohledu na svět s jakousi osobní naštvaností a kritikou bývá v duchovňáckých kruzích běžný jev.

Koncept sebeprojekce do toho, co kdo píše, dělá, či činí, aniž by to v tom bylo původně obsaženo je na začátku všech nedorozumění a neporozumění, ať už v menším, či celosvětovém měřítku.
Toto je pak pouze další vršení iluze, nikoli cesta k pravdě (tedy jediný opravdický „cíl“ a obsah veškerého duchovního snažení) a právě sebeprojekce do všeho, s čím se setkáváme, dělá na světě veliké zlo, to se potom můžou třeba milionkráte a do zblbnutí opakovat věty Hoóponopona, ale je to úplně k ničemu.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 2:20 pm    Předmět: Citovat

Tooro,

Tvoje slova - naprosté nepochopení....

Vždy bych užila - dle mého názoru, dle mé úvahy se jedná o naprosté nepochopení.
Tvůj respekt - nerespekt, Tvůj vnitřní soudce - Tvoje otázky - prosím nezabaluj do všeobecného názoru.

O praktikování jakékoli aktivity - diskutuji s živými lidmi, které vidím. Nediskutuji s lidmi, kteří jsou schovaní za písmenka. Nevím, jak chápeš svůj život, jak praktikuješ, jak se raduješ z každého dne.

Vážím si Tvých hlubokých rad. Ale nevtahuj mě do neplodných diskusí.
Až bude reikisrazík, ráda si s Tebou sednu a z očí do očí si popovídáme o svých zkušenostech. To je pro mě praxe. Ráda Ti vysvětlím své vidění světa a způsob, jakým ho žiji.

Namaste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 2:33 pm    Předmět: Citovat

http://barboraopelkova.blog.cz/1106/hold-islandu-aneb-fakta-o-revoluci-ktera-nastartovala-nejen-spanelsko

Kdo by měl chuť se podívat blížeji na Island.

Krásný den, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 4:25 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Krabasi,


přijmu-li stopro odpovědnost za to , co se mi děje a případně, co se mě dotýká - což vnímám, že jsi přijal za své, poněvadž zde propaguješ hoóponopono - potom moc nechápu tu kritiku mladých?

Když mám ´´svůj den´´ - štvou mě od batolat po starce....


To jsem právě nechtěl, aby to vypadalo tak, že mě štvou. Mladé lidi mám rád. Jen si myslím, že dělají v něčem chybu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 5:12 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Zeptala jsem se Tě Míšo proto, protože Tvoje nepochopení filozofie a především praxe Hoóponopona je zcela evidentní...


Takových lidí je bohužel víc. Týká se bohužel i reiki a jiných systémů. Kolik ega a zlosti. To že někdo dělá 20 let reiki a přečetl mraky knih (jako třeba já) tak to z něj nedělá o nic víc, než jsou ostatní bez toho daného systému.

Je hodně lidí, kteří praktikují hooponopono, reiki apod. aniž by znali název toho, co dělají. Ani si to třeba neuvědomují.

Klid a mír ve mě a v tobě okénko Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 5:29 pm    Předmět: Citovat

Ještě si dovolím jednu věc okénko.

Myslím si, že lidstvo spěje do záhuby. Myslím si, že stojíme na hraně propasti. Lidstvo je na nejlepší cestě zničit sama sebe. Ničíme přírodu, otrávili jsme si potravu a tím naše těla, způsobili jsme disbalanci která zapřičiňuje velkou nestabilitu na zemi jak v ekonomické, tak sociální, klimatické a náboženské sféře. Dnes nenajdeš nekontaminované místo na zemi.

Myslíš si, že tyto mé názory a vidění reality je v rozporu s tím, co říká hooponopono? Já ti odpovím, že ne. A víš proč? Protože hooponopono není o realitě jako takové, ale o našem vztahu (stavu) k ní. Hooponopono není o růžových brýlích ale o zodpovědnosti za to, co vidíš. A já se zodpovědný cítím, respektive se to stále víc a víc učím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 5:33 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Tvůj respekt - nerespekt, Tvůj vnitřní soudce - Tvoje otázky - prosím nezabaluj do všeobecného názoru.

Tohle je konstatování faktu na základě vlastní praxe, resp. vivéky, nikoli jakýsi můj osobní názor, což by mohlo pochopitelně a jasněji vyplynout ze snahy si tyto věci lépe objasnit.



okenko napsal:
Vážím si Tvých hlubokých rad. Ale nevtahuj mě do neplodných diskusí.

Tohle je Míšo jen další duchovňáckej balast a upatlanost, kterou zřejmě nevidíš.
Nevážíš si, protože, pokud by Ti měli jít na tělo, tak budeš mlžit o nějaké neplodné diskusi a kdovíčem ještě. Wink Smile
Neplodná diskuse je ta, kdy si jeden z diskutujících hraje na schovávanou, namísto toho, aby věcně argumentoval. Děje se to z několika důvodů, jedním z nich je ten, že dotyčný argumenty nedisponuje, tedy neví, a taky proto (i když to třeba dotyčný ještě neví, neb hojeho slabá, nebo spíše nijaká praxe ho ještě nedovedla, aby nahlédl triky svého ega), že se o svých nepochopeních ještě dozvědět nechce.

Smysluplná diskuse je diskuse o předmětu hovoru, také věcná se takové diskusi říká, a tato je sama od sebe praxí a to, pokud se bere vážně, tak velmi přínosnou, kteréžto například učí i Buddhovi následovníci.
Samozřejmě, pouze v případě, že se věcné diskusi (a nejen jí) otevíráme, nikoli že od ní utíkáme ke své komforntí zóně, tedy bezpečné iluzi o sobě samém. Během eventuální opravdové praxe, vyjeví se Ti Míšo časem i motivace k takovémuto Tvému přístupu.

Tož tedy Míšo, chápu a plně respektuju fakt, že nechceš diskutovat, Ty prosím akceptuj, že pokud uznám za vhodné, budu se prostě k některým Tvým, praxí nepodloženým příspěvkům, vyjadřovat.

Ahoj.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 5:50 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Takových lidí je bohužel víc. Týká se bohužel i reiki a jiných systémů. Kolik ega a zlosti. To že někdo dělá 20 let reiki a přečetl mraky knih (jako třeba já) tak to z něj nedělá o nic víc, než jsou ostatní bez toho daného systému.


Ano Pepo, a současně si také hodně lidí s plete duchovní cestu s lakováním věcí na růžovo, tedy s jakýmsi Ňůejč kurzem pozitivního myšlení. Hlavně všechno pěkně učesaný a slaďoučký, až je jednou ten vlastní smrad dohoní, jako i například všechno to, co děláme s touhle planetou...postě vše před čím dlouhodobě zavíráme oči, ať už je tím důvodem mamon, nebo naše vznášení se na růžovém obláčku nevědomosti.

Vědomí je totiž jedinou cestou, a nejen to vědomí o sobě samém.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 5:54 pm    Předmět: Citovat

P.S.
Ještě k tomuhle:

"...tak to z něj nedělá o nic víc, než jsou ostatní bez toho daného systému."

Dokonce to často bývá ještě o mnoho horší, protože tohle tzv. duchovní ego je totiž větší sviňa než to prostý, ganc obyčejnský. Very Happy


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund